Tip de redactie

Afbeelding 10"-tablet Galaxy Tab 4 online gezet

Door RoD , 30 maart 2014 13:0283 reacties

Er is een afbeelding opgedoken van de Galaxy Tab 4 van Samsung met schermdiagonaal van 10,1". Er komt ook een 7"-versie van de tablet uit, waarvan eerder al afbeeldingen naar buiten kwamen. Waarschijnlijk kondigt Samsung de nieuwe modellen snel aan.

De afbeelding werd online gezet door telecominsider Evan Blass, die met zijn Twitter-account Evleaks vaak als eerste plaatjes van onaangekondigde smartphones en tablets weet te bemachtigen. Te zien is dat de Galaxy Tab 4 met 10,1" sterk lijkt op het voorgaande model in de serie, de Galaxy Tab 3. Verder werd er geen informatie losgelaten over de nog onaangekondigde tablet.

Blass zette vorige week al afbeeldingen online van de 7"-versie van de Galaxy Tab 4. Daarop is te zien dat het 7"-model dunnere bezels krijgt dan zijn voorganger. Het uitlekken van de renders duidt erop dat Samsung zijn nieuwe generatie tablets binnenkort aan wil kondigden. Overigens verschenen er ook al geruchten over een 8"-model, maar hiervan kwamen nog geen afbeeldingen naar buiten.

Beide modellen beschikken waarschijnlijk over een Snapdragon 400-soc van Qualcomm en een schermresolutie van 1280x800 pixels. Daardoor gaat het dus niet om high-endmodellen. Wel werkt Samsung aan amoled-versies van zijn TabPro-tablets; high-endmodellen met waarschijnlijk een Exynos-octacore en een schermresolutie van 2560x1600 pixels.

Samsung Galaxy Tab 4 10"

Reacties (83)


'Google brengt binnenkort Android 4.4.3 uit en voegt betalingen toe aan Now'

Door RoD , 30 maart 2014 12:2874 reacties

Google zou van plan zijn om binnenkort Android 4.4.3 uit te brengen, een update die vooral bugfixes met zich meebrengt. Daarnaast moet er een update uitkomen voor Google Now. Gebruikers zouden herinneringen krijgen voor het betalen van rekeningen.

Dat stelt Android Police, die vaker als eerste informatie over nieuwe Android-releases en Google-diensten heeft. Volgens de site is er nog geen releasedatum bekend voor Android 4.4.3, maar zou deze binnen afzienbare tijd worden uitgebracht. Het gaat daarbij voornamelijk om bugfixes, onder andere aan de camera, bluetooth, wifi en mobiele internetverbinding. Daarnaast moeten random reboots worden voorkomen.

Tegelijkertijd zou Google ook werken aan een update voor het zoek- en informatiesysteem Now. Volgens Android Police worden herinneringen voor het betalen van rekeningen opgenomen. Daarbij zou een link worden toegevoegd om de rekening online te kunnen betalen. Het is onduidelijk welke bedrijven en landen bij de release ondersteund zullen worden. Android Police heeft een mock-up gemaakt van hoe de interface eruit zou komen te zien.

Eerder kwamen er al geruchten dat Google inferred events gaat toevoegen aan Now: daarbij worden bijvoorbeeld agenda-afspraken automatisch gemaakt op basis van informatie die ergens anders vandaan wordt gehaald. Ook werkt Google naar verluidt aan contact-specifieke herinneringen: zo kan een gebruiker aan Now vragen wanneer hij een afspraak heeft staan met een bepaalde contactpersoon.

Naast de relatief kleine Android 4.4.3-update zou Google werken aan een grote update voor het mobiele besturingssysteem. Deze nieuwe versie zou draaien om beveiliging. Tegelijkertijd werkt Google ook aan een versie van Android die bedoeld is voor wearables zoals smartwatches.

Android 4.4.3Google Now met betaalherinneringen

Reacties (74)


'Mt. Gox gebruikte geld klanten voor bedrijfskosten'

Door RoD , 30 maart 2014 11:36186 reacties

Er zouden twee jaar geleden al twijfels zijn geweest over de financiële integriteit van de bitcoin-exchange Mt. Gox. Ceo Mark Karpeles werd door medewerkers ondervraagd over het gebruik van geld van klanten om bedrijfskosten mee te dekken. Mt. Gox heeft faillissement aangevraagd.

Dat meldt Reuters op basis van interviews met medewerkers van Mt. Gox. Die zouden in 2012 al aan de bel hebben getrokken over de financiële praktijken van de bitcoin-exchange. Zij hadden het vermoeden dat Mt. Gox geld van klanten gebruikte om de stijgende bedrijfskosten mee te dekken. Zo werd ceo Mark Karpeles ervan verdacht om geld door te sluizen om onder andere huur van een kantoorpand, verscheidene gadgets en een auto te betalen.

Karpeles zou tijdens een gesprek met de bewuste medewerkers hebben ontkend dat geld van klanten werd gebruikt voor het dekken van de bedrijfskosten. De topman gaf echter geen inzicht in de financiën van Mt. Gox en weigerde uit te leggen hoe de verliezen van het bedrijf precies werden gedekt.

Er is al langer twijfel over de financiële integriteit van de failliete bitcoin-exchange. Het bedrijf maakte eerder bekend dat er ongeveer 850.000 bitcoins waren gestolen, naar eigen zeggen door toedoen van transaction malleability. Onderzoekers stelden echter dat er via deze bug slechts 386 bitcoins gestolen konden zijn, waardoor de verklaringen van Mt. Gox in twijfel werden getrokken. In Japan wordt door de autoriteiten onderzoek gedaan naar de financiële praktijken van Mt. Gox.

Reacties (186)


Nieuwe regels Android-applicaties verbieden misleidende reclame

Door RoD , 30 maart 2014 09:5852 reacties

Google heeft nieuwe regels opgesteld omtrent het ontwikkelen van Android-applicaties. Daarin staat dat ontwikkelaars ervoor moeten zorgen dat er in hun apps geen misleidende advertenties zijn opgenomen. Ook gebruik van sms wordt strenger gemaakt.

De regels zijn gepubliceerd in een nieuwe versie van de Developer Content Policy. Daarin stelt Google dat applicaties niet betrokken mogen zijn bij het tonen van misleidende advertenties. Zo is het onder andere verboden om systeemberichten of een notificatie na te bootsen, terwijl het eigenlijk om reclame gaat. Ook mogen er geen stiekeme technieken worden gehanteerd om het toestel een applicatie te laten installeren, zonder dat de gebruiker hier weet van heeft. Tenslotte verbiedt Google het maken van reclame door sms-berichten te sturen. Applicaties die sms-functionaliteit bieden moeten nu expliciet toestemming vragen aan de gebruiker.

Volgens Google is een ontwikkelaar zelf verantwoordelijk dat de app zich volgens de regels gedraagt. Mocht er gebruik worden gemaakt van een advertentienetwerk voor de vertoning van ads, dan moet de ontwikkelaar er nog steeds voor zorgen dat er geen misleidende content wordt getoond. Als de ontwikkelaar zelf reclame maakt voor zijn apps, dan moet dit eveneens zonder misleidende middelen gebeuren.

Tenslotte komt Google nog met aangescherpte regels voor advertentiemakers. Die mogen niet langer de gebruikersinterface van een applicatie nabootsen, waardoor zij dus herkenbaar moeten zijn als advertentie. Vorig jaar kwam Google ook al met strengere regels voor advertenties. Toen werd het ontwikkelaars onder andere verboden om advertenties op te nemen in de notificatiebalk.

Reacties (52)


Turkse rechter: tweets vallen onder vrijheid van meningsuiting

Door RoD , 30 maart 2014 08:5194 reacties

Twitter hoeft van de Turkse rechter geen tweets te verwijderen waarin premier Erdogan van corruptie wordt beschuldigd. De sociale-netwerksite had de zaak aangespannen nadat het enkele berichten omtrent een corruptieschandaal had moeten verwijderen.

De uitkomst van de zaak werd door Twitter bekendgemaakt via zijn blog. Volgens de Turkse rechter kan de sociale-netwerksite niet verplicht worden om tweets ontoegankelijk te maken als hierom wordt gevraagd door de overheid. Twitter beriep zich hierbij op de vrijheid van meningsuiting, iets waar de rechter in mee ging. In de uitspraak stelt de rechter dat overheden hun burgers niet mogen inperken bij het uiten van hun mening.

Twitter moest een aantal berichten verwijderen waarin de Turkse premier Erdogan van corruptie werd beschuldigd. Alhoewel de sociale-netwerksite zijn zogenaamde Country Withheld Content-tool gebruikte om de tweets in Turkije onzichtbaar te maken, spande het tegelijkertijd een rechtszaak aan. Door de gerechtelijke uitspraak kan Twitter de bewuste berichten weer toegankelijk maken in Turkije.

Naast de vraag om bepaalde tweets ontoegankelijk te maken verbood de Turkse overheid ook de toegang tot de Twitter-website. Een Turkse rechter oordeelde eerder al dat deze blokkade onterecht is, waardoor deze inmiddels weer is opgeheven. Ondertussen heeft Turkije wel YouTube geblokkeerd.

Reacties (94)