Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.
Tip de redactie

Killzone 3 krijgt vanaf 3 februari multiplayer-bèta

Door Dimitri Reijerman, 23 januari 2011 16:1736 reacties, submitter: Pompi

Guerrilla Games heeft aangekondigd dat vanaf 3 februari een open multiplayer-bèta voor Killzone 3 op de PlayStation 3 is te spelen. Gamers kunnen een kleine twee weken elkaar op een map bevechten in drie multiplayer-modi.

PlayStation 3-spelers krijgen volgens Guerrilla Games van 3 februari tot en met 15 februari via PSN toegang tot de MP05 'Frozen Dam'-map. De level speelt zich af rondom een bevroren stuwdam en biedt plaats aan twee teams met elk maximaal acht spelers. De publieke bèta biedt de modi Guerilla Warfare, Warzone en Operations. De Operations-modus is nieuw in de shooter en deelt het spel op tussen een verdedigend team en een aanvallend team. Verder is een offline botmodus beschikbaar.

De bèta biedt ondersteuning voor de PlayStation Move. Ook zou de testversie van Killzone 3 op het scherm 3d-beelden kunnen vertonen. Kort na het verstrijken van de bètaperiode zal Killzone 3 in de winkels liggen; in Nederland verschijnt het schietspel op 25 februari. Het spel zal dan acht multiplayermaps tellen.

Killzone 3

Reacties (36)


'Microsoft gaat homebrew voor Windows Phone 7 ondersteunen'

Door RoD , 23 januari 2011 15:1666 reacties

Microsoft zou van plan zijn om ondersteuning te geven aan homebrew voor Windows Phone 7. Hoe de plannen er precies uit zien is niet bekend, maar het blijft zo waarschijnlijk mogelijk om apps buiten de Marketplace om te installeren.

Makers van de unlocktool ChevronWP7 melden na een gesprek met Microsoft dat homebrew voor Windows Phone 7 mogelijk blijft, ondanks dat het bedrijf binnenkort een update voor het mobiele OS uitbrengt waardoor het unlocken met ChevronWP7 niet meer mogelijk is. Hoe de ondersteuning er precies uit komt te zien is niet bekend: de ontwikkelaars moesten een nda tekenen waardoor details vooralsnog ontbreken.

Volgens ChevronWP7 zoekt Microsoft met de ontwikkelaars naar mogelijkheden om Windows Phone 7 toegankelijker te maken; momenteel is het alleen mogelijk om applicaties te installeren via de Marketplace, waar Microsoft de controle over heeft. Het bedrijf uit Redmond zou wel ondersteuning willen geven aan zogenaamde homebrew-software, maar wil daarbij wel bescherming voor intellectueel eigendom en dat de beveiliging van zijn mobiele OS niet in het geding komt.

Sinds kort is er naast ChevronWP7 een andere unlockmethode voor Windows Phone 7: een Fransman publiceerde een programma voor een unlock waarbij sideloading van applicaties eveneens mogelijk is. Of deze methode nog werkt na de komende Windows Phone 7-update, is onbekend.

Windows Phone 7 Device Manager, jailbreak/unlock van Julian Schapman

Reacties (66)


Telenet biedt niet langer zelfinstallatiepakketten aan voor Fibernet

Door Dimitri Reijerman, 23 januari 2011 14:5672 reacties, submitter: FRD

De Belgische isp Telenet geeft abonnees niet langer de mogelijkheid om zelf een modem voor een Fibernet-aansluiting aan te sluiten. De helpdesk van de provider zou overbelast zijn geraakt door activatieproblemen van gebruikers.

De Fibernet-abonnementen die Telenet aanprijst, gaf gebruikers tot voor kort de mogelijkheid om zelf het modem aan te sluiten op het aansluitpunt. Vervolgens moet het modem geactiveerd worden volgens een procedure die de isp schriftelijk met het 'doe-het-zelf'-pakket meelevert.

De website Tik meldt dat Telenet is gestopt met het leveren van de 'doe-het-zelf'-pakketten. Door problemen met het activeren van de Fibernet-aansluting zou de helpdesk overbelast zijn geraakt. Het pakket zal niet langer in de winkels liggen en klanten die een dergelijk abonnement van Telenet willen, krijgen voortaan standaard een installateur langs de deur. Hier zouden voortaan geen extra kosten aan zijn verbonden. Voor particulieren kan de wachttijd voor een installateur oplopen tot tien dagen, terwijl bedrijven binnen enkele werkdagen aangesloten zouden kunnen worden.

Reacties (72)


Apple verzegelt iPhones na reparatie met speciale schroeven

Door RoD , 23 januari 2011 14:39323 reacties, submitter: ieperlingetje

Apple lijkt voor de iPhone 4 te zijn overgestapt op een ander type schroef voor de behuizing. Het bedrijf vervangt de schroeven met zogenaamde pentalobe-schroeven, waarschijnlijk zodat gebruikers de iPhone niet zelf kunnen openen.

De nieuwe schroeven werden opgemerkt door reparatiebedrijf Ifixit, dat meldt dat Apple voor de release van de iPhone 4 in Japan is overgestapt op de pentalobe-schroef. Het lijkt er echter op dat Apple de nieuwe schroeven voor al zijn iPhones wil gebruiken: volgens Ifixit is het bedrijf in de Verenigde Staten ook overgestapt op het vijfhoekige pentalobe-ontwerp, en krijgen gebruikers die hun iPhone 4 ter reparatie aanbieden het toestel terug met het nieuwe type schroef. Normaal gesproken is de Apple-smartphone voorzien van reguliere Phillips #00-schroeven, waardoor de iPhone-behuizing geopend kan worden met een normaal verkrijgbare schroevendraaier.

De pentalobe-schroeven lijken op een ontwerp van Torx, maar zijn niet met een reguliere set Torx-schroevendraaiers te openen. Volgens Ifixit zou Apple deze toepassen om de eigenaar van een iPhone-mobieltje te ontmoedigen om zijn smartphone zelf te openen. Apple zou deze 'truc' bovendien al eerder hebben toegepast op diverse laptopmodellen, waaronder de MacBook Air en MacBook Pro.

Pentalobe-schroef vs. Torx

Reacties (323)


Ov-reizigers in San Francisco kunnen gamen in bushokje

Door Dimitri Reijerman, 23 januari 2011 12:2488 reacties, submitter: VERINGTENTJE

Yahoo heeft samen met reclamefirma Clear Channel in een twintigtal bushokjes grote touchscreens geplaatst. Reizigers die gebruik maken van het openbaar vervoer kunnen tijdens het wachten op de schermen multiplayer-games spelen.

De touchscreens die Yahoo in diverse bushokjes in het centrum van San Francisco heeft geplaatst, zijn onderling met elkaar verbonden, zo meldt Electronista. Reizigers die op de bus wachten, kunnen een viertal games spelen via het touchscreen. Het gaat met name om trivia games en eenvoudige bordspellen.

Yahoo heeft in de games een multiplayer-element ingebracht. Spelers worden aangemoedigd om het op te nemen tegen naburige wijkbewoners die ook via het touchscreen spelen. Na twee maanden worden de scores uit diverse omliggende wijken opgeteld en met elkaar vergeleken. De winnende wijk krijgt uiteindelijk een gratis popconcert van de band OK Go.

Games in bushokje

Reacties (88)


Google belooft 'content farms' harder aan te pakken

Door Dimitri Reijerman, 23 januari 2011 12:2388 reacties, submitter: Verwijderd

Google stelt dat zijn zoekmachine zich beter zal gaan wapenen tegen zogenaamde 'content farms'. Dergelijke websites verzamelen veelal irrelevante content in de hoop zo hoger in de zoekresultaten van Google te eindigen.

Matt Cutts, principal engineer bij Google, stelt dat de zoekmachine stappen heeft ondernomen om 'content farms', sites die te vaak in zoekresultaten zouden opduiken met veelal gekopieerde inhoud van een lage kwaliteit, te bestrijden. Volgens Cutts heeft Google de nodige stappen gezet om zijn algoritme verder aan te scherpen, waardoor websites die 'oneigenlijke' trucs toepassen in de hoop hoger te eindigen in de zoekresultaten, afgestraft worden met een lagere indexering.

Google kreeg de afgelopen maanden toenemende kritiek over de invloed van zogenaamde 'content farms' op de zoekresultaten. Cutts neemt in zijn betoog een verdedigende positie in en stelt dat Google het algoritme dat websites afstruint op zoek naar nieuwe content, continu blijft verbeteren om zo misbruik te voorkomen. Niet alleen zou de index van Google de afgelopen maanden flink zijn vergroot, ook zou het algoritme beter detecteren dat bepaalde woorden op een website kunstmatig vaak worden herhaald.

Cutts stelt verder dat de zoekrobots van Google zich niets aantrekken van eventuele advertenties die het internetbedrijf op te indexeren websites al dan niet heeft draaien. Ook zou reclame van Google geen positieve invloed hebben op de positie van een site in de zoekresultaten.

Reacties (88)

Lees meer