Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Tip de redactie

Microsoft voegt 'intelligent' zoeken toe aan Photos-app Windows 10

Door RoD , 29 juli 2017 11:4896 reacties

Microsoft heeft zijn Photos-software op Windows 10 van verbeteringen voorzien, waardoor er op 'slimme' wijze gezocht kan worden binnen de fotobibliotheek. Door foto's te scannen worden elementen op foto's herkend, waarna de gebruiker ze met zoektermen kan vinden.

De Photos-app doorzoekt alle foto's die zijn opgeslagen bij Microsofts opslagdienst OneDrive, en door gebruik te maken van slimme algoritmes kunnen elementen op foto's worden herkend. Dat moet de software onder andere in staat stellen om zelfstandig foto's op een logische manier te categoriseren. Het kan ook de gebruiker helpen om de juiste foto's te vinden met zoektermen.

Gebruikers kunnen binnen de nieuwe Photos-app zoeken met de zoekbalk rechtsboven. Microsoft geeft daar als suggestie om kenmerken van de foto in te voeren als zoekterm. Als daar iets wordt ingevoerd moet de slimme software eerst de foto's indexeren voordat er resultaten worden getoond. Als dat eenmaal is gebeurd kan Photos ook suggesties tonen voor het indelen van foto's in albums.

Met Photos is het ook mogelijk om de fotoherkensoftware gezichten te laten herkennen. Wie bezorgd is om zijn of haar privacy kan deze functionaliteit uitzetten in de instellingen.

De nieuwe Photos-software is nog niet voor alle Windows 10-gebruikers beschikbaar. Windows Central ontdekte dat de applicatie beschikbaar is gemaakt voor gebruikers van het Insider-programma van Microsoft. Op termijn zal de slimme indexfunctie waarschijnlijk bij alle Windows 10-gebruikers verschijnen.

Microsoft Photos

Reacties (96)


Apple betaalt Nokia 1,7 miljard euro als onderdeel van patentschikking

Door RoD , 29 juli 2017 11:15132 reacties

Apple heeft in het tweede kwartaal van dit jaar een bedrag van omgerekend 1,7 miljard euro betaald aan Nokia. Dat bedrag kwam voort uit een deal die beide partijen sloten na een jarenlange juridische strijd vanwege patentinbreuk.

Dat heeft Nokia bekendgemaakt in de presentatie van zijn kwartaalcijfers. In het tweede kwartaal van dit jaar ontving de Finse fabrikant een betaling van 1,7 miljard euro van Apple voor het gebruik van patenten. Nokia verwacht in de komende tijd nog meer inkomsten uit de patentendeal die het met Apple sloot, al is niet bekend hoe groot deze bedragen precies zullen zijn.

Waarschijnlijk is het bedrag afgesproken toen Nokia en Apple in mei hun juridische strijd staakten en afspraken maakten over het gebruik van Nokia-patenten door Apple. Alhoewel beide partijen bekend hebben gemaakt dat er een overeenkomst lag, was niet bekend dat Apple een dergelijk groot bedrag zou overmaken als eerste betaling.

Nokia klaagde Apple in het verleden verscheidene malen aan wegens het schenden van verscheidene patenten, zowel in Europa als in de Verenigde Staten. Die patenten beschreven onder meer technologieën op het gebied van schermtechnologie, interface, software, antennes, chipsets en video encoding. De rechtszaken tussen Apple en Nokia liepen al sinds 2009.

Reacties (132)


VS vraagt overheidsinstanties om inzage in documentatie rondom Kaspersky

Door RoD , 29 juli 2017 10:2066 reacties

Een overheidscommissie in de Verenigde Staten heeft aan 22 overheidsinstanties gevraagd om al hun documentatie en communicatie rondom Kaspersky in te leveren. Daarmee wil de commissie onderzoek doen naar mogelijke Russische beïnvloeding.

Het verzoek werd uitgevaardigd door een commissie die onderdeel is van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, zo meldt persbureau Reuters. Alle aangeschreven overheidsinstanties moeten hun documentatie rondom Kaspersky inleveren omdat de antivirusmaker ervan verdacht wordt banden met de Russische overheid te hebben, en zo heimelijk de Verenigde Staten zou proberen te ondermijnen. Kaspersky zelf ontkent dit overigens.

Van de overheidsinstanties die hun documentatie in moesten leveren gaat het onder meer om het Department of Homeland Security, maar ook om ruimtevaartorganisatie NASA. Volgens een lid van de commissie gaat het om een eerste stap om te proberen de activiteiten van Kaspersky in de Verenigde Staten in kaart te brengen, en volgen er in de toekomst mogelijk nog andere maatregelen.

In mei kwam al naar buiten dat de NSA onderzoek doet naar Kaspersky wegens zorgen om spionage. Eerder deze maand werd de antivirusmaker weggehaald van de lijst met goedgekeurde leveranciers.

Reacties (66)


Tele2 beëindigt dienstverlening Maxximum wegens schenden voorwaarden - update

Door RoD , 29 juli 2017 09:31153 reacties

Tele2 heeft de abonnementen van internetaanbieder Maxximum beëindigd. Volgens de provider werden de algemene voorwaarden geschonden. Maxximum bood voor een vast bedrag per maand onbeperkt internet via 4g aan via het Tele2-netwerk.

Dat bevestigt een woordvoerder van Tele2 na vragen van Tweakers. Door het stopzetten van de dienstverlening kan Maxximum waarschijnlijk geen onbeperkt internet via 4g meer aanbieden. Onduidelijk is nog of en hoe het bedrijf zijn activiteiten voortzet. Op zijn website adverteert Maxximum met onbeperkt internet via 4g met snelheden tot 100Mbit/s, via een meegeleverde TP-Link Mr200-router.

Uit ervaringen van een tweaker, die een abonnement heeft afgesloten bij Maxximum, blijkt dat er Tele2-simkaartjes worden geleverd met bundels van 5GB per dag. Die worden op afstand door Maxximum aangevuld als de bundel op is, waarschijnlijk door gebruik te maken van ingebouwde sms-functionaliteit in de TP-Link-router. Het lijkt er dus op dat Maxximum zelf internet inkoopt via een Tele2-abonnement en dit als dienst voor onbeperkt internet aanbiedt aan zijn klanten.

Doordat de bundel telkens moet worden aangevuld kan de gebruiker wel enige tijd met onderbrekingen in de verbinding zitten; nadat de bundel op is moet per GB een sms worden verstuurd. Ook is de dienst van Maxximum met een minimale prijs van 40 euro per maand duurder dan de dienst voor onbeperkt internet van Tele2 zelf, die 25 euro per maand kost.

Waarschijnlijk had Maxximum geen toestemming om de dienst aan te bieden via Tele2. Het bedrijf begon eerder dit jaar met zijn aanbod voor onbeperkt internet via 4g.

Update 13:36 uur: Maxximum heeft tegenover Tweakers te kennen gegeven dat het gebruik van Tele2-simkaarten een tussenoplossing is. Dat heeft het bedrijf ook aan Tele2 gecommuniceerd. Het blijft echter onduidelijk of er tussen beide partijen daadwerkelijk een overeenkomst is bereikt. Maxximum wil proberen om, met behulp van marktwaakhond ACM, tot een nieuwe overeenkomst te komen, al stelt de provider ook dat het niet per se afhankelijk is van het netwerk van Tele2.

Reacties (153)


Sociale virtual reality-app AltspaceVR sluit de deuren

Door RoD , 29 juli 2017 08:3654 reacties

AltspaceVR, een soort virtuele huiskamer voor gebruikers van vr-brillen, gaat ermee stoppen. De sociale vr-app kan het financieel niet meer opbrengen om de virtuele deuren open te houden, ondanks financiële ondersteuning door investeerders.

Het bedrijf achter AltspaceVR heeft laten weten dat op 4 augustus om 4 uur in de ochtend Nederlandse tijd er geen gebruik meer gemaakt kan worden van de dienst. Kort daarvoor wordt er in de virtuele omgeving nog een feestje gehouden, waarbij gebruikers afscheid van elkaar kunnen nemen. AltspaceVR is een soort virtuele huiskamer waar mensen elkaar kunnen ontmoeten via een avatar die zij van zichzelf maken. AltspaceVR is beschikbaar voor gebruikers van de GearVR van Samsung, de Oculus Rift en de Vive van HTC.

Maandelijks bevinden zich ongeveer 35.000 gebruikers binnen de virtuele omgeving van AltspaceVR. De makers van de software stellen zelf dat het om een hoog aantal gaat binnen de vr-markt. Investeerders zijn echter minder enthousiast; zij zouden zich vanwege de trage groei van de vr-markt hebben teruggetrokken waardoor AltspaceVR de deuren moet sluiten. Of dat ook geldt voor het bedrijf achter de dienst is nog niet duidelijk.

AltspaceVR

Reacties (54)