De websites van The Times en Sunday Times verdwijnen vanaf deze zomer achter een paywall, zo heeft moederbedrijf News International bekend gemaakt. Een dag-abonnement gaat anderhalve euro kosten, een week toegang kost drie euro.
Vanaf juni moeten gebruikers die niet op de papieren edities zijn geabonneerd, betalen om de sites van The Times en Sunday Times te mogen bekijken. Tegelijk met de introductie van de betaalconstructie worden beide sites volledig vernieuwd en komt er een iPhone-app beschikbaar. The Times belooft dat de nieuwe site de betalende gebruiker veel waar voor zijn geld zal geven. Zo zal veelvuldig gebruik worden gemaakt van dynamische infographics en foto's met een hoge resolutie. Ook is het de bedoeling om de lezers rechtstreeks in contact te brengen met de journalisten en experts van de krant.
In mei worden de vernieuwde websites gelanceerd met de optie om een maand lang gratis op proef lid te worden. Een maand later gaan de sites op slot, waarna gebruikers die verder willen lezen, de knip zullen moeten trekken.
Eerder deze week maakte de Wall Street Journal de prijzen bekend voor de iPad-versie van de krant. Gebruikers zullen per maand 17,99 dollar moeten betalen om de krant op Apples aankomende tablet te kunnen lezen. De krant bracht eerder al een applicatie uit voor Amazons Kindle e-reader; deze applicatie kost 14,99 dollar per maand. Voor bijna alle content op de website van de Wall Street Journal moet op dit moment al worden betaald.
Met deze aankondiging bewijst mediamagnaat Rupert Murdoch dat zijn eerdere voorspellingen over een paywall zeker geen loze beloftes waren. De Australiër, die met zijn bedrijf News Corporation wereldwijd vele kranten en tv-stations bezit, kondigde vorige zomer aan plannen te hebben om voor al zijn online content geld te vragen.