Tip de redactie

Slachtoffer fotografeert laptopdief via internet

Door Arie Jan Stapel, 11 mei 2008 16:32119 reacties

Een inbreker die een Macintosh-laptop had gestolen, heeft er maar kort plezier van kunnen hebben. De bestolene slaagde er in om via internet de ingebouwde webcam een foto van de dief te laten maken, waarna hij snel kon worden gepakt.

pc diefToen ze op de avond van 27 april thuiskwamen, deden de drie bewoners van een appartement in Westchester, New York een onaangename ontdekking: er was ingebroken. Allerlei elektronica, waaronder twee laptops en twee flatscreens, waren verdwenen, evenals dvd's en computerspellen. Eén van de gestolen laptops behoorde toe aan een vrouw die werkte in de Apple-winkel in het plaatselijke winkelcentrum.

Afgelopen dinsdag bemerkte een collega van het slachtoffer dat de gestolen Apple-laptop op internet aanwezig was en belde haar direct op. Hierop ging de vrouw met een andere computer internet op en nam met het programma Back to my Mac contact op met de laptop. Daarna activeerde ze de ingebouwde camera om te zien wie erachter zat. Eerst zag ze alleen een lege stoel, maar later kwam er een man achter de computer zitten. Ze vond ook nog foto's van een andere man die de laptop gebruikte.

Ze kende geen van beide mannen, maar toen ze de foto's aan haar huisgenoten liet zien, herkende één van hen ze als vrienden van een vriend, die enige weken geleden in het appartement op bezoek waren geweest. Het bleken de 20-jarige Ian Frias en de 23-jarige Edmon Shahikian te zijn. Nadat het slachtoffer met de foto's naar de politie was gegaan, kon die de volgende dag de inbrekers arresteren. Het overgrote deel van de gestolen spullen werd bij hen teruggevonden, zo meldt Lohud.

Reacties (119)


Blizzard geeft meer details over tweede uitbreiding WoW vrij

Door Bart de Water, 11 mei 2008 15:4073 reacties

Blizzard heeft tijdens een presentatie meer informatie over de aankomende uitbreiding van de mmorpg World of Warcraft onthuld. De spelers kunnen nieuwe gebieden verkennen en kiezen uit een nieuwe spelersklasse.

WoW Wrath of the Lich King logoWrath of the Lich King is de tweede uitbreiding voor WoW en volgt in de voetstappen van The Burning Crusade. De limiet van het level dat de spelers kunnen bereiken is gestegen van 70 naar 80 en de wereld van Azeroth en Outland wordt uitgebreid met het nieuwe continent Northrend, waar de titulaire Lich King heerst met zijn leger van ondode Scourge. Dit nieuwe continent is bedoeld voor spelers van level 68 en hoger.

In Northrend zijn verschillende dungeons te vinden waar spelers zich doorheen kunnen vechten. Volgens Jeffrey Kaplan, co-lead designer van WoW, zullen alle dungeons in de uitbreiding over zowel gewone als heroïsche spelmodi beschikken. De laatstgenoemde modus is veel moeilijker, maar daar staat dan wel een aanzienlijk grotere beloning tegenover. Ook zijn de raid instances aangepast om 10 tot 25 spelers te accommoderen, waar voorheen er instances waren die alleen voor 10 of 25 man geschikt waren. Zo hoeven kleinere guilds niet meer spelers aan te trekken om deze raids te kunnen voltooien, of hoeven grotere guilds niet met slechts de helft van hun ledenbestand op oorlogspad te gaan, aldus Kaplan.

Een andere grote verandering is de komst van de zogenaamde heldenklasse. De eerste klasse uit deze serie is de Death Knight en is beschikbaar voor alle rassen in de wereld van het spel. Normaliter kiest een speler tijdens het maken van een karakter de bijbehorende klasse en bouwt deze verder uit, maar een Death Knight maken wordt pas mogelijk zodra een karakter level 55 heeft bereikt. Een nieuwe speler uit deze klasse begint in een necropolis met speciale missies waar de speler leert omgaan met de unieke mogelijkheden van de Death Knight. Ook begint de speler al op level 55 en krijgt direct de beschikking over enkele spreuken en abilities. Verder gebruiken Death Knights geen mana voor hun magische krachten, maar drie verschillende typen runen: blood, frost en unholy.

Blizzard heeft nog vele andere nieuwe mogelijkheden op stapel staan. Zo is het mogelijk om het kapsel van je karakter te veranderen, zijn er nieuwe dagelijkse quests, wordt de user interface verbeterd en kunnen er belegeringswapens gebruikt worden. Wrath of the Lich King staat gepland voor een niet nader bekend gemaakte datum ergens in 2008.


Video (remote_wrap.php?mid=33733)

Reacties (73)


Onderzoeker redt data van gesmolten Space Shuttle-harddisk

Door Dimitri Reijerman, 11 mei 2008 14:13118 reacties

Een medewerker van datarecoverybedrijf Kroll Ontrack is er in geslaagd om onderzoeksdata te herstellen van een gesmolten harddisk die toebehoorde aan de in 2003 verongelukte Space Shuttle Columbia.

Beschadigde harddisk, afkomstig van verongelukte ColumbiaDe harddisk werd tijdens de Columbia-missie gebruikt om data op te slaan van een onderzoek naar de eigenschappen van xenongas in de ruimte. Hoewel gedurende de missie een groot deel van de bevindingen al naar de aarde was gestuurd, wist datahersteldeskundige Jon Edward de nog ontbrekende data van een zwaar gehavende harddisk te redden. Hierdoor kon het wetenschappelijk onderzoek alsnog worden gepubliceerd.

De schijf was, net als andere brokstukken van de Shuttle, kort na het ongeluk gevonden in de Amerikaanse staat Texas en werd na zes maanden door de Nasa naar Kroll Ontrack gestuurd. Volgens Edwards bestond de nauwelijks meer als zodanig herkenbare harde schijf op het eerste gezicht uit niet meer dan twee stukken metaal die aan elkaar kleefden. De harddisk was tijdens de ontploffing van de Columbia-shuttle in de atmosfeer overduidelijk ernstig verbrand en gedeeltelijk gesmolten. Edwards constateerde verder dat niet niet alleen plastic en metalen onderdelen waren gesmolten, maar dat ook de beschermlaag, die de platters tegen stof en vuil moest beschermen, was aangetast.

Toch bleken de platters van de 340 Megabyte-schijf bij nadere inspectie niet onherstelbaar beschadigd; de harddisk was slechts voor de helft gevuld met onderzoeksdata en juist dit gedeelte bleek relatief intact, waardoor een reddingspoging kon worden ondernomen. Ook bleek het gehanteerde bestandssysteem afkomstig te zijn van een oude DOS-variant, waardoor de data ongefragmenteerd was weggeschreven. Door de platters met een chemische substantie te reinigen en ze in een nieuw loopwerk te plaatsen, kon Edward 99 procent van de verloren gewaande data terughalen. Het gehele recovery-proces nam twee dagen in beslag, zo bericht AP. Helaas bleken twee andere schijven die na de noodlottige Shuttle-missie waren teruggevonden zodanig te zijn beschadigd dat hersteloperaties onmogelijk bleken.

Reacties (118)


EA leent miljard dollar voor eventuele overname Take-Two

Door Jurian Ubachs, 11 mei 2008 13:5685 reacties

Uitgever Electronic Arts heeft een lening van één miljard dollar afgesloten voor de eventuele overname van Take-Two. Het krediet is afkomstig van verschillende grote banken, waaronder Morgan Stanley.

Logo Electronic ArtsHoewel de overeenkomst tussen Electronic Arts en Take-Two Interactive nog ver weg lijkt, heeft de uitgever de nodige financiële reserves opgebouwd. De banken en het bedrijf hebben de Securities and Exchange Commission laten weten een lening van maximaal één miljard dollar overeengekomen te zijn. Morgan Stanley zal voor veertig procent van het bedrag zorgen en heeft daarmee het grootste aandeel in het krediet, zo blijkt uit de commitment letter van de banken aan EA, gepubliceerd op de website van de SEC. Behalve de geleende miljard dollar had EA op 31 maart ook 2,3 miljard dollar aan cash en kortlopende investeringen tot zijn beschikking, zo wordt in de oorspronkelijke tender offer vermeld.

Electronic Arts probeerde de overname voor de lancering van Grand Theft Auto IV af te ronden, maar het bestuur van Take-Two Interactive gaf steeds aan pas na de release van dat spel te willen praten over een eventuele acquisitie. Nu het spel in de winkels ligt en EA puur voor de overname een grote lening heeft bemachtigd, lijkt het een kwestie van tijd voordat beide partijen om de tafel gaan zitten.

Reacties (85)

Lees meer


EA kondigt Skate It aan voor Wii en DS

Door Jurian Ubachs, 11 mei 2008 12:4112 reacties

Uitgever Electronic Arts heeft het skateboardspel Skate It aangekondigd voor de Nintendo Wii en de Nintendo Dual Screen. Het spel is een spin-off van Skate, dat in het najaar van 2007 op de Xbox 360 en Playstation 3 uitkwam.

Skate It (screenshot: IGN)De keuze om een spin-off te maken en niet de originele game over te zetten naar Nintendo's console is volgens EA-producer Scott Blackwood gemaakt omdat veel gamers tegenwoordig meerdere consoles hebben en de game ook voor mensen die Skate al in bezit hebben interessant moest zijn. Bovendien biedt de hardware van de DS en de Wii mogelijkheden die er op de Xbox 360 en Playstation 3 niet zijn. "We willen het gevoel van Skate overbengen naar de Wii-remote en de DS-stylus en, voor de volledige spelervaring, het Wii Balance Board", vertelde Blackwood in interview tegen IGN.

Skate It, waarbij 'it' staat voor alles wat er in de spelwereld te skaten valt, wordt niet gemaakt door de ontwikkelaar van Skate, EA Black Box. Wel werkt er een kleine groep medewerkers van Black Box samen met de studio's die zich over Skate It buigen. Het Britse Exient Entertainment, eerder verantwoordelijk voor Game Boy Advance-versies van FIFA Soccer en Need for Speed voor de Nintendo DS, ontwikkelt de DS-versie. De Wii-versie wordt ontwikkeld door EA Montreal, waar Wii-games Boogie en SSX Blur zijn gemaakt. De Wii-versie zal 480p en breedbeeld ondersteunen.

Volgens Blackwood zijn de meeste basiselementen van Skate ook aanwezig in Skate It. Zo kennen beide versies een uitgebreide carrière-modus en zit de instant replay, waarmee tricks direct vanuit andere camerastandpunten bekeken kunnen worden, ook in deze versies. Tenslotte zullen beide versies worden voorzien van multiplayer-modi. Een releasedatum is er nog niet, maar Blackwoord vertelde IGN wel dat het spel in elk geval in 2008 uit moet komen.

Reacties (12)


Apple schikt met Canadese iPod-bezitters na rechtszaak over batterijduur

Door Arie Jan Stapel, 11 mei 2008 11:5026 reacties, submitter: Verwijderd

Apple heeft erin toegestemd om Canadese kopers van oudere iPods een compensatie te geven voor het feit dat de accu's ervan veel minder lang meegingen dan in de advertenties werd beweerd.

Apple logo (105 pix)Volgens de reclames van Apple zou de accu van de iPod goed zijn voor acht uur muziek, maar dat bleken er in de praktijk maar drie te zijn. Bovendien nam de capaciteit na verloop van tijd snel af. Twee Canadese kopers, Bradley Waddell en Ines Lenzi, voelden zich bedrogen en spanden in 2005 een rechtszaak tegen Apple aan. Volgens Apple hangt het van het gebruik af hoe lang een accu het volhoudt en is het bovendien een algemeen bekend feit dat de capaciteit van accu's na verloop van tijd afneemt. Het bedrijf ontkende dan ook dat het iets verkeerds had gedaan.

De rechtszaak is inmiddels gestaakt, omdat Apple met de klagers een schikking heeft getroffen. Iedereen die vóór 24 juni 2004 in Canada een iPod heeft gekocht kan een tegoed van 45 Canadese dollar bij de Apple online winkel krijgen. Naar verwachting zal de schikking op 20 juni formeel worden bevestigd. Overigens is het gebruik van tegoed bij Apple aan nogal wat beperkingen verbonden, zoals de voorwaarden laten zien:

A Store Credit may not be used on the Apple online education store or any Apple online specialty store, and may not be used to purchase gift cards, gift certificates, software downloads, iTunes content, refurbished products, any products which are not Applebranded, or any products redeemable for cash. More specifically, and without limiting the generality of the foregoing, a Store Credit cannot be used to purchase or obtain a refund on iTunes content, iTunes Store Cards, iTunes Store Gift Certificates, iTunes Song Codes or Allowances, or any products redeemable for iTunes content.

Reacties (26)


Microsoft maakt blokkade Youtube-links via MSN ongedaan

Door Arie Jan Stapel, 11 mei 2008 10:15142 reacties, submitter: 3dfx

Microsoft heeft het versturen van links naar Youtube via MSN Messenger of Windows Live Messenger tijdelijk aan banden gelegd. Mogelijk geschrokken door de kritieken heeft het bedrijf de maatregel inmiddels weer teruggedraaid.

Youtube blokkadeZaterdagochtend begonnen gebruikers van MSN te merken dat links naar Youtube niet meer konden worden verstuurd. Wanneer iemand een boodschap met een Youtube-link erin probeerde te verzenden kreeg hij de mededeling dat de boodschap niet kon worden afgeleverd. Gebruikers die nader onderzoek deden naar dit fenomeen kregen al snel door dat dit kwam omdat de Microsoft-servers de boodschap weigerden.

Het is bekend dat de servers van MSN weigeren links te versturen die vaak door phishers gebruikt worden, maar Youtube is bepaald geen phishingsite. Omdat Microsoft de maatregel niet had aangekondigd, moesten de gebruikers maar gissen naar de reden ervoor. Op diverse internetfora werd aangenomen dat het te maken had met de lancering van Messenger Tv, waarmee videoclips van MSN Video via Messenger gedeeld kunnen worden.

De kritiek was niet van de lucht en de meeste gebruikers beschouwden de maatregel als regelrechte censuur. Of het door de negatieve reacties kwam is niet bekend, maar de blokkade werd binnen een dag weer opgeheven. Inmiddels kunnen Youtube-links weer gewoon via MSN worden verstuurd. Microsoft heeft op de affaire nog geen commentaar gegeven.

Reacties (142)