Tip de redactie

'The Pirate Bay geblokkeerd door Google en Firefox'

Door Willem de Moor, 15 maart 2009 17:26113 reacties

Sommige pagina's van torrenttracker The Pirate Bay worden door onder meer webbrowser Firefox geblokkeerd. Ook het doorklikken naar pagina's vanuit Google-zoekresultaten kan een waarschuwing opleveren.

Sinds dit weekend gaat een waarschuwing vooraf aan een bezoek aan diverse pagina's van de torrentsite The Pirate Bay. Wanneer wordt geklikt op een door zoekmachine Google gevonden pagina van de Zweedse site, leidt dat in sommige gevallen tot de melding dat een bezoek aan de aangeklikte pagina ongewenste gevolgen kan hebben. Ook webbrowser Firefox acht een aantal pagina's van The Pirate Bay niet veilig en meldt de bezoeker dat de gebruiker op het punt staat een 'Attack Site' te bezoeken. Het gaat specifiek om pagina's van gebruikers: de overige pagina's, zoals details van een torrent, leveren geen waarschuwing op.

Volgens website TorrentFreak meldt Google dat twee pagina's met gebruikersdetails, met de url http://thepiratebay.org/user/, zaterdag 14 maart als kwaadaardig werden bestempeld. Analyse zou hebben uitgewezen dat 68 exploit-scripts een poging deden ongewenste software op de computer van de gebruiker te installeren. Volgens een van de beheerders van The Pirate Bay, Peter Sunde, zou het mogelijk om kwaadaardige advertenties van derden gaan, maar de zaak is nog in onderzoek. Vooralsnog lijken advertenties van de domeinen savelocity.com, seekerfeed.com, en xoads.com de meldingen veroorzaakt te hebben.

Google-waarschuwing The Pirate Bay

Reacties (113)


Eerste details over BioShock 2 duiken op

Door Marc Rademaker, 15 maart 2009 16:1859 reacties

Na het verschijnen van de teasersite zijn nu de eerste details bekend geworden over BioShock 2. De speler kruipt in de huid van een rebellerende Big Daddy en kan Little Sisters 'harvesten' of adopteren, waarna ze geëscorteerd moeten worden.

In de april-uitgave van het tijdschrijf Game Informer is er het een en ander onthuld over het spel BioShock 2. Lezers van het tijdschrift hebben een aantal details online gezet, waarvan een deel bevestigd is door Shacknews. Jordan Thomas, creative director bij 2K Marin, weet te vertellen dat de speler zich als Big Daddy door het spel heen begeeft. Gewapend met een drilboor en verschillende plasmids moet de strijd worden aangebonden met andere Big Daddy's, om vervolgens hun Little Sisters te ontdoen van hun Adam. Het is echter ook mogelijk om de Little Sisters te adopteren, die dan 'Adam' verzamelen van lijken die door het spel heen gevonden kunnen worden.

Er zijn ook nog tal van onbevestigde details. Zo zou het spel zich tien jaar na het origineel afspelen en wordt de speler opgejaagd door een Big Sister, zoals die te zien is op de voorkant van het Game Informer-tijdschrift. De Big Sister was de enige overlevende Little Sister en heerst nu over Rapture. Verder zouden er meer upgrade-mogelijkheden zijn en wordt het duidelijk hoe de Little Sisters de stof 'Adam' verzamelen. BioShock komt uit voor zowel de PC, de PlayStation 3 als de Xbox 360 en zal in het derde kwartaal van 2009 verschijnen.

BioShock 2 - Big Sister

Reacties (59)


Kinetic combineert Core i7 met hd-dvd

Door Willem de Moor, 15 maart 2009 15:2758 reacties

Kinetic, een Britse fabrikant van mediacenters, heeft de HD:Hub voorzien van een Core i7-processor. De optische drive van het topmodel mediacenter kan onder meer het oude hd-dvd-formaat en blu-ray-schijven lezen.

Het is inmiddels ruim een jaar geleden dat de hd-dvd-standaard, Toshiba's formaat voor optische media, formeel als overleden werd opgegeven, maar de Britse samensteller van mediacenters Kinetic zag zijn kans schoon zijn nieuwste mediacenter alsnog van een speler voor hd-dvd-schijfjes te voorzien. De optische drive kan echter ook met de nog niet doodverklaarde blu-ray-schijfjes en dvd-media overweg. Kinetic biedt bovendien de optie om de drive te upgraden naar een blu-ray-brander, zodat een kleine 50GB op een schijfje opgeslagen kan worden.

De overige specificaties van de Kinetic HD:Hub zijn actueler: naast een niet nader gespecificeerde Core i7-cpu kan het mediacenter met maximaal vier tv-tunerkaarten worden uitgerust. Opgenomen beelden kunnen op de ingebouwde harde schijven, met een capaciteit tot 6TB, worden opgeslagen, maar ook het netwerk kan via een draadloze verbinding met n-ondersteuning ontsloten worden. De HD:Hub ondersteunt videobeelden met een 1080p-resolutie en het geluid wordt door de ingebouwde X-Fi Titanium geluidskaart van Creative verzorgd. Kinetic heeft nog geen prijzen op zijn website vermeld en het kastje lijkt vooral op Britse televisiekijkers toegespitst. Het is dan ook niet bekend of consumenten buiten Verenigd Koninkrijk het mediacenter kunnen bemachtigen.

Kinetic HD:Hub

Reacties (58)


Galaxy komt met GTX260 met 1792MB geheugen

Door Marc Rademaker, 15 maart 2009 13:1261 reacties

In navolging van MSI gaat ook Galaxy een GTX260 uitbrengen met 1792MB geheugen in plaats van 896MB geheugen. De videokaart is ook voorzien van een speciale koeler, met vijf heatpipes en drie 92mm-ventilatoren.

Tijdens de Cebit introduceerde MSI al een GTX260 met 1792MB geheugen, en was daarmee de eerste fabrikant die een GTX260 uitbracht met extra geheugen. Galaxy volgt nu in MSI's voetsporen door ook een GTX260 met 1792MB geheugen uit te brengen. Het geheugen is opgebouwd uit veertien Samsung K4J10324QD-HJ1A-modules, die elk goed zijn voor 128MB en over een 32bit-geheugenbus beschikken, aldus Expreview. De gddr3-geheugenchips hebben een kloksnelheid van 2000MHz. De chips zelf zijn niet nieuw, maar konden door technische beperkingen nog niet eerder gebruikt worden.

De koeling wordt verzorgd door een koeler van Galaxy's eigen ontwerp. De koeler heeft vijf heatpipes die de warmte langs een aantal aluminium koelvinnen voeren. Drie pwm-gereguleerde 92mm-ventilatoren nemen de nodige luchtverplaatsing voor hun rekening. Uit een klein aantal benchmarks komt naar voren dat het extra geheugen in sommige situaties van nut kan zijn, hoewel de verschillen maar klein zijn. Galaxy heeft nog geen prijs of leverdatum bekend gemaakt voor de nieuwe videokaart.

Galaxy GTX260 1792MB

Reacties (61)


Hotmail krijgt wereldwijd pop3-ondersteuning

Door Willem de Moor, 15 maart 2009 12:23193 reacties, submitter: FlatPro

Microsoft heeft aangekondigd de toegang tot zijn gratis e-maildienst Hotmail, onderdeel van het pakket Windows Live-diensten, niet alleen in een beperkt aantal landen, maar ook wereldwijd kosteloos via het pop3-protocol te ontsluiten.

Windows Live HotmailVoorheen dienden gebruikers van Microsofts gratis webmail-dienst twintig dollar te betalen voor de mogelijkheid hun berichten via een e-mailclient te benaderen. De pop3-mogelijkheid was onderdeel van het uitgebreide Hotmail-pakket Windows Live Hotmail Plus service, maar is voortaan kosteloos te gebruiken. In januari maakte Microsoft het al voor een aantal landen, waaronder Nederland, mogelijk Hotmail-berichten via het pop3-protocol te lezen, maar inmiddels is dat ongeacht de locatie van de Hotmailgebruiker mogelijk.

Met het pop3-protocol wordt de e-mail in het Hotmail-account ontsloten voor apparaten als mobiele telefoons, maar ook op de pc kunnen voortaan met een e-mailprogramma naar keuze Hotmail-berichten worden gelezen. Zo kunnen e-mailtjes ook offline worden gelezen en opgesteld en kan de gebruiker een lokale kopie van zijn inbox maken als backup. De communicatie met de Hotmail-servers verloopt via een ssl-versleutelde verbinding, waarbij poort 995 voor de communicatie benut wordt. Het verzenden van e-mail, via het smtp-protocol, verloopt wel via de gebruikelijke poort 25.

Reacties (193)


Microsoft schikt in rechtszaak Xbox-patentbreuk

Door Arie Jan Stapel, 15 maart 2009 11:3928 reacties, submitter: Xorsist

Microsoft heeft een aanklacht wegens patentinbreuk van het bedrijf PalTalk geschikt. Volgens PalTalk maakten de Xbox en Halo inbreuk op een Paltalk-patent op het besturen van interactieve toepassingen op meerdere computers.

PalTalk Holdings stelde dat zowel de Xbox-console als de 'Halo'-spellen inbreuk maakten op twee patenten die PalTalk in 2006 had gekocht van MP Interactive. Voor deze inbreuk eiste PalTalk afgelopen maandag op de openingszitting in het Texaanse Marshall een schadevergoeding van 90 miljoen dollar.

Microsoft bracht hiertegenin dat PalTalk de patenten destijds gekocht had voor minder dan 200.000 dollar, zodat een schadevergoeding van 90 miljoen dollar voor de inbreuk erop wel erg excessief was. Bovendien waren de patenten volgens Microsoft niet geldig en zou Halo er bovendien geen inbreuk op maken.

De rechtszaak zal niet worden voortgezet, omdat beide partijen inmiddels alsnog een schikking hebben getroffen. Hoeveel geld Microsoft hiervoor heeft betaald is niet bekendgemaakt, zo meldt de Seattle Post-Intelligencer.

Reacties (28)


JVC voegt handclap-modus toe aan drietal 'retro-tv's'

Door Dimitri Reijerman, 15 maart 2009 10:2179 reacties

Elektronicafabrikant JVC heeft een drietal lcd-tv's aangekondigd in de DV1-lijn. Deze televisies, met volgens de fabrikant een 'retro-ontwerp', kunnen dankzij de 'handclap mode' deels zonder een afstandsbediening worden aangestuurd.

De DV1-toestellen zijn verkrijgbaar in 37", 42" en 47"-formaat, en kenmerken zich volgens de elektronicafabrikant door de smalle, matte lijst rondom het panel. Verder zouden de kruisvormige voet en de witte achterzijde moeten bijdragen aan een retro-uitstraling van het toestel. De drie lcd-tv's hebben de full hd-resolutie van 1080p, een beeldverversingssnelheid van 100Hz en een 12-bits signaalgenerator voor 36bit-kleurweergave. De contrastverhouding zou 1300:1 bedragen, terwijl de kijkhoek 178/178° bedraagt.

Aardig in de DV1-serie is de zogeheten handclap mode. Wanneer de kijker driemaal in zijn handen klapt, signaleert een kleine microfoon dit en gaat het toestel in of uit standby-modus. Bij een dubbele handklap wordt het geluid gedempt. Meer handelingen zijn tot nu toe nog niet mogelijk en JVC benadrukt dat deze functie desgewenst is uit te schakelen.

Het toestel verstookt in standby-modus 0W. Ook de eco-modus zou het stroomverbruik terugdringen, maar cijfers hierover heeft de fabrikant niet vrijgegeven. De lcd-tv's beschikken verder over drie hdmi-poorten, een usb-ingang, een s/pdif-uitgang en een dvb-t-tuner, terwijl de twee boxen een vermogen hebben van 2x 10W. De LT-37DV1, LT -42DV1 en LT-47DV1 zijn volgens JVC deze maand verkrijgbaar en hebben adviesprijzen meegekregen van respectievelijk 1399, 1499 en 1999 euro.

JVC DV1-serie JVC DV1-serie JVC DV1-serie

Reacties (79)