Sapphire's nieuwe HD 4870 met 2GB gddr5-geheugen is voor het eerst opgedoken in een aantal Duitse webwinkels. De grafische kaart is nog niet te koop, maar heeft al wel een prijskaartje van minimaal 242 euro meegekregen.
Tijdens de Cebit liet Sapphire al doorschemeren dat het bezig was met de ontwikkeling van een HD 4870 met 2GB geheugen. Vervolgens kondigde de videokaartfabrikant de HD 4870 Vapor-X 2GB op elf maart officieel aan. Sapphire maakte niet bekend wanneer en voor welke prijs de videokaart te koop zou zijn. De HD 4870 2GB is nu echter opgedoken in een aantal Duitse webwinkels, en heeft een prijskaartje van ongeveer 250 euro. De kaarten zijn alleen nog niet leverbaar, dus het blijft gissen naar een concrete leverdatum.
Naast de grote hoeveelheid geheugen valt de videokaart ook op door de Vapor-X-koeler. De koeler is een verbeterde versie van Sapphire's vorige Vapor-X koeler, die ook gebruik maakt van vapor-chamber-technologie. Het valt nog te bezien of de kaart profijt heeft van het extra geheugen. Verder is de videokaart voorzien van de standaard kloksnelheden van 750MHz voor de gpu en 900MHz voor het geheugen. Aan de achterkant zijn zowel een dvi-, een vga- en een hdmi-uitgang te vinden.