Tip de redactie

Renders van Nexus-smartphone Huawei verschijnen online

Door RoD , 15 augustus 2015 12:47111 reacties

Er zijn renders verschenen waarop de vermoedelijke Nexus-smartphone van fabrikant Huawei is te zien. Uit de beelden blijkt onder andere dat er een usb-c-connector wordt ingebouwd in een metalen behuizing. Eerder kwamen beelden van een nieuwe Nexus van LG naar buiten.

De renders zijn online gezet door de website uSwitch, in samenwerking met OnLeaks, die vaker als eerste informatie heeft over onaangekondigde smartphones. Overigens zijn de getoonde renders niet direct afkomstig van Huawei zelf; ze zijn gemaakt op basis van ontwerpen die de fabrikant naar accessoiremakers heeft gestuurd. Zij kunnen zich hiermee voorbereiden door passende accessoires te maken. Daardoor kunnen details met betrekking tot de vorm van de behuizing nog afwijken. Volgens uSwitch is er over de gebruikte kleuren nog weinig bekend, maar wordt wel verwacht dat de behuizing van metaal is.

Verder is te zien dat Huawei van plan is om op de achterkant een vingerafdrukscanner in te bouwen. Op de afbeeldingen is een model met 5,7"-scherm te zien, maar volgens de geruchten zou er ook worden getest met een 5,5"-model: welke versie op de markt wordt gebracht is nog onduidelijk maar eerdere geruchten wezen op de 5,7"-versie, met tevens een Snapdragon 820-soc. Volgens uSwitch bedragen de afmetingen van de nog onaangekondigde Nexus-smartphone 159,4mm bij 78,3mm. De dikte bedraagt 6,6mm op het dunste punt en 8,5mm op het dikste punt. De vorm van de usb-poort doet vermoeden dat het gaat om eentje van het nieuwe c-type.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Huawei is waarschijnlijk niet de enige fabrikant die werkt aan een nieuwe Nexus-smartphone. Ook LG lijkt aan een nieuw model te werken. Vrijdag bracht uSwitch nog renders uit, wederom gebaseerd op ontwerpen die naar accessoiremakers zijn gestuurd, van een nieuwe versie van de Nexus 5, gemaakt door LG. Het toestel zou beschikken over een 5,2"-scherm en, net als bij het toestel van Huawei, een vingerafdrukscanner aan de achterkant. Ook lijkt er een usb-c-connector te worden ingebouwd. Over het gebruikte materiaal voor de behuizing bestaat nog onduidelijkheid.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Beide smartphones komen waarschijnlijk op de markt wanneer Android M wordt uitgebracht. Dat is naar verwachting in oktober of november. Wanneer de toestellen dan in de winkels komen te liggen en tegen welke prijs, dat is nog onduidelijk.

Reacties (111)


OnePlus brengt Stagefright-patch uit voor Oxygen OS

Door RoD , 15 augustus 2015 11:3647 reacties

OnePlus heeft een patch uitgebracht die de beruchte Stagefright-bug in het Android-besturingssysteem moet repareren. De fix is alleen bedoeld voor de versies van de One-smartphone die op het eigen Oxygen OS daaien. Onduidelijk is of de patch het probleem volledig oplost.

De patch is door OnePlus wereldkundig gemaakt op zijn forum, waarbij de fabrikant het advies geeft aan zijn gebruikers om de software handmatig te installeren. Een over-the-air-update lijkt er niet te komen: vanuit de fabriek werd de OnePlus One-smartphone namelijk uitgebracht met CyanogenMod en de Oxygen OS-rom is niet gecertificeerd. Wel is aannemelijk dat de aankomende OnePlus 2, die onlangs werd aangekondigd en standaard op Oxygen OS draait, al bij de release van de patch is voorzien.

Onduidelijk is of de door OnePlus uitgebrachte patch volledige bescherming biedt tegen de Stagefright-bug. De Chinese fabrikant geeft geen details over hoe het de kwetsbaarheid heeft opgelost. Eerder bleek dat een door Google vrijgegeven patch niet voldoende bescherming biedt tegen de Stagefright-bug. Een beveiligingsbedrijf ontdekte dat de kwetsbaarheid nog steeds is te misbruiken. Google heeft al een tweede patch naar zijn hardwarepartners verstuurd, maar het is onduidelijk of OnePlus daar al gebruik van heeft kunnen maken.

Voor OnePlus One-gebruikers die CyanogenMod draaien is er de mogelijkheid om de Stagefright-bug te verhelpen door een nightly te installeren; in versie 12.1 van de software moet het probleem zijn verholpen. Onduidelijk is of OnePlus nog een over-the-air-update uitbrengt zodra er een final versie is, maar dit is wel aannemelijk.

OnePlus One

Reacties (47)


Samsung brengt Android-klaptelefoon uit met Snapdragon 808-soc

Door RoD , 15 augustus 2015 11:1682 reacties

Samsung heeft in China een klaptelefoon uitgebracht die draait op Android 5.1 en werkt met de hexacore Snapdragon 808-soc van Qualcomm. Aan boord zijn verder twee schermen met een diagonaal van 3,9". Onduidelijk is of het apparaat ook buiten China wordt uitgebracht.

De klapsmartphone met typenummer SM-G9198 is aangekondigd op de Chinese website van Samsung. Volgens de Zuid-Koreaanse fabrikant beschikt de smartphone over twee schermen van 3,9" en een resolutie van 1280x768 pixels. Beide schermen zijn van het Super Amoled-type. Verder heeft de SM-G9198 het uiterlijk van een traditionele klaptelefoon met dus een numeriek toetsenbord en enkele functieknoppen.

Verder beschikt de klaptelefoon over een 16-megapixelcamera aan de achterkant en een 6-megapixelcamera aan de voorkant. Het met micro-sd uitbreidbare opslaggeheugen bedraagt 16GB en er is een accu met een capaciteit van 2020mAh. Die laatste moet de smartphone 189 uur in standby laten staan, aldus Samsung. In de behuizing draait een Snapdragon 808-soc. Deze heeft zes cores die hun werk doen op 1,8GHz; twee van het type Cortex A57 en vier van het type Cortex A53. De soc wordt bijgestaan door 2GB ram.

Samsung brengt de smartphone uit in China en het is onbekend of er ook een release in andere landen staat gepland. Doorgaans worden klaptelefoons niet in Europa uitgebracht door een gebrek aan populariteit. Het is echter wel mogelijk om het toestel te laten functioneren in Nederland en België: er is ondersteuning voor gsm en umts, en daarnaast kan er via 4g worden gesurft via de lte-band 3 en 7. Band 20, die ook door Nederlandse providers en de Belgische provider Mobistar worden gebruikt, wordt niet ondersteund.

Samsung klaptelefoon

Reacties (82)


Mozilla brengt Firefox-pre-bèta uit met verbeterde private browsing

Door RoD , 15 augustus 2015 10:2455 reacties

Mozilla heeft een vroege versie van zijn nieuwe Firefox-browser uitgebracht. Deze zogenaamde pre-bèta bevat onder andere extra privacyfeatures. Zo moet voorkomen worden dat websites informatie vergaren over de Firefox-gebruiker.

Volgens de browsermaker zit er in de nieuwe software een tool die automatisch content blokkeert waarmee websites informatie van de gebruiker proberen te verkrijgen. Het gaat bijvoorbeeld om analytics-software of social-plugins. Het is een toevoeging aan de private browsing-modus die Firefox al had; deze zorgde er wel voor dat bezochte websites niet in de geschiedenis verschenen, maar beschermde niet tegen informatievergaring door websitemakers.

Omdat niet alle websites even goed werken als allerlei tracking-plugins worden geblokkeerd heeft Mozilla een optionele deblokkeringsfunctie ingebouwd. Ook is er een Control Center waarin gebruikers hun privacyinstellingen kunnen aanpassen. Mozilla wil dat gebruikers de functie gaan testen en feedback sturen, zodat er nog verbeteringen doorgevoerd kunnen worden.

Verder heeft Mozilla in de pre-bèta een manier ingebouwd om add-ons te verifiëren. Dat moet de veiligheid van de add-ons te verbeteren, door te voorkomen dat gebruikers mogelijk schadelijke nepversies installeren. In de pre-bèta zijn niet-geverifieerde add-ons daarom geblokkeerd. Waarschijnlijk voert Mozilla dit ook door in zijn final versie van de browser, al is er ook een mogelijkheid om de verificatie uit te schakelen.

Mozilla private browsing

Reacties (55)


Google brengt beacon- en gezichtsherkennings-api's uit voor Android

Door RoD , 15 augustus 2015 09:0322 reacties

Google heeft een nieuwe versie van zijn Play Services-dienst uitgebracht voor Android. In deze nieuwe versie, met nummer 7.8, zitten twee nieuwe api's. Eentje is bedoeld om te communiceren met mensen in de buurt, en de ander is bedoeld voor gezichtsherkenning.

Een uiteenzetting van de nieuwe features staat op het blog van Google. Het gaat om functies die de internetgigant eerder al aankondigde, maar nu pas zijn uitgerold naar Android-gebruikers. De uitrol zou inmiddels al zijn voltooid en er is ook een sdk beschikbaar gesteld voor ontwikkelaars. In Google Play Services 7.8 zitten een aantal nieuwe functies die softwaremakers kunnen gebruiken in hun applicaties, waaronder de Nearby Messages- en Mobile Vision-api.

Nearby Messages is een 'beacon'-achtige technologie waarmee gecommuniceerd kan worden met andere Android-gebruikers die zich in de buurt bevinden. De technologie laat gebruikers verbinding maken met bluetooth, wifi, of door gebruik te maken van ultrasoon geluid. Overigens is de technologie ook beschikbaar voor iOS-gebruikers. Na het opzetten van een verbinding kan content uitgewisseld worden of kunnen berichten over en weer worden gestuurd. Het is een uitbreiding van een technologie die Google al had geïntroduceerd om gebruikers die zich in de buurt van elkaar bevinden samen te laten gamen.

De Mobile Vision-api is een uitbreiding van de al bestaande gezichtsherkennings-api. Met de nieuwe versie is het uiteraard mogelijk om gezichten te herkennen, waarbij de software ook vanuit een 'moeilijke' hoek nog een gezicht kan onderscheiden. Daarbij is het mogelijk om te detecteren of de afgebeelde persoon zijn ogen open of dicht heeft en of hij of zij lacht. De software kan real time werken en kan zowel met foto's als video's overweg.

Ten slotte heeft Google in Play Services 7.8 zijn clouddienst voor het afleveren van notificaties uitgebreid. Zo is er ondersteuning voor herkenning van de taal- en locatie-instellingen van Android-apparaten, om op basis daarvan notificaties aan te passen. Verder kan er prioriteit gegeven worden aan notificaties; die met hoge prioriteit worden zo snel mogelijk afgeleverd, terwijl notificaties met minder prioriteit bijvoorbeeld gebundeld kunnen worden om in een later stadium samen te versturen; dit moet de accu sparen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (22)


Grootste deel T-Mobile klanten kan weer bellen en internetten - update 3

Door RoD , 15 augustus 2015 00:23179 reacties

Een deel van de klanten van T-Mobile kampt ook zaterdag nog met netwerkproblemen. De provider dacht de storing die vrijdag ontstond snel te kunnen repareren, maar nu blijkt dat dat maar ten dele is gelukt. Klanten worden nu 'stap voor stap' overgezet.

t-mobileDat laat T-Mobile weten via een reactie op zijn storingspagina. Nadat er problemen ontstonden in een datacenter door een softwarefout bleek er een landelijke storing op het netwerk te zijn opgetreden. De provider dacht het probleem vrijdag te kunnen repareren door de sim-gegevens van klanten naar een ander datacenter over te zetten, maar dit lijkt de problemen niet volledig op te lossen; ongeveer 30 procent van de klanten kampt zaterdag nog met de gevolgen van de storing, aldus T-Mobile.

Het bedrijf stelt dat het net zo lang blijft doorwerken tot de problemen, die hardnekkiger zijn dan gedacht, zijn opgelost. Klanten moeten nu op een andere manier 'stap voor stap' worden overgezet. Wat daarmee precies wordt bedoeld is overigens niet duidelijk. T-Mobile denkt later op zaterdag meer informatie te kunnen geven over hoe lang de storing nog voortduurt voor mensen die nog geen verbinding kunnen leggen.

De landelijke storing die vrijdag ontstond zorgde ervoor dat klanten niet konden bellen en niet gebeld konden worden. Ook het versturen van data bleek onmogelijk te zijn.

Update 9:32 uur: T-Mobile zegt dat ongeveer 90 procent van de klanten weer kunnen bellen en internetten.

Update 11:43 uur: Inmiddels kunnen 95 procent van de klanten weer op het netwerk. Volgens de provider is de situatie 'stabiel'. Voor klanten die last hebben, of hebben gehad, van de storing komt er een compensatieregeling, waarover maandag meer bekend wordt gemaakt.

Update 16:50 uur: De storing zou, op een aantal individuele gevallen na, opgelost moeten zijn.

Reacties (179)


Documenten wijzen op tests zelfrijdende auto Apple

Door RoD , 15 augustus 2015 00:15206 reacties

Apple lijkt bezig te zijn met het opzetten van een testprogramma voor een zelfrijdende auto. De tests zouden van start moeten gaan op een afgesloten terrein vlakbij San Francisco. Er gaan al langere tijd geruchten over een zelfrijdende auto van Apple, mogelijk op basis van de BMW i3.

The Guardian kreeg de documenten in handen door een beroep te doen op het Amerikaanse equivalent van de Wet Openbaarheid Bestuur in Californië. Uit de documenten blijkt dat Apple interesse heeft getoond in de huur van een groot terrein vlakbij San Francisco, met de naam GoMentum Station. Dit is een oude marinebasis die is omgevormd tot een gebied waar auto's getest kunnen worden met 'echte' verkeerssituaties. Het bedrijf uit Cupertino zou interesse hebben omdat het in het geheim zijn auto zou kunnen testen; het complex wordt namelijk bewaakt door militairen.

Uit de documenten blijkt dat Apple al in mei interesse heeft getoond in gebruik van het terrein. Verder zijn de details onduidelijk. De beheerders van GoMentum Station hebben laten weten dat Apple interesse heeft getoond, maar zij mogen verder niets zeggen omdat er geheimhouding is beloofd. Apple wilde zelf niet reageren op de berichtgeving van The Guardian.

Er gaan al lange tijd geruchten over een zelfrijdende auto van Apple, die onder de interne naam Project Titan ontwikkeld zou worden. Recente geruchten wijzen erop dat Apple met BMW heeft gepraat over het ontwikkelen van een zelfrijdende auto op basis van de i3. Het is onduidelijk in welk stadium deze gesprekken zich bevinden.

Reacties (206)