Paypal zou een ontslagronde voorbereiden waarbij tot vierhonderd banen zouden kunnen verdwijnen. De betalingsdienst is al enige tijd bezig met een grootscheepse reorganisatie waarbij bedrijfsprocessen gestroomlijnder moeten worden.
Volgens Bloomberg, die zich baseert op een anonieme bron, verdwijnen er minimaal driehonderd banen, maar kan dit aantal oplopen tot vierhonderd. De werknemers zouden overbodig zijn geworden na een reorganisatie waarbij bedrijfsprocessen versimpeld moeten worden. Zo werd onder andere al het aantal werkgroepen teruggebracht van negen naar één. Dit moet de hoeveelheid bureaucratie verminderen bij het lanceren of verbeteren van producten.
De ontslagen zullen naar verluidt in de komende weken plaatsvinden. Alhoewel Paypal of moederbedrijf Ebay dit nog niet zelf hebben aangekondigd, heeft Paypal al wel in een verklaring laten weten dat het pogingen doet om de bedrijfsprocessen gestroomlijnder te maken.
Paypal zou producten sneller willen ontwikkelen vanwege de concurrentie die er op de betalingsmarkt is ontstaan. Onder andere Google begon zijn Wallet-dienst, maar ook banken en telecomproviders werken aan uitbreidingen van hun diensten, waardoor de concurrentie voor Paypal in de toekomst waarschijnlijk snel toe zal nemen.