Tip de redactie

Toshiba SD-R5272 DVD±RW-brander getest

Door Matthijs Abma, 25 april 2004 23:0337 reacties, bron: CDR-Info

De heren van CDR-Info hebben de Toshiba SD-R5272 DVD±RW-brander uitgebreid aan de tand gevoeld. De brander brandt DVD+R en DVD-R op achtvoudige snelheid en de herschrijfbare varianten worden op 4x volgeschreven. CD-R's en CD-RW's worden op respectievelijk 32x en 16x gebrand. Al deze formaten worden ook door de Toshiba gelezen. Naast deze standaardformaten leest de brander ook DVD-RAM-schijfjes. Tijdens de leestests blijkt dat de Toshiba prima overweg kan met cd's en dvd's. Vooral de foutcorrectie bij dvd's is erg goed. Ook leest de drive zonder problemen beschermde data cd's, met beschermde audio-cd's heeft de brander meer problemen. De DVD-RAM-leesfunctie is leuk, maar blijkt in de praktijk erg beperkt. De leessnelheid kwam amper boven de 2x uit en de zoektijden waren erg hoog.

Het branden van cd's doet de Toshiba erg goed. De kwaliteit van de verschillende gebrande media was uitstekend. De brandsnelheid van CD-RW's had echter wel wat hoger dan 16x gemogen. Ook het branden van dvd's doet de brander prima. Vrijwel alle media werden goed gebrand. Er was slechts één dvd, de MAM 4x DVD-R, die niet meer gelezen kon worden, zelfs niet door de Toshiba zelf. Verschillende dvd's die verkocht werden als 1-4x konden ook op 8x gebrand worden en ook deze resultaten waren prima. Na veertien pagina's met testresultaten komen de reviewers tot de conclusie dat de Toshiba SD-R5272 goede prestaties biedt voor de prijs van 100 dollar. De drive heeft hiermee het respect van de heren gewonnen en krijgt dus de Editor's Choice Award.

Toshiba SD-R5272 DVD±RW-brander

Reacties (37)


RAID5-array in Shuttle XPC barebone

Door Ralph Smeets, 25 april 2004 21:3168 reacties, submitter: John_Glenn, bron: LostCiruits

LostCircuits heeft een Shuttle XPC barebone tot een ware fileserver omgebouwd. Dit was mogelijk door op een Highpoint RocketRAID 1640 RAID5-controller vier 2,5" harde schijven van Fujitsu, met een capaciteit van 60GB, aan te sluiten. De RocketRAID 1640 is een controller die vier Serial ATA harde schijven in RAID0, 1, 0+1 en 5 kan aansturen. De 1640 heeft geen eigen processor voor het afhandelen van de berekeningen die gepaard gaan met RAID, dit moet worden gedaan door de cpu van het systeem zelf. Uit diverse benchmarks is ondertussen al gebleken dat RAID0, 1 en 0+1 zonder veel performance verlies in software kan worden opgelost. Of dit ook voor software-RAID5 geldt, zal uit de benchmarks die LostCircuits heeft gedraaid moeten blijken.

Als eerste bekijkt LostCircuits hoe snel de Fujitsu MHT2060AH SA Serial ATA harde schijf is. Deze harde schijf is uitgerust met een 8MB cache en de platters draaien 5400 keer per minuut om hun as. Hierna wordt er gekeken hoe snel de RAID-performance is als er twee van deze schijven in een RAID0-array worden gehangen. Als laatste wordt er uiteraard gekeken hoe snel een RAID5-array is met vier van deze schijven. Wat opvalt, is dat de prestaties als enkele schijf of in RAID0 niet slecht zijn voor een 5400tpm 2,5" harde schijf voor laptops. De RAID5 prestaties zijn echter om te huilen. Dit komt omdat bij RAID5 de pariteit moet worden berekend van de data die wordt weggeschreven. Normaal gesproken wordt dit door een speciale processor op de RAID-controller gedaan. In het geval van software-RAID wordt dit echter door de processor zelf afgehandeld, in dit geval een 3,2GHz Pentium 4. Deze blijkt niet echt goed te zijn in dit soort berekeningen, getuige de processoroccupatie die naar 100% stijgt als de harde schijf wordt benaderd. De conclusie is dan ook dat RAID5 in software werkt, maar beter niet gebruikt kan worden in verband met de slechte prestaties.

RAID5-array in Shuttle XPC barebone

Reacties (68)

Lees meer

Acht 2,5" harde schijven rondgedraaid
Acht 2,5" harde schijven rondgedraaid Nieuws van 10 november 2004
Broadcom neemt RAIDCore over
Broadcom neemt RAIDCore over Nieuws van 7 februari 2004

AMD gaat ontwerpcentrum opstarten in India

Door Arthur Scheffer, 25 april 2004 15:2753 reacties, bron: EE Times

AMD logo verticaal kleinIn navolging van vrijwel iedere processorfabrikant ter wereld, waaronder Intel, gaat ook AMD een ontwerpcentrum opstarten in India, zo meldt EE Times. Vanaf juli moet een veertigtal ingenieurs, waarvan het merendeel bestaat uit Amerikanen en terugmigrerende Indische AMD-medewerkers, in het centrum een bijdrage gaan leveren aan het ontwerp van volgende generaties processors. Tegen het eind 2005 moet het aantal werknemers met nog eens tachtig toegenomen zijn. Vanuit het hoofdkantoor in Sunnyvale zal de komende drie jaar een bedrag van $5 miljoen in de faciliteit geïnvesteerd worden en het bedrijf hoopt het centrum zo spoedig mogelijk op volle sterkte te krijgen. Volgens een woordvoerder bevestigt het centrum AMD's toewijding aan "consument-georiënteerde innovatie door het realiseren van een sterke aanwezigheid in Zuidoost-Azië."

Reacties (53)


China ziet voorlopig af van verplichting WAPI-standaard

Door Wouter Tinus, 25 april 2004 13:4011 reacties, bron: DigiTimes

Vanwege de ophef die is ontstaan rond het verplicht stellen van de WAPI-standaard voor alle WiFi-producten heeft de Chinese overheid besloten om de deadline voor het invoeren van de beveiligingstechniek voorlopig voor onbepaalde tijd naar achteren te schuiven. Dit is gebeurd onder druk van de Amerikaanse overheid, die het er niet mee eens was dat bedrijven die hun WiFi-producten op de Chinese markt willen brengen gedwongen zouden worden om samen te werken met de lokale bedrijven, die de patenten voor de standaard in handen hebben.

China / Chinese muur /aankondiging Voor een bedrijf als Intel - dat weigerde mee te werken - zou dat betekenen dat het per 1 juni geen Centrino-notebooks meer zou mogen slijten in China. Hoewel de gesprekken met de Verenigde Staten over dit onderwerp nog in volle gang zijn, melden bronnen van de Digitimes dat China in de toekomst waarschijnlijk toch zal gaan samenwerken met het IEEE aan de 802.11i-standaard, die in tegenstelling tot WAPI wel algemeen geaccepteerd wordt als de volgende generatie WiFi-beveiliging.

Reacties (11)


KPN wil Digitenne overnemen

Door Wouter Tinus, 25 april 2004 13:1476 reacties, submitter: deregtx, bron: ZDnet

Op ZDnet staat dat KPN van plan is om aanbieder van draadloze digitale televisie Digitenne over te nemen. Deze onderneming is op dit moment al voor 30% in handen van KPN, maar nu grootaandeelhouder Nozema wordt opgesplitst ziet men een kans om een dikkere vinger in de pap te krijgen. Op dit moment is Digitenne alleen in de randstad beschikbaar, maar de bedoeling is dat er door heel Nederland masten komen te staan, zodat er eind 2005 een landelijk dekkend netwerk is.

Digitenne logoKPN wil dat netwerk niet alleen gaan gebruiken voor televisie, maar ook voor UMTS en WiFi-diensten. Dit zou een nieuwe bedreiging kunnen gaan betekenen voor de kabelboeren, die op dit moment al in een strijd tegen ADSL verwikkeld zijn. De minister van Economische Zaken moet echter nog toestemming geven voor de overname, omdat de distributie van de publieke omroep niet zomaar in handen mag komen van een particulier bedrijf.

Reacties (76)


PvdA-plan voor versnelde aanleg glasvezelnetwerk

Door Gabi Gaasenbeek, 25 april 2004 12:3996 reacties, bron: PvdA

De PvdA heeft een plan gepresenteerd voor een versnelde aanleg van een glasvezelnetwerk. Het op de site van Martijn van Dam te downloaden document is een reactie van de partij op de Breedbandnota van minister Brinkhorst. In die nota ligt de nadruk op het stimuleren van nieuwe services, voor de verbetering van het netwerk wordt geen geld uitgetrokken, dit komt geheel voor de rekening van de betrokken bedrijven. De PvdA denkt andersom: als de infrastructuur goed is dan volgen de diensten vanzelf. De partij vindt dat de consument meer keuzemogelijkheden moet krijgen op het gebied van telefoon, internet en televisie. Voor zestig euro per maand worden er via de glasvezelkabel die tot in huis loopt razendsnel televisie-, telefoon- en internetdiensten geleverd.

Glasvezels (klein)Het investeren in de hoge aanlegkosten kan worden gestimuleerd door een garantieregeling, zo denkt de PvdA: bij een te magere opbrengst van de eerste 300.000 aansluitingen kan de investeerder maximaal de helft van de kosten terugkrijgen. Fiscale voordelen zijn een extra stimulans voor de aanleg, de bouwer van het netwerk mag er, om machtsmisbruik te voorkomen, echter geen diensten op aanbieden. Vier tot zes andere aanbieders moeten toegang tot het netwerk krijgen om de consument ook echt keuzevrijheid te geven.

Reacties (96)