Microsoft heeft zijn Photos-software op Windows 10 van verbeteringen voorzien, waardoor er op 'slimme' wijze gezocht kan worden binnen de fotobibliotheek. Door foto's te scannen worden elementen op foto's herkend, waarna de gebruiker ze met zoektermen kan vinden.
De Photos-app doorzoekt alle foto's die zijn opgeslagen bij Microsofts opslagdienst OneDrive, en door gebruik te maken van slimme algoritmes kunnen elementen op foto's worden herkend. Dat moet de software onder andere in staat stellen om zelfstandig foto's op een logische manier te categoriseren. Het kan ook de gebruiker helpen om de juiste foto's te vinden met zoektermen.
Gebruikers kunnen binnen de nieuwe Photos-app zoeken met de zoekbalk rechtsboven. Microsoft geeft daar als suggestie om kenmerken van de foto in te voeren als zoekterm. Als daar iets wordt ingevoerd moet de slimme software eerst de foto's indexeren voordat er resultaten worden getoond. Als dat eenmaal is gebeurd kan Photos ook suggesties tonen voor het indelen van foto's in albums.
Met Photos is het ook mogelijk om de fotoherkensoftware gezichten te laten herkennen. Wie bezorgd is om zijn of haar privacy kan deze functionaliteit uitzetten in de instellingen.
De nieuwe Photos-software is nog niet voor alle Windows 10-gebruikers beschikbaar. Windows Central ontdekte dat de applicatie beschikbaar is gemaakt voor gebruikers van het Insider-programma van Microsoft. Op termijn zal de slimme indexfunctie waarschijnlijk bij alle Windows 10-gebruikers verschijnen.