Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.
Tip de redactie

Microsoft vereist Windows 10 voor ondersteuning nieuwe generatie processors

Door RoD , 16 januari 2016 12:31450 reacties, submitter: Verwijderd

Microsoft gaat veranderingen doorvoeren in zijn ondersteuningspolicy. Voor nieuwe generaties processors moeten klanten van de recentste Windows-versie zijn voorzien, op het moment van release. De nieuwe policy geldt onder andere voor Intel Skylake, waarvoor Windows 10 zal worden vereist.

Het nieuwe beleid werd uiteengezet op het blog van Microsoft. Voor oude generaties hardware verandert er niets: Windows 7 zal tot 14 januari 2020 worden ondersteund, terwijl Windows 8.1 van updates zal worden voorzien tot 10 januari 2023. De nieuwe regels gelden wel voor de zesde generatie Intel-processors en alle toekomstige series. Daaronder vallen dus onder andere de Skylake-processors. Voor AMD gaat het om processors in de Bristol Ridge-serie. Systemen gebaseerd op deze processors moeten dus van Windows 10 zijn voorzien voor ondersteuning door Microsoft. Overigens krijgen systemen waar officieel geen ondersteuning voor is nog wel beveiligingspatches.

Het blijft overigens wel mogelijk om sommige systemen met nieuwe hardware te voorzien van oudere Windows-versies met ondersteuning van Microsoft. Het bedrijf zal een lijst van systemen vrijgeven, waarbij de genoemde apparaten nog tot 17 juli 2017 van updates zullen worden voorzien, zonder dat Windows 10 wordt vereist. Daarna moeten gebruikers alsnog Windows 10 installeren om updates te krijgen. Deze overgangsperiode is vooral bedoeld voor zakelijke klanten.

Waarschijnlijk wil Microsoft er met de nieuwe ondersteuningspolicy voor zorgen dat consumenten en bedrijven bij de aanschaf van nieuwe hardware direct voor de nieuwste Windows-versie kiezen. Vooral bedrijven installeren geregeld oudere Windows-versies op hun systemen. Microsoft hoopt echter dat zoveel mogelijk gebruikers overstappen naar Windows 10, en heeft om deze reden een upgrade vanaf Windows 7 of 8.1 gratis gemaakt.

Reacties (450)


Xiaomi: Mi 5-smartphone is medio februari verkrijgbaar

Door RoD , 16 januari 2016 11:4899 reacties

Xiaomi gaat de langverwachte Mi 5-smartphone medio februari in de winkels leggen, kort na de officiële aankondiging, die rond 8 februari staat gepland. Eerder liet het bedrijf weten de high-end Snapdragon 820-soc te gebruik voor zijn nieuwe vlaggenschip.

Dat meldt Gizmochina op basis van uitspraken van Xiaomi-medeoprichter Liwan Jiang. De bedoeling is dat de smartphone rond 8 februari officieel wordt onthuld, waarna het een week later in de winkels moet liggen. Overigens is daarbij niet bekendgemaakt of het alleen gaat om Chinese winkels, of dat er ook meteen een internationale release op de planning staat. Verder is over de prijs nog niets naar buiten gebracht.

Kortgeleden liet Jiang al weten dat de Mi 5 zou beschikken over de Snapdragon 820-soc van Qualcomm, nadat dat al in geruchten werd gesuggereerd. Daarbij gaf de topman ook aan dat de officiële aankondiging waarschijnlijk plaats zou vinden 'na het Chinese nieuwjaar', dat dus dit jaar op 8 februari valt. Een precieze releasedatum had Xiaomi echter nog niet gegeven.

Eind vorig jaar doken er renders op van de Xiaomi Mi 5. Volgens geruchten kiest de fabrikant voor 4GB ram en opslaggeheugen van 16GB of 64GB. Foto's zouden gemaakt kunnen worden met een 16-megapixelcamera aan de achterkant en een 8-megapixelcamera aan de voorkant. Het scherm zou een diagonaal hebben van 5,2" met een resolutie van 1920x1080 pixels. Verder zou er usb-c, een vingerafdrukscanner en nfc aanwezig zijn.

Render Xiaomi Mi 5Render Xiaomi Mi 5Render Xiaomi Mi 5Render Xiaomi Mi 5

Reacties (99)


Apple stopt met gratis radiostations iTunes Radio

Door RoD , 16 januari 2016 11:09102 reacties

Apple gaat eind deze maand stoppen met het aanbieden van gratis radiostations via iTunes. Alleen het kanaal Beats 1 blijft bestaan. Om toegang te krijgen tot andere radiostations is het noodzakelijk om een abonnement op Apple Music te hebben.

Gebruikers van iTunes Radio hebben een e-mail van Apple gekregen dat de dienst aan het eind van deze maand vrijwel geheel wordt stopgezet. Tegenover Buzzfeed bevestigt Apple de plannen om iTunes Radio uit te faseren. Waarschijnlijk wil het bedrijf klanten ertoe bewegen om een abonnement op Apple Music te nemen, waarbij radiokanalen nog wel beschikbaar zijn. Er blijft voor niet-betalende gebruikers toegang tot het door Apple gemaakte kanaal Beats 1, maar het zelf maken van een radiokanaal op basis van artiesten of genres is dan dus niet meer mogelijk.

Waarschijnlijk heeft het stoppen van de gratis radiostations via iTunes ook iets te maken met Apples advertentieplatform iAd. Het bedrijf liet namelijk weten dat het per 30 juni de deuren zal sluiten van iAd. De radiostations op iTunes worden ondersteund door advertenties die tussen muzieknummers te horen zijn.

Apple bracht iTunes Radio in 2013 uit, maar na de overname van Beats Music verplaatst het bedrijf zijn focus naar betaalde content via abonnementen. In Nederland werd iTunes Radio nooit uitgebracht.

iTunes Radio

Reacties (102)


Microsoft: HoloLens heeft accuduur van 5,5 uur bij normaal gebruik

Door RoD , 16 januari 2016 10:1959 reacties

Microsoft heeft tijdens een evenement te kennen gegeven dat zijn augmented reality-headset HoloLens een accuduur van 5,5 uur zal hebben bij normaal gebruik. Ook liet het bedrijf weten dat elke applicatie die gemaakt is voor Windows 10 op het apparaat zal functioneren.

De accuduur van 5,5 uur kan teruglopen naar ongeveer 2,5 uur als de HoloLens zwaar wordt belast. Dat zei Bruce Harris, die bij Microsoft werkt als Technical Evangelist. Een video van het evenement is door een toehoorder online gezet, maar inmiddels ook weer offline gehaald. Wel heeft techsite WinBeta de uitspraken op een rijtje gezet. Zo zei Harris ook dat de HoloLens kan werken met elke applicatie die voor Windows 10 is gemaakt, maar is het uiteraard noodzakelijk om speciale 3d-apps te maken om gebruik te maken van de augmented reality-functie die de bril biedt.

Harris legde ook uit waarom de HoloLens een beperkt gezichtsveld biedt. Volgens de Microsoft-medewerker kan het beeld worden vergeleken met een 15"-monitor die op iets meer dan een halve meter afstand staat. Dat heeft te maken met de complexiteit van het produceren van het glas waarop de hologrammen worden geprojecteerd, aldus Harris. Het vergroten van het gezichtsveld met een groter stuk glas zou de bril nog duizenden euro's duurder maken.

HoloLens moet nog dit kwartaal uitkomen in de vorm van een ontwikkelaarsversie en gaat ongeveer 3000 dollar kosten. Het is aannemelijk dat de prijs in euro's uitgedrukt vergelijkbaar zal zijn, al is nog onduidelijk in welke Europese landen HoloLens uit zal komen.

HoloLens

Reacties (59)


Apple trekt zich op 30 juni terug uit iAd - update

Door RoD , 16 januari 2016 09:3238 reacties

Apple heeft te kennen gegeven dat het stopt met het zelf serveren van advertenties via iAd. Daarmee bevestigt het bedrijf geruchten die kortgeleden de ronde begonnen te doen. Het lijkt erop dat iAd een geautomatiseerd systeem moet worden dat ontwikkelaars zelf beheren.

iAdOp zijn ontwikkelaarswebsite laat Apple weten dat het inmiddels geen nieuwe applicaties meer zal accepteren voor opname in het iAd-netwerk. Bestaande gebruikers van iAd zullen nog tot 30 juni gebruik kunnen maken van de diensten en geld kunnen verdienen met het tonen van reclame. Daarna trekt Apple zich terug uit iAd.

Met de berichtgeving bevestigt Apple eerdere geruchten dat het ten dele zou stoppen met iAd. Eerder deze week berichtte Buzzfeed dat Apple het beheer van iAd uit handen zou willen geven. De site zei daarbij dat iAd zelf wel zou blijven bestaan. Het lijkt er op dat het na 30 juni wel mogelijk blijft om zelf advertenties te maken en te tonen, zonder dat Apple als tussenpersoon optreedt. Daarmee zijn ontwikkelaars niet langer van Apple afhankelijk, en hoeven zij niet langer 30 procent van de inkomsten af te staan, aldus de gelekte plannen.

Apple kondigde in 2010 de advertentiedienst iAd aan, waarmee het de concurrentie aanging met bedrijven zoals Google. Het lijkt erop dat het bedrijf uit Cupertino niet genoeg klanten aan zich heeft weten te binden om te dienstverlening op de huidige manier voort te zetten.

Update 12:53 uur: iAd lijkt niet in zijn geheel te stoppen, waarop het artikel is aangepast.

Reacties (38)