Tip de redactie

Foto's van Nokia-smartphone met qwerty-toetsenbord duiken op

Door Arnoud Wokke, 26 juni 2010 16:4451 reacties

Er zijn foto's opgedoken van een onaangekondigd Nokia-toestel met Symbian^3 en een uitschuifbaar qwerty-toetsenbord. Het is onduidelijk hoe het toestel gaat heten, maar vermoedelijk wordt het een variant op het nieuwe vlaggenschip N8.

De foto's, die zijn gepubliceerd op een relatief onbekende site, tonen een smartphone met Symbian^3. Net als de N8 staat op het prototype het typenummer C0, maar in de firmware wordt de smartphone N00 genoemd. Nokia is sindskort over op een nieuwe naamgeving, waarbij er slechts zeventien namen gebruikt worden in vier series. Daarbij zou de lijn van smartphones die N8 gaan heten de meest luxe toestellen met Symbian worden, terwijl de N9 met MeeGo uitgerust zou zijn.

Er wordt al langer gesproken over een versie van de N8 met qwerty-toetsenbord. Zo claimt de Russische blogger Eldar Murtazin dit toestel al enige tijd in bezit te hebben. "Er komt ook een versie van de N8 met qwerty-toetsenbord een form factor die doet denken aan de N97. Dat kan ook het eerste toestel blijken te zijn met Symbian^4." Symbian^4 is de opvolger van Symbian^3 en moet in het begin van 2011 verschijnen.

Het qwerty-toestel op de foto is uitgerust met een 8-megapixelcamera, in tegenstelling tot de 12-megapixelcamera van de N8. Het is onduidelijk wanneer de qwerty-smartphone moet verschijnen. De N8, waarvan Tweakers.net al een preview publiceerde, zal in september in de Nederlandse winkels moeten komen.

Nokia N8-01? Nokia N8-01? Nokia N8-01?

Reacties (51)


Verkeer naar The Times-site halveert na overstap op inlogsysteem

Door RoD , 26 juni 2010 15:35127 reacties

De website van de Britse krant The Times vereist sinds kort registratie om artikelen te lezen. De implementatie van een loginsysteem zorgde ervoor dat de site de helft minder werd bezocht. Bezoekers moeten later gaan betalen voor content.

The Times paywallVolgens data van Hitwise, die verkeer naar verscheidene nieuwssites bijhoudt, is het marktaandeel van The Times in sitebezoek aan krantenwebsites sinds mei meer dan gehalveerd. Gebruikers die de site van The Times bezoeken krijgen een login-scherm voorgeschoteld; volgens Hitwise bleef een op de drie bezoekers op een website waarvan The Times de eigenaar is, maar velen bezochten een andere nieuwssite. Onder andere The Telegraph en The Guardian kregen er extra lezers bij.

De Britse krant The Times heeft plannen om bezoekers te laten betalen om artikelen te lezen. Vooralsnog kunnen artikelen met een geregistreerd account nog gratis worden gelezen, maar de krant zou binnenkort willen beginnen met het vragen van abonnementsgeld. Mensen die geen abonnement op de krant bezitten moeten 3 euro per week of 1,50 euro per dag gaan betalen.

The Times traffic The Times traffic

Reacties (127)


'Opvolger Nikons projectorcamera verschijnt in augustus '

Door Wout Funnekotter, 26 juni 2010 14:1513 reacties

Camerafabrikant Nikon zou volgens bronnen aan een opvolger werken van de S1000PJ, een camera met ingebouwde projector. De nieuwe versie zou voorzien zijn van een lcos-projector van Himax en moet in augustus uitkomen.

De website van DigiTimes meldt dat Nikon van plan is om voor augustus een nieuwe digitale camera uit te gaan brengen met ingebouwde pico-projector. De projector kan direct vanuit de camera bediend worden, maar ook via een pc als externe projector fungeren. De hardware zou afkomstig zijn van Himax Technologies. Over de specificaties is nog niks bekend, al weet de site wel te melden dat de gebruikte projectortechnologie sinds vorig jaar bijna de helft goedkoper is geworden en daarbij ook kleiner is.

In augustus 2009 bracht Nikon zijn eerste camera met pico-projector uit, met de naam S1000PJ. Deze compactcamera bevatte een 12,1-megapixel-sensor en een zoomlens met een bereik van 28 tot 140mm. De gebruikte projector wist foto's met een vga-resolutie te projecteren op een oppervlak met een maximale beelddiagonaal van 40".

Reacties (13)


'Update moet ontvangstproblemen iPhone 4 oplossen'

Door Arnoud Wokke, 26 juni 2010 13:37244 reacties, submitter: Emile|IA

Het probleem met ontvangst op de iPhone 4 zou niet alleen liggen aan het design van het toestel, maar de software zou daarnaast moeite hebben te schakelen tussen frequenties. Een update zou dat probleem volgende week op moeten lossen.

Apple iPhone 4

Eerder deze week bleek dat gebruikers problemen melden met de ontvangst van de iPhone 4, die woensdag bij de eerste klanten bezorgd werd. Apple-voorman Steve Jobs zou per e-mail hebben laten weten dat gebruikers een case moeten gebruiken of het toestel anders vast moeten houden om het probleem te voorkomen. Deze 'death grip' treedt namelijk op als de vingers de twee antennes verbinden: die komen linksonder samen. De ene antenne ontvangt gsm en umts, de andere wifi, gps en bluetooth. Als de antennes verbinding maken, zou dit zorgen voor een dip in het ontvangstsignaal, waardoor de telefoon naar een andere frequentie moet schakelen

Het probleem zou liggen in de kalibratie van de baseband, die de ontvangst regelt van draadloze signalen. Als er geschakeld moet worden tussen twee frequenties, zou het mis gaan, waardoor de melding 'Geen service' in beeld verschijnt, meldt AppleInsider.

Een update, waarbij de baseband beter wordt afgesteld, zou soelaas moeten bieden. Die update, iOS 4.01, zou volgende week al moeten verschijnen. AppleInsider baseert zich daarbij op tips van lezers, omdat Apple de discussie over dit onderwerp op het eigen supportforum heeft verwijderd. Het is onduidelijk waarom dat is gedaan.

De update voorkomt waarschijnlijk dat het signaal geheel wegvalt. Door het design van het toestel is het lastig te voorkomen dat het signaal verzwakt als de gebruiker het toestel vasthoudt.

Volgens AppleInsider is het aannemelijk dat de ontvangstproblemen gerelateerd zijn aan de baseband, omdat gebruikers die hun iPhone 3GS van een update hebben voorzien naar iOS 4 dezelfde problemen zouden ervaren.

Reacties (244)


Toezichthouder kritisch op akkoord verstrekken bankgegevens aan VS

Door Arnoud Wokke, 26 juni 2010 11:5268 reacties, submitter: Ponzi

De Europees toezichthouder voor gegevensbescherming, Peter Hustinx, is kritisch op het nieuwe akkoord dat Europese politici hebben gesloten met de VS over het verstrekken van bankgegevens om terrorisme te bestrijden.

Volgens Hustinx zullen gegevens van Europese burgers nog altijd in bulk worden verstrekt. "Ik ben ervan bewust dat de strijd tegen terrorisme en terrorismefinanciering beperkingen oplegt aan het recht op databescherming", zegt Hustinx in een verklaring, die ZDNet heeft gepubliceerd. "Maar, gezien de indringende aard van het voorlopig akkoord, dat data in bulk naar de VS brengt, moet dit op een ondubbelzinnige manier gebeuren."

Afgelopen week sloten Europese politici met Amerikaanse collega's een voorlopig akkoord voor het verstrekken van bankgegevens van Europeanen. De bedoeling is dat het Swift-akkoord volgende maand wordt goedgekeurd door het Europees parlement. Eerder keurde het Parlement nog een versie van het akkoord af, omdat de privacy van burgers geschaad zou worden.

Om de privacy te waarborgen, gaat een Europese ambtenaar in Washington controleren of geen misbruik wordt gemaakt van het akkoord. In een later stadium zal er een controlesysteem komen dat de bankgegevens eerst filtert voordat ze naar de VS worden gestuurd.

Reacties (68)


'HTC gaat Desire uitrusten met lcd vanwege tekort amoled-schermen'

Door Arnoud Wokke, 26 juni 2010 10:37145 reacties

HTC zou vanaf juli zijn Android-smartphone Desire niet langer gaan uitrusten met amoled-schermen. In plaats daarvan zou het toestel een 'super lcd' krijgen, meldt een Koreaanse krant. Hetzelfde zal gebeuren met de Google Nexus One.

HTC DesireHTC neemt zijn amoled-displays af van Samsung, maar die kan er vooralsnog niet genoeg produceren om alle smartphones te gaan voorzien van een dergelijk scherm, meldt de Koreaanse krant Korea Herald. Samsung is bezig met de bouw van een nieuwe fabriek, die vanaf de zomer van 2011 de productie van veel meer amoled-displays mogelijk maakt.

Onder meer de Desire, Google Nexus One en het Amerikaanse toestel Droid Incredible zouden uitgerust worden met een ander display: het zou gaan om een 'super lcd' van Sony, een verbeterde versie van de tft lcd's die al veel langer in telefoons worden gebruikt. De super lcd's zouden nauwelijks van de amoled-schermen te onderscheiden zijn. De HTC Desire is sinds april te koop in Nederland, de Nexus One zal in Nederland te koop zijn via providers Vodafone en Hi. Het is onbekend of de HTC Legend, die eveneens een amoled-scherm heeft, ook uitgerust zal worden met super lcd's.

Eerder gingen al geruchten dat Apple niet over zou gaan op amoled- of Super Amoled-schermen van Samsung vanwege dreigende tekorten. De Koreaanse fabrikant brengt deze zomer zelf wel enkele toestellen uit met Super Amoled-schermen: de Wave en Galaxy S.

Het nieuws kwam naar buiten toen de Koreaanse provider KT tegen consumenten zei dat de Nexus One, die vanaf juli in de verkoop gaat, niet zal worden uitgerust met amoled. Samsung kan momenteel naar schatting maximaal 35 miljoen amoled-schermen per jaar produceren.

Reacties (145)