Ik denk dat je moeilijk een argument kunt maken dat Windows even veilig is als Linux. Windows is ook langzamer dan Linux, gaat minder efficient met geheugen om en draait op veel minder devices dan Linux.
Mooie argumenten, maar dat zegt niets over de daadwerkelijke mogelijkheden bínnen het OS, daar hadden we het immers over.
Mooi dat Linux op zo veel apparaten werkt, maar MS zou dat ook kunnen gaan doen, als ze dat zouden willen. De structuur van Linux is open en daardoor is het makkelijker op te pakken voor iedereen en daardoor is het makkelijker om het zelfs op een broodrooster (bij wijze van spreken) te installeren. Microsoft heeft een andere tactiek en doet dat niet. Dat is een keuze, maar dat betekend niet dat Windows niet op diezelfde broodrooster zou kunnen draaien.
Veiliger is natuurlijk ook maar te betwisten, doordat veel open source is, kan Jan en Alleman de sourcecode inzien en gaten ontdekken. Is op zich natuurlijk mooi, want iedereen kan dan meewerken aan een fix daarvoor. Echter kunnen kwaad willenden dan ook veel gemakkelijker gebruik maken van een lek. Zie bijvoorbeeld de recente(re) lekken in OpenSSL, wat toch voornamelijk een Linux applicatie is.
Dat Windows een imago heeft, dat het minder veilig is, komt ook (grotendeels) door de 3rd party applicaties en runtime environments als Acrobat PDF Reader, Flash en Java. Je kunt dat dus niet allemaal afschuiven op Windows.
Ik begrijp even niet, wat deze post moet helpen om jouw eerdere post te staven?

Die wijst immers ook op aannames die je maakt?
Check mijn andere comment voor bronnen mbt tot 'beste en meest gebruikte server OS'.
Je hebt zo te zien meerdere gedaan, welke bedoel je?
Heb je bronnen voor 'zo omzetten'? Een van de grootste redenen voor niet overstappen op Linux is de tijd en geld die het zou kosten om programmas voor een ander OS geschikt te maken(dit merk je in elk gesprek met een bedrijf). Dit is logisch. Als je 'zo' een programma weet om te zetten, doe ons allemaal een gunst en verkoop die technologie.
Ik bedoelde meer, het omzetten van bijvoorbeeld Windows XP compabiliteit naar Windows 7. En anders is er zo een alternatief gevonden. Omzetten van Windows naar Linux is niet even 'zomaar' gedaan en is het misschien zelfs raadzamer om een alternatief te gaan zoeken en daarna pas om laten zetten als er geen (geschikte) alternatief is.
Blijkbaar moet ik common sense gaan uitleggen. Zoals ik zei, check mijn ander comment voor bewijs van dit. Alle OS toegespitst op security zijn gebaseerd op Linux.
Nee, het is niet common sense dat Linux veiliger is. Dat is een aanname die je doet. Dat je er bijvoorbeeld weinig virussen op ziet, heeft wellicht ook te maken met populariteit; voor Mac OS X zie je de laatste jaren immers ook steeds meer virussen en malware voor verschijnen dan zeg 10 jaar geleden. De 'markt' begint er nu interessant voor te worden, om ook die gebruikers te pesten. Datzelfde geldt net zo goed voor Linux. Weliswaar staan (bijvoorbeeld) in Linux de poorten dicht, maar als je teveel of verkeerde poorten open zet, kun je alsnog het haasje zijn. Zo ook als je oude software gebruikt of een oude distributie. Ik zag laatst een topic op GoT, met een mooi voorbeeld daarvan, maar kan die even niet vinden.
[Reactie gewijzigd door CH4OS op 25 juli 2024 18:09]