Tip de redactie

Firefox 5 staat gepland voor 21 juni

Door Bart de Water, 10 april 2011 14:32164 reacties, submitter: user109731

Mozilla heeft de nieuwe planning van Firefox bekendgemaakt en zal versie 5 van de browser op 21 juni vrijgeven. Mozilla neemt het channel-systeem over van Google Chrome met een releasecycle van zes weken.

Na de herhaaldelijke vertragingen van Firefox 4 heeft Mozilla besloten het plannen en testen van nieuwe Firefox-versies anders aan te pakken. Met de nieuwe planning zal Firefox 5 op 21 juni uitkomen en volgt Firefox 6 op 18 augustus. De browsermaker heeft zich laten inspireren door de ontwikkelaars van Google Chrome en gaat een soortgelijk channel-systeem toepassen met automatische updates zonder gebruikersinteractie.

De dagelijkse ontwikkeling van Firefox zal plaatsvinden in de mozilla-central repository en updates worden via het nightly-kanaal verspreid. Elke zes weken wordt de laatste code opgenomen in het aurora-kanaal, waar nieuwe functionaliteit wordt getest en uitgewerkt. Ook dit kanaal kent dagelijkse updates. Na wederom zes weken komt nieuwe functionaliteit die voldoende is afgerond in het bètakanaal, waar met wekelijkse releases de laatste bugs opgelost zullen worden. Na zes weken wordt het bètalabel verwijderd en komt er een nieuwe versie van Firefox uit via het release-kanaal.

Aangezien de vijfde versie van Firefox de eerste zal zijn waarbij de nieuwe planning wordt toegepast zal de doorlooptijd van de cyclussen iets korter zijn. Firefox 5 zal op 12 april drie weken als nightly door het leven zijn gegaan en krijgt dan vijf weken tijd per aurora- en bètakanaal. De update zal Firefox sociale netwerken beter laten ontsluiten en voorzien van een pdf-reader.

Mozilla Firefox development channels

Reacties (164)


Google mag onder voorwaarden ITA overnemen

Door Bart de Water, 10 april 2011 13:4016 reacties, submitter: ieperlingetje

Google kondigde in juli 2010 aan maker van vluchtinformatiesoftware ITA over te willen nemen voor 700 miljoen dollar. Het Amerikaanse Ministerie van Justitie gaat akkoord met de overname, mits Google zich aan enkele voorwaarden houdt.

JustitieNa de aankondiging van de overname stelde het Amerikaanse ministerie van justitie een onderzoek in, omdat concurrenten van ITA hun zorgen hadden geuit over mogelijke marktontwrichting door Google. Het ministerie startte een antitrust-rechtszaak om de overname te blokkeren en doet meteen een schikkingsaanbod: de overname mag doorgaan, mits Google zich aan enkele voorwaarden houdt die oneerlijke concurrentie tegengaan.

Zo zal Google de komende vijf jaar QPX-software van ITA 'onder redelijke voorwaarden' moeten aanbieden aan huidige en nieuwe klanten. QPX is een informatiesysteem voor het zoeken van vluchten en aanverwante informatie. Ook moet Google QPX doorontwikkelen en de in ontwikkeling zijnde InstaSearch-software uitbrengen. Google mag de gebruikers van de software niet verbieden de informatie te delen met concurrenten van het zoekmachinebedrijf.

Het Amerikaanse ministerie van justitie stelt ook als voorwaarde dat Google verantwoordelijk omgaat met bedrijfsgevoelige informatie van klanten die ITA bezit. Tot slot wil het ministerie dat Google een klachtenprocedure opstelt waar bedrijven zich kunnen melden als de zoekmachinegigant zich niet aan bovenstaande voorwaarden houdt.

Met het schikkingsaanbod van het Amerikaanse Ministerie van Justitie gaat er een periode van 60 dagen in waarin personen of bedrijven commentaar op de schikking kunnen geven. Na deze periode zal de rechter een uitspraak doen.

Reacties (16)


Google neemt mediasyncdienst Pushlife over

Door Wout Funnekotter, 10 april 2011 12:3632 reacties

Google heeft het Canadese bedrijf Pushlife overgenomen. Met de gelijknamige software van het bedrijf konden gebruikers muziek en andere mediabestanden uit een iTunes- of Windows Media Player-bibliotheek naar een smartphone syncen.

Pushlife logoVolgens de site StartupNorth heeft Google 25 miljoen dollar betaald voor Pushlife. Met de software kon onder andere vanuit een iTunes-bibliotheek naar non-Apple smartphones, zoals Android-telefoons en BlackBerry's, gesynchroniseerd worden. Het bedrijf bevestigt de overname op zijn eigen site en laat weten dat de dienst zijn deuren zal sluiten. De medewerkers gaan aan de slag bij de Canadese afdeling van Google, om daar aan mobiele applicaties te gaan werken.

De overname heeft hoogstwaarschijnlijk te maken met een muziekdienst waar Google al enige tijd aan werkt. De geruchten over een dergelijke dienst staken eind vorig jaar al de kop op en kort daarna lekte een bètaversie van de Android-muziekspeler met cloudsync-optie uit. Eerder deze maand werd een nieuwere versie van die applicatie gelekt. Google houdt in mei zijn I/O-ontwikkelaarsbijeenkomst, en mogelijk wordt de muziekdienst daar officieel gepresenteerd.

Reacties (32)


Crytek bevestigt ontwikkeling DirectX 11-patch Crysis 2

Door Bart de Water, 10 april 2011 11:3584 reacties

Crytek heeft bevestigd dat het werkt aan een patch voor de pc-versie van Crysis 2 die DirectX 11-functionaliteit van de videokaart kan aanspreken. De Duitse ontwikkelaar deed geen uitspraken over de wijzigingen of een verschijningsdatum.

Het schietspel Crysis 2 kreeg al zijn eerste patch op de dag dat het spel in de winkel lag. Veel gamers hadden verwacht dat de patch ondersteuning voor DirectX 11 zou toevoegen, maar dat bleek niet het geval te zijn. Zowel ontwikkelaar Crytek als uitgever Electronic Arts onthielden zich van uitspraken of er werd gewerkt aan DirectX 11-ondersteuning.

Op het officiële Crysis-forum heeft een vertegenwoordiger van Crytek bevestigd dat er toch gewerkt wordt aan de patch. Volgens Eurogamer wordt er door Crytek al sinds november 2010 gewerkt aan DirectX 11-ondersteuning, en zal de resulterende patch nog twee tot drie maanden op zich laten wachten.

Reacties (84)


MSI introduceert sobere gamelaptop GE620

Door Olaf van Miltenburg, 10 april 2011 10:1045 reacties

MSI heeft een nieuwe gaminglaptop aan zijn assortiment toegevoegd. De fabrikant heeft een voor zijn doen sobere behuizing gebruikt en voegt naast een Core i7-processor van Intel een GT 540M van Nvidia aan het model toe.

De GE620 heeft een 15,6"-scherm en MSI gaat configuraties met 1920x1080- en met 1366x768-resoluties leveren. De processor is een Core i7 of Core i5 van Intels laatste generatie, maar niet bekend is welke modellen MSI precies gebruikt voor configuraties. Hoewel met de GT 540M een aardig spelletje gespeeld kan worden is het zeker niet de krachtigste mobiele videokaart en de GE620 is dan ook als kruising tussen gaming- en multimedianotebook te beschouwen. Er worden maximaal twee 4GB-geheugenrepen ingebouwd en de maximale opslagcapaciteit is 750GB.

Verder voorziet MSI de laptop van een dvd- of blu-raydrive, is naast een usb 2.0-poort een tweetal usb 3.0-porten aanwezig en kan een extern scherm via een hdmi 1.4-aansluiting verbonden worden. Ook is een 7-in-1-kaartlezer en een 2-megapixelcamera aanwezig.

MSI heeft een aantal opvallende gamingnotebooks, met onder andere felgekleurde led's, in zijn assortiment maar de fabrikant heeft zich bij de GE620 ingehouden: de behuizing is van geborsteld aluminium en brons van kleur. MSI heeft geen prijzen bekendgemaakt, maar de modellen zijn vanaf deze maand te krijgen en de verwachting is dat de prijzen van de verschillende configuraties tussen 700 en 1200 euro komen te liggen.

MSI GE620 MSI GE620 MSI GE620

Reacties (45)