Microsoft ontslaat 1900 werknemers bij Activision Blizzard, Xbox en ZeniMax

Microsoft stuurt rond de 1900 werknemers de laan uit die werkzaam zijn bij de gamingdivisies van de techgigant. Het gaat voornamelijk om personeel van Activision Blizzard, maar ook bij Xbox en ZeniMax vallen er ontslagen. Daaronder valt ook Starfield-maker Bethesda.

Microsoft Gaming-ceo Phil Spencer zegt in een interne memo in handen van The Verge dat de ontslagen nodig zijn om de groeistrategieën van Microsoft Gaming en Activision Blizzard op één lijn te brengen. Door de overname van Activision Blizzard die afgelopen oktober na een maandenlange strijd voltooid werd, zou er sprake zijn van overlap in bepaalde functiegebieden. Na de ontslagronde blijven er nog zo'n 20.000 mensen actief in de gamingteams van de techgigant. In totaal werken er meer dan 200.000 mensen bij Microsoft.

Ook maakt Blizzard-president Mike Ybarra bekend het bedrijf te verlaten. Microsoft kondigt volgende week een vervanger aan. Ook Allen Adham, chief design officer en medeoprichter van Blizzard, vertrekt. Door de veranderingen is de eerder aangekondigde survivalgame van Blizzard, dat bekendstond als Project Odyssey, geannuleerd. Een deel van het personeel dat aan het project werkte, wordt overgebracht naar andere projecten.

Eerder deze maand kondigden ook andere gamebedrijven aan te snijden in hun personeelsbestand: Riot Games, Twitch, Discord en Unity. Ook bij Google werd een ontslagronde aangekondigd. Begin vorig jaar kondigde Microsoft ook een grote ontslagronde aan waarbij duizenden ontslagen vielen. In december vertrok Bobby Kotick als ceo bij Activision Blizzard. Microsoft heeft geen directe vervanger aangesteld. De taken van Kotick zijn overgenomen door Xbox-topman Matt Booty.

Door Sabine Schults

Redacteur

25-01-2024 • 18:09

82

Submitter: Xtuv

Lees meer

Reacties (82)

Sorteer op:

Weergave:

Je durft bijna niet meer in de tech sector te gaan werken met al die ontslagen, dam heftig.
Dit zat er heel lang aan te komen en moest ook gebeuren. Het werd alleen uitgesteld omdat de overname van Blizzard zo lang heeft geduurd. Er moet echt een serieuze reorganisatie komen in dat merk na alle "me too" issues.

Tevens werkt het niet om al deze mensen binnen Microsoft te stoppen. Groot deel van medewerkers van deze overgenomen bedrijven doen hetzelfde werk wat Microsoft zelf al aan kan.
Deze reorganisatie heeft volgens mij niks te maken met too issues en zal daar denk ik ook niet op gericht zijn. Dit is gewoon Microsoft die accross the board in z'n game divise snijd.
Snij je in je game divisie als die met 1 overname verdubbeld is? Nee je haalt de overbodige mensen weg na de overname. Simpel als dat. Focus op de juiste plekken en alle nutteloze baantjes eruit. Blizzard/Activision liep niet lekker voor de overname en Microsoft heeft Xbox en Bethesda al om mensen te schuiven waar nodig. Dit is gewoon een major cleanup en dat is gewoon nodig als je verbetering wilt zien na een overname. Niks negatiefs aan als je plotseling teveel mensen hebt. Ga je 5 mensen inzetten om hetzelfde character model te maken als je teveel designers erbij krijgt?
In amerika, waar een medewerker vele malen minder bescherming heeft dan in Nederland, wel ja.
Zoals @wildhagen aangeeft is dat ook te verwachten als je een bedrijfsovername doet dan zullen er vast dubbele functies zijn.

Ik probeer mezelf altijd dusdanig te ontwikkelen dat ik niet het volgende personeelsnummer ben, maar iemand die met koppie boven het maaiveld uitsteekt.
Ik heb 12,5 jaar KPN reorganisaties overleefd op die manier, totaal 4 stuks. Alleen was de laatste dusdanig interessant dat ik graag vertrok.

Nu werk ik voor een veel kleiner bedrijf en daar leven dit soort zaken totaal niet - echter werk ik nog wel in de IT/tech en doe ik niet veel anders dan bij de grote jongens. Alleen dan op kleinere schaal :-) Ligt een beetje aan jezelf of je bij zo’n reroll van je bedrijf angst moet voelen voor je baan.
Vrij logisch en redelijk normaal na een bedrijfsovername. Dit gebeurt bijna altijd wel.

Je zit dan altijd met dubbele functies in met name ondersteunende diensten als HR, PR, Sales, Marketing, Legal, Management etc.

Daar heb je dan als het één bedrijf geworden is gewoon minder mensen voor nodig meestal.
Als het alleen ging om dubbele functies zou er door de ontslagen geen titel geannuleerd worden.
Door de veranderingen is de (…)dat bekendstond als Project Odyssey, geannuleerd.
Dit hadden de bedrijven die zich lieten blindstaren door het zak geld wat MS bood kunnen voorspellen danwel MS die miljarden uitgaf die toch weer terugverdiend moeten worden.

Zal de kwaliteit van games van de desbetreffende studios geen goed doen.
Het personeel dat aan dat project werkt is echter ook gewoon verplaatst naar andere teams, niet persé ontslagen. Het is veel complexer dan "er is een game gecancelled dus alle ontslagen komen van daar". Dat er een grote ontslag ronden ging komen wisten we al voor dat de overnamen compleet was.
Nou ze zijn dus allemaal ontslagen die aan het project werkte:

https://twitter.com/QuitevFX/status/1750572872551272708?s=19
Die dame is ook wel een baanhopper aan haar profiel te zien.

Soms valt het muntje de verkeerde kant op. Als je bij PlayStation aan GoW mocht werken en dan uiteindelijk bij Blizzard terecht komt met alle respect: “we made Diablo a mobile game” - Survival “the game” had totaal nog geen hype train of breed media bereik. Dan ben je bij Ubisoft als designer aan Skull and Bones beter af als je naar baanzekerheid kijkt. Of beyond good and evil 2… loopt ook al sinds 2008 ofzo..
Dat impliceert een eigen keuze. Terwijl de AAA industrie in USA vaak fire and hire cyclussen doorloopt.
Zij heeft anders nu op haar tijdlijn staan dat ze “verslagen” en “baalt” - geen gevalletje eigen keuze en nu viel haar hop niet met haar mee.

Risico van werkgever wisselen, soms zit het mee soms tegen.
Waneer leren mensen nu eens dat een overnamen niet terugverdiend hoeft te worden. Want als MSFT in geheel is gegroeid en levert nog steeds een flink wat waard(50 cent minder). Dus die investeren blijft zijn waarde houden maar levert wel elke dag geld op. Dus Zolang de waarde van ABK stabiel of verhoogd wordt hoeven ze helemaal niets terug verdienen.

En ja misschien zag MSFT niets in Project Odessey. En wat heeft MSFT aan een redfall 2.0?
Ik gok dat aandeelhouders dat geheel anders zien dat overnames niet “terugverdiend” hoeven te worden. En laten we eerlijk zijn, elke “uitgave” moet geld opleveren in een bedrijf want anders ben je een none profit… dat zijn de meeste niet.
Maar ABK levert MSFT en dus de aandeelhouders geld op? Uitknijpen van een nieuw bedrijf levert risico op dat de waarde dusdanig zakt dat de overname je geen drol meer waard is en dat willen de aandeelhouders al helemaal niet.
Klopt - echter die zien alleen hogere personeelskosten, dat “moet” krimpen. Dit is puur met de investeringsbril zwart wit gekeken. Vaak zit het wel wat anders en gaat een hoop talent mee in de ontslagronde - maar daar voelt/doet een aandeelhouder niets mee.
Tuurlijk moeten hoge persoonskosten beperkt worden. Daarom zitten andere studios er ook bij. En daarom zie je het bij bijna alle grote bedrijven massa ontslagen.
De aandeelhouders willen echter graag meer geld dan ze al krijgen :+
Want A/B stond de laatste jaren bekend om diens kwalitatief goede titels?

Wat mij opvalt is dat MS studios die zijn opgericht onder MS of al heel lang geleden zijn overgenomen prima titels afleveren, een hoop van wat nog niet zo lang is overgenomen levert niet altijd even goede kwaliteit af. Maar dat probleem hadden ze vaak daarvoor ook al, ze zijn in veel gevallen niet voor niets te koop gezet...
Vrij logisch en redelijk normaal na een bedrijfsovername. Dit gebeurt bijna altijd wel.

Je zit dan altijd met dubbele functies in met name ondersteunende diensten als HR, PR, Sales, Marketing, Legal, Management etc.
Dus ze hadden dubbel van de dubbel functie?
Want microsoft had al bij bethesda mensen ontslagen en nu dus weer..
De overname van Zenimax is al sinds 2021 rond, Activision-Blizzard is pas net officieel er doorheen
En in de artikel praten ze ook over zenimax waar weer ontslagen vallen.
Dus klopt die stelling voor hun niet. Buiten dat die functies overlapping hebben betekent niet dat je ze niet nodig hebt.
Bijvoorbeeld je hebt 100 mensen en daar heb je 2 HR nodig en een jaar later ga je naar 1000 mensen dat betekent niet dat je het met 2 kan redden vooral als je meerdere panden hebt.
En in de artikel praten ze ook over zenimax waar weer ontslagen vallen.
Dus klopt die stelling voor hun niet.
Natuurlijk wel, alsof er geen mensen met functies van blizzard bij gekomen zijn die overlap hebben met de functies van mensen die bij zenimax vandaan komen. Dan is die overlap er dus ook gewoon en kunnen aan beide kanten ontslagen vallen.

Want stel alle partijen hadden 3 HR, en je wilt er maar 6 in totaal, dan kan je er dus 1 van elk bedrijf ontslaan. Kan ook dat voorheen die van xbox dus weg moesten omdat ze die van zenimax wilde houden en nu die van zenimax weer weg kunnen omdat ze die van blizzard willen behouden.

Het valt dus niet uit te sluiten dat het om die reden gebeurd. Alleen MS kan hier denk ik meer duidelijkheid in verschaffen want het is nu gewoon niet duidelijk. Ik acht de kans groot dat een deel wel om die reden ontslagen wordt maar misschien niet iedereen.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 22 juli 2024 14:00]

Maar die overlapping zou allang gebeurt zijn met andere studio's van Microsoft?
Dus je ontslaat HR bij zeni omdat je 1 al had bij Microsoft, en nu ga je weer HR ontslaan die er niet meer is?
Sorry heb nog een edit toegepast, had die reactie nog niet gezien. Misschien is dat wat duidelijker.
Bijvoorbeeld je hebt 100 mensen en daar heb je 2 HR nodig en een jaar later ga je naar 1000 mensen dat betekent niet dat je het met 2 kan redden vooral als je meerdere panden hebt.
Als je van 100 naar 1000 mensen gaat, heb je dan van 2 naar 20 HR personeel nodig? Ik dacht het niet.

Even ter indicatie:
MS: 151.163 (2019)
MS: 238.000 (2023)
+ Activison/Blizzard die nog eens met 17.000 mensen aan komt kakken.

Gezien het gelazer binnen A/B zou het me niet verbazen als daar de hele HR afdeling eruit gaat, hele lagen van het management en iedereen die ook nog maar een zweepje toxic atmosfeer rond zich heeft hangen. Het zou me niets verbazen als er 10% personeel wordt ontslagen bij A/B en wellicht nog ~200 man in overige posities binnen MS... Wat er binnen A/B wordt ontslagen vind ik eerlijk gezegd nog meevallen, bij MS zelf is ~200 medewerkers minder dan 1/1000e van het personeelsbestand, het zou me niets verbazen als dat niet de standaard maandelijkse hoeveelheid ontslagen is...
wie word hier dan beter van? niet de werknemers, maar de aandeelhouders. Altijd het zelfde gedonder met dit soort overnames. Alle veranderingen zijn geen verbeteringen.
Voor die 1900 werknemers is het inderdaad geen verbetering. Maar dat wil niet zeggen dat het voor de overige mensen niet beter is geworden. Als er een hele reeks mensen weg zijn die een negatieve impact hadden op het bedrijf dan kan dat zeker wel een positief effect hebben.

[Reactie gewijzigd door loki504 op 22 juli 2024 14:00]

Waarom dan? Werknemers zijn vaak ook aandeelhouders. Ik heb ook aandelen in mijn eigen bedrijf.

Dit bedrijf zit in (hoofdkantoor) in Santa Monica ofterwijl Los Angeles. Die mensen vinden heus wel een andere baan. De arbeidsmarkt is enorm krap en Greater LA heeft zon 19 miljoen inwoners.
Het is mode op dit moment in alle tech-bedrijven om massa ontslagen te doen. Hoort blijkbaar in de economische cyclus.
Tjdens de corona crisis zijn heel veel tech bedrijven massaal beginnen aanwerven. Zij zagen hun omzet groeien en dus kon het personeelsbestand ineens ook heel hard groeien, kon men nieuwe projecten opstarten zonder te weten of er zelfs maar een markt voor zou zijn. Nu de crisis gedaan is, de economie herstellende is ziet men dat de omzet begint terug te vallen en heb je ineens afdelingen die je wel geld kosten maar niets opbrengen. Dan ga je die opnieuw tegen het licht houden en kijken welke op termijn wel winstgevend kunnen worden, en welke projecten je gewoon moet afschrijven als verloren.
Niet zozeer door Corona, maar door de economie als geheel. De rente op leningen was bijna nihil gevolg is dat geld lenen bijna gratis is en ook waren investeerders vrij gemakkelijk te vinden.

Nu schiet de rente omhoog en wil men alle ballast die aan het bedrijf is gehangen welke geen winst oplevert (of zicht heeft op gezonde winst) weer lossnijden.
Hoge rente is juist gunstig voor zeer rijke bedrijven. Met 5% rente verdient microsoft door hun gigantische pot geld (146 miljard) ongeveer 550 miljoen dollar per maand.

Jou argument gaat op voor bedrijven die op korte termijn afhankelijk zijn van de cashflow. Ik moet bij projecten bijvoorbeeld altijd positieve cashflow hebben om deze reden, anders zou ik allerlei dingen moeten gaan financieren. Bij lage rente maakt dat minder uit.

Natuurlijk kan je er wel financieel economisch naar kijken en concluderen dat je nu in essentie van jezelf leent (en je anders dus die rente kan opstrijken). Maar het lijkt me sterk dat dat de drijvende reden is.
Cash on hand is de hoeveelheid geld die snel toegankelijk gemaakt kan worden dit kan ook in certificaten of short term investments zitten, en het is ook het geld waarvan het runnen van het bedrijf betaald wordt. Het is niet de hoeveelheid geld die op een bankrekening staat te wachten tot men er iets mee doet.

Toen lenen gratis was kon men bijna grenzeloos investeren zonder op eigen vermogen in te teren, dit zag je ook terug in de groeicijfers, er werd enorm veel personeel aangenomen. MS bijvoorbeeld groeide van Juni 2022 tot Juni 2023 22% met 40.000 extra werknemers, los van dat velen aan projecten werken welke geen winst opleveren kost het ook nog vermogens om al die mensen te houden en te huisvesten en dan moeten de leningen ook nog worden geherfinancierd. Er gaat nog veel meer gesnoeid worden de komende tijd.
Het is niet de hoeveelheid geld die op een bankrekening staat te wachten tot men er iets mee doet.
Dat weet ik ook wel. Ik probeerde het in simpele taal uit te leggen. Ik ga er echter wel van uit dat dit soort bedrijven flink kunnen profiteren van hoge rente en aan de andere kant het betalen voor negatieve rente kunnen vermijden.

Overigens heeft SAP een reorganisatie aangekondigd waarbij niemand ontslagen wordt maar wordt overgeplaatst naar AI afdelingen. De tijd zal het leren of die ontslagen gaan komen. We zien inmiddels dat de rente in de VS flink gedaald is. 1900 ontslagen bij een net overgenomen bedrijf zal vast veroorzaakt worden door efficientieverbeteringen t.g.v. merger en strategische inzichten. Voorlopig is 2024 een geweldig jaar voor Microsoft.
Je zegt zelf dat het gunstig is voor die pot geld gewoon te houden.
dus alles dat onder 5% winst zit word nu weg gesneden dat daarvoor bij lage rent mensen aan het werk hield al was het maar voor 3% winst
Zeker in Amerika is het de normale gang van zaken. Hier is die jobflexibiliteit niet zo groot.

Aan de andere kant zijn die wel profielen die ooit weer veel nodig zullen zijn.
I know... ik ben ook erg blij dat ik niet in de VS werk
Mijn Amerikaanse vrienden zijn ermee opgegroeid (employment at will) en willen niet anders. Verdienen salarissen die in veel Europese landen ondenkbaar zijn, en vertrouwen erop na een eventueel ontslag ook zó ergens anders weer aan de bak te kunnen.
Nja, ik ken precies verhalen van de andere kant. Mijn schoonzus en de vrouw van mijn neef zijn Amerikanen en met name de laatste heeft heel duidelijk gekozen om met mijn neef terug te komen naar Nederland. Ja, ze verdienden daar meer, maar alles kostte ook meer en netto kwamen ze er minder uit dan ze in Nederland deden. Zeker met 2 kleine kinderen.
het is heel simpel, Nederland is een veel fijner land als je aan de onderkant of midden van de maatschappij zit. De VS is financieel gezien veel fijner als je aan de bovenkant zit. Maar dan heb je nog steeds te maken met negatieve gevolgen van heftige armoede.

Een beetje programmeur bijvoorbeeld kan daar zo 4x zoveel bruto verdienen als in Nederland. Dan moet je alleen dus wel verstandig met je geld omgaan en sparen voor juridische of medische ellende.maar als je 4 ton per jaar verdient is die potentie er zeker wel. Maar vergeet ook niet, in NL kan je zomaar 40 dagen verlof krijgen per jaar. In de VS zijn er mensen die 7 dagen krijgen. San Francisco of New York vind ik echt tof en ik denk dat dat ook voor Chicago geldt. LA heeft zijn charme en je hebt te gekke natuur, maar daarbuiten is de VS een groot inefficient wegennetwerk met zielloze steden. Eigenlijk een grote wegwerpvinexwijk (want al die woningen zijn van ondermaatse kwaliteit).

Dus ik kan het me heel goed voorstellen dat Nederlanders terug willen.

Sinds ik veel reis ben ik echt van Nederland gaan houden. Er is van alles mis met Nederland, maar dit is door de bank genomen echt een geweldig land.
Is die 4x zoveel verdienen rekening houdend met de enorm hogere levensonderhoud kosten? Huis / huur is bizar hoog soms. Zijn mensen die zich daar op hebben verkeken! (2500 dollar voor een kleine studio in San Fransico of meer https://www.expatistan.com/cost-of-living/san-francisco )
Nee dat gaat om bruto inkomen. Vaak betaal je minder belasting maar het je voor je verzekeringen en woning ook aanzienlijk meer kosten. Echter met 200.000€ bruto tegenover 50.000€ bruto kom je er nog steeds goed vanaf financieel gezien. In het geval van SF zou ik we buiten de stad gaan wonen.

Overigens verhuur ik ook aan expats in NL voor idiote prijzen. Dat is ook gewoon misbruik maken van mensen die te lui zijn om uit te zoeken hoe je aan goedkoop onderdak komt, en dat is expliciet niet via “expat websites”

[Reactie gewijzigd door klonic op 22 juli 2024 14:00]

Tuurlijk, hangt erg van je situatie af. Persoonlijk zit ik er ook niet op te wachten.
Hier kun je ook ZZP'er worden.
In Amerika is iedereen praktisch ZZP'er 'bij design'.
Rente is opgelopen. Geld is niet meer gratis, krijg je een reactie.
Waarom is de rente hier een argument? Dit is niet een bedrijf dat afhankelijk is van externe financiering. Sterker, microsoft heeft 143 miljard "op be bank" dat is meer dan 3 keer de waarde van heel ING. Bij Apple is dat 162 miljard

Soms zijn dit soort bedrijven dat wel, omdat ze hun cash offshore houden en het goedkoper is geld te lenen dan geld te verplaatsen van het ene naar het andere land. Maar ook dan boeit de rente niet, omdat ze effectief zichzelf kunnen financieren. Daarnaast zou het best mogelijk zijn dat dit soort bedrijven een eigen financiele instelling hebben om hun geld te bewaren en beheren.

Wat ik begreep is dat de gameindustrie onwijs onder druk staat. Dat de productiekosten enorm stijgen en de winsten iets achterblijven, maar ook dat de arbeidsmarkt niet heel sterk is. [bron]
Yep, voor het gemak ook niet rekening houdend met dat velen van hen ook een hypotheek en een gezin hebben om te onderhouden. Als de cijfers maar kloppen.
Dus je werkgever moet jouw overbodige baan aanhouden omdat je je gezin en huis moet betalen? Wat denk je zelf?
Nou, ja... in Nederland moeten ze redelijk wat doen om jou te mogen ontslaan, ook als je overbodig bent. Hierbij kan ik het mis hebben, maar volgens mij hoort omscholing bij de dingen die je als werkgever moet aanbieden.
Nou nee hoor. Ik zit zelf in de OR bij mijn werkgever en we moeten hen wel vaker herinneren aan bijscholing en/of dat mensen kunnen worden overgeplaats of een andere functie bieden.
Want nogmaals, 'velen van hen ook een hypotheek en een gezin hebben om te onderhouden. Als de cijfers maar kloppen'.
Dát denk ik.
Verder zich ik er niets over.
10% van het personeel in de gaming sector. Dat is toch wel flink dan. Aan de andere kant is dat denk ik wel een logisch gevolg na de acquisitie van Activision Blizzard.
Gelukkig maar. Lekker schoon schip maken daar bij Blizzard, misschien komt het dan weer in de buurt van wat ze vroeger waren (qua kwaliteit, niet qua cijfers, op dat gebied doen ze het nog steeds goed, maar dat kan goed samen gaan met kwaliteit).
Met dan Xbox aan het roer? Laat ik nou heel graag starfield als duidelijkste voorbeeld nemen waarom we daar misschien (als klant/koper) niet blind van uit willen gaan.

Toevallig starfield fan of vind je het een zwak voorbeeld? Ok, dan pakken we Redfall.
Of misschien Hi-Fi Rush als voorbeeld?
Leuk dat je redfall aan haalt... waarbij de devs smeekten naar MSFT gingen of ze alstublieft de stekker uit het project wilde trekken want het ging niets worden... dus voordat MSFT aan het roer stond was het al gedoemd te mislukken.
klopt, maar vooral; MSFT aan het roer garandeerde zeker geen redding.
Genoeg devs die al een tijdje onder de xbox paraplu mee draaien doen het prima. Alleen 343 komt bij mij naar boven waar het een drama is nu. Maar daarvoor leverde die ook prima werk af
Redfall? Je bedoelt de game waar de studio over toe gaf dat het beter was geweest als Microsoft ze op het matje hadden geroepen?
Starfield, ook al mag jij (of ik) daar niet al te positief over zijn, was dat een hele dikke voldoende waar het gros van de mensen positief over was.
Zelfs Redfall is een 'average/mixed' reviewed titel, ook al zijn een heleboel mensen/reviewers er heel negatief over geweest...
Maar wat dan met Hi-Fi Rush, ook van Bethesda, 'Overwhelmingly Positive' op Steam...
Ghostwire: Tokyo en Deathloop, ook allemaal uitgegeven na de overname door MS.

Echter zou ik willen stellen dat waarschijnlijk het gros van het development werk voor de MS overname plaatsvond. Daarnaast vraag ik me af hoe onafhankelijk Bethesda is gebleven na de overname (nog geen drie jaar geleden)...

Een developer zoals Rare is al ruim 20 jaar geleden overgenomen en de titels van de afgelopen jaren deden het erg goed: Battletoads (2020) en Sea of Thieves (2018).

De ene studio is ook niet de andere, Playground Games vs. Undead Labs, beide overgenomen in 2018, hele verschillende verhalen.
Ik zou ook niet durven beweren dat MS zondermeer een nadeel biedt, de voorbeelden dienden alleen als voorbeelden dat een overname/overkoepeling door MS geen succes garandeert of flaters uitsluit, op de reactie in de strekking van "laat ms het overnemen en schoon schip maken.". :)
Ik denk nog steeds dat als iemand schoon schip maakt bij A/B, dat MS zal zijn. Geen enkel andere van de potentiële overname partners zou de ervaring, resources of cultuur achtergrond hebben om dat gelijk of beter te doen dan MS. Dat is absoluut geen garantie natuurlijk, zeker gezien de shenannigans bij Undead Labs. Maar A/B was een absolute puinhoop voordat de overname gesprekken begonnen met MS, als dit niet gebeurd was, vraag ik mij sterk af wat voor puinhoop het ondertussen bij A/B zou zijn geweest...
Ja idd, ik denk dat in de meeste gevallen het het beste zal werken als zo veel mogelijk de mensen binnen dezelfde bedrijfscultuur al zo ver mogelijk daarin kunnen komen.
Nou zou ik er wel wat gezonde scepsis bij hebben of A/B dat zelfstandig net-zo goed zou doen als wanneer MS erbij een soort adviserende rol inneemt, dat laatste zou ik dan wat eerder positieve verwachtingen bij willen hebben.
Ik denk dat het uiiteindelijk ook gewoon per overgenomen developer verschilt, mede ook hoe veel "hulp" ze dan weer nodig hebben. Als ik dan weer denk aan redfall; miss dat MS wel had kunnen/willen helpen, maar ze kan natuurlijk niet het volledige project gaan tillen, dat laatste leek wel een beetje wat die developers nodig gehad hadden om zonder cancellation niet zo hard op de voortanden te landen.

Undead Labs moet ik nadien nog even nazoeken; die zijn bij mij eigenlijk niet bekend O-)
Dat waren je voorbeelden? Dan hebben ze dus een beter track record dan Blizzard. Blizzard ging hard richting Ubisoft stijl.
Als een andere partij de lat nog lager legt, maakt dat niet de andere lat ineens hoog.
Dat is volgens mij enkel zo bij Limbo ;)

Bij al die voorbeelden gaat het er gewoonweg niet aan toe hoe je zou mogen verwachten van bedrijven die zichzelf "AAA" toeschrijven en voor de daadwerkelijk geleverde kwaliteit, gewoon te hoge prijzen vragen.
Vrees dat we de goeie oude tijd qua kwaliteit nooit meer gaan beleven. Naast het feit dat grote studio's in mijn ogen meer naar het grote geld kijken dan wat anders tegenwoordig (want heh bij de concurrentie doen ze dit...), is ons verwachtingspatroon als consument ook anders geworden. Je verwacht gewoon een game waar veel bling bling en features inzitten en dus veel meer werk en randcases in zitten qua testing enzovoort. Een bare bones shooter ala doom, duke nukem enz. (zijn nog altijd top vind ik) krijg je gewoon aan de gemiddelde gamer denk ik niet meer zo verkocht, in de aantal die je tegenwoordig nodig hebt om uit te kosten te geraken. Ik hoop met je mee op betere kwaliteit in ieder geval :).
Vrees dat we de goeie oude tijd qua kwaliteit nooit meer gaan beleven.
Ik weet ook niet of wat we zagen als 'kwaliteit' we tegenwoordig nog wel willen. Ik heb vroeger een paar keer de SC1 campaign uitgespeeld, maar heb gewoon geen tijd/motivatie meer omdat te doen met SC2, ook al heb ik alle drie de delen in CE versie hier liggen. Zeker aan begonnen, zeer cool, maar ik pak eerder wat anders op. Ik heb bv. redelijk wat potjes Overwatch, Heroes of the Storm en Hearthstone gespeeld, puur omdat een potje minder tijd in beslag neemt dan een potje SC2. Ik heb ook wat uurtjes D4 erop zitten, heb de D3 CEs ook wel wat gespeeld, maar niet zo heel veel. D1/D2 nooit gespeeld toen het uitkwam. WC1/2/3 zeker veel gespeeld, maar ben absoluut geen WoW speler...

De spelers zijn veranderd, de markt is veranderd en voor het type spel dat Blizzard maakte voor WoW is gewoon niet zo heel veel echte vraag meer naar. Dat zie je dan ook bij andere RTS titels, ook al spelen ze super goed weg, nog steeds zijn er niet voldoende sales voor echt lange termijn ondersteuning...
De triple A industrie ziet er inderdaad niet veelbelovend meer uit, maar gelukkig hebben we nog indies.
Euh die Blizzard of vele oude studio’s zijn allang ter ziele, geen hond die meer iets gaat maken en dan stellig beweert op de vraag, when it be done? When it’s done!

Vroeger had je geen keuze als studio, als je game gold ging dan was hij AF, hooguit nog een patch voor de laatste glitches en mogelijke optimalisaties volgde misschien in het jaar ergens erna. Maar je had geen keuze, het moest goed zijn want anders liep je fanbase weg.


Nu is de focus ship now patch launchday en de rest van de rewrites of patches komt later, samen met seasons en season passes en battle passes en AI gegenereerde digitale skins en items, om zoveel mogelijk winst te pakken voor de content weer verveeld voor de generatie die een spanningsboog heeft van een TikTok filmpje.

En weet je ik geef ze niet eens ongelijk, EA doet het al sinds 96 met fifa, nieuwe naampjes en een nieuwe skin en de masse preordered wel, same goes voor de gehele CoD. Massa preorders en bakken met negatieve reviews, en toch steeds terugkomen in de hoop dat het steeds weer terug gaat naar het oude gevoel.

Why change a winning team voor de grote game studio’s.

Heel soms zit er nog een pareltje tussen, maar die zijn de afgelopen 5 jaar ook wel op 1 hand te tellen.
Euh die Blizzard of vele oude studio’s zijn allang ter ziele, geen hond die meer iets gaat maken en dan stellig beweert op de vraag, when it be done? When it’s done!
https://factorio.com
Voor het geld wat Kotick kreeg had je ze allemaal kunnen behouden :+
Ik denk dat er bij dergelijke overnames voor goedkeuring sprake moet zijn van een bepaalde periode van personeelsbehoud.
Eindelijk pakt iemand het huidige Activision Blizzard aan. Hopelijk kan het nu de weg terug vinden naar de ontwikkeling van kwaliteit in plaats van producten die enkel ontwikkeld worden voor winst.
Reken daar maar niet op. Microsoft heeft het gekocht voor marktaandeel en dat moet terug verdiend worden. Van kwaliteit kun je overigens bij Microsoft ook niet spreken.
Zowel Activision als Zenimax/bethesda presteren al jaren ondermaats met de geweldige IP’s die ze hebben. Dit zat er aan te komen.
Een studio is altijd maar zo goed als de laatste release... althans dat is hoe het internet werkt op dit moment.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.