Nokia claimt dat Reddit mogelijk inbreuk maakt op zijn patenten

Nokia heeft Reddit een brief gestuurd waarin het stelt dat Reddit mogelijk inbreuk maakt op enkele van zijn patenten. Dat bevestigt het socialemediabedrijf op dinsdag. Reddit zegt de claims te beoordelen.

Reddit deelt de klacht van Nokia in een document bij de Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission. "Nokia stuurde ons op 18 maart 2024 een brief waarin ze aangaven dat Reddit inbreuk maakt op bepaalde van zijn patenten. We zullen hun claims evalueren", aldus het socialemediabedrijf. "Aangezien we steeds meer concurrentie ondervinden en steeds meer opvallen, neemt de kans toe dat we meer claims over intellectueel eigendom tegen ons ontvangen." Het is niet bekend om welke patenten het precies gaat.

De klacht van Nokia komt kort voor de langverwachte beursgang van Reddit, die deze week plaatsvindt. Het socialemediabedrijf wil al langer naar de beurs. Het bedrijf hoopt deze week honderden miljoenen dollars op te halen, voor een totale waardering van 6,5 miljard dollar.

Nokia dient vaker patentklachten in bij bedrijven. Het telecombedrijven sloot in februari een patentovereenkomst met Chinese telefoonmaker Vivo, na een jarenlange juridische strijd. Het sloot eerder al overeenkomsten met vijf andere telefoonbedrijven voor het licentiëren van zijn 5G-patenten. Het bedrijf bevestigt in een statement aan Reuters dat het ook een klacht heeft ingediend bij Reddit: "Nokia zoekt compensatie voor het gebruik van zijn belangrijkste uitvindingen en zal de royalty's herinvesteren in de ontwikkeling van de volgende generatie communicatie- en multimediatechnologieën", aldus het bedrijf.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

19-03-2024 • 19:46

79

Lees meer

Reddit is voor het eerst winstgevend
Reddit is voor het eerst winstgevend Nieuws van 30 oktober 2024
Reddit is gestopt met Coins en Awards
Reddit is gestopt met Coins en Awards Nieuws van 13 september 2023

Reacties (79)

79
78
35
2
0
21
Wijzig sortering
Vorig jaar klaagde Nokia Amazon aan, omdat het haar patenten zou schenden. Hoe Nokia zichzelf en haar patenten beschrijft in die zaak, geeft een goed beeld van de patenten waar Reddit waarschijnlijk last van zal krijgen: https://www.nokia.com/blo...ed-multimedia-inventions/
Amazon Prime Video and Amazon’s streaming devices infringe a mix of Nokia’s multimedia patents covering multiple technologies including video compression, content delivery, content recommendation and aspects related to hardware.
en
Here are some examples of where Nokia has paved the way.

From video compression to recommending your next favorite show
Since the early 1990’s, Nokia has been a leader in the development of video technologies, including video compression technology that enables large data files to be shared across the internet. Without this technology it would not be possible to stream a High-Definition video or hold a video conference meeting.

Nokia’s inventors have been heavily involved in the development of all market-adopted video codecs, from the H.264/Advanced Video Coding (AVC) standard in the early 2000s to the H.266/Versatile Video Coding (VVC) standard completed in 2020. Each of these generations of codecs have halved the bitrate required compared to their predecessor without compromising picture quality. This technology is inside virtually every tablet, PC, smart TV, smartphone, and any other device that plays video, for example cameras, security systems, and video doorbells.

But that’s not nearly all. Did you know, for example, that content optimization on your device’s screen when switching between portrait and landscape video is a Nokia invention? And fast forwarding or rewinding a video by scrolling through it, while simultaneously displaying the current scene, was also invented by Nokia. As were many technologies that enable personalization of content recommendation.

And this is just scratching the surface. With over 30 years of research and innovation, Nokia’s multimedia assets include key technologies related to video processing, coding, storage, display, user interface, and much more. So far, our work in this area has earned five Technology & Engineering Emmy® Awards.
Jullie begrijpen, Reddit eerst, daarna Tweakers!
Sommige dingen lijken nu heel triviaal omdat ze echt helemaal zijn ingeburgerd maar dat waren ze niet toen ze werden bedacht.
Inderdaad. Nokia kan best een punt hebben hier als het echt hun codec is.
Next up op de NOS in de krant

"Breaking: Nokia sues the internet for using Bell labs' invention of intercomputer communications without payment"
Dat patent is verlopen ;-)
Jullie begrijpen, Reddit eerst, daarna Tweakers!
Mogelijk bedoelde je dit meer als grap, maar volgens mij post Tweakers hun video's altijd op YouTube, en wordt het niet zelf gehost.
Nokia is ook eigenaar van Bell Labs. Zou misschien een van de patenten van Bell Labs kunnen zijn.
Maar wat maakt Bell Labs dat Reddit zou gebruiken? Ik zie het niet in elk geval. Reddit is in mijn ogen niks anders dan een (grote) website. Vergelijkbaar met een forum, message board, of wat voor naam je het beestje ook geeft. Gewoon webtechnieken die nagenoeg iedere andere website of app ook gebruikt. Dan kan iedere website wel aangeklaagt worden.
Nou, blijkbaar dus niet. Nokia gaat echt niet zomaar willekeurige bedrijven een brief sturen dat ze inbreuk maken op hun patenten. Er zal op z'n minst sprake zijn van mogelijke inbreuk.
Patenten zijn onderdeel van de bedrijfsformule van Nokia. Net als hun concurrenten stoppen ze veel moeite in het registreren van patenten om daarna te lobbyen om ze in de 5G/6G/7G standaard te krijgen zodat iedereen geld moet afdragen. Patenten zijn gewoon een melkkoe voor ze.

Op gebied van telecommunicatie kan Nokia op zijn minst nog stellen dat ze daadwerkelijk hardware maken (al is die hardware er soms alleen maar omdat ze een nutteloos patent in de spec hebben gedrukt), maar Reddit aanklagen?

Reddit maakt geen hardware en verkoopt geen software, dus ik kan ethisch gezien niet bedenken wat voor inbreuk Reddit kan maken. De Amerikanen erkennen softwarepatenten op de simpelste dingen natuurlijk, maar eerlijk gezegd heb ik nooit een rechtszaak om een softwarepatent gezien waar ik aan de kant van de aanklager sta.

Dat verandert niks aan de wet en Nokia zal de zaak vast winnen, maar als ze verliezen kunnen ze waarschijnlijk half het internet gaan aanklagen.
Is geld verdienen met je kennis nu ook al een melkkoe? Bedrijven als Nokia besteden gigantisch veel aan R&D. En dat zouden ze dan maar gewoon weg moeten geven door het niet te paterneren?
Omdat we niet weten welk patent (mogelijk) geschonden wordt, blijft het pure speculatie en kun je dus ook niks zeggen over de ethische of morele juistheid van deze aanklacht.

Nog meer speculatie: wellicht heeft Nokia een speciaal algoritme gepatenteerd waar Reddit gebruik van maakt in de back-end of in monitoring/logging, security, etc... We weten het gewoon niet.
Als ze inderdaad een algoritme hebben gepatenteerd, is voor mij de ethische en morele juistheid duidelijk in elk geval.
amai dat zijn veel veronderstellingen en daarop "gebaseerde" uitspraken (en ook ff Nokia onder de mat vegen als een patenttroll...)

[Reactie gewijzigd door Yoshi op 22 juli 2024 21:39]

Op de website https://ppubs.uspto.gov/pubwebapp/#Basic-Search gezocht met "Bell Laboratories".AS. AND web. Dan krijg je best veel patenten die web gerelateerd zijn en van Bell Labs. Staat er vast wel één tussen die door Reddit gebruikt wordt.
Interessante link en search met 59 resultaten. Ik heb er 10 willekeurig aangeklikt en allen hebben ze niets met websites oid te maken. Vele patenten komen uit 1991 of eerder en gaan met name over hardware achtige dingen. De nieuwere patenten gaan vooral over lokapparaten voor knaagdieren (rodent bait station). Ik zag zo snel weinig boeiends.
het is een interessante linkt, ik heb gezocht op Bell Laboratories en daar staat genoeg (recente) web en/of netwerk gerelateerde shizzle tussen.

[Reactie gewijzigd door Yoshi op 22 juli 2024 21:39]

Ik ben benieuwd welke patenten dit zijn,
omdat het heel verschillende types bedrijven zijn.
.
Dit riekt natuurlijk naar patent trolling puur om geld binnen te harken,
niet om de eigen producten te beschermen,
in dit geval door een grotere speler.

[Reactie gewijzigd door Geekomatic op 22 juli 2024 21:39]

Ik ben benieuwd welke patenten dit zijn,
omdat het heel verschillende types bedrijven zijn.
.
Dit riekt natuurlijk naar patent trolling puur om geld binnen te harken,
niet om de eigen producten te beschermen,
in dit geval door een grotere speler.
Dus je weet niet om welke patenten het gaat, maar je hebt wel voldoende informatie om Nokia een patent troll te noemen... Bijzonder. Vooral omdat Nokia in het (recente) verdelen juist zeer goed hun eigen patenten heeft kunnen beschermen. Technieken die ze zelf hebben ontwikkeld, zelf hebben laten patenteren en zelf (onder licentie) verkopen.

Een beetje patent troll ontwikkelt niks, maar koopt vrijwel waardeloze patenten op en beschuldigd vervolgens alles en iedereen van het overtreden van deze patenten.
Sinds wanneer is je eigen intellectueel eigendom en daarmee je eigen investeringen beschermen "trolling"?
Het probleem is dat vooral in de VS patenten bijzonder makkelijk toegekend worden. Dit zorgt er voor dat er een hele groep triviale, bijzonder vage, en eigenlijk ongeldige patenten is - denk bijvoorbeeld aan een patent op "XYZ, maar dan met een computer", of een patent op een techniek die al jaaaaren in gebruik is door praktisch iedereen, of een patent dat alleen zegt wat het doet en niet hoe.

Patent trolls vinden zelf niks uit, en ze maken geen enkel product. Hun enige omzet komt uit het aanklagen van potentiele inbreuken op hun patenten, in de hoop dat de tegenpartij liever voor enkele tienduizenden wil schikken dan jarenlang honderddduizenden aan advocaten wil uitgeven om de inbreuk aan te vechten, of het patent ongeldig te laten verklaren. Vaak is een onderdeel van hun strategie om bewust te wachten tot hun tegenpartij is uitgegroeid tot een miljardenbedrijf, zodat ze een hogere schikking kunnen krijgen.

Dus nee, het gaat niet om het beschermen van "intellectueel eigendom" of "investeringen", het is puur het misbruiken van het patentsysteem om onschuldige partijen geld afhandig te maken.

Mocht je voorbeelden willen zien, de Stupid Patent of the Month blog van de EFF is een goed begin.

[Reactie gewijzigd door laurxp op 22 juli 2024 21:39]

Het probleem is dat vooral in de VS patenten bijzonder makkelijk toegekend worden.
Dat is al jaren achterhaald. Toekennen gaat niet meer zo gemakkelijk als in de jaren '90. Zo is een abstract idee niet meer te patenteren.
Het zou niet meer patenteerbaar moeten zijn, nee. In de praktijk heeft het patent office veel te weinig medewerkers, waardoor ongeldige patenten worden toegekend. Patent trolls maken hier gretig misbruik van - want het officieel ongeldig laten verklaren van een patent is langzaam en kostbaar werk.
Kom eens met een lijstje met een paar voorbeelden van patent trollen die in 2023/2024 succesvol een zaak hebben gewonnen.

Voorlopig geloof ik er helemaal niks van dat het anno nu nog steeds een serieus probleem is. Ik geloof direct dat er nog patent trollen bestaan, maar niet dat ze nog succesvol zijn. Dus show me!
Vijf minuten in Google, en je had bijvoorbeeld deze website kunnen vinden: https://www.unifiedpatent...ute-report-2023-in-review

Dus ja, in 2023 waren er alsnog vele honderden rechtszaken van patent trolls.
Dat een bedrijf een stuk intellectueel eigendom overneemt, in de vorm van een patent, is nog steeds bescherming van eigendom.

Patent troll, gaat vooral om de vaagheid van hetgeen beschermd wordt.

Twee fundamenteel verschillende zaken.
Was het ook niet zo dat een bedrijf een patent troll is of wordt op het moment dat zo ongeveer het hele business model bestaat uit het opkopen van patenten en daar dan anderen mee voor de rechter trekken? As in, je hebt patenten, maar je doet er geen ruk mee behalve dan andere aanklagen? Vaagheid is inderdaad ook wel vaak een dingetje.
Ik ervaar dat toch echt anders.

Intellectueel eigendom is eigendom. Eigendom kun je verkopen.

De manier om intellectueel eigendom verhandelbaar te maken, is door het vast te leggen in patenten.

Het is ook een uitstekende manier voor een startup, of kleine uitvinder, ervoor te zorgen dat ze betaald worden voor hun uitvinding zonder een heel bedrijf te moeten laten ontstaan die tegen de gevestigde orde vecht. Of de inkomsten ervan naar voren halen via verkoop.

Dus als je een bak met geld om wilt zetten in intellectueel eigendom, ipv vastgoed, aandelen, machines, bitcoin, whatever, dan koop je patenten.

De verkoper mag deze kennis dan niet meer gebruiken, tenzij licenties etc. Best een mooi model, dan kun je met licenties je rendement maken, en eventueel met een rechtzaak hier en daar.

Het wordt pas trollen, als je patenten zo vaag zijn of triviaal dat de vastlegging en erkenning als eigendom gek wordt.
In het geval van patent trolls is er geen sprake van intellectueel eigendom. We hebben het over patenten die in feite neerkomen op "patent op het genezen van kanker met behulp van moleculen". Nogmaals, zie de blog die ik linkte.

Er zijn geen uitvindingen, er is niks innovatiefs ontwikkelt, er is geen geld gestoken in R&D. Het is alleen maar een hele hoop zo vaag mogelijke claims, waar een daadwerkelijk innovatieve partij vervolgens "inbreuk" op maakt.
Je kunt ook verzamelingen patenten hebben die wel ergens op slaan, verhandeld worden en eindigen bij partijen die alleen uit verzamelingen patenten bestaan.

Dit is nuttig om diverse redenen.

En dat was mijn enige punt.

Het wordt pas trollen als de patenten nergens op slaan.

We zijn het dus eens.
Dank, mooi uitgelegd.
Het is nu nog wel even afwachten of de patenten waar het over gaat enige relatie hebben met de productie van Nokia nu. En hoe "breed" ze zijn.

[Reactie gewijzigd door Geekomatic op 22 juli 2024 21:39]

Dat zal flinke impact hebben op de beurswaarde. Als de claim klopt, hadden ze wellicht beter kunnen wachten tot Reddit naar de beurs is gegaan ;)

[Reactie gewijzigd door asaki op 22 juli 2024 21:39]

De timing is wellicht juist zo om Reddit zo te dwingen
om op korte termijn tot een deal (betalen) over te laten gaan.
Het juridisch uitvechten van patenten zaken duurt vaak jaren.
Nee hoor, dat duurt geen jaren. Nokia laat een leger advocaten aan de rechter zien en dan is die meteen om en stelt Nokia in het gelijk. Zo werkt het systeem, heb ik inmiddels in de Tweakers-reacties van diverse artikelen geleerd.
Dit is de eerste link die ik vond met Google:
"U.S. patent litigation, from the initial plaintiff’s complaint to the end of an appeal,
will take on average from three to five years."
https://legal.thomsonreuters.com/blog/patent-litigation-101
Als de claim terecht is is het toch logisch dat de rechter direct om is?
Of dit is juist de tijd dat het moet voordat Reddit naar de beurs gaat om de patenten goed te kunnen verdedigen.
Goed punt, geen idee eigenlijk. Was meer benieuwd wat de rationale is om dit nu te doen, want na de beursgang zal de financiële positie alleen maar verbeteren. Als je dan over percentages gaat praten als vergoeding voor het gebruik van patenten dan zal het er een stuk beter uit zien
Dan kun je dus beter nu de percentages onderhandelen, omdat het effectief over minder Euro's/Dollars gaat. Na de beursgang hou je dan dezelfde percentages aan.

Als je pas gaat onderhandelen over percentages als de hogere getallen er al zijn, dan is de onderhandeling denk ik lastiger. Vooral omdat Reddit nu niet al te veel "gedoe" wil hebben met de aanstaande IPO.
De vraag is of ze dan überhaupt naar de beurs willen gaan. Ik kan me voorstellen dat als er een patent claim ligt men een stuk minder enthousiast gaat zijn om aandelen te kopen :)
Kan, maar dan is wel de druk van de ketel. De financiële positie is dan misschien wel beter maar dan zal een bedrijf misschien ook meer ruimte zien om te betalen.

Nu zit er ineens urgentie op want met deze zaak zal het veel moeilijker worden om naar de beurs te gaan. Slecht voor je reputatie, dus dat wil je eerst oplossen voor je aandelen gaat verkopen.
Jammer dat we niks meer meekrijgen van voormalig grootste telecom innovator Nokia. Ben toch wel benieuwd waar ze het dan in investeren
Volgens mij zijn ze een redelijke speler in het core netwerk van providers en met 5g

Ze maken zover ik weet zelf geen laarzen en telefoons meer
Zover ik weet is Nokia inderdaad een grote concurrent van Huawei en Alcatel op de 4G/5G infrastructure.
Dat lijkt me sterk, omdat Nokia Alcatel-Lucent in 2016 overgenomen heeft.
De grootste concurrent van Nokia is Ericsson.
Ik tik dit bericht op mijn Nokia XR21. Enige telefoon die sterk genoeg is om mijn lompe gedrag te overleven....
Helaas niet gemaakt door Nokia maar door HMD onder de gelicenseerde naam Nokia
Als je dan denkt: kan slechter. Het is slechter:
In 2020, the Australian Strategic Policy Institute accused at least 82 major brands, including Nokia, of being connected to forced Uyghur labor in Xinjiang.[281]
https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia#Xinjiang_region
Interessant, bedankt om te delen!
Vergeet de televisies niet.
kwa beurswaarde stelt het niets voor, als je afgelopen jaren kijkt groeit het niet
stelt het niets voor qua beurswaarde. Ff wat (andere) cijfers erbij:
Revenue Decrease €22.26 billion (2023)
Operating income Decrease €1.688 billion (2023)
Net income Decrease €679 million (2023)
Total assets Decrease €39.86 billion (2023)
Total equity Decrease €20.63 billion (2023)
Number of employees Decrease 86,689 (2023)

Ik weet niet wat jouw definitie is van "stel het niets voor" maar bovenstaande cijfers vallen alleszins bij mij niet onder het stelt niets voor"
Nokia is een van de grootste autobanden producenten in de wereld. Nokia is niet alleen een telecom bedrijf, het is behoorlijk veelzijdig.
Ik lees dat Nokia haar aandelen van Nokian Tyres had verkocht aan de Japanse bandenproducent Bridgestone. Behalve dat beide bedrijven in Finland bevinden hebben ze niks meer met elkaar te maken.
Ik denk dat je in de war bent met Nokian. https://www.nokiantyres.nl/

Wel uit dezelfde plaats overigens.
Volgens hun eigen website waren ze tot 2003 onderdeel van Nokia. En zaten ze in de plaats Nokia. Blijkbaar is Nokia best divers en zijn ze relatief laat in de telecom gestapt.
Dank, dat wist ik dan weer even niet. Zie het nu ook op Wikipedia staan.
Dat is Nokian…. :+
Zie boven, was vroeger van Nokia.
Euh... zie ik iets over het hoofd? Reddit is toch niet veel meer dan een opgefokt forum...
Je leeft in 2009
Vertel?

Ik zie niets anders dan een soort forum/community (ik zou niet weten hoe ik het anders moet noemen), niets met telecom/netwerk etc...
Nokia is nog redelijk groot vziw op het gebied van netwerken.

[Reactie gewijzigd door servies op 22 juli 2024 21:39]

Verdiep je uberhaupt eens in Nokia. Telecom is waar ze in het westen bekend zijn geworden, maar Nokia is veel meer dan dat.
Nou vertel (2e keer dezelfde vraag)
En ja, ik weet wat/wie Nokia is/was, maar ik zou niet weten wat voor patenten Nokia zou moeten hebben waar Reddit last van zou hebben.
Volgens mij zou zo'n patent behoorlijk lastig worden voor heel veel andere sites... of juist ontkracht worden door prior art, of juist doordat het zo algemeen is opgeschreven dat het zo van tafel wordt geveegd door een rechter.
Ik kan me nog wel een andere zaak herinneren met andere bedrijven waarbij het patent geschonden werd dat je automatisch content kon laten afspelen ( filmpjes ) . Dus iets wat logisch lijkt kan natuurlijk gewoon toch conflicten opleveren.
Maar ik ben wel benieuwd welk patent hier een probleem zou zijn.
Misschien te maken met de analytische services welke Nokia ook onder haar vlag heeft.

(ik roep ook maar wat)
Anoniem: 498255 @servies19 maart 2024 20:35
https://www.nokia.com/networks/products/
~20,000 patent families, of which more than 6,000 declared essential for 5G

https://www.nokia.com/licensing/innovations/#/
Wat is er dan gewijzigd? Het is een forum. En heeft een eigen app.
Er hangt toch geen communicatie apparatuur aan vast?
Nokia is niet bepaald een onbeduidende speler die zelf niks produceert. Ze beschermt gewoon haar intellectuele eigendommen en dus haar investeringen. Niks mis mee.
Een rechter zal mogelijk bepalen of Reddit inderdaad patentbreuk pleegt.
Op gebied van websites en forums doet Nokia zeer zeker niks.
En wat nou als Reddit een specifieke codec heeft ontwikkeld om opslag te besparen? Er worden nogal wat video's gedeeld en Reddit heeft daar wel voor ontwikkeld. Het kan dus maar zo dat ze inbreuk maken of lijken te maken.

Dat Nokia niks doet mbt websites of forums is nogal een holle en oppervlakkige opmerking.
Ik reageerde op "Nokia is niet bepaald een onbeduidende speler die zelf niks produceert. Ze beschermt gewoon haar intellectuele eigendommen en dus haar investeringen."
Op gebied van forums en dataopslag produceert Nokia inderdaad niks en hoeft niks te beschermen. Ze hebben een kans gezien geld eruit te slaan en dat mogen ze doen, maar aangezien het niet hun business is, is het vrij patenttrol-achtig gedrag.

Edit: Heb nog eens hun website gekeken, ze bieden wel datacenter-services aan. daar zal het wel om gaan dan.

[Reactie gewijzigd door _Pussycat_ op 22 juli 2024 21:39]

Een website is meer dan het html plaatje wat je ziet. Ik mag aannemen dat een tweaker dat weet. En de Reddit mobiele app en mobiele website zal net als andere high performing services mobiele technologie gebruiken om de prestaties te verbeteren. En grote kans dat daar Nokia (en Ericsson, Huawei etc) technologie wordt gebruikt/misbruikt.
"high performing services mobiele technologie", zoals... wat? Servers?
Het zal wel gaan om iets voor het server-netwerk ja.

[Reactie gewijzigd door _Pussycat_ op 22 juli 2024 21:39]

En dat weet jij omdat je bij Nokia werkt? En wat @Frame164 zegt, een bedrijf als Reddit gebruikt veel meer technologie dan alleen de website of app die gebruikers zien. Zonder meer informatie blijft het pure speculatie of de aanklacht (on)terecht is.
Weet je wel wat een patenttroll is?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.