Het bedrijf Boston Dynamics is bezig met het testen van een robot door deze in de natuur te laten rondlopen. Het gaat om een mensachtige robot die allerlei technologie heeft voor stabiliteit. Boston Dynamics werd in 2013 overgenomen door Google.
Dat meldt VentureBeat op basis van een demonstratie tijdens een congres eerder deze maand. Van de robottest is inmiddels een video vrijgegeven. In de video is de zogenaamde Atlas-robot te zien, die op twee benen loopt. Met de ontwikkeling van Atlas richt maker Boston Dynamics zich met name op het inbouwen van stabiliteit en balans. Te zien is dat de mensachtige robot allerlei trucjes aan boord heeft om zichzelf op oneffen terrein toch staande te houden, vergelijkbaar met hoe mensen dat doen.
In een van de tests werd Atlas de vrije natuur in gestuurd om daar rond te lopen. Dat lijkt de robot vrij goed af te gaan. Boston Dynamics stelt dat het op termijn wil werken aan een draadloze variant, waarbij dus een aparte stroomaansluiting niet meer nodig is, zodat Atlas volledig vrij in de natuur kan voortbewegen. Door de ontwikkeling moeten robots bruikbaarder worden buiten het laboratorium.
Boston Dynamics werd enige tijd geleden overgenomen door Google en werkt vooralsnog zelfstandig verder aan de ontwikkeling van zijn robots. Stabiliteit is een van de grootste problemen bij voortbeweging van robots, zo bleek ook eerder tijdens een internationale robotwedstrijd.