Ik werk ook in Dublin voor een groot Amerikaans IT bedrijf.
Veel Amerikaanse bedrijven hebben belangrijke vestigingen of zelfs hun Europese of EMEA (Europe, Middle East & Africa) hoofdkantoor in Ierland.
Niet alleen heel bekende IT bedrijven als Microsoft, Apple, Google, Facebook, Paypal, EBay, McAfee, Symantec, Xerox, HP, IBM, EA en Oracle, maar ook minder bekende IT bedrijven als EMC, BMC en Quest en zelfs grote bedrijven uit niet-IT sectoren zoals Pfizer (Pharma).
De reden daarvoor is een combinatie van factoren;
1. De tijdzone ligt dichter bij die van de VS dan die van de rest van Europa (met uitzondering van de UK). Zeker voor bedrijven met het hoofdkantoor aan de westkust van de VS is dit ene uur verschil heel belangrijk omdat als het in Californie 8:45 is in Nederland (17:45) bijna iedereen al thuis zit te eten of in ieder geval al in de file staan terwijl ze in Ierland om 16:45 dan gewoon nog aan het werk zijn.
2. Met veel directe vluchten uit de VS of misschien een overstap in Londen is een retourtje Dublin vanuit de VS veel beter te doen dan meer oostelijk gelegen Europese landen.
3. Iedereen spreekt hier gewoon Engels wat het veel makkelijker maakt om perfect Engels sprekend personeel te vinden, maar wat voor Amerikanen ook een tripje naar of een langere vestiging in Ierland veel prettiger maakt dan bijvoorbeeld Frankrijk om maar iets te noemen.
4. Ierland heeft voor multinationals een héél erg gunstig belasting tarief. Iemand anders had het over 10% maar ik heb ook wel eens gehoord dat ze hier helemaal geen belasting betalen.
Wat doen al die mensen hier? De gebruikelijke zaken die op regionale hoofdkantoren worden gedaan als administratie, logistiek enz, enz, en door de "native speakers" vooral klantenservice, technische helpdesk en sales/renewals. Ook zijn er redelijk wat banen te vinden voor bijvoorbeeld games producenten in het maken van lokale versies/vertalingen van games en ook gewone software en zo.
Dan over waarom het voor niet-Ierse Europeanen goed is hier te (komen) wonen; Je kan hier heel makkelijk bij eerdergenoemde grote bedrijven beginnen en snel doorgroeien zonder enige voorgaande ervaring, zolang je maar vloeiend bent in een taal anders dan Engels en daarnaast ook tenminste redelijk Engels spreekt/schrijft. Klantenservice/technische helpdesk? Geen enkele ervaring? Geen enkel probleem... Kom hier op maandagochtend op het vliegveld aan en je hebt bijna gegarandeert nog voor het einde van de week een baan bij een bedrijf waar je in Nederland alleen maar van zou kunnen dromen. Verdient misschien niet direkt heel veel, maar je hebt een voet tussen de deur en als je een beetje je best doet heb je binnen een paar maanden een betere baan, en dan een paar maanden later weer een stapje hoger en zo kán je als starter zonder diploma's met hard werken en goed je best doen hier na een jaar of twee/drie al zo'n 40, 50 of zelfs 60 duizend euro per jaar verdienen en een heel mooi CV opbouwen.
Het is niet allemaal rozegeur/maneschijn want (vooral in Dublin) zijn de huren heel erg hoog, ben je meer dan 10 dagen per jaar ziek, dan heb je een probleem, 5 dagen per week van 8:00 tot 17:00 op kantoor zitten is hier standaard, overuren betalen hebben ze hier nauwelijks van gehoord en je bouwt natuurlijk geen AOW en zo op voor als je later weer terug naar Nederland wil.
Meer weten? Stuur me maar een PM.
[Reactie gewijzigd door Anoniem: 218126 op 21 februari 2012 21:58]