De Britse minister van verkeer heeft aangegeven dat hij zich tegen plannen voor door Europa opgelegde snelheidsbegrenzers voor personenauto's zal keren. Volgens Brussel zou de intelligent speed adaptation-technologie het aantal verkeersdoden kunnen verminderen.
De Europese Commissie komt in de herfst met nieuwe voorstellen om de verkeersveiligheid in Europa te verbeteren met tot doel het aantal verkeersdoden in het Europese verkeer in 2020 met een derde terug te brengen. Een van de mogelijke aanbevelingen is de verplichte invoering door lidstaten van een snelheidsbegrenzer voor personenauto's via intelligent speed adaptation-technologie. Daarbij 'weet' de snelheidsbegrenzer op een bepaald traject de maximum toegelaten snelheid door middel van gps en een database, radiobakens die langs de wegen zijn geplaatst of in het voertuig geïntegreerde camera's die verkeersborden kunnen herkennen. Als de chauffeur toch harder probeert te rijden, dan zal het voertuig automatisch afremmen tot de snelheid is gezakt onder het ingestelde maximum.
Volgens Europese onderzoekers is het isa-systeem in diverse praktijktesten, waaronder in Nederland en Zweden, effectief gebleken. Niet alleen zou een snelheidsbegrenzer in personenauto's het aantal verkeersdoden flink kunnen doen verminderen, ook zou er bespaard kunnen worden op het brandstofverbruik met gunstige gevolgen voor het milieu. Daarnaast wijzen de onderzoekers erop dat verplichte snelheidsbegrenzers voor bussen en vrachtauto's al hun nut hebben bewezen.
Mogelijk wil de Europese Commissie het isa-systeem niet alleen verplichten voor nieuwe auto's, maar ook bestaande auto's zouden mogelijk met de benodigde hardware uitgerust moeten gaan worden. De Britse minister van verkeer Patrick McLoughlin geeft in The Guardian aan dat hij mogelijke verplichtingen vanuit de EU niet ziet zitten. Zo zou het in bepaalde verkeerssituaties juist levensreddend kunnen zijn om tijdelijk flink het gaspedaal in te trappen. Daarnaast zouden er privacyaspecten kleven aan de invoering van snelheidsbegrenzers voor personenauto's.
Hoewel de minister wel iets ziet in een passieve variant van het isa-systeem, waarbij een geluidssignaal te horen is als een automobilist te hard rijdt, heeft hij zijn ambtenaren de opdracht gegeven om zich tegen de mogelijke plannen voor verplichte snelheidsbegrenzers te keren mocht de Europese Commissie daar dit najaar mee komen.
Dick Costolo, ceo van Twitter, zou de plannen voor een mogelijke beursgang al hebben besproken met enkele grote Amerikaanse zakenbanken, waaronder adviseurs van Morgan Stanley, Goldman Sachs en JP Morgan. De sociale-netwerksite denkt op de beurs een waardering te kunnen krijgen van 15 miljard dollar, omgerekend ruim 11 miljard euro, zo
/i/1378033944.jpeg?f=imagenormal)

Volgens geruchten zou ValueAct achter de schermen hebben aangedrongen op het vertrek van ceo Steve Ballmer omdat het ontevreden zou zijn over de behaalde resultaten en de koers die door Ballmer was ingezet. De topman kondigde vorige maand aan dat hij binnen een jaar
Dab+, de opvolger van de minder efficiënte dab-technologie en op termijn van analoge fm-radio, maakt gebruik van de he-aac-codec met bitrates tussen de 40 en 80kbit/s. Het signaal wordt via de vhf-band in de ether verspreid. Omdat er minder ruimte nodig is in de frequentieblokken kunnen er meer radiozenders via de ether worden aangeboden dan dat met de fm-technologie mogelijk is. Ook kan er via dab+ meer metadata worden verstuurd, zoals afbeeldingen of fileinformatie.
