Tip de redactie

Promotievideo toont HTC Vive-smartphone

Door Julian Huijbregts, 8 januari 2017 23:2832 reacties, submitter: Nieuwevolger

Een promotiefilmpje van HTC dat door smartphone-insider Evan Blass online is gezet, toont een toestel met daarop de Vive-merknaam. Het filmpje suggereert verder dat HTC met een dienst komt voor het personaliseren van het uiterlijk van telefoons.

HTC Vive-smartphoneHet is niet duidelijk welke functionaliteit de HTC Vive-telefoon precies heeft. Mogelijk is het een smartphone die overweg kan met Googles Daydream-platform voor virtual reality. In het filmpje is alleen de achterkant van het toestel te zien.

De promotievideo die door @evleaks op Twitter is gepubliceerd laat zien dat het mogelijk moet worden om telefoons van een andere kleur of ontwerp te laten voorzien. Daarbij kunnen verschillende materialen en texturen gebruikt worden.

HTC stuurde onlangs uitnodigingen naar de pers voor een aankondiging die op 12 januari zal plaatsvinden. Op die uitnodiging staat 'for U'. Mogelijk zal HTC op die datum een dienst introduceren voor het personaliseren van telefoons. Omdat de HTC Vive-smartphone ook in het filmpje wordt getoond, lijkt het aannemelijk dat ook die telefoon dan wordt aangekondigd.

AndroidAuthority merkt op dat de video oorspronkelijk al in juni werd gepubliceerd op Vimeo, door Shaun Saperstein. Hij is volgens zijn LinkedIn-pagina werkzaam bij HTC als videomaker. Inmiddels is de video van de website van Saperstein en Vimeo verwijderd.

Reacties (32)


Lian Li demonstreert verstelbaar bureau met inbouwruimte voor twee systemen

Door Julian Huijbregts, 8 januari 2017 22:4354 reacties

Lian Li demonstreert op de CES zijn DK-05. Net als het voorgaande model is het een bureau dat met behulp van een elektromotor in hoogte versteld kan worden. In het nieuwe computerbureau is onder de glazen plaat ruimte voor twee systemen.

Met druktoetsen kan het bureau hoger of lager gezet worden. Dat gaat met behulp van een elektromotor en bij het demomodel dat op de CES staat, bleek dat erg soepel te gaan en zonder veel geluidsproductie. Het bureau is tot een flinke hoogte in te stellen, waardoor de DK-05 ook als sta-bureau is te gebruiken. De hoogte waarop het bureau staat ingesteld wordt op een klein display weergegeven.

In de DK-05 kunnen twee atx-systemen weggewerkt worden. Aan de voorkant van het bureau zijn zowel links en rechts usb-uitgangen geplaatst. Naast vier usb 3.0-poorten is er ook een usb-c-uitgang aanwezig. Het bedieningspaneel om het bureau in hoogte te verstellen, is naar de rechterkant verhuisd. Bij de DK-04 plaatste Lian Li dat paneel nog links. Er zijn draaiknoppen aanwezig die gebruikt kunnen worden om de snelheid van fans te reguleren.

De ingebouwde systemen kunnen gekoeld worden met ieder zes ventilatoren, drie aan de voorkant en drie aan de achterkant per configuratie. Onder de glasplaat, waar de computers zichtbaar weggewerkt kunnen worden, is ruimte voor complete systemen inclusief tal van hdd's, ssd's en grafische kaarten.

Lian Li heeft nog niet bekendgemaakt wanneer de DK-05 op de markt komt en wat het bureau gaat kosten. De voorganger, de DK-04, werd vorig jaar in de VS uitgebracht voor 1499 dollar.

Lian Li DK-05Lian Li DK-05Lian Li DK-05
Lian Li DK-05Lian Li DK-05Lian Li DK-05Lian Li DK-05

Naast het bureau heeft Lian Li ook zijn nieuwe PC-012-behuizing meegenomen naar de CES. Dit is een meer traditionele kast, die aan drie kanten is afgewerkt met gehard glas. De moederbordtray is in het midden van de behuizing geplaatst en het is de bedoeling dat de videokaart aan de andere kant van het moederbord wordt gemonteerd, met behulp van een pcie-verlengkabel.

De behuizing biedt plaats aan moederborden van het eatx-formaat of kleiner. De kast is 203mm breed, 506mm hoog en 517mm diep. In de PC-012 is plaats voor videokaarten met een lengte van maximaal 330mm en de cpu-koeler mag niet hoger zijn dan 75mm. Wanneer de nieuwe kast uitkomt en tegen welke prijs is nog niet bekend.

Lian Li PC-012Lian Li PC-012Lian Li PC-012Lian Li PC-012Lian Li PC-012Lian Li PC-012

Reacties (54)


Steam passeert aantal van 14 miljoen ingelogde gebruikers - update

Door RoD , 8 januari 2017 13:20135 reacties

Steam heeft zaterdag gelijktijdig meer dan 14 miljoen gebruikers online gehad. Dat betekent een nieuw record, en tevens een verdubbeling ten opzichte van drie jaar geleden. Het toont aan dat de gamedienst nog altijd hard groeit.

De statistieken zijn door Steam bekendgemaakt op zijn statistiekenpagina. Het record kwam zaterdag in de boeken met een aantal van 14.207.039 gebruikers die gelijktijdig via Steam online waren. De populairste games daarbij zijn Dota 2, Counter Strike: Global Offensive en GTA 5. Op het moment van schrijven ligt het aantal gelijktijdig ingelogde gebruikers lager, met een aantal van rond de 11,5 miljoen, maar dit aantal zal gedurende de dag nog stijgen en mogelijk het record van zaterdag nog verbreken.

Ongeveer drie jaar geleden noteerde Steam nog een record van 7 miljoen gelijktijdig ingelogde gebruikers. Dat betekende toen een groei van een miljoen gebruikers in een jaar tijd. Dat er nu in drie jaar tijd opnieuw 7 miljoen gebruikers zijn toegevoegd aan het record, toont aan dat het aantal Steam-spelers nog steeds sterk groeit. Ook drie jaar geleden waren Dota 2 en Counter Strike: Global Offensive de populairste games.

Update 18:24 uur: uit de cijfers blijkt dat Steam zijn record op zondag opnieuw heeft verbroken. Het aantal gelijktijdig ingelogde gebruikers kwam boven de 14,3 miljoen uit.

Steam gebruikersrecord 7 januari 2017

Reacties (135)


Retro-bit brengt retroversie van Game Boy uit

Door RoD , 8 januari 2017 12:1393 reacties, submitter: germanaaizer

Het bedrijf Retro-bit heeft te kennen gegeven met een soort nieuwe versie van de Game Boy te komen. Deze zogenaamde Super Retro Boy kan overweg met cartridges die bedoeld zijn voor de handconsoles in de Game Boy-serie van Nintendo.

De Super Retro Boy werd gedemonstreerd op de CES-beursvloer en The Verge heeft het apparaatje kunnen uitproberen, al ging het hier nog wel om een prototype. De behuizing vertoont veel gelijkenissen met de Game Boys van Nintendo, maar is geen directe kopie; waarschijnlijk heeft Retro-bit voor aanpassingen gekozen om rechtszaken te voorkomen.

Gebruikers kunnen cartridges in de Super Retro Boy stoppen om spelletjes te spelen. Daarbij is er ondersteuning voor Game Boy, Game Boy Color en Game Boy Advanced. De knoppenlay-out is vergelijkbaar met de apparaatjes van Nintendo, en er is een kleurenscherm ingebouwd. Volgens de maker gaat de accu ongeveer 10 uur mee, en kan deze weer opgeladen worden via de ingebouwde micro-usb-aansluiting.

In augustus moet de Super Retro Boy uitkomen, al is niet bekend of dat ook meteen een Europese release betekent. De prijs is vastgesteld op 80 dollar, en waarschijnlijk zal een eventuele europrijs dan rond de 80 euro liggen.

Het opnieuw uitbrengen van oude consoles is populair en wordt door verschillende bedrijven gedaan. In Nederland is vooral de door Nintendo uitgebrachte NES Classic Mini populair, een remake van de originele NES die met 30 spellen wordt geleverd.

Super Retro BoySuper Retro BoySuper Retro Boy

Reacties (93)


HMD brengt eerste Nokia-smartphone uit in China

Door RoD , 8 januari 2017 10:52100 reacties, submitter: SpitfireNL

Binnenkort komt de eerste smartphone sinds lange tijd onder het merk Nokia op de markt. Het bedrijf HMD, dat de rechten heeft op de merknaam Nokia, brengt het toestel met de naam Nokia 6 uit in China. De smartphone heeft een 5,5"-scherm en een Snapdragon 430-processor.

Dat maakte HMD zondag bekend. De keuze om de eerste Nokia-smartphone, sinds de overname van de merknaam, in China uit te brengen heeft te maken met de grote smartphonemarkt in dat land. Volgens HMD moeten er in het eerste deel van 2017 nog meer smartphones uitkomen, maar daar zijn nog geen details over bekendgemaakt. Waarschijnlijk zal een Europese release van nieuwe Nokia-smartphones afhangen van de verkoopresultaten in China.

De Nokia 6 heeft een behuizing van aluminium met daarin een scherm met diagonaal van 5,5". In die behuizing is een Snapdragon 430-processor ingebouwd, met 4GB ram en 64GB opslaggeheugen. Voor foto's is er aan de achterkant een 16-megapixelcamera ingebouwd, en aan de voorkant een 8-megapixelcamera. De software is gebaseerd op Android Nougat, maar uit een demonstratiefilmpje dat online is gezet blijkt dat de interface behoorlijk is aangepast. Omgerekend gaat de Nokia 6 in China ongeveer 219 euro kosten.

HMD liet vorig jaar al weten dat het de rechten op de merknaam Nokia heeft overgenomen van Microsoft. Laatstgenoemde slaagde er niet in om na de overname van Nokia succes te boeken met het merk, waardoor er al geruime tijd geen smartphones meer onder de Nokia-merknaam op de markt zijn gekomen. HMD, een bedrijf dat voornamelijk bestaat uit voormalige Nokia- en Microsoft-bestuurders, denkt meer succes te kunnen behalen. Eind vorig jaar kondigde HMD al twee Nokia-telefoons aan, maar dat waren geen smartphones.

HMD Nokia 6

Reacties (100)


Volkswagen gaat spraakdienst Alexa verwerken in autosoftware

Door RoD , 8 januari 2017 09:4288 reacties

Volkswagen heeft bekendgemaakt de spraak- en informatiedienst Alexa te zullen verwerken in zijn auto's. Met de dienst van Amazon komen verscheidene features beschikbaar, waaronder het geven van informatie over de auto of het automatisch aanschaffen van benodigdheden.

De komst van Alexa werd bekendgemaakt op de CES-beursvloer, waarbij ook een demo werd gegeven, zo meldt Engadget. Amazon, de maker van Alexa, gebruikt de spraak- en informatiedienst onder andere in de slimme Echo-speaker, en de bedoeling is dat Volkswagen veel van de functionaliteit zal overnemen. Daarbij komen overigens ook een aantal autospecifieke functies beschikbaar. Een voorbeeld dat werd genoemd is het geven van statusupdates over de auto, zoals het brandstofniveau en of de auto is vergrendeld. Deze functies zijn vooral nuttig als de bestuurder zich niet in de auto bevindt.

Ook is het mogelijk om met Alexa in de auto informatie op te zoeken, en kan het systeem automatisch onderdelen of andere autogerelateerde zaken aanschaffen. Een voorbeeld is het automatisch bestellen van ruitenwisservloeistof of olie. Alexa biedt ook navigatie, en tevens is het mogelijk om herinneringen in te stellen, die bovendien gekoppeld kunnen worden aan locaties.

Wanneer Alexa naar de auto's van Volkswagen komt is nog niet bekend. De fabrikant is nog bezig met de ontwikkeling, maar heeft al wel aangekondigd dat elke auto met de Car-Net-software toegang krijgt tot Alexa; Volkswagen introduceerde Car-Net in 2013.

Overigens kondigde concurrent Ford ook tijdens de CES aan dat het Alexa gaat gebruiken voor zijn autosoftware. De Amerikaanse fabrikant wil volgende maand al beginnen met de uitrol van de software.

Volkswagen Alexa

Reacties (88)