Amazon brengt gratis barcodescanner uit voor online boodschappen doen

Amazon heeft een barcodescanner voor thuisgebruik aangekondigd. Het apparaatje kan door klanten worden gebruikt om online boodschappen te doen bij Amazon. Met de barcodescanner moet het gemakkelijk worden om al aangekochte producten opnieuw te kopen.

De barcodescanner, met de naam Dash, komt gratis beschikbaar voor Amerikaanse klanten en wordt gekoppeld aan AmazonFresh, de tak van het onlinewarenhuis dat gericht is op het doen van boodschappen. Vooralsnog biedt Amazon dit echter alleen aan in de Verenigde Staten, waarbij het onduidelijk is of en wanneer er uitbreiding naar het buitenland volgt.

Met Dash kunnen klanten barcodes van producten scannen om deze gemakkelijk opnieuw te bestellen. Ook is het mogelijk om via spraak een product aan het boodschappenlijstje toe te voegen. Volgens Amazon moet dit het gemakkelijker maken om eten en drinken aan te vullen in huis. De barcodescanner kan daarnaast ook herinneringen geven. Via AmazonFresh zijn ongeveer een half miljoen producten te koop.

De Dash, die beschikt over wifi, moet worden gekoppeld aan een AmazonFresh-account. Na het scannen van de boodschappen kan de klant op de pc of laptop de bestelling bevestigen en een afleverafspraak maken. Vooralsnog is Dash alleen beschikbaar op uitnodiging.

Amazon DashAmazon Dash

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

05-04-2014 • 12:55

55

Reacties (55)

55
49
43
4
0
3
Wijzig sortering
Lijkt me superhandig. Ik doe mijn boodschappen ook steeds online (ik haal ze wel af) en het lijkt me interessant om een product dat ik opnieuw nodig heb, gewoon in te scannen.
Albert Heijn heeft dergelijke functionaliteit in de Appie app voor je mobiel zitten. Daarmee kan je producten aan de hand van de streepjescode inscannen, waarna deze op je boodschappenlijst verschijnen. Eventueel kan je er dan voor kiezen om het gewoon een lijstje te laten die je zelf verzamelt in de winkel, klaar te laten zetten en af te halen, of laat bezorgen.
kid: mom, we're out of milk!!!
mother: don't shout at me, shout at the dash

lijkt me sterk dat AH al een spraakbestuurbare app heeft
Bij de AH app kan je anders gewoon je boodschappen inspreken. Ik sta regelmatig voor mijn koelkast tegen m'n telefoon te bleren over wat ik allemaal in huis moet halen. Werkt perfect.
En je partner schrijft het dan direct op? :+

On topic: Werkt inderdaad erg mooi, prachtig systeem alleen is het denk ik iets te laat uitgebracht. Het kan zoals verteld al lang d.m.v. een mobiele telefoon en is hierdoor overbodig.
Dedicated streepjescodescanners doen het anders nog steeds VELE malen sneller en beter dan iig mijn telefoon.

Ik heb de mogelijkheid gehad met wat van die motorola scanners te klooien voor een klant nou die dingen out performen een mobiel echt heel erg goed.
Is ook wel afhankelijk van de gebruikte smartphone, of misschien beter gezegd de camera die erin zit. Met mijn vorige toestel (HTC Sensation) werkte het ook voor geen meter en met het toestel van de zaak (Lumia 820) werkt het iets beter maar ook nog niet vlot. Maar daarentegen op mijn huidige HTC One werkt het heel vlot, het systeem focust heel erg snel. Uiteraard zal een compleet dedicated apparaat in principe altijd beter werken, maar het hoeft dan ook verder totaal niets anders te doen en het is toch weer een extra apparaat... als het vlot genoeg is met de telefoon zal ik niet snel geld uitgeven aan een dergelijk apparaat.
Je hoeft er ook gene geld aan uit te geven. De titel spreekt van een gratis barcodescanner.
Gratis? Het woord zou verboden moeten worden. Of, een extra ingang in ieder woordenboek met iets als:

Gratis (1) Voor niets, zonder kosten. (2)Het dusdanig verbergen van kosten dat degene die de kosten opbrengt deze niet kan scheiden van andere kosten en daardoor denkt het als gratis(1) te ervaren.
Jawel hoor, volgens mij sinds 2012, iphone en android.
Check: http://www.ah.nl/appie/over
AH Heeft dat zeker wel. Ook ik spreek mijn boodschappen gewoon in die ik moet halen en dan komen ze netjes in een lijstje te staan. Doorsturen naar Albert (brengservice van AH) en klaar ben je,
Idem voor Colruyt in België, inscannen van de streepjescode om een product via hun "Collect & Go" ophaaldienst te bestellen.
jammer dat Albert Heijn nog lang niet overal bezorgt...
Een streepjescode is een barcode.
Boodschappenlijstje kun je ook nog laten sorteren op basis van looproute van betreffende fysieke winkel.
Wat ik me wel afvraag wat waarschijnlijk niet zo zal zijn is of dit ding ook offline werkt. Dus stel je hebt hem mee tijdens winkelen of wherever er geen internet en je ziet een artikel wat je wil onthouden/kopen en je scanned hem of die ze dan zal opslaan en wanneer internet aanwezig is pushed naar je pc/mobiel (uiteraard werkt dit niet met de microfoon maar alleen het scannen)
Daarom biedt de AH tegenwoordig gratis wifi aan in hun winkels. (tenminste, die hier in de buurt allemaal)
Bij lange na niet alle filialen.
Wifi AP maken met je telefoon. Kan je hem overal gebruiken...
het scan-gedeelte waarschijnlijk wel, maar de keuken ligt meestal dicht in de buurt van de living, waar iedereen van de doelgroep waarschijnlijk toch al wifi heeft, dus dat zal niet zo'n probleem zijn
Nu dat Amazon.co.uk geen free supersaver verzendingen meer doet naar Nederland ben ik gek genoeg een stuk minder geïnteresseerd wat ze bij Amazon uitvreten...

Ik zie ook een gemiste kans voor een bieropener :+

[Reactie gewijzigd door laminaatplaat op 23 juli 2024 21:14]

Amazon.de kun je ook terecht, daar is verzending van boeken gratis en voor overige producten gratis vanaf 20 of 25 euro.
Ohja, daar heb ik ook wel eens besteld inderdaad. Ik had mij totaal niet gerealiseerd dat het daar nog zo werkt. Bedankt man!
Maar zijn games e.d. weer 60-70 euro.
Anoniem: 93986 5 april 2014 13:52
Waarom maken ze niet een app voor je telefoon? Daar zijn die dingen toch voor?
een telefoon dient in de eerste plaats nog altijd om mee te bellen. Daarnaast is een echte barcodescanner nog altijd vele malen sneller in verwerking dan een foto van een barcode met je telefooncamera.
Bellen met de telefoons van tegenwoordig is een secundaire taak geworden. Als jij een 500 euro telefoon koopt om alleen mee te bellen dan heb je het niet begrepen. Telefoons zijn snel zat om een barcode te scannen. Ipv meer apparaten in huis zou je het juist met minder hoeven te doen. Home automation, domotica en dat soort grappen. Een telefoon is uitermate geschikt om dat soort taken uit te voeren en alle fabrikanten sturen daar ook op aan. Gemiste kans voor Amazon dit.
De Apps voor Android en iPhone waren er al, inclusief barcode-scanning: https://fresh.amazon.com//Category?cat=mobile
Dus dit apparaat is een uitbreiding daarvan.
Een beetje apparaat leert je gedrag kennen en stelt voor wat je bestelling is. Dat alles op basis van zaken die in het verleden hebt besteld.
"Een beetje apparaat leert je gedrag kennen en stelt voor wat je bestelling is. Dat alles op basis van zaken die in het verleden hebt besteld. "

En een beetje hebberige winkel stelt dingen voor die je eigenlijk niet wou hebben totdat het apparaat het voorstelt waarna je meer geld uitgeeft dan je van plan was.
Allemaal op basis van zaken die jij en anderen met een soortgelijk profiel in het verleden besteld hebben.
Leuk, zo'n statistisch model dat van mensen melkkoeien maakt..

Ik hoef geen tips te hebben van appaaten die denken te weten wat ik wil. Dat gaat meestal toch al fout vanwege het feit dat ik regelmatig juist compleet andere dingen wil om mijn ervaring uit te breiden. Snappen ze niks van. En het probleem met dit soort systemen is dat ze inspelen op dingen die je vertrouwd vindt omdat je er al ervaring mee hebt. Je wordt dus op een heel basale manier in een hoekje gemanouvreerd.
Althans, dat behoort allemaal tot de mogelijkheden van dit soort systemen. Ze kunnen letterlijk jouw gedrag aanpassen. Je moet je dus wel afvragen of jij je leven door een apparaat van een winkel wilt laten beheren.
Ach, als je door de supermarkt loopt gebeurt hetzelfde. De hele supermarkt is een grote psychologische val waar je gedrag continu wordt beinvloed.
Ik zie niet helemaal het nut van dit apparaat. Het werkt alleen met producten waarvan je de verpakking in huis hebt. Uiteindelijk zal je toch op je laptop/device een bezorgafspraak moeten plannen en hoogstwaarschijnlijk moet je je lijstje nog aanvullen met producten waarvan je geen streepjescode hebt.. Het is dan toch veel makkelijker om in de bestelapplicatie op je pc/mobiel een lijstje te hebben van spullen die je vaak nodig hebt? Kan je gewoon blijven zitten.
Anoniem: 32279 @OrangeTux5 april 2014 13:25
Amazon verkoopt ook voedsel. In Nederland wel leuk om wat aparte chips enzo te kopen (al zijn de verzendkosten megahoog voor een 12 pack cheetos of wat dan ook, maar in Amerika niet en dan is dit wel erg handig.

Ik heb vanochtend boodschappen gedaan en scan die ook met zo'n scanner uit de supermarkt. Lijkt me echter een stuk fijner om dit thuis gewoon te scannen en dan dat online te vesturen naar de supermarkt, ik kom er de volgende week langs en alles staat al in zakken klaar, inladen en weer naar huis. Ideaal.
Anoniem: 112334 5 april 2014 14:00
Handig, naast de prullenbak hangen zodat als het op is gelijk scannen voor op het boodschappenlijstje. :)
Maar dan zou beter NFC op de verpakking staan. Dan hoef je geen barcodes af te lezen ;) .
Via AmazonFresh zijn ongeveer een half miljoen producten te koop.
Dat is best veel... Een gemiddelde Nederlandse supermarkt zit misschien op 15.000 producten (SKU's) of zo... O-)
Maar amazon zal al die dingen niet op voorraad houden natuurlijk.
Je kunt er mee in de winkel kijken of het product ergens online goedkoper te vinden is.
Hier ga je onder de winkeliers geen vrienden mee maken.
Dat kan niet, het apparaat geeft geen feedback, dus zul je op zijn minst nog een smartphone of tablet bij je moeten hebben. En aangezien daar al langer barcode-scan apps voor zijn is dit apparaat helemaal niet nodig, wat jij er denkt mee te kunnen kan allang, en wordt ook al lang gedaan.
Meh.. dat Amazon die FREE Super Saver Delivery maar weer inschakeld, daar hebben gebruikers meer aan..

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.