Apple lijkt voor de iPhone 4 te zijn overgestapt op een ander type schroef voor de behuizing. Het bedrijf vervangt de schroeven met zogenaamde pentalobe-schroeven, waarschijnlijk zodat gebruikers de iPhone niet zelf kunnen openen.
De nieuwe schroeven werden opgemerkt door reparatiebedrijf Ifixit, dat meldt dat Apple voor de release van de iPhone 4 in Japan is overgestapt op de pentalobe-schroef. Het lijkt er echter op dat Apple de nieuwe schroeven voor al zijn iPhones wil gebruiken: volgens Ifixit is het bedrijf in de Verenigde Staten ook overgestapt op het vijfhoekige pentalobe-ontwerp, en krijgen gebruikers die hun iPhone 4 ter reparatie aanbieden het toestel terug met het nieuwe type schroef. Normaal gesproken is de Apple-smartphone voorzien van reguliere Phillips #00-schroeven, waardoor de iPhone-behuizing geopend kan worden met een normaal verkrijgbare schroevendraaier.
De pentalobe-schroeven lijken op een ontwerp van Torx, maar zijn niet met een reguliere set Torx-schroevendraaiers te openen. Volgens Ifixit zou Apple deze toepassen om de eigenaar van een iPhone-mobieltje te ontmoedigen om zijn smartphone zelf te openen. Apple zou deze 'truc' bovendien al eerder hebben toegepast op diverse laptopmodellen, waaronder de MacBook Air en MacBook Pro.
