Tip de redactie

'Western Digital en Kioxia willen deze maand deal bereiken over fusie'

Door Kevin Krikhaar, 15 oktober 2023 12:1949 reacties

De fusieonderhandelingen tussen Western Digital en Kioxia bevinden zich in de afrondende fase. Dat schrijven Nikkei en The Japan Times op basis van ingewijden. De bedrijven zouden deze maand nog tot een overeenkomst willen komen.

Momenteel wordt er nog gepraat met financiële instellingen om de investeringen rond te krijgen, schrijft Nikkei. Grote Japanse banken zouden mogelijk leningen willen verstrekken van omgerekend tussen de 10 en 12 miljard euro. Volgens The Japan Times krijgen aandeelhouders van het Amerikaanse Western Digital iets meer dan vijftig procent van het bedrijf in handen, terwijl aandeelhouders van het Japanse Kioxia 49,9 procent krijgen.

Er zijn desondanks nog enkele uitdagingen die de afronding van de fusie bemoeilijken, laat Nikkei weten. Zo zou de Zuid-Koreaanse chipfabrikant SK hynix, een indirecte aandeelhouder van Kioxia, zich nog tegen de deal verzetten, en ook is er een aanzienlijke kans dat de antitrustautoriteiten van China de fusie niet goed gaan keuren. Er wordt namelijk gevreesd dat het, door de Amerikaanse exportrestricties op het gebied van halfgeleidertechnologie, na de fusie moeilijker wordt voor Kioxia om te leveren aan Chinese klanten.

Het is de bedoeling dat de nandafdeling van Western Digital gefuseerd wordt met Kioxia. Hiermee zouden de bedrijven gezamenlijk de grootste nandgeheugenproducent ter wereld worden. Ze hebben dan namelijk een marktaandeel van 35,4 procent, terwijl de huidige koploper, Samsung, momenteel een aandeel heeft van 34,3 procent. Het nieuwe bedrijf moet op de Amerikaanse technologiebeurs Nasdaq genoteerd komen te staan, beweert The Japan Times.

Er gaan al langer geruchten rond over dat Western Digital mogelijk Kioxia, het voormalige Toshiba Memory, wil inlijven. WD zou de fusie willen bekostigen met aandelen ter waarde van 20 miljard dollar, omgerekend zo'n 19 miljard euro. Kort na de initiële berichtgeving in 2021 werd daarentegen gesuggereerd dat de onderhandelingen stillagen, onder meer vanwege onenigheid over de waardebeoordeling van de respectievelijke bedrijven. Begin januari werden de onderhandelingen naar verluidt hervat. De fabrikanten werken al decennia samen als joint venture voor de productie van nandgeheugen. In 2017 werd de bestaande samenwerking tussen de twee bedrijven verlengd tot 2029.

Reacties (49)


Apple brengt iOS 17.1 met fix voor stralingswaarde iPhone 12 op 24 oktober uit

Door Kevin Krikhaar, 15 oktober 2023 11:1476 reacties

Apple brengt 'uiterlijk' op 24 oktober iOS-versie 17.1 uit, laat het Franse frequentieagentschap ANFR weten. Deze bevat onder meer een fix voor de te hoge sar-waarde van de iPhone 12. Na die datum mogen deze telefoons weer in Frankrijk worden verkocht.

De ANFR laat op zijn website weten dat de hotfix in ieder geval in Frankrijk wordt uitgerold en 'uiterlijk 24 oktober' voor iedere Franse gebruiker beschikbaar moet zijn. Tot die tijd blijft het iPhone 12-verkoopverbod in het land van kracht. Hoewel het frequentieagentschap niet noemt om welke update het precies gaat, liet Apple eerder deze week al wel weten dat de fix als onderdeel van iOS-versie 17.1 wordt uitgebracht. Het is niet duidelijk of de hotfix ook buiten Frankrijk wordt uitgerold.

Op basis van de iOS 17.1-bèta bevat de update ook onder meer de mogelijkheid om muziek, albums en artiesten als favoriet in te stellen in de Muziek-app, schrijft MacRumors. Daarnaast komt er vermoedelijk ondersteuning voor AirDrop-overdrachten via wifi of mobiele gegevens en moeten er in de instellingen meer opties beschikbaar komen waarmee bepaald kan worden wanneer het display op stand-by gaat.

Eerder had de ANFR de hotfix al getest en goedgekeurd. De Franse instantie kwam er vorige maand achter dat de iPhone 12 een specific absorption rate had van 5,74W/kg, terwijl dit niet boven de 4W/kg mag zitten. Na de update heeft de telefoon een sar-waarde van 3,94W/kg.

Overigens stelde Apple eerder deze week dat de verhoogde stralingswaarde te wijten valt aan het testprotocol van de ANFR. Het bedrijf laat weten dat iPhones een mechanisme hebben waarmee wordt gedetecteerd of ze door een mens worden vastgehouden. Indien dat niet het geval is, wordt het zendvermogen en daarmee de sar-waarde verhoogd. De ANFR zou echter geen rekening gehouden hebben met deze detectiemethode. Om 'tegemoet te komen aan het testprotocol' wordt deze functie in de update uitgeschakeld, stelt Apple.

Reacties (76)


Meta weidt uit over desinformatiebeleid en verwijdert 795.000 posts na eis EU

Door Kevin Krikhaar, 15 oktober 2023 10:12214 reacties

Meta heeft in de drie dagen sinds 7 oktober, de dag van de Hamas-aanval in Israël, meer dan 795.000 posts verwijderd in alleen al het Hebreeuws en Arabisch. Het bedrijf laat dit weten nadat de EU van Meta verantwoording eiste over zijn desinformatiebeleid.

Volgens Meta werden er in de drie dagen na de aanval, alleen al in het Hebreeuws en Arabisch zeven keer zoveel posts verwijderd op dagelijkse basis dan het totale aantal in de maanden ervoor. Het zou voornamelijk gaan om content waarin lof wordt geuit over de terroristische organisatie Hamas. Vanwege de grote hoeveelheid content die wordt verwijderd, krijgen accounts voor het vermeend schenden van sommige beleidsregels tijdelijk geen strike. Dit wordt gedaan om te voorkomen dat accounts waarvan per abuis content wordt verwijderd, worden geblokkeerd. De kans dat dat gebeurt is nu immers vele malen groter.

Daarnaast wordt 'de drempel verlaagd' voor wanneer de technologie van het bedrijf actie onderneemt om ervoor te zorgen dat potentieel grensoverschrijdende content niet aan andere gebruikers wordt aangeraden. Verder zegt Meta dat bepaalde hashtags automatisch worden geblokkeerd en dat gerapporteerde livestreams voorlopig voorrang krijgen bij de moderatie.

Het bedrijf laat dit weten als reactie op een open brief die Eurocommissaris Thierry Breton eerder in de week stuurde naar Meta-ceo Mark Zuckerberg. Daarin werd hij gewaarschuwd dat zijn platformen gebruikt worden voor het verspreiden van desinformatie over de Hamas-aanval in Israël. Sommige als illegaal bestempelde content zou tevens niet tijdig worden verwijderd van het platform. Onder de Digital Services Act moeten onlineplatforms extra stappen ondernemen om de verspreiding van desinformatie tegen te gaan. Die wet is sinds eind augustus van toepassing op verschillende grote diensten, waaronder Meta en X. Breton gaf Zuckerberg 24 uur om verantwoording af te leggen en de illegale content te verwijderen.

Eenzelfde brief werd eerder ook naar X gestuurd. Donderdag heeft de EU een onderzoek geopend om te bepalen of X voldoet aan de Digital Services Act-wetgeving na 'aanwijzingen over de vermeende verspreiding van illegale inhoud en desinformatie'. X-ceo Linda Yaccarino liet dezelfde dag weten dat het platform 'honderden aan Hamas-gerelateerde accounts heeft opgeschort en tienduizenden stukken content heeft verwijderd van zijn platform'. Het is nog onduidelijk of de EU ook een soortgelijk DSA-onderzoek naar Meta gaat beginnen.

Reacties (214)