Sony werkt samen met SoftKinetic voor motion-gaming bij de PS4

De Belgische firma SoftKinetic gaat zijn technologie voor bewegingsherkenning samen met Sony toepassen op de optionele Eye-camera van de PlayStation 4. Just Dance 2014 van Ubisoft zal als eerste PS4-game gebruik gaan maken van de Iisu-middleware van SoftKinetic.

SoftKineticSony had voor de PlayStation 3 al een Eye-camera, maar omdat de Iisu-software niet in staat was om stereoscopische beelden te herkennen was het in Brussel gevestigde SoftKinetic niet in staat om op dit platform te werken. Bij de komst van de PS4 heeft Sony de Eye-camera flink verbeterd, waardoor wel diepte kan worden gedetecteerd. Hierdoor kan de Iisu-middleware alsnog door gamedevelopers worden benut, omdat bewegingen met het lichaam nu goed herkend kunnen worden.

Voordat SoftKinetic zijn software op de PS4 kon benutten, moest het Belgische softwarebedrijf eerst Sony overtuigen, zo schrijft Datanews. Nadat het een beter aanbod zou hebben gehad dan vier niet nader genoemde concurrenten, begonnen de ontwikkelaars van SoftKinetic, dat negentig ontwikkelaars in dienst heeft, samen met Sony de Iisu-middleware compatibel te maken met de PlayStation 4. Dit proces vergde negen maanden.

De titel Just Dance 2014 van Ubisoft zal de eerste game worden die de motion capture-mogelijkheden van de Eye-camera op de PlayStation 4 moet benutten. Het spel moet de gamer leren dansen. SoftKinetic hielp de Ubisoft-ontwikkelaars om daarbij reeds bestaande Xbox-code voor bewegingsherkenning via Kinect te porten naar het PS4-platform. Bij de installatie van de game zal automatisch de Iisu-middleware op de console geïnstalleerd worden.

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

18-11-2013 • 19:32

50

Submitter: jpeeters

Reacties (50)

50
40
20
1
0
9
Wijzig sortering
Anoniem: 181786 18 november 2013 19:39
Heel vervelend, maar door de keuze van Sony om de kosten te drukken en dus geen Eye-camera standaard mee te leveren gaat dit nooit goed van de grond komen. Dit wordt een Move 2.0 verhaal. Ik heb destijds de Move voor de PS3 gekocht en het stak technisch prima in elkaar, helaas ontbrak het aan games.
ik denk dat sony in alle aankomende packs een camera zal toevoegen.
Dat ze bij de lancering het niet is logisch.

Ik denk dat ik hem er later wle bij zou kopen.
Anoniem: 181786 @gp50018 november 2013 23:11
Het is helemaal niet logisch dat ze bij lancering het niet standaard mee leveren als ze het in alle aankomende packs wel standaard gaan meeleveren zoals jij denkt. Wat is daar de logica van?

Je hebt een hele grote groep gebruikers die de eye-camera niet hebben en hem waarschijnlijk ook nooit zullen kopen. Vervolgens zullen gebruikers er nauwelijks games voor ontwikkelen omdat de groep mensen die zo'n ding heeft te klein is. En ontwikkelaars zullen in hun games geen toevoegingen doen voor de eye-camera om dezelfde reden. Het loont de moeite niet. Ik heb het zelf meegemaakt met de Move, en uiteindelijk gewoon honderd euro weggegooid.

Accessoires die niet vanaf het begin standaard meegeleverd worden zijn gedoomd om keihard te falen. Zo is het eigenlijk altijd al geweest in console land.

Edit: welja, simpele feiten die ook nog een on-topic zijn gewoon als -1 wegzetten omdat het beleid van Sony niet positief uit de verf komt. Trieste fangirls.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 181786 op 23 juli 2024 10:02]

Ik vindt het aantal move games toch behoorlijk, ik heb een behoorlijk stapel liggen, waarbij toch wel 1 van mijn favoriete 'Dead storm pirates' is (zit als extra spel bij 'time crisis razing storm'), dat soort move games zouden er heel veel meer uit moeten komen..
Toch zijn er behoorlijk wat games die de Move in een bepaalde vorm ondersteunen: http://www.squidoo.com/ps3-move-game-list
En hoeveel titels zitten daartussen die de gemiddelde persoon die games speelt leuk zal vinden? Juist, bijzonder weinig. De enige game die ik kan noemen (na meer dan een jaar het ding gehad te hebben en actief heb lopen speuren naar games er voor) waarvoor ik het een nuttige toepassing vond is R.U.S.E. En helaas was ik bij die game al te veel gewend geraakt aan de DS3 controller.
Ik vind het eigenlijk helemaal geen slechte zaak, ik heb liever nog de optie om een "normale" controller te gebruiken dan dat ik min of meer gedwongen word om een Kinect-achtig iets te gebruiken. Niet dat je bij de XBone gedwongen word om het te gebruiken, maar het zit er toch weer standaard op. Hoe minder camera's er op mij gericht zijn hoe beter.
Alleen maar mooi, dan blijft motion gaming een optie en geen moeten. Wat camera's betreft: ik heb geen TV ( oninteressant) mijn laptop en tablet hebben allebei geen camera, mijn PC niet, dus het enige waar hij op zit is op mijn mobiel. En dat is Android, dus het aantal virussen dat daadwerkelijk die camera te pakken krijgt is te verwaarlozen zolang je je verstand gebruikt en biet alles download wat los en vast zit. Verder draai ik MIUI en heb ik in de ingebouwde permission manager daarvan alle apps de toegang tot de front camera ontzegd.
Als je het huis uit gaat, voel je je dan niet erg ongemakkelijk? Iemand zou je kunnen zien...
Als je geen TV hebt, waar ligt bij jou dan de interesse voor een Playstation 4 danwel Xbox One?
Alleen maar mooi, dan blijft motion gaming een optie en geen moeten. Wat camera's betreft: ik heb geen TV ( oninteressant) mijn laptop en tablet hebben allebei geen camera, mijn PC niet, dus het enige waar hij op zit is op mijn mobiel. En dat is Android, dus het aantal virussen dat daadwerkelijk die camera te pakken krijgt is te verwaarlozen zolang je je verstand gebruikt en biet alles download wat los en vast zit. Verder draai ik MIUI en heb ik in de ingebouwde permission manager daarvan alle apps de toegang tot de front camera ontzegd.
Ik vraag me af wat voor een werk jij doet, zoals ik het lees ben je waarschijnlijk werkzaam als spion en/of weet je dingen die het daglicht niet kunnen verdragen, staatsgeheimen, locaties van massagraven etc.
Shit, je hebt me door. Toch maar eens een nieuw safehouse aanvragen.

Maar even serieus, zo raar is het toch niet dat ik er niet van hou om camera's op me gericht te hebben? Met de recente shitstorm over spionage op burgers lijkt niets de geheime diensten te gek. Noem het paranoia, maar dat werden mensen eerst ook genoemd toen ze zeiden dat dingen als de NSA hun boekje te buiten gingen. Maar nu dat allemaal in het nieuws komt wist iedereen het natuurlijk al.
maar wat gebeurt er nu met hele Move? Die 2 lampjes-dingen? Dat was op de PS3 juist het pluspunt tov Kinect, je kon op het scherm met de leukste dingen rondlopen (zoals bij start the party).
die wordt nog steeds ondersteund op de PS4..
Oh toch nog wel :) Dacht eerder te hebben gelezen dat alles nieuw uitkwam, net als die buzz-controllers niet meer zouden werken. Al heb ik geen idee of er ook nog nieuwe games van komen, of ze gaan eerst de huidige games omzetten naar de PSN versies.
In Amerika kopen al best veel mensen de camera erbij namelijk. Ook zeker games als Drive Club die er straks gebruik van maken, maar ook tijdens het live streamen kan je de camera aanzetten zodat mensen je zien.

Ik ben zelf ook van plan de camera erbij te nemen omdat er toch nog leuke toepassingen komen.
Was de turboGFX niet nog eerder?

Sega had trouwens voor de megadrive ook een motion-detection "controller", de activator.

"Sixaxis" had microsoft ook in een sidewinder gamepad halverwege de 90's...

Alsnog heb je niets aan pheriphals, goed of slecht uitgevoerd, zonder voldoende games.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Compact_disc

Sony is nota bene de ontwikkelaar van de CD.

Die nageaapte PSX.... is trouwens na de PS2 (ook van Sony) de beste verkochte gameconsole ter wereld..
Hopelijk zijn de problemen van de softkinetic camera er uit bij de PS4. We hebben er een tijdlang mee geëxperimenteerd maar merkten bij lang gebruik dat hij nogal heel erg snel warm begon te worden.
Dit is een hele andere camera, softkinetic wordt pas nu eigenlijk aangepast om te kunnen werken met de nieuwe PS-eye..
Microsoft kinect
Sonysoft kinetic

:o
Oei, dat ziet er idd niet zo rap uit. Maar moet wel de kanttekening plaatsen dat die video ruim een halfjaar oud is en niet gebruik maakt van de PS4 hardware, dus dit is mogelijk niet echt representatief voor hoe het op de PS4 gaat werken.
Deze demo is wel op basis van nvidia tegra hardware. Ik vermoed dat de ps4 het wel beter zal doen.
De eyetoy is er al sinds de ps2 he.
En je kon daar al motion gamen met eyepet.
Welliswaar beduidend minder goed dan op de kinect, maar desondanks wel veel eerder.

Sony was overigens niet de eerste, maar wel de eerste waar het uberhaupt enige bekendheid kreeg.

http://nl.wikipedia.org/wiki/EyeToy
touchpad op controller? onmiddellijk content delen op sociale media terwijl je speelt? gaikai (toekomstmuziek)? game al spelen terwijl hij gedownload wordt (niet zeker of X1 dit ook doet?)?
Behalve de touchpad op de controller is niks nieuw van die dingen :)
Content delen op sociale media terwijl je speelt kan ook met de Xbox One en zelfs met de Xbox 360 (geen video daar weliswaar, wel screenshots en berichten van games etc...). Op de PS3 ook zelfs denk ik. Gaikai is Onlive maar dan enkel voor PS4. Van die laatste ben ik ook niet zeker, ik dacht dat beide het konden, bij mobiele devices (Android) is het alvast niet nieuw.
Nuja, niks nieuw onder de zon. Aan de nieuwe PS Eye kon je al zien dat men dit van plan was. Ze zijn heus niet het enige en eerste bedrijf dat iets overneemt.
De touchpad op de controller was al een feature op de OUYA voordat SONY er mee kwam..
En de vita had het voor de ouya uitkwam :z
allemaal goeie punten.

i stand corrected.

maar waarom gemod? :s beledig ik iemand ofzo? of is dit gewoon weer fanboyisme?
Dus jij hebt alles van Nintendo in huis?
Aangezien MS en Sony 99% hebben gejat van hun.
D-Pad, motion control, vinbration, TVii etc etc...
Motion controls zoals in de wii bestonden al sinds de jaren 70... (gek genoeg)
en haptic feedback ook geen Nintendo ontwikkeling, en TVii? Ben jij de Apple pippin vergeten? (net zo populair overigens)

Sorry, Maar Nintendo heeft zelfs patenten gejat van Sony in de 3DS... (het is nintendo die juist steelt van ongebruikte patenten van Microsoft/Sony, niet andersom, in de wereld van FEITEN)
Oh, wie heeft er prior art op bijv. Kinect, dan?

De XBOX controllers zijn, iig mbt de originele XBOX, op z'n zachts gezegd geïnspireerd door die van de Sega DreamCast, dus wat die betreft zou je misschien een punt hebben.

Maar voor de rest... je biedt geen enkele link of whatever om je claim te onderbouwen.
hetzelfde kun je van Micorosoft zeggen, de kinect komt niet eens bij Microsoft vandaan (en sony had er al jaren eerder naar gekeken)

sterker nog, sony had al patenten van voor de xbox uit kwam :+
net als de wii-u's motion controls, ook sony heeft daar patenten op van voor 1996...
Nee de xbox is heel vernieuwd idd. In spionage bv.
Net als de bluray speler bedoel je?
verdient sony trouwens meer aan als Microsoft aan die drive :+
Er is een pack verkrijgbaar (nou ja als pre-order niet meer natuurlijk) met een 2e controller, Camera en Killzone voor 500euro.
ps4 camera wordt afzonderlijk verkocht voor 60 euro.
Yup, maar er zijn altijd meiden die lekker willen dansen als een dodo :+
ze zullen er op het einde van de console generatie er zeker 500,000 extra cams/consoles mee verkopen.

Sony weet best wat ze aan het doen zijn ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.