Dat is niet eens het meest boeiende, want die 5 miljard is een dikke daling vanaf 2022. De vorige, private, funding ronde was met een waardering van rond de 10 miljard. Daarvoor werd er door meerdere partijen in 2021 een IPO in 2022 op 15 miljard geschat. Dus ook in de waardering zit duidelijk een dalende trend.
Natuurlijk zijn de P/E multiples over de lijn naar beneden gegaan vanwege de gestegen rentes. Maar als je naar de nasdaq kijkt zie je dat dit niet met 50%+ is gegaan. Reddit heeft met de nieuwe regels zichzelf behoorlijk in de voet geschoten.
Als we even naar een paar willekeurige grote subreddits kijken:
https://subredditstats.com/r/askreddit
https://subredditstats.com/r/aww
https://subredditstats.com/r/iama
https://subredditstats.com/r/science
En ook wat meer specifieke subs bekijken:
https://subredditstats.com/r/personalfinance
https://subredditstats.com/r/thenetherlands
Dan is het duidelijk dat reddit al redelijk in een dalende trend zat, maar dat ze met de nieuwe API regels reddit helemaal kapot hebben gemaakt. Vooral r/science, wat altijd een leuke sub was, is hard gegaan met 1500+ comments elke dag naar minder dan 200.
EDIT: @
supersterk maakt een goed punt. Zoals de site subredditstats aangeeft (en hier beneden terecht wordt gezegd) is het aantal site/subreddit hits niet geheel accuraat. De trent van de afgelopen jaren natuurlijk wel en die laat een gestaag dalende trent zien. Ik heb even met de hand r/science comments op posts zitten tellen van de afgelopen dagen (je moet wat met je leven):
1730, 1284, 1527, 3120, 2074, 1638, 611
Dit was op een substantieel lager aantal posts dan historisch (dus engagement per post is minder aangedaan zo lijkt het):
11, 22, 29, 23, 29, 21 en 12.
Het is een beetje een kleine sample maar het aantal posts is opvallend laat vergeleken met voorgaande jaren.
Einde edit.
Dit is duidelijk een exit strategie voor de eigenaren, want Reddit is een langzame dood aan het gaan. Als je al belegger hier in traps verdien je het verlies naam mijn bescheiden mening wel een beetje. Reddit is al jaren lang langzaam stervende. Niet een unieke situatie voor een social medium natuurlijk, de lijst met gefaalde socials is heel lang.
[Reactie gewijzigd door Thekilldevilhil op 24 juli 2024 18:19]