Tip de redactie

Amazon brengt gratis barcodescanner uit voor online boodschappen doen

Door RoD , 5 april 2014 12:5555 reacties

Amazon heeft een barcodescanner voor thuisgebruik aangekondigd. Het apparaatje kan door klanten worden gebruikt om online boodschappen te doen bij Amazon. Met de barcodescanner moet het gemakkelijk worden om al aangekochte producten opnieuw te kopen.

De barcodescanner, met de naam Dash, komt gratis beschikbaar voor Amerikaanse klanten en wordt gekoppeld aan AmazonFresh, de tak van het onlinewarenhuis dat gericht is op het doen van boodschappen. Vooralsnog biedt Amazon dit echter alleen aan in de Verenigde Staten, waarbij het onduidelijk is of en wanneer er uitbreiding naar het buitenland volgt.

Met Dash kunnen klanten barcodes van producten scannen om deze gemakkelijk opnieuw te bestellen. Ook is het mogelijk om via spraak een product aan het boodschappenlijstje toe te voegen. Volgens Amazon moet dit het gemakkelijker maken om eten en drinken aan te vullen in huis. De barcodescanner kan daarnaast ook herinneringen geven. Via AmazonFresh zijn ongeveer een half miljoen producten te koop.

De Dash, die beschikt over wifi, moet worden gekoppeld aan een AmazonFresh-account. Na het scannen van de boodschappen kan de klant op de pc of laptop de bestelling bevestigen en een afleverafspraak maken. Vooralsnog is Dash alleen beschikbaar op uitnodiging.

Amazon DashAmazon Dash

Reacties (55)


Gerucht: YouTube stelt komst muziekdienst uit

Door RoD , 5 april 2014 12:1526 reacties

YouTube zou zijn plannen voor het uitbrengen van een muziekdienst hebben uitgesteld. Moederbedrijf Google zou meer tijd nodig hebben om de dienst goed uit te werken. Mogelijk komt de muziekdienst nog dit kwartaal uit, maar dit kan nog later worden.

Dat stelt Billboard op basis van bronnen bij YouTube. Alhoewel de benodigde licenties voor een muziekdienst al zijn uitonderhandeld zou er alsnog voor uitstel zijn gekozen. Volgens de bronnen van Billboard zou Google de dienst eerst willen 'polijsten' voordat deze beschikbaar komt voor het grote publiek. De internetgigant zou onder andere nog nadenken over hoe de muziekdienst met de bestaande videodienst moet worden geïntegreerd. Daarnaast is het nog niet duidelijk hoe er geld moet worden verdiend aan een publiek dat aan gratis content is gewend, aldus Billboard.

Eerder wezen geruchten erop dat Google met YouTube van plan was om in december of januari een muziekdienst uit te brengen. Vooralsnog was onduidelijk welke factoren voor uitstel hadden gezorgd. Volgens de nieuwe geruchten bestaat er een kans dat de muziekdienst van YouTube nog dit kwartaal uitkomt. Het is echter ook mogelijk dat er voor verder uitstel wordt gekozen.

Een muziekdienst van YouTube zou kunnen concurreren met bestaande muziekstreamingdiensten zoals Spotify en Rdio. Beide diensten startten onlangs met gratis ongelimiteerd luisteren.

Reacties (26)


NIST zet nieuwe standaard voor tijd

Door RoD , 5 april 2014 11:3882 reacties

De National Institute of Standards and Technology heeft een nieuwe atoomklok gepresenteerd die drie keer preciezer moet zijn in het bijhouden van de tijd dan de vorige versie. Er zou slechts een afwijking van één seconde per 300 miljoen jaar zijn.

Het tijdsinstituut presenteerde de nieuwe klok, genaamd NIST-F2, op zijn website. Volgens de organisatie is het de meest accurate klok ter wereld en kostte het ongeveer 10 jaar om deze te ontwikkelen. De klokken van NIST werken op basis van cesium-atomen die door zes lasers worden gekoeld tot een temperatuur die net boven het absolute nulpunt ligt. De organisatie heeft een demonstratievideo vrijgegeven die uitlegt hoe de klok precies werkt.

Een nog preciezere atoomklok is nuttig voor computernetwerken die gebruikmaken van synchronisatie. Onder andere technologie voor mobiele netwerken, gps en het elektriciteitsnetwerk maakt gebruik van synchronisatie. Ook wetenschappers hebben baat bij nauwkeurige tijdsynchronisatie, bijvoorbeeld bij experimenten in de kwantummechanica.

Voorlopig blijft NIST zowel de F1- als de F2-klok in gebruik houden. De klokken van NIST worden gebruikt door computers en netwerken voor het synchroniseren van de tijd. Er komen per dag ongeveer 8 miljard verzoeken binnen voor synchronisatie. Inmiddels is de organisatie al begonnen met het uitdenken van plannen voor een nieuwe atoomklok die tijd nog nauwkeuriger kan bijhouden.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (82)


eBay staat verhandelen virtuele valuta toe

Door RoD , 5 april 2014 11:1748 reacties

Gebruikers van eBay kunnen sinds kort virtuele valuta zoals Bitcoin verhandelen. De site voegde stilletjes een onderdeel voor virtuele valuta toe. Daarbij geeft eBay aan het transactieproces niet te zullen overzien. Vooralsnog is de afdeling voor virtuele valuta alleen beschikbaar in de VS.

De sectie voor virtuele valuta is geplaatst onder de afdeling munten en papiergeld, maar lijkt vooralsnog alleen op de Amerikaanse eBay-site te verschijnen. Onduidelijk is of eBay ook virtuele valuta wil laten verhandelen in andere landen, zoals Nederland. Wel wordt op de Nederlandse eBay-site door sommige verkopers al virtueel geld aangeboden. In een reactie aan TechCrunch laat eBay weten dat het in februari zijn policy heeft vernieuwd, waardoor het toegestaan is om virtuele valuta te verhandelen.

In de nieuwe afdeling voor virtuele valuta kunnen gebruikers zaken zoals Bitcoin en Litecoin aanbieden, maar is het ook mogelijk om mining-contracten op te stellen. Daarnaast is er een sectie voor het aanbieden van mining-hardware voor het vergaren van virtueel geld. Het betalen van goederen op eBay met Bitcoins of Litecoins is niet mogelijk.

Op zijn site laat eBay weten dat het de transacties in de virtuele valuta-afdeling niet zelf overziet: het gaat om zogenaamde classified ads, waarbij verkoper en koper de transactie zelf af moeten handelen. Daardoor is het niet mogelijk om feedback achter te laten. Ook kan de koper zijn geld niet terugkrijgen via eBay als het product niet wordt geleverd.

Reacties (48)


Man achter dvd-kopieersoftware AnyDVD tot geldboete veroordeeld

Door RoD , 5 april 2014 10:52143 reacties

De maker van de dvd-kopieersoftware AnyDVD is veroordeeld tot het betalen van een geldboete van 30.000 dollar, omgerekend bijna 22.000 euro. Ondertussen blijft de softwaremaker AnyDVD gewoon aanbieden via zijn website.

AnyDVD logo (75 pix)De boete is opgelegd aan Giancarlo Bettini, baas bij Slysoft: hij moet 30.000 dollar betalen omdat hij de copyright-wet op het eiland Antigua heeft overtreden, zo meldt Heise. De rechtszaak werd gevoerd op dit eiland in het Caribisch gebied omdat de maker van AnyDVD daar zijn hoofdkwartier heeft staan. Bettini is in beroep gegaan tegen de geldboete, maar mag ondertussen wel door blijven gaan met het verkopen van zijn software.

Omdat de zaak was aangespannen tegen Bettini zelf lijkt deze weinig gevolgen te hebben voor de bedrijfsactiviteiten van Slysoft. Het is onduidelijk of er nog een zaak volgt om ook een verkoopverbod af te dwingen voor de AnyDVD-software.

De rechtszaak werd aangespannen door de AACS LA, een verbond van techbedrijven zoals IBM, Intel, Microsoft, Panasonic, Sony en Toshiba, maar ook contentmakers zoals Walt Disney en Warner Brothers. De AACS LA heeft een standaard opgesteld voor drm, die door kopieersoftware kan worden omzeild. Eerder spanden zij een rechtszaak aan tegen de makers van DVDFab, eveneens kopieersoftware. In deze rechtszaak werd een verkoopverbod uitgesproken tegen de software, waarmee onder andere de beveiliging van blu-ray is te omzeilen.

Reacties (143)


Google laat zien wat vrienden in Androids Play Store downloaden

Door RoD , 5 april 2014 10:28103 reacties

Google heeft in de Play Store een sectie toegevoegd waar gebruikers kunnen zien wat hun vrienden hebben gedownload en gedeeld. Daarmee moet het gemakkelijker worden om nieuwe content te ontdekken.

Dat ontdekte Phandroid op basis van een Play Store-update die gefaseerd uitgerold lijkt te worden. In de nieuwe People-sectie kunnen gebruikers zien wat hun vrienden hebben gedownload en welke apps zij hebben gekocht. Ook aangekochte films, liedjes en boeken worden getoond, maar waarschijnlijk moeten gebruikers ze wel eerst handmatig delen via de sociale-netwerksite Google+.

Naast de genoemde People-sectie kent de nieuwe versie van de Play Store een aantal bugfixes. Welke bugs er precies verholpen zijn is niet bekend. Verder lijkt de software geen nieuwe features te bevatten.

Kortgeleden begon Google in Nederland met het aanbieden van films, liedjes en boeken in de Play Store. Ook kunnen Nederlandse klanten Nexus-apparaten kopen via de online-winkel.

Play Store met People-sectie

Reacties (103)