Tip de redactie

Raspberry Pi kan verkoop hervatten na verkrijgen CE-markering

Door Dimitri Reijerman, 8 april 2012 15:5981 reacties

De eerste batches van reeds bestelde Raspberry Pi kunnen geleverd worden nu de 'minicomputers' de CE-markering hebben verkregen. Er zouden bovendien geen veranderingen in de gebruikte hardware doorgevoerd hoeven worden.

De Raspberry Pi moest volgens de Britse Raspberry Pi Foundation een complex testtraject doorlopen om de Europese CE-markering te verkrijgen. Daarbij hebben de ontwikkelaars samengewerkt met de firma's Gainspeed en EMC. Tijdens de tests werd onder andere de invloed van elektromagnetische straling op de ethernetpoort van de Raspberry Pi bekeken. Daarbij dient het apparaatje ondanks de gegenereerde elektromagnetische velden ethernetpakketjes correct af te leveren. De Raspberry Pi zou deze test succesvol hebben weten te doorlopen.

Na ruim een week zouden alle benodigde tests succesvol zijn afgerond en er zijn geen modificaties aan de hardware nodig voor de CE-markering, al zou er nog het nodige papierwerk uitgevoerd moeten worden om het gehele certificeringsproces af te ronden. De Raspberry Pi zou na de CE-testronde niet alleen voldoen aan de richtlijnen van de EU, maar ook aan de regels van de FCC en het Australische CTick. Hierdoor kan de mini-computer ook op deze markten verkocht worden.

Het certificeringsproces van de Raspberry Pi voor een CE-markering, een wens van de retaildistributeurs RS Components en Farnell, heeft voor een vertraging van circa een week gezorgd. De levering van de minicomputer werd al eerder uitgesteld toen bleek dat er een verkeerd type ethernetpoort op de pcb was geplaatst.

Raspberry Pi

Reacties (81)

Lees meer

Open WebOS geport naar Raspberry Pi
Open WebOS geport naar Raspberry Pi Nieuws van 23 september 2012

Samsung geeft buigbare amoleds Youm-merknaam

Door Dimitri Reijerman, 8 april 2012 14:1886 reacties

Samsung heeft voor zijn flexibele amoled-displays de merknaam Youm aangekondigd. Het is echter nog niet bekend of Samsung er in zal slagen om de eerste producten met de 'onbreekbare' displays nog dit jaar op de markt te brengen.

De elektronicafabrikant introduceert de Youm-merknaam voor zijn amoled-producten op zijn Zuid-Koreaanse website. Daarnaast heeft Samsung in de Verenigde Staten het handelsmerk voor Youm aangevraagd, zo meldt Electronista.

In tegenstelling tot normale oled- en lcd-beeldschermen waarbij een glaslaag wordt gebruikt, is Samsung er naar eigen zeggen in geslaagd om de amoled-technologie in te kapselen in een flexibele filmlaag. Volgens Samsung zijn hierdoor de displays dunner en lichter dan lcd- en oled-displays. Bovendien zouden de flinterdunne amoled-displays 'onbreekbaar' zijn in tegenstelling tot de kwetsbare oled- en lcd-schermen met een glaslaag.

Vorig jaar beloofde Samsung dat de eerste producten met een flexibel amoled-display in 2012 op de markt zouden komen. Het zou daarbij gaan om mobiele telefoons, terwijl er ook plannen zouden zijn om de displaytechnologie te gebruiken voor horloges en tablets. Samsung heeft echter nog niet aangegeven of de productie van de flexibele amoleds al op gang is gekomen.

Youm-displays

Reacties (86)


Philips-monitor analyseert werkhouding gebruiker via sensor

Door Dimitri Reijerman, 8 april 2012 13:0146 reacties

Philips heeft een lcd-beeldscherm uitgebracht waarin een sensor is verwerkt die de werkhouding van de gebruiker monitort. Bijgeleverde software geeft tips voor de juiste kijkhoek en werkhouding, en geeft een signaal als het tijd is voor een pauze.

De 24" lcd-monitor, die typenummer 241P4LRYEB draagt, beschikt over een geïntegreerde cmos-sensor, 'ErgoSensor' geheten, die de afstand en de kijkhoek van de gebruiker vaststelt. Met behulp van meegeleverde software, gemaakt door de firma DigitalOptics Corporation, wordt informatie gegeven over het correct afstellen van de monitorhoogte en het bepalen van de optimale kijkafstand. Ook wordt een signaal afgegeven om na een bepaalde werktijd een pauze in te lassen en de monitor schakelt uit als de sensor enige tijd geen beweging detecteert.

Philips lcd-monitor met ErgoSensor (241P4LRYEB) Philips lcd-monitor met ErgoSensor (241P4LRYEB) Philips lcd-monitor met ErgoSensor (241P4LRYEB)

De cmos-sensor meet de afstand tussen de twee pupillen van de gebruiker om te bepalen of de gebruiker al dan niet een ergonomische houding heeft. Verder kan de software vaststellen of de nek niet wordt overbelast doordat de gebruiker via een onjuiste kijkhoek naar het beeldscherm kijkt.

Philips stelt dat de monitor, die voorzien is van een 1080p tft-panel en led-achtergrondverlichting, voor 65 procent uit gerecycled plastic is gemaakt. Daarnaast kan de 241P4LRYEB via een schakelaar geheel worden uitgeschakeld. De lcd-monitor is in hoogte verstelbaar en kan zowel horizontaal als verticaal gedraaid worden. Philips heeft de monitor uitgerust met een dvi-d-, vga- en displayport-ingang. Ook zijn vier usb 2.0-aansluitingen en twee 1,5W-speakers geïntegreerd. Philips hanteert een adviesprijs van 285 euro.

Reacties (46)


Anonymous bestookt Britse overheidssites met ddos-aanvallen

Door Dimitri Reijerman, 8 april 2012 10:12123 reacties

Leden van de losvaste hackersgroepering Anonymous claimen distributed denial-of-service-aanvallen te hebben uitgevoerd op websites van de Britse overheid. De activisten zeggen te willen protesteren tegen 'draconische toezichtsvoorstellen'.

Zaterdagavond werden de sites van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken en 10 Downing Street, de website van de Britse prime minister David Cameron, bestookt met ddos-aanvallen. De website van Buitenlandse Zaken was urenlang onbereikbaar, maar was zondag weer deels bereikbaar.

De ddos-aanvallen worden opgeëist door de losvaste hackersgroepering Anonymous. Zij zouden zich richten op de Britse overheid uit protest tegen de 'draconische toezichtsvoorstellen' die de regering Cameron zou willen invoeren. Volgens de omstreden wetsvoorstellen moeten politie en inlichtingendiensten realtime telefoon- en internetverkeer kunnen monitoren.

Een andere reden die door Anonymous-leden wordt genoemd, is het uitleveringsbeleid van het Verenigd Koninkrijk. Volgens Anonymous worden Britse staatsburgers zonder dat er voldoende bewijs is, uitgeleverd aan bevriende landen. Daarbij wordt onder andere verwezen naar de zaak van de Britse 'Pentagon-hacker' Garry McKinnon die jarenlang heeft gestreden tegen mogelijke uitlevering aan de VS.

Reacties (123)

Lees meer


Nvidia komt begin 2013 met nieuwe Tegra-soc

Door RoD , 8 april 2012 10:0131 reacties

Er is een roadmap opgedoken van Nvidia die codenamen laat zien van nieuwe Tegra-chips. Begin 2013 moet een nieuwe soc verschijnen die de bestaande Tegra 3 moet opvolgen. Nvidia baseert de de chip op Cortex A15-cores van ARM.

Volgens de roadmap, die op een Chinese site werd gepost, staat de opvolger van de Tegra 3 gepland voor een release in het eerste kwartaal van 2013. Daarbij blijft Nvidia van het bestaande vier-plus-één-systeem gebruikmaken, waarbij een vijfde, lager geklokte core taken af kan handelen waarvoor weinig processorkracht nodig is, om zo de batterij te sparen. In plaats van Cortex A9-cores schakelt Nvidia over op het Cortex A15-ontwerp van ARM, die betere prestaties per kloktik biedt. De nieuwe Tegra-chip, met codenaam T40, kan op kloksnelheden tot 1,8GHz draaien.

In het derde kwartaal van 2013 komen er nog twee varianten op de nieuwe Tegra-soc: een versie met codenaam T43 moet kloksnelheden van 2GHz per kern aankunnen, terwijl de variant met codenaam AP40 op kloksnelheden tussen de 1,2GHz en 1,8GHz per core kan draaien. Laatstgenoemde is volgens Nvidia niet bedoeld voor de high-endmarkt: de chip wordt beschreven als 'mainstream'.

Tenslotte komt Nvidia met nog een mainstream-chip, die vooralsnog onder de codenaam SP3X bekendstaat. Ook deze komt in het derde kwartaal van 2013, maar is in tegenstelling tot de overige soc's voorzien van Cortex A9-cores, net als de Tegra 3. Kloksnelheden per core kunnen variëren tussen de 1,2GHz en 2GHz. Wel krijgt de SP3X ondersteuning voor lte ingebouwd op de chip. De huidige serie chips heeft nog geen ondersteuning voor de 4g-netwerktechnologie.

Tegra roadmap 2013

Reacties (31)