Microsoft werkt aan een functie om foto's van smartphones draadloos over te zetten naar een pc. In de Fall Creators Update wijdde Microsoft al een instellingenmenu aan de verbinding tussen smartphones met iOS en Android en pc's.
Aggiornamenti Lumia vond een testversie van de Foto's-app voor Windows 10. De Italiaanse site claimt dat gebruikers de Companion-app voor iOS en Android nog niet kunnen installeren. Als dat wel zal kunnen, dan is het mogelijk om op het beeldscherm van de pc een code te scannen en zo draadloos een verbinding op te zetten.
Het draadloos synchroniseren van foto's tussen smartphones en pc's is al enige tijd mogelijk via Microsofts webopslagdienst OneDrive. Die dienst kan foto's automatisch importeren in de Foto's-app. Deze dienst lijkt gericht op mensen die dat niet gebruiken.
Behalve de Companion komen er meer functies aan in de Foto's-app. Zo kunnen gebruikers foto's als Favorieten gaan aanmerken, een functie die al jaren beschikbaar is op Windows Phone en Windows 10 Mobile. Daarnaast kunnen gebruikers stickers en effecten gaan toevoegen. De Foto's-app verscheen als download in de Fast Ring van het Windows Insiders-programma. Microsoft heeft nog niet gereageerd op de vondst. Het is onbekend wanneer de app live gaat voor het grote publiek.