Volgens het Chinese onderzoeksbureau BDA is China sinds eind vorige maand het land dat de meeste internetters herbergt. Daarmee zou de VS voor het eerst sinds de begindagen van het internet van de troon zijn gestoten.
Voor eind 2007 werd de online bevolking van de VS op 216 miljoen geschat, terwijl de teller voor China op dat moment op 210 miljoen zou staan. Gebaseerd op de aanname dat de groeicijfers voor beide landen ondertussen gelijk zijn gebleven, zouden er inmiddels meer dan 220 miljoen Chinese internetgebruikers zijn, terwijl het aantal Amerikaanse websurfers net onder dat aantal blijft steken. BDA verklaart de aantallen uit de snelgroeiende Chinese economie, met forse investeringen in breedband.
Bij de cijfers moet wel worden aangetekend dat de internetpenetratie in de VS veel hoger is: die gaat in dat land richting de tachtig procent terwijl China het met circa zestien procent moet doen. Het wereldwijde gemiddelde is ruim negentien procent.
Het onderzoeksbureau geeft daarnaast toe dat Amerika China tevens voorbijgaat als het gaat om de waarde van webcontent, de online advertentiemarkt en e-commerce. Chinese webondernemers zouden zich tegenwoordig echter in verhoogde mate toeleggen op het verdienen van geld aan internetters, aldus BDA.
Aan Chinese online gamers wordt evenwel goed verdiend. Zij brachten vorig jaar omgerekend 1,88 miljard dollar in het laatje, en dat is meer dan de gecombineerde opbrengsten uit merkreclame en zoekdiensten.

De gebruiker dient met de bril op - helaas een van die vaak verloren objecten die uitgerekend niet kan worden teruggevonden - door het huis te lopen om de Smart Goggle de namen van voorwerpen te leren. Is de brildrager iets kwijt, kan hij het apparaat vragen om een filmpje af te spelen van de laatste paar seconden dat dit in beeld was. De mate waarin objecten er anders uitzien naarmate de kijkhoek anders is, beïnvloedt echter de precisie van het algoritme. Het geeft bij het 'terughalen' van een verloren voorwerp dan ook een kans weer dat het om bijvoorbeeld een sleutelbos of mp3-speler gaat.
Dat de CPL nu echter heeft besloten om de handdoek in de ring te gooien, is volgens de organisatie het gevolg van een te grote fragmentatie aan onderdelen waarbinnen kan worden gestreden, alsmede de hoeveelheid concurrerende organisaties met eigen competities. Daarbij was het huidige economisch klimaat volgens de CPL niet gunstig genoeg om door te gaan.


In deze nieuwe release van het framework zijn onder andere de resultaten terug te vinden van samenwerkingen met Microsoft, IBM en Google. Zo heeft versie 1.5 van Zend Framework ondersteuning voor Openid- en Microsofts Infocard-identiteitstechnologie aan boord. Verder is er support aanwezig voor ldap-authenticatie en het media content storage and delivery-netwerk van Nirvanix.
Vanaf eind juni of begin juli zal Belgacom in staat zijn om adsl2+internetdiensten aan te bieden, zo heeft het bedrijf laten weten. Voordat het zover is moeten echter nog een aantal software- en hardware-updates doorgevoerd worden, en daar zal Belgacom de komende maanden druk mee zijn. Het bedrijf lijkt het derhalve in te stemmen met het voorstel van de Belgische telecomwaakhond.