Verschillende grote subreddits overwegen links naar X te blokkeren

Meerdere grote subreddits stellen voor om links naar X te blokkeren. Het gaat onder andere om community's over Formule 1, DnD, voetbal en meer. De subreddits verwijzen naar de beschikbaarheid van X voor niet-ingelogde gebruikers en een recent handgebaar van Elon Musk.

X-blokkades op Reddit
Enkele subreddits die overwegen
X-content te verbieden

Een groot aantal prominente community's op Reddit vroegen hun leden in de afgelopen dagen om hun mening over een verbod op X-content. Dat zou betekenen dat links naar het socialemediaplatform automatisch worden verwijderd. In sommige gevallen wordt ook een verbod op screenshots van X-berichten overwogen.

Enkele community's hebben al een blokkade doorgevoerd, zoals r/formula1, een community met 4,8 miljoen leden. Die specifieke community noemt het een proefverbod, 'met de intentie om het permanent te maken'. Ook de community's voor voetbal, Dungeons and Dragons, X-Men, Destiny 2, Halo, pc-gaming, Amerikaanse sportdivisies als de NBA, MLB en NFL, naast verschillende andere grote en lokale community's overwegen X-links te verbieden of hebben dat al gedaan.

De community's noemen verschillende redenen voor een verbod op X-content. Zo wordt de nadruk gelegd op de toegankelijkheid van X. Subreddits stellen bijvoorbeeld dat het platform slecht bruikbaar is voor niet-ingelogde bezoekers. Zo kunnen reacties op X-berichten alleen bekeken worden door gebruikers die wél zijn ingelogd. Alternatieve platforms, zoals Mastodon en Bluesky, vereisen daarvoor geen login.

Verschillende subreddits noemen ook 'recente gebeurtenissen' als reden voor een eventueel verbod, verwijzend naar een handgebaar dat X-baas Elon Musk onlangs maakte tijdens een speech rond de inauguratie van de Amerikaanse president Donald Trump. Musk maakte tweemaal een gebaar dat leek op een Hitlergroet, waarbij hij zijn publiek groette met een gestrekte rechterarm. Musk zelf noemt die vergelijking een 'afgezaagde iedereen-is-Hitler-aanval'.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

22-01-2025 • 16:56

533

Submitter: Smilezz

Lees meer

Reddit is gestopt met Coins en Awards
Reddit is gestopt met Coins en Awards Nieuws van 13 september 2023

Reacties (505)

505
397
248
16
0
88
Wijzig sortering
De comments hier laten ook maar weer eens goed zien hoe je een kikker in een pan langzaam kan verhitten.

Als dit 8 jaar geleden was gebeurd, dan was de wereld te klein geweest. Men zou geschrokken hebben gereageerd - en terecht. De hitlergroet, onverstelbaar!

Maar nu? Na 4 jaar anti-vaxx misinformatie, Russische inmenging met verkiezingen en verspreiden van nepnieuws en het alsmaar toenemende fascisme en de toenemende haat richting buitenlanders, LGBTQIA+ etc.?

Nu is iedereen verdeeld. 80% hier verdedigt verdomme de Nazi groet nog ook, of zegt dat hij het "per ongeluk" 2x heeft gedaan. Of Tweakers is volgelopen met Russische bots, of tweakers is volgelopen met echte fascisten - ik heb geen idee. Maar het is echt weerzinwekkend om te zien.

Hey DPG Media - dit is de laatste keer dat ik dit zeg.

Je website zit vol met nazis en trolls. Echt barstensvol. Je kan dit nog rechttrekken door te gaan modereren, maar als je dat NIET doet, dan zijn de haatzaaiende mensen de enige die overblijven. Je runt deze website echt de fucking grond in zo.

[Reactie gewijzigd door m00d op 23 januari 2025 00:45]

Toen ik het zag dacht ik dat het zijn "minder geslaagde" humor was om een middelvinger op te steken naar al die democraten die Trump keer op keer bleven vergelijken met die notoire Oostenrijker of vanwege zijn interview met de partijleidster van de AFD waar over door menige linkse propaganda media verkondigd werd dat de AFD nazi's zijn en Musks de nazi's steunt.

Als Musk echt het Nazi gedachte goed aanhangt en dit een teken is van zijn Nazi overtuiging dan is het erg fout en moeten we het heel sterk afkeuren. Maar voordat we onze emoties laten rondgieren moeten we eerst eens kijken naar wat Musk hiervoor gezegd en gedaan heeft. Nergens is daarin duidelijk dat hij een nazi is, hoewel hij eerder al eens een zeer onhandige reactie op X plaatste maar daar ook op terugkwam.
Kijken we naar de AFD dan is het heel duidelijk waarom hij denkt dat de AfFD moet winnen. De duitse industrie is echt ten onder aan het gaan de laatste paar jaren terwijl ze het al niet makkelijk hadden. Steeds meer productie verdwijnt uit Duitsland, Frankrijk, Italië en de rest van Europa. Deze productie verhuisd vooral naar Azië en China in het bijzonder. Wij (EU) gaan kapot aan de enorme energiekosten, hoge lonen, strenge milieu eisen en de laatste jaren ook nog DEI. Dit is goed vergelijkbaar met waarom Musk Tesla verhuisde uit Californië. Nu is het wel zo dat er nazi's onder de AFD aanhangers zijn maar dat betekend niet dat AFD nazi's zijn.
Vergeet niet dat in Duitsland al ruim voor WO2 de nazi's begonnen met onderscheid maken in rassen, Dit heb ik bij Trump en Musk nog niet gezien. We moeten natuurlijk goed opletten maar er is nu weinig reden ons bezorgd te maken lijkt het.
De kerel zit letterlijk de extreem-rechtse/fascistische partij te steunen in Duitsland, om al zijn gepush van extreem rechts op zijn eigen platform dat onderzoek wordt door de EU nog niet te noemen. En al de "hatred against whites" rethoriek dat hij zelf met akkoord gaat.

Dus kijken naar wat Musk ervoor heeft gedaan maakt zijn hitler groet alleen maar duidelijker. Musk is gewoon een fascist, er is geen ontkomen aan.
Vergeet niet dat in Duitsland al ruim voor WO2 de nazi's begonnen met onderscheid maken in rassen, Dit heb ik bij Trump en Musk nog niet gezien. We moeten natuurlijk goed opletten maar er is nu weinig reden ons bezorgd te maken lijkt het.
vergeet niet dat voordat ze verschil tussen rassen maakten ze de politieke tegenstanders (communisten en sociaaldemocraten) buiten spel zetten, oa in Dachau. Je hoeft niet tegen Joden te zijn om dezelfde trekken te hebben als de nazies hadden.
Ironisch gezien zit je er niet zo ver van. Even corrigeren...
De comments laten inderdaad zien hoe je een kikker langzaam kan verhitten.

Als dit 8 jaar geleden was gebeurd, dan was de wereld te klein geweest. Men zou geschrokken hebben gereageerd - en terecht. Subreddit mods die hun macht misbruiken om een heel platform te verbannen omdat ze het politiek niet eens zijn met de eigenaar, onvoorstelbaar!

Maar nu? Na 4 jaar anti-Elon/X propaganda, onderdrukking van politiek ongelegen nieuwsfeiten / afschilderen als nepnieuws, in de verf zetten van verdraaide ideologische interpretaties, en de alsmaar toenemende angstzaaierij over het (vrijwel onbestaande) fascisme, de valselijke bestempelingen als "bedreiging voor de democratie" en de toenemende haat richting buitenlanders, LGBTQIA+ etc.?

Nu is iedereen verdeeld. 80% hier verdedigt verdomme totalitaire onderdrukking en censuur nog ook. Of Tweakers is volgelopen met linkse bots, of Tweakers is volgelopen met echte idioten - ik heb geen idee. Maar het is echt weerzinwekkend om te zien.

Hey DPG Media - dit is de laatste keer dat ik dit zeg.

Je website zit vol met extremisten die willen dat enkel hun politieke kijk wordt toegelaten en dat zelfs lezers die beide kanten neutraal proberen te beoordelen de mond gesnoerd worden. Echt barstensvol. Je kan dit nog rechthouden door niet toe te geven aan hun emotionele chantage en hun eisen voor ideologische censuur, maar als je dat WEL doet, dan zijn de totalitaire extremisten de enige die overblijven. Je runt deze website echt de fucking grond in zo.
Het is maar hoe je het bekijkt :+ Wat droevig voor de staat van onze samenleving (en Tweakers) dat dit de hoogst gestemde reactie is...
Ik heb het fragment inmiddels meermaals bekeken maar heb de uitspraak "Heil Hitler", "Heil, mein Führer" of "Sieg Heil!" er niet bij gehoord. Je benoemd nepnieuws maar doet hier nu zelf aan mee. Wie zegt namelijk dat de heer Musk de Hitlergroet deed? Precies, jij even vele anderen die nepnieuws verpreiden.

Gevalletje pot verwijt de ketel..
Dan heb je niet goed gehoord, iemand in het publiek roept het.
En Elmo moet het niet zelf roepen, het gebaar gaat gepaard met dat roepen, maar kan er ook los ven gebruikt worden.
Het roepen is geen vereiste om een hitler groet te maken.
Hey DPG Media - dit is de laatste keer dat ik dit zeg.

Je website zit vol met nazis en trolls. Echt barstensvol. Je kan dit nog rechttrekken door te gaan modereren, maar als je dat NIET doet, dan zijn de haatzaaiende mensen de enige die overblijven. Je runt deze website echt de fucking grond in zo.
Meer clicks is meer advertentie opbrengsten. DPG baat ook bij controversie. Die gaan er niks aan doen.

De hoeveelheid advertenties en sponsored content tussen het nieuws door is ook schandalig. Tweakers is reeds een achim van wat het geweest is.

[Reactie gewijzigd door dinoballz op 29 januari 2025 17:34]

Ben ik te naïef om te denken dat Elon sociaal gezien gewoon niet handig is in zijn uitingen?

Iedereen die zijn biografie heeft gelezen ziet dat van kilometers ver toch?

Daar komt gezeik van dacht ik nog....
Dat weet iedereen, maar dit gebaar an sich staat niet alleen: hij gebruikt X om steun te betuigen aan daadwerkelijke extreemrechtse/facistische groeperingen en politieke partijen (zoals AfD) en doet met grote regelmaat complottheorieën delen die hun bestaansrecht aan de nazi's te danken hebben. In dat licht is zo'n gebaar natuurlijk heel anders.
Niet iedereen waar je het mee oneens bent over immigratie is gelijk een nazi of extreemrechts. Zelfs niet als veel nieuwszenders en prominenten personen dat blijven roepen.
Als het loopt als een gans, eruit ziet als een gans, honkt als een gans, dan is de kans heel groot dat het een gans is...
En als het de ganzenpad doet als een... :+
Ligt er helemaal aan of de laatste 20 jaar de grens over "wat een gans is" steeds verder richting de eend geschoven is in het publieke debat......
Dat is meestal de uitspraak van ganzen die zichzelf identificeren als eend.
AfD is extreemrechts.
Sterker nog: in Duitsland zal een debat gevoerd gaan worden over de vraag of deze partij niet verboden moet worden. En dat is niet vanwege het feit dat ze bloemetjes plukken...

(wil overigens niet zeggen dat het een gelopen race is en het verbod er komt. Maar het feit dat er over de grondwettelijkheid van een partij gebatteerd gaat worden zegt genoeg)
Als je zonder gekleurde bril naar de video kijkt, kun je het volgende waarnemen:

Een zeer blije man met veel energie

Een zwaai met de hand vanaf zijn borst

Met daarbij (ongeveer?) de uitspraak: "my heart goes out to all of you".

Vervolgens kun je jezelf afvragen wat Elon Musk te winnen heeft als hij met opzet een nazi groet zou maken.
De man heeft nu naast al zijn assets ook de politiek mee. Waarom zou hij vervolgens 99% van het publiek tegen zich in het harnas jagen? Ik denk dat iemand die dit met opzet zou doen, niet bepaald intelligent is. Waarom alles wat je hebt opgebouwd om zeep helpen?

Kortom, de enige logische conclusie is dat zijn gebaar slechts vanuit enthousiasme is ontstaan. Hij beweegt nogal als een springpop wanneer hij met blijheid op een podium staat. Het gebeurt hem wel vaker.

Dit keer kwam er random een beweging uit die veel mensen een nare bijsmaak geeft.
Veel mensen die al een antipathie hebben tegen Musk lijken dit bewust of onbewust als voorbeeld aan te grijpen van het feit dat hij niet zou deugen (daarover doe ik hier geen uitspraak).

Ga voor jezelf na: ben ik biased of kijk ik door een gekleurde bril?
Voor mezelf doe ik dit op dagelijkse basis. Het kan verhelderend werken. Ga in gesprek en luister ook echt naar anderen.

@curiosity: je bent niet naïef :-)

[Reactie gewijzigd door broes_willems op 22 januari 2025 21:08]

Hoezo heeft Elon er niets mee te winnen?

Dit is al een hele tijd de taktiek: flood everything with shit. Vind een nieuw controvers iets, zodat het daarover gaat, en niet meer over de 1600 criminelen die Trump vrij liet, of de cryptoacam die aan de gang is, of de 100 miljard die Trump uitdeelt aan technmiljardairs om AI datacentra te bouwen terwijl wel alle veiligheidsnormen worden geschrapt.

En de hetze die gecreëerd wordt is lekker weer een stukje culture war, waarbij mensen zich langs politieke grenzen ingraven: wie anti musk is (en ogen heeft) ziet dat het een nazi groet is, maar er zijn genoeg excuusjes te bedenken voor wie pro musk is en wil beweren dat dit erg onschuldig was, dus de discussie kan lekker lang doorgaan.

En als bonuspunt heeft Elon de echte neonazis ook achter zijn karretje, want ookal geloof jij niet dat Elon een nazi is, neonazis geloven wel dat hij een nazi is.

[Reactie gewijzigd door kiang op 22 januari 2025 22:57]

Deze tactiek was er ook in de eerste termijn van Trump en de media trapte er met open ogen in.
Ik zie ook niet meteen een manier om te winnen: het voorval negeren zie ik ook niet als optie want je laat dergelijke gedragingen dan normaal worden. Maar zoals je nu kan zien 'wint' de partij die de ophef opzocht ook: door de ophef gaan mensen aan hun kant zich net ingraven in het eigen gelijk en het verzonnen slachtofferschap.

De echte oplossing is niet binnen handbereik op korte of middellang termijn: de bevolking hoort dit soort zaken te herkennen en unaniem af te keuren, en dat begint bij onderwijs. Helaas schort het enorm op dat vlak: genoeg mensen die van nazi-Duitsland enkel weten 'Hitler kwam aan de macht en wilde alle Joden dood'. Over de manier waarop hij de macht greep en hoe je die tactieken kan herkennen, en waar we die ervoor en erna ook gezien hebben, daar hebben we het niet over op school. Ook wordt er geen woord gerept over het feit dat de NSDAP geen meerderheid had, en het uiteindelijk andere partijen waren hem aan die meestemden op het einde van democratie. Evenmin over het neonazisme en neofascisme: niemand die het erover heeft hoe die stromingen zich hervormd en vermomd hebben. en als klap op de vuurpijl hebben we het op school ook nooit over de essentie van democratie en de rechtsstaat, en hoe dit losse concepten zijn die soms botsen en het belangrijk is dat te beseffen.

Vandaar dus ook wat je nu ziet: mensen zeggen simpel gezegd "Elon is in kenmerk X anders dan Hitler dus hij is gene nazi", waarbij kenmerk is totaal irrelevant is.
Sorry hoor maar als je dat een gezonde, doodnormale zwaai vanop de borst vindt, of zelfs een "random beweging", dan raad ik aan dat je een betere bril aandoet want die van jou is duidelijk getint. Ga zelf een keer op straat rondlopen en begroet de mensen zo - zou je dat doen? Het is een nazi-groet, daar moet je niet flauw om doen.

Linkje voor wie de video nog niet heeft gezien: https://bsky.app/profile/...social/post/3lg75bs7brk2g

Na de "groet" zegt hij inderdaad iets over z'n hart, maar uiteraard is dat pas na het besef dat hij misschien een stap te ver is gegaan.

Ik zeg niet dat ik denk dat Musk een diehard nazi is (al is het niet de eerste keer dat hij zich in extremistische wateren begeeft, zoals dat gedoe met AfD). Wel dat hij een nazi-groet deed. Hij is nu eenmaal een Edge lord die bij de grote jongens mag meespelen en dus zich soms niet kan inhouden. Daarnaast zou hij ook nog ASD hebben. Echter NIETS daarvan is een excuus om dit soort gebaar te maken. Tot tweemaal toe. Dit weglachen als "hehe kijk hie nerveus ie is" is een gevaarlijk precedent.

[Reactie gewijzigd door BramVroy op 23 januari 2025 07:20]

Weet je wat verhelderend werkt?

Als je weet dat hij het 2 keer gedaan heeft op dezelfde avond. Probeer dat maar eens recht te lullen.

9/11: Bij het eerste vliegtuig konden ze niet geloven dat het terrorisme was. Bij het tweede vliegtuig viel het kwartje.

Iedereen ouder dan 16 weet waar dat gebaar voor staat. De enige logische conclusie is dus niet jouw conclusie
De groet is veel ouder en werd ook in het Romeinse rijk reeds gebruikt. Al ga ik er vanuit dat Elon dat niet als achtergrond zou gebruiken, maar met zo'n figuur weet je maar nooit...
Dat dat nog uit het Romeinse rijk stamt komt uit dezelfde categorie als hoorntjes op een viking helm ;) (met andere woorden een verzinsel uit modernere tijden; het laatste Romeinse aan deze groet is nog dat Muesli Fusilini die ook gebruikte)
Dat is hetzelfde zeggen als dat je overal swastikas mag plaatsen want die werden ervoor ook anders gebruikt. De betekenis van symbolen verandert nu eenmaal.
Niet voor iedereen, want jouw voorbeeld wordt nog steeds gebruikt door niet-Nazis.
Dan mag je je Romeinse groet op je werk in de kantine geven, kijken wat zij denken dat het is.
De plek waar ik woon en werk heeft meer te lijden gehad van de Romeinen dan van de Duitsers. Verder hebben mijn collega's niet zoveel azijn gedronken als jij ;)
Een chicken antwoord of een N*zi bedrijf
Dat gebaar is afgelopen week al veel getoond door de achterlijke actie van Elonnetje, dus het maakt sowieso geen indruk. Qua politieke voorkeur zit het veel meer aan de linkerkant overigens. Desondanks hebben de mensen hier toch meer humor.
Ik vermoed dat verjaardagen met jou erbij altijd heel gezellig zijn :+ 8)7
Knap hoor, vol blijven houden dat het een normaal gebaar is. Zolang je geen foto bijvoegt waar je in een volle kantine dat gebaar maakt, is elke reactie (zoals je voorgaande) een 'ja maar jij'. Ofwel een zwaktebod waar ik hartelijk om zal lachen
Ha ha wat ben jij vreselijk sneu en een zelf ingenomen Musak aanhanger.
Snap dit wel. Zeker als je bedenkt dat hij regelmatig nog het een en ander gebruikt :+

Hanlon's razor anyone :X

[Reactie gewijzigd door I5413 op 23 januari 2025 07:37]

Dit kun je misschien zeggen van een gekke oom, maar die is geen minister met het telefoonnummer van de President onder een sneltoets.

En als iemand sociale tekortkomingen heeft, betekent dat wellicht dat ie niet voor elke job geschikt is.
Het is heel simpel. Stel je eens voor dat iemand anders zoals Zelensky, Scholz, Dick Schoof of Macron dit zou doen, zou je dan hetzelfde denken? Ze zouden gefileerd worden en excuses moeten aanbieden en ga zo maar door. In Duitsland is het zelfs strafbaar om deze groet te doen in het openbaar.

Verder heeft klang al uitgelegd hoe dit in zijn voordeel kan werken. Overigens denk ik niet dat Elon zo intelligent is als mensen hem graag toeschrijven, hij is in ieder geval sociaal onhandig. Intelligent of niet in beide gevallen is het geen excuus om je zo te gedragen als je een grote menigte toespreekt tijdens de inauguratie.
De man is al de rijkste van de wereld, probeert nu politieke idealen te behalen. Door openbaar afd te steunen. Maar ook door een ‘raar gebaar’ te maken dat door extreem rechts als goedkeuring van hun gedachtegoed wordt gezien. Musk is slim genoeg om te weten wat dit gebaar betekent, dit is op zijn minst een hondenfluitje.
Doe vandaag voor de grap eens hetzelfde op je werk..
En kijk eens of je er mee weg komt omdat je gewoon onhandig bent.

[Reactie gewijzigd door Pucka op 23 januari 2025 10:57]

Ik ben het helemaal met je eens en ik geloof er niets van dat hij een nazi groet bedoelde, als je een beetje weet wie hij is en jezelf ingelezen hebt in het type persoon weet je dit gewoon. Wat hij voor de samenleving doet met zijn bedrijven is benoemenswaardig, een politieke voorkeur van iemand mag nooit een reden te zijn om deze persoon dan maar zwart te maken of te cancellen. Dit vind ik een erg egoïstische manier van reageren.
Alleen omdat hij nazi's retweet, de moderne nazi-partij van Duitsland steunt, nazi-ideologie omarmt en de nazi-groet maakt, betekent dat nog niet dat hij een nazi is. Het is waarschijnlijk gewoon een ongelukkige samenloop van omstandigheden. /s

Grappige (en helaas relevante) sketch hierover: Playing the Nazi Card in the Third Reich

[Reactie gewijzigd door Altruis op 22 januari 2025 19:40]

De beste man draagt al maanden zichtbaar een ketting die hij heeft gekregen van de ouders van een ontvoerd joods meisje. Ik denk niet dat je dit doet als je nazi's zou steunen.
Fascisme heeft niets te maken met het haten van Joden. De Joden waren slechts de zondebok van Nazi-Duitsland. Net zoals fascisten op andere momenten andere groeperingen als zondebok gebruiken om hun macht te verkrijgen. Daarom kan je niet stellen dat het feit dat hij "Pro-Israel" of "Joodse kettingen" draagt iets afdoet aan het feit dat hij een fascist is.
Ik denk dat je hier een goed punt hebt. Nu ik mijn reactie teruglees, realiseer ik me dat ik onvoldoende heb uitgelegd hoe ik erin sta. Het ‘kettinkje’ is inderdaad een symbool van iets wat ik persoonlijk waardeer. Daarnaast zijn er voor mij ook andere feiten die hieraan ten grondslag liggen. Denk bijvoorbeeld aan zijn beleid op X tegen antisemitische uitingen, de inzet van Starlink in Gaza, zijn bezoeken aan Israël, en zijn hulp bij het vrij krijgen van gegijzelden.

Maargoed, ik kan er natuurlijk ook volledig naast zitten.
Zoals Dutch commando het hierboven uitlegt ook, de zondebok bij fascisten kunnen allerlei minderheden zijn. Bij Hitler Duitsland was dat vooral het Joodse volk. En nu wordt Israël juist gesteund door veel leiders met fascistische trekjes (zie ook Wilders en zijn achtergrond met Israël) en worden andere minderheden de zondebok (moslims en ‘buitenlanders’) die volgens deze fascistische leiders het grote kwaad moeten zijn.
Ah, een ketting dragen neutraliseert moeiteloos jaren van nazi-symboliek, uitspraken en steunbetuigingen. Dat is hetzelfde als toen Trump met een Bijbel poseerde terwijl hij alles belichaamt behalve christelijke waarden.

Symboliek zonder enige inhoud overtuigt alleen wie al overtuigd wil zijn.

Ik snap dan ook volledig waarom zoveel subreddits Twitter zoveel mogelijk gaan blokkeren. Wie wil namelijk een overduidelijke Nazi blijven steunen?
Het is je goed recht om dit te vinden, maar persoonlijk vind ik het veel te kort door de bocht. Het is een ontzettend complex onderwerp dat vanuit veel verschillende invalshoeken en lagen bekeken kan worden. Wat betreft Musk denk ik dat hij zeker een bijzonder type is, maar absoluut geen nazi. Heb je je ooit verdiept in het echte nazi-gedachtegoed (voor zover dat in een definitie te vatten is)?

Wat betreft Reddit: dit kun je natuurlijk vanuit meerdere perspectieven bekijken. Waar ik me persoonlijk zorgen over maak is dat ik geen voordelen zie in al die verschillende echokamers waar iedereen zijn eigen waarheid blijft voortzetten.
Zo kort door de bocht is het niet als je al zijn fascistische fratsen meetelt.

Nazis droegen vroeger genoeg juwelen van Joden, want het zou toch zonde zijn als die mee in massagraven gesmeten gingen worden, niet?
Bedenk bij alles wat Elon Musk doet, Elon Musk dat doet ter meerdere eer en glorie van Elon Musk. Niets meer en niets minder.
Idd, dit neemt direct al mijn zorgen weg over deze persoon. 8)7
Je zou niet verwachten dat Nazi's een staat als Israël zouden ondersteunen, maar toch was er de Haavara overeenkomst. Dat het meisje joods is, is bijzaak als haar ontvoering symbool staat voor de moderne vorm van antisemitisme waar andere Semitische stammen de pineut zijn

Israël is groot voorstander van antisemitisme op andere plekken in de wereld, zo ondersteunen ze Tommy Robinson, Viktor Orban en de heer Wilders (bij wiens partij jarenlang de prinsenvlag op kantoor hing voor hen die dat zijn vergeten, de rest spreekt voor zich). Hier profiteren zij van omdat dit het bestaan van hun etnostaat legitimeert.
Klopt, maar volgens mij heb jij het nieuws niet zo goed gevolgd... Hitler Nazi's haatten de joden. De nieuwe "nazi's", zeker in de USA werken vaak juist graag samen met Netanyahu & Co. en hebben net als toen weinig problemen met genocide, zolang het maar een andere groep treft. Dus dat ligt allemaal wat anders. Belangrijker dan zijn Hitlergroet is de steun aan de AfD, een partij waarvan b.v. Wilders zich heeft afgewend omdat die te openlijk nazi was. Diezelfde Afd steunt overigens ook Netanyahu...
Kenmerk van de neonazi's is eerder een haat tegen de immigranten. De massa-immigratie is inderdaad een beweging waar "links" geen goed antwoord op heeft maar de veroordeling van alles wat buitenlands is is ook fout.

[Reactie gewijzigd door batteries4ever op 23 januari 2025 10:28]

-

[Reactie gewijzigd door Sardientje op 23 januari 2025 08:29]

Wilders draagt ook een keppeltje terwijl de PVV zo antisemitisch is als de nete.

Een wolf in schaapskleren.
Je hebt misschien gemist maar joden werden massaal ontdaan van juwelen voor ze naar de kampen werden gevoerd. Waar denk je dat die juwelen zijn beland?
Ga je nu oprecht een nazi groet verdedigen?
Ik vind het verdedigen net zo eng als het gebaar zelf
Het was geen nazi groet. Dus ik geloof niet dat iemand die hier verdedigd.
De desbetreffende organisatie (ik ben even de naam kwijt) spreekt op hun eigen website openlijk van hun zionistische doelstelling. Dat past helemaal in lijn met het idee van etnostaten dat fascisten zoals Musk propageren. Zoals ik hierboven in reactie op een andere gebruiker schrijf:
Fascisme heeft niets te maken met het haten van Joden. De Joden waren slechts de zondebok van Nazi-Duitsland. Net zoals fascisten op andere momenten andere groeperingen als zondebok gebruiken om hun macht te verkrijgen.
Fascisme is een vijand voor ons allemaal. In dat kader vond ik dit stuk uit maart 1945 dat recent op GoT werd gepost ook wel interessant.
Deze actie is mss een extra illustratie voor mensen die het nog niet goed zouden doorhebben dat Musks X zelf zeker niet helpt met objectief nieuws. Als je eigenaar (en dus ook moderator) van de "the public square of the world" wilt zijn, zou het, IMHO, toch handig zijn dat je je wat neutraal en discreet opstelt. Zoals een nieuwslezer bv.
Hij kan het dan zelf wel "onhandig" noemen, al zijn boosten van fascistische content spreekt boekdelen
ja.

Dit gaat verder dan 'gewoon niet handig'. Er zwerft een filmpje rond over internet van eoa neo-nazistische groepering/bootcamp waar je kunt zien dat hij het op *exact* dezelfde manier doet. Dit is zeer zeker niet per ongeluk.

Als losstaand voorval zou je het nog kunnen zien als 'slechte humor' or 'trollen' (hoewel de techniek van kompleet idiote dingen zeggen en dan 'grapje' roepen ook een typische fascisten truuk is). Maar icm zijn steun voor afD en Nigel Farage etc is het duidelijk dat hij de neonazi's laat zien dat hij een van hun is.
Link naar dat filmpje: https://nitter.poast.org/...tatus/1881716580876497257
Vanuit een andere hoek: https://bsky.app/profile/mohusseini.com/post/3lgb4t45i5c2m

We kunnen niet in Elons hoofd kijken om wetenschappelijk vast te stellen hoe antisemitisch, fascistisch enzo hij is op een nog nader te definiëren schaal. (Ondanks Neuralink.) Wat we aan de hand van bovenstaande beelden wel kunnen vaststellen is dat hij tot tweemaal toe een Hitlergroet bracht. Goede mensen doen dat gewoon niet, ook niet als ze een autismespectrumstoornis hebben.
Euhm, nee dat heeft er niets altijd iets mee te maken. Dhr Musk gebruikt wel eens zijn autisme als een soort kapstok of excuus. Maar dat geeft nog geen enkele reden om je als een idioot, eikel e.d. te gedragen. Of om bepaalde associaties te vormen. Op de autisme subreddit komen er al jarenlang regelmatig kots-posts voorbij als Musk weer iets geks uitvreet.

Het probleem is hierin dat meneer zich op zo'n positie zit dat er toch weinig consequenties aan zitten. Een reguliere werknemer zou allang ontslagen zijn en "moet" in behandeling voor z'n onbehoorlijk gedrag. Maar wie kan nu de eigenaar van een bedrijf ontslaan? Het enige wat nog kan is dat zijn eigen werknemers en/of klanten hem de rug toekeren. Zie dan ook de mooie stickers die je op Tesla kan plakken..
1. Hij heeft ook allerlei antisemitische uitspraken gedaan en antisemitische complottheorieën gedeeld. Alles samen is wel erg veel voor 'onhandig toeval'.
2. Neonazis noemen het een Hitlergroet en juichen het gebaar (en de eerdere hetzes) luidkeels toe.

Je kan er dus wel aan twijfelen of Elon een nazi is, maar mensen die zichzelf nazi noemen geloven wel dat Elon een mede-nazi is.

[Reactie gewijzigd door kiang op 22 januari 2025 22:49]

De man vertoeft al jaren in de spotlights. Hij weet perfect wat hij doet. Autisme als excuus gebruiken is daarbij zelfs gewoon crimineel. Ik betwijfel evenzeer of hij echt autisme heeft, het lijkt me eerder een sociopaat te zijn.
Waarom zijn mensen als jij zo vergevingsgezind naar evident onfrisse types? En waarom zou iemand die zichzelf (en blijkbaar ook door mensen als jij) als heel slim beschouwd 'per ongeluk 'een Nazi groet, of White Power groet niet 1 maar zelfs 2x maken? En waarom kijk je ook niet naar de werkelijke context, namelijk dat Musk al tijden aan het verschuiven is naar e3xtreem rechts en zelfs een Duitse neonazi partij steunt?

Anders gezegd: If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck.
Weet je waarom je naief bent? Vanwege de reactie van Musk op het voorval.
Frankly, they need better dirty tricks. The 'everyone is Hilter' attack is sooo tired
Hij had kunnen reageren met iets als: "In the heat of the moment I did something that can be seen as a nazi greeting. My apologies if anyone was offended by my actions.".
Maar in plaats daarvan gaat hij vol in de aanval om nog meer polarisatie te creëren. Hij weet dondersgoed wat hij doet en hij deed het waarschijnlijk nog met opzet ook.
Sociaal niet handig is wat anders dan een lul zijn
In plaats van links zul je dan onbeperkt screenshots zien in posts. Heel veel subs zijn al verpest met alleen posts over Amerikaanse politiek of screenshots van mensen gerelateerd daaraan.
In het begin mogelijk, aangezien bij een aantal subreddits het plan is om in een overgangsperiode screenshots toe te staan en na de overgangsperiode alleen links van Bluesky of Mastodon of andere open plek toe te staan. Een groot deel van journalisten die op zulke subreddits worden gepost hebben op dit moment naast hun X account al een account bij 1 van de andere opties, de subreddits willen met de overgangsperiode zorgen dat andere journalisten ook een account op een andere optie maken door minder traffic naar hun X account te sturen door de screenshots.
Daarnaast zal het ook niet de eerste bron/link zijn die op sommige subreddits gebanned zijn, bij de soccer subreddit is bijvoorbeeld de DailyMail ook gebanned omdat er daar zoveel troep vandaan kwam.

Als een niet X gebruiker is nu zo'n linkje ontzettend irritant, want als de post over meerdere tweets verspreid is kan je alleen de specifiek gedeelde tweet zien en mis je mogelijk duiding of info. Dus op zich niet gek dat als veel van de subreddits er zijn om nieuws of info te delen zijn, ze willen zorgen dat iedereen de volledige info te zien krijgt. Want de afgelopen tijd zag je ook geregeld dat de poster dan ook in de comments alles moest copy pasten zodat iedereen het kon zien.
Dat was mijn eerste insteek; het verschil tussen links en screenshots is enorm. Ik zie nauwelijks links wel regelmatig screen shots, dan zouden die ook verboden moeten worden..
Screenshots prima toch? Dezelfde informatie, zonder Musk te steunen.
um ja an sich alleen is het nog steeds een bron vanuit twitter zou mooi zijn als het vanuit de blauwe lucht komt bijvoorbeeld :p
Waarom is dat van belang? Ik snap dat je er voor kiest om een Musk-vrij platform te gebruiken (ik heb zelf ook een BlueSky-account), maar ik snap de drang om anderen dat ook op te leggen niet helemaal.

Jij hebt er toch geen last van als iemand een printscreentje maakt van een twitterpost?
Anoniem: 302359 @Marrtijn22 januari 2025 19:50
maar ik snap de drang om anderen dat ook op te leggen niet helemaal.
Jij hebt er toch geen last van als iemand een printscreentje maakt van een twitterpost?
Precies dit. Het is voor mij volstrekt helder waarom men hier nu zo boven op springt en dit nu wordt "getest" en aangekondigd. Reddit is in de loop der jaren uitgegroeid tot een behoorlijk links bolwerk. Of mensen dat nu vervelend vinden om te horen of hard wil ontkennen, het verandert niets aan de realiteit. Ik loop al ruim tien jaar mee op het platform en heb de verschuiving gezien van een relatief neutraal medium naar wat het vandaag de dag is. Het feit dat veel mensen aan de linkerkant(waar ik mijzelf toe reken) van het spectrum, dit niet willen erkennen en gewoon volhouden dat Reddit nog steeds neutraal is, begint nu wel erg ingewikkeld te worden, niet?.

Het verbieden van links naar een bepaald platform is al discutabel, maar het blokkeren van screenshots is nog een stap verder. Het excuus dat "gebruikers zonder account het originele bericht niet kunnen zien" slaat nergens meer op, want een screenshot biedt dezelfde informatie. Als je de timing en de zwakke argumenten optelt, is het overduidelijk wat er speelt. Wat ontbreekt, is de moed om toe te geven dat het hier simpelweg gaat om censuur van alles wat rechts van henzelf zit. Gewoon een huisregel erbij en mods die handhaven had ook prima volstaan, waarom direct weer met geautomatiseerde verwijdering van xyz.

De reden dat de moderators dit beleid juist nu proberen door te drukken, is dat veel mensen momenteel emotioneel reageren op zaken zoals de "Hitlergroet" en de verkiezingsuitslag. De mensen achter de schermen weten precies wanneer de timing in hun voordeel werkt(was met de ban van de Trump Subreddit net zo bij z'n vorig termijn). Als ze dit voorstel een jaar geleden hadden gedaan, was de uitkomst ongetwijfeld heel anders geweest. Binnen linkse kringen zijn er genoeg gematigde mensen die dit soort extreme vormen van censuur keihard afkeuren. Het wordt hoog tijd dat men stopt met het creëren van "bubbels" omdat men moeite heeft met andere meningen. Er lijkt weinig besef te zijn van hoe gevaarlijk het is om een samenleving, of zelfs de wereld, op deze manier te blijven opsplitsen in twee kampen.

Wat me nog het meest frustreert, is de geveinsde verontwaardiging binnen mijn eigen kring dat links allesbehalve vies is van politieke big-tech-inmenging. Ik begin eerlijk gezegd schoon genoeg te krijgen van die houding, die niet alleen hypocriet maar ook irrationeel is. Democraten zijn begonnen met het dwingen van big tech tot censuur en het sturen van publieke meningen door algoritmen, niet de Republikeinen, die zaten nog een beetje achter de feiten aan te hobbelen. Dit is overigens gewoon niet te ontkennen, helemaal niet nu naast Elon (die Slacklogs en intern mailverkeer hierover geopenbaard heeft) ook Zuckerberg dit gewoon toegeeft. De "onafhankelijke" factchecker bleek toch niet zo onafhankelijk. De Democraten hebben dit precedent geschept; we zijn er jaar in jaar uit voor gewaarschuwd om dit niet te doen. Ook binnen de eigen kringen is er genoeg tegengeluid geweest. Als men dan politieke nederlaag na nederlaag te verduren krijgt en nog steeds niet inziet dat hun eigen gedrag ook best eens wat objectiever beoordeeld mag worden, dan is het toch niet raar dat ieder gematigd center-links persoon gewoon compleet afhaakt (dat is waarom Trump grotendeels gewonnen heeft: links is gewoon niet op komen dagen).

Als iemand die zichzelf als integer beschouwt, kan ik er niet bij dat anderen in mijn kamp zo sterk op hun onderbuik blijven reageren. Het lijkt alsof extremisten, zowel links als rechts, steeds meer de boventoon voeren, terwijl de gematigde meerderheid volledig apathisch is geworden onder het geschreeuw van beide kanten. Dit is een gevaarlijke ontwikkeling voor elke samenleving en een bijzonder glibberig pad om op te blijven lopen.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 302359 op 22 januari 2025 20:04]

Sinds wanneer is het "extreem links" om tegen fascisten te zijn? Wanneer de CEO van een bedrijf gezellig Heil Hitler doet naar de president dan houdt alles toch op? Als hij dit in Duitsland deed, en genoeg andere landen, ging hij de bak in. En misschien ben ik iets ouder, maar nog niet zolang geleden hadden we minder fraaie namen voor onze Ooster buren omdat de geschiedenis nog er vers in zit. Echter sinds een jaartje of 5 a 10 is het in orde om een beetje Nazi te spelen.

Dus laten we dit niet een discussie over extremiteiten maken, de enigste extremiteit is hier Musk zelf. Die met opzet meermaals een Hitler groet maakt en in plaats dat hij de discussie ontkoppelt en een berichtje achteraf stuurde dat hij het zo niet bedoelde praat hij over immigranten.

Verder dat platformen (net zoals adverteerders) ervoor kiezen dat ze niks hiermee van doen willen hebben is toch prima? Dat is toch wat Musk zelf wilt, vrijheid van meningsuiting.

Het is inderdaad een gevaarlijke ontwikkeling van onze samenleving dat we fascisten steeds meer toelaten. We mogen dan ook hopen dat dit vergaande gevolgen heeft voor Musk.

Overigens een leuk grapje, hoe noem je tien vrienden samen met een Nazi? 11 Nazi's.
Wat is er nou precies grappig aan dat grapje? Moet je elke persoon die je kent nu gaan vragen naar zijn politieke overtuigingen?
Nee hoor, maar als een maatje met zijn handje begint te zwabberen zoals Musk en je vindt dat best dan ben je ook een fascist. Laten we dit soort rare praktijken niet normaliseren en nogmaals dit is niet eens een discussie tussen extreem links en extreem rechts, maar dit zijn fascisten niets meer, niets minder. Nog niet zolang geleden waren die bij ons op bezoek, we hebben de nodige Nederlanders verloren. Nu is het anno 2025 blijkbaar weer populair om de extreem rechtse mafkees uit te hangen, maar laten we niet vergeten wat er 80/90 jaar geleden is gebeurd en laten we vooral niet denken dat onze moderne Nazi's anders zijn.
Interessant. En wat is dan jouw definitie van een fascist? Want die rijkt wel dieper dan een handgebaar maken als je wetenschappelijke bronnen aanhaalt.
Als je een correct moreel compass hebt zou je geen nazi vrienden moeten hebben. Dat soort mensen roepen op tot joden haat en voeren dat ook uit.

[Reactie gewijzigd door firest0rm op 23 januari 2025 08:50]

Ik hoor hierboven juist dat je een fascist bent als je vrienden bent met iemand die een handgebaar maakt. Daar reageer ik hier op.
Dat lees je dan verkeerd want Musk maakt niet alleen handgebaren maar steunt en maakt ook onderdeel uit van dit soort fascistische politieke partijen. :O

Verder zit er een groot verschil tussen Fascist zijn en Nazi zijn.
Een Nazi is per definitie voor joden vervolging, een fascist hoeft dat niet te zijn.

[Reactie gewijzigd door firest0rm op 23 januari 2025 18:34]

Van welke fascistische politieke partij maakt hij deel uit? Daar was ik niet van op de hoogte. En jij noemt hem dus en een fascist en een nazi?
Trump en zijn kabinet/partij is fascistisch en daar heeft Elon een kabinetspositie in gekregen dus ja dat maakt hem ook deel daar van.
En jij noemt hem dus en een fascist en een nazi?
Nee ik noem Musk geen Nazie, wel een fascist ;)
Goed lezen graag is de tweede keer dat je een lees fout maakt.

[Reactie gewijzigd door firest0rm op 24 januari 2025 00:37]

Je maakt een aantal spelfouten (leesfout, nazi), en een denkfout (elke nazi is een fascist, niet elke fascist is een nazi). Een simpele vraag stellen is verder geen leesfout, maar interesse tonen in een ander die niet heel helder schrijft. Beetje rare manier van andere mensen benaderen dit.

Het is verder een erg verstrekkende conclusie om de hele republikeinse partij fascistisch te noemen. Het is gewoon de rechterflank van het liberalisme. Het zijn conservatieve liberalen. Je haalt hier ook verder geen bronnen of argumenten bij aan. Dan verwordt fascisme tot een persoonlijk oordeel in plaats van betekenisvolle term.

[Reactie gewijzigd door amputechture op 24 januari 2025 23:54]

Oh excuses voor de schrijffouten zal er rekening mee houden ;)

Nu graag weer goed opletten wat ik hier plaats.
Het is verder een erg verstrekkende conclusie om de hele republikeinse partij fascistisch te noemen. Het is gewoon de rechterflank van het liberalisme. Het zijn conservatieve liberalen. Je haalt hier ook verder geen bronnen of argumenten bij aan. Dan verwordt fascisme tot een persoonlijk oordeel in plaats van betekenisvolle term.
Nee hoor Trump is verkozen tot partijleider en vinkt alle kenmerken aan als een politieke fascist.
Dat maakt de politieke partij ook direct fascistisch.

Wikipedia: Definitions of fascism

Zie ook de punten die hier worden aangehaald, Trump loopt in lijn met die punten.
Het neer willen slaan van protesten en het in zetten van militairen tegen de populatie.
Het constant verheerlijken van nationalisme/patriotisme.
Het willen deporteren van illegale EN legale migranten.
Etc etc etc.
Dus nee sorry maar Trump en de republikeinse partij is op dit moment gewoon fascistisch.
En dan laat ik project 2025 nog achterwegen.
Dan verwordt fascisme tot een persoonlijk oordeel in plaats van betekenisvolle term.
Als je dat denkt dan weet je überhaupt niet wat fascisme is, dat probleem ligt dan eerder bij jou.

[Reactie gewijzigd door firest0rm op 25 januari 2025 01:24]

Nee, vanaf je iemand kent dat Nazi is, dan weet je ineens wie die allemaal als vriend ziet.
Reddit is in de loop der jaren uitgegroeid tot een behoorlijk links bolwerk. Of mensen dat nu vervelend vinden om te horen of hard wil ontkennen, het verandert niets aan de realiteit. Ik loop al ruim tien jaar mee op het platform en heb de verschuiving gezien van een relatief neutraal medium naar wat het vandaag de dag is. Het feit dat veel mensen aan de linkerkant(waar ik mijzelf toe reken) van het spectrum, dit niet willen erkennen en gewoon volhouden dat Reddit nog steeds neutraal is, begint nu wel erg ingewikkeld te worden, niet?.
Hier ben ik het niet volledig mee eens. Er zijn genoeg Reddit-kanalen waar de meest extreemrechtse gesprekken gevoerd worden. Er zitten zelfs pro-Russische kanalen tussen die de oorlog tegen Oekraïne steunen met de meest fascistische bedoelingen en beredeneringen.

De meeste mensen die rechts denkend zijn, zitten juist op platformen zoals Xitter en TruthSocial. Reddit biedt in principe echokamers voor zowel rechts als links. Verder is het niet de schuld van Reddit dat dit soort mensen niet op Reddit zitten; het trekt hen gewoon niet zo aan en er zijn betere alternatieven puur voor rechts.
De reden dat de moderators dit beleid juist nu proberen door te drukken, is dat veel mensen momenteel emotioneel reageren op zaken zoals de "Hitlergroet" en de verkiezingsuitslag. De mensen achter de schermen weten precies wanneer de timing in hun voordeel werkt(was met de ban van de Trump Subreddit net zo bij z'n vorig termijn). Als ze dit voorstel een jaar geleden hadden gedaan, was de uitkomst ongetwijfeld heel anders geweest. Binnen linkse kringen zijn er genoeg gematigde mensen die dit soort extreme vormen van censuur keihard afkeuren. Het wordt hoog tijd dat men stopt met het creëren van "bubbels" omdat men moeite heeft met andere meningen. Er lijkt weinig besef te zijn van hoe gevaarlijk het is om een samenleving, of zelfs de wereld, op deze manier te blijven opsplitsen in twee kampen.
Die Hitlergroet is niet de hoofdreden waarom Xitter de prullenbak in mag, de hoofdreden was directe inmenging en steun betuiging naar het AfD in duitsland.
Na die uitspraken hebben meerdere politiek partijen de oproep gedaan om Xitter links te laten liggen.

Social media platforms moeten zich houden aan bepaalde voorwaarden, zoals het tegengaan van het verspreiden van haat, doodsbedreigingen en smaad.

Juist Xitter heft daar geen goede moderatie op, en dat is de grootste reden waarom dit platform zich volgens mij moet aanpassen. Zo niet, dan zou een verbod op zijn plaats zijn.

Xitter is in feite een privéplatform van Elon Musk geworden, waarbij hij enorm veel invloed kan uitoefenen. Zoveel zelfs dat hij verkiezingen in landen kan beïnvloeden. Naarmate iemand zo bekend en machtig wordt, vind ik het prima om dit in te perken. Dit doen we ook met veel andere platforms die in feite een monopoliepositie hebben en hun macht misbruiken.

Een goed voorbeeld is dat bij het rectificeren van bepaalde content die door linkse bronnen wordt geplaatst, dit direct wordt uitgelicht als het fout blijkt te zijn. Dit is vaak niet het geval bij rechtse bronnen, vooral als Elon Musk zelf de bron aanhaalt. Dit terwijl hij miljoenen volgers heeft. Dat is echt een probleem.

Ik zie het een beetje zoals Berlusconi, die het grootste mediaplatform in Italië had en zo het narratief in het land kon bepalen, waarbij misstanden niet werden uitgelicht. Musk is nu dus ook een politieke speler, en wat dat betreft is er echt sprake van een enorme belangenverstrengeling. Orban van Hongarije is ook een voorbeeld, hij heeft ook totale controle op de staatsmedia daar.

[Reactie gewijzigd door firest0rm op 23 januari 2025 02:34]

Ik vind dat je hier een goed gebalanceerde reactie geeft. De politiek zet mensen tegen elkaar op om zo macht te vergaren. We lijken af te stevenen op een wereld waarin iedereen zijn eigen waarheid heeft en we lijken al diep in een informatieoorlog te zitten.
Inderdaad een goede reactie. En iedereen heeft z'n eigen waarheid en dat is al sinds de mensheid de eerste keer rechtop ging lopen het geval. Dat is prima en al onze meningen zijn 1-in-eenmiljard. Dat besef moet nog wat indalen. We kunnen gewoon tolerant zijn en een andere mening aanhoren en zeggen dat je het niet mee eens bent. Mensen lijken een mening te zien als een besmettelijke ziekte, maar dat is het echt niet.
De bron is een persoon die toevallig op Twitter plaatst. Zelf heb je er dan niks meer mee te maken.
Behalve dat screenshots makkelijk gemanipuleerd kunnen worden. Een directe link is altijd veel fijner.
Is ook waar, maar dan zou je voor verificatiedoeleinden nog altijd een link kunnen toestaan.
Maar een tweet kan weer worden verwijderd.
Dus misschien beide doen.
Reddit is al jaren verpest, het is enorm bedroevend nu te zien wat het geworden is in vergelijking met wat het eens was.

Jammer genoeg zijn de alternatieve platformen ziek in het gespiegeld bedje
Die situatie is interessant en erg tekenend voor wat ik zie met zulke invloedrijke mensen.

Fouten maken “in the moment” als een onhandige (er van uit gaande niet met opzet) gekozen groet is menselijk. Shit happens.

Maar, de reactie hier is erg tekenend voor de persoon. Niet kijken naar de-escalatie maar gelijk de schuld en verantwoording bij de ander leggen door het een “afgezaagde iedereen-is-Hitler-aanval” te noemen.

IK doe niks fout JULLIE zijn fout.

Het zou voor een publiek persoon veel beter zijn geweest om het te benoemen en spijt te betuigen zonder schuld te bekennen, nogmaals er vanuitgaande dat het niet bewust was.

Meer van,

sorry, i apologise if I offensief anyone as this was not my intention.
I was enthusiastic and energized to face the coming period and wanted to express my love and gratitude. It was in no way any reference to apartheid (lokaal issue herkomst) or Nazi spirit. I am sorry this expression of my feelings in any way hurt someone’s feelings or insulted a certain group of our great American people.

Dat komt heel anders over. Media training is toch wel het minste wat deze knakkers kunne volgen.
Waarom zou je verantwoording afleggen als rijkste man op aarde? Hij komt er gewoon mee weg.
Of -en dat is misschien lastig te begrijpen voor je- iedereen in de hele wereld weet dat dit gebaar wordt gelinkt aan nazisme en Musk gebuikt dit zonder gene.

Een weldenkend persoon zou nooit en te nimmer zo op een podium staan zonder de implicaties in te zien. Natuurlijk weten Musk en Trump dit. Die boeien dit echt niet, geld en macht creëren door desinformatie, dat is hun ding.
Waarom wordt er in de media steeds maar gesproken over een handgebaar die veel leek op een hitlergroet terwijl je die van musk en die van hitler direct naast elkaar kan leggen en geen verschil kunt herkennen? De subreddits doen Xitter in de ban omdat de eigenaar ervan een hitlergroet deed. Dat is het nieuws.

Zeg gewoon wat het is, in plaats van de neutrale partij te willen innemen.
“We must always take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence
encourages the tormentor, never the tormented.”
- Elie Wiesel, Nobel Peace Prize speech, 1986
Ik word onderhand moe van dat eeuwige 'bothsideism' in de media (en ook in de reacties hier). Noem het gewoon bij naam. Het is een Hitlergroet en hij steunt allerlei fascistische en rechtse bewegingen/partijen en beinvloedt verkiezingen (ook in Europa). Erg gevaarlijk.
Musk maakte tweemaal een gebaar dat leek op een Hitlergroet
Nou nee hoor, dat was een heil Hitlertje.

Ik begrijp niet dat hier zo krampachtig over gepubliceerd wordt in de media.
'k Ben geen gebruiker van Reddit dus kan de bal misslaan maar als daar een discussie over een bepaald onderwerp loopt en een bron van informatie of het onderwerp van discussie springt voort uit een bericht op Twitter X, welke positieve invloed kan het blokkeren van links naar (uitsluitend) dat platform dan brengen?

Er zijn andere grote platformen die zich steeds meer voor niet geregistreerde gebruikers afschermen.
De Meta-websites zoals Facebook en Instagram tonen ook hooguit een kleine selectie van het aanbod, om dan meteen een niet wegklikbare melding dat registreren vereist is te tonen.

In dat geval zou m.i. Reddit de lijn mogen doortrekken; alles of niets.
Bij de eerstgenoemde optie kan het misschien de anderen dwingen om meer open te zijn?

Het artikel op Tweakers moge het dan niet rechtstreeks zeggen maar ook hier is klaar en duidelijk dat velen om andere redenen 't een en ander willen blokkeren.
Dat is een beetje tegen het doel en nut van een open internet zoals voorzien door heren Vinton Cerf en Tim Berners-Lee, lijkt me (en ik besef dat over dat "open internet" best nog gediscussieerd kan worden).
Als je een bron gaat linken dan wil je wel dat die bron wat kwaliteit heeft, als ik hier een claim maak en ik link een facebook post van Miranda bij mij om de hoek dan heeft dat geen waarde. Instagram kan ik mij al helemaal niet inbeelden als een bron voor een onderwerp. Als ik een of andere youtuber gebruik als bron die gekend staat om onzin uit te kramen dan heeft dat geen waarde. Of als ik hier een cybersecurity claim maak en ik citeer Rian van Rijbroek dan denkt iedereen ofwel dat ik een grapje maak of ik krijg meteen de wind van voor. Het doet mij wat denken aan de schoolperiode waar we niet mochten linken naar Wikipedia, niet omdat Wiki slechte info heeft maar omdat iedereen Wiki kon aanpassen, en dus werd er gehamerd dat we bronnen moesten checken.

Het voornaamste probleem van X is dus dat de kwaliteit denderend achteruit gaat door polarisering waarbij het een politiek platform begint te worden net zoals Truth Social maar ook word er gespammed met bots en staan er comments vol met porno. Dat laatste is dan weer zeer ongewenst als je het familie vriendelijk wilt houden.

Daar nog eens boven komt dan nog de eis dat je moet inloggen en dus verplicht bent een account te nemen. Daar nog eens boven komt dat veel mensen uit protest van X zijn afgestapt en het daar een Exodus is waarbij mensen bewust geen X account meer wensen.

Daar nog eens boven komt dan die Hitler groet, het begint echt een en en en verhaal te worden met een druppel die een emmer doet overlopen. Overigens hebben die mods polls aan hun gebruikers gegeven en die resultaten waren niet mals, meer dan 80% stemde voor om X links te verbieden.
We zullen zien waar dit naartoe leidt. Als Reddit hiermee doorgaat, is de kans groot dat Trump er uiteindelijk voor zorgt dat het hele platform wordt geblokkeerd. Trump en Elon lijken een gezamenlijke missie te hebben, en daarbij zullen ongetwijfeld harde klappen vallen.
Trump gaat nooit een sociaal platform kunnen blokkeren van die aard. Tiktok is ook een competitor van X en toch was het al zondag weer beschikbaar. In Amerika wint het geld. Waar grote platformen zijn zijn er advertenties, waar er advertenties zijn is er geld. En als je bedrijven hun advertentie-mogelijkheden zal inperken, dan zal het niet lang duren met Trump en Musk verkoopt dit onder Free Speech. Ik zie eerder Bluesky geblokkeerd worden voor verspreiding van Fake news .
Twitter/X lijkt over de afgelopen jaren sinds de overname een enge plek geworden met een ongebreidelde hoeveelheid aan desinformatie en haatzaaierij. Dit is dan zogenaamd een goed idee volgens vele conservatieven, want dit mogen wij en wel onder het mom van: "vrijheid van meningsuiting". Maar dat je het mag, betekent niet dat je je vreselijke, haatdragende, of idiote uitspraken ook echt moet delen.

Ik vind het een heel goede zaak dat er steeds meer weerstand op het platform komt, en ook op Instagram en Facebook dat nu dezelfde koers gaat varen als X. Hopelijk komen er goede alternatieven uitrollen zoals Bluesky nu al een goed alternatief is voor Twitter.

[Reactie gewijzigd door Nostalgia_Realm op 22 januari 2025 22:18]

Het verbaast mij dat moderators dit kunnen, terwijl het platform daar geen controle over uitoefent. Als aandeelhouder van Reddit zou ik hier niet blij mee zijn.
Het gaat denk ik meer omdat moderators hun subs aanpassen.
Standaard zijn er geen links, die kun je zelf toevoegen om je subreddit te voorzien van extra content. Links naar socials, wikis etc... En die kun je gerust weer weghalen.

Vergeet ook niet dat veel subs gewoon door willekeurige personen zijn opgericht. Het is niet dat Reddit corp een sub maakt voor een onderwerp en dat mensen daar maar plezier moeten hebben. Allemaal community driven.
Dit gaat toch over de comments die in subs geplaatst worden in threads, niet de sub beschrijving?
Er zijn genoeg regels op diverse subReddit's voor het posten van threads. Net zoals dat we op Tweakers.net ook regels hebben als je een vraag stelt in het componenten aankoopadvies forum: vul een mooie template in met een duidelijke vraag en eigen onderzoek, anders gaat de post op slot.

Ga eens naar de Formula1 subreddit kijken. Text posts zijn daar niet toegestaan. Maar grafische posts moeten ook boven minimum inspanningseisen komen. Je mag dus niet even een screenshotje van een puntenlijstje uit Excel maken. Dit is bedoeld om de kwaliteit (en daarmee dus ook reputatie en populariteit) van de subreddit hoog te houden.

Dat er meer reddits overwegen X te blokkeren lijkt mij eigenlijk niet meer dan logisch. Het verbaasde mij dat dit niet eerder is gebeurd omdat de site zo goed als dicht zit wanneer je niet bent ingelogd op een account. De website had bovendien al genoeg controverse in de aanloop naar dit moment.

[Reactie gewijzigd door Hans1990 op 22 januari 2025 23:15]

Je hebt geen ongelijk, en Reddit zal hier dan ook een stokje voor steken.

Of dat moreel gezien in orde is? Nee absoluut niet. Reddit draait puur op community. Als Reddit ineens gaat oordelen wat een community wel of niet mag doen (illegale zaken daargelaten) dan gaat het goed mis. Zelfde als grote reddits die op zwart gingen. Die reddits zijn gemaakt en gehandhaafd door mods, niet reddit.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.