Hoofdcategorieën

Gewelddadige spellen hebben invloed op gedrag

Door Hielko van der Hoorn, maandag 9 januari 2006 20:01
Bron: BBC News, submitter: beelie, views: 29.085

Een nieuwe studie laat zien dat gewelddadige games invloed hebben op het gedrag van gamers. Eerder onderzoek liet al zien dat mensen die gewelddadige games spelen vaker agressief gedrag vertonen, maar dit zou ook veroorzaakt kunnen worden doordat die mensen bij dergelijke spellen zich aangetrokken voelen. Bij het nieuwe onderzoek werd de hersenactiviteit van 39 gamers gemeten en gekeken naar de emotionele impact van bepaalde beelden.

Bij het zien van beelden van real life geweld bleken de gamers die regelmatig gewelddadige games speelden hier minder op te reageren dan de andere groep. Daarnaast bleek de groep met de laagste reactie op de gewelddadige beelden het meeste geweld te gebruiken bij het afstraffen van een virtuele tegenstander. De groep bleek wel ‘normaal’ te reageren bij het zien van andere beelden zoals die van zieke kinderen of dode dieren. Hoewel hieruit niet direct blijkt dat gewelddadige games agressie veroorzaken is het wel een aanwijzing dat dergelijke games effecten hebben op de hersenen die kunnen resulteren in agressief gedrag, aldus de onderzoekers.

HDR-effecten in Unreal Engine 3.0

Volgende 20:29
Vorige 19:18

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  8  »

Het lijkt een beetje op afstompen; normaliseren; gewenning.

Verbaasd me weinig, maar de vraag is; wat moeten we hier nu mee, is het schadelijk? Zoja, wat nou precies. Dat zijn subjectieve oordelen en conclusies, dus de gamers onder ons kunnen rustig verder.

Gewenning is gevaarlijk :

[ironie-modus]

-Laten we gewoon alle powerranger clones verwijderen van TV , want kleine kinderen spelen dit op de speelplaats na , wie weet gaan ze later wel naar de karate club en vermoorden ze daar een medespeler ,vriend of kennis mee
-Extreme sports zenders afschaffen , het zou niet de eerste kleine zijn die zware lichamelijke schade ondervindt door het thuis eens te willen proberen.
-Laten we gewoon geen TV series en films meer toelaten waar wapens in voorkomen , stel dat je kind je later te lijf gaat met een keukenmes :s
-Laten we gewoon het nieuws afschaffen, want na de zoveelste ontplofte zelfmoordterrorist , of de zoveelste echtelijke ruzie met dodelijke afloop en de zoveelste verbrandde flitspaal, zou je depressief kunnen worden...
-Laten we deze berichten over nadelige effecten van games op Tweakers.net niet meer tonen, opdat er geen opstand komt van gamers in het land ...

[/ironie-modus]

Dit lange lijstje kun je gewoon oplossen door 1 handeling ; Je kinderen goed opvoeden. :P

Dit lange lijstje kun je gewoon oplossen door 1 handeling ; Je kinderen goed opvoeden.
Precies, hier ben ik het 100% mee eens! Ik speel al mijn hele leven deze "geweldadige" spellen, maar het zorgt er juist voor dat ik afstand neem van geweld in de echt wereld. Waarom? Omdat ik op m'n donder kreeg van mijn ouders toen ik jonger was. Als anderen aggresief waren en ik liep weg, vertelden ze me dat ik beter was dan die macho's. Dat soort dingen helpen. Het verbieden van games niet, dan beland je alleen maar in de underground.

Dit lange lijstje kun je gewoon oplossen door 1 handeling ; Je kinderen goed opvoeden.

Omdat ik op m'n donder kreeg van mijn ouders toen ik jonger was. Als anderen aggresief waren en ik liep weg, vertelden ze me dat ik beter was dan die macho's. Dat soort dingen helpen.

En dat is nu net ons grote maatschappelijke probleem of je helpt mee met iemand in elkaar trappen of je loopt snel door. En als je iemand die zich misdraagt, wijst op zijn misdraging dan kan je in elkaar getrapt worden.

Onderzoek of niet agressieve TV en video en computerspellen zorgen er gewoon voor dat je in alle gevallen er voor afstompt en dat gaat in 99% gevallen de ene of de andere kant op je gaat mee doen of je gaat je er van distingeren, maar misschien 1% treed er tegenop en die krijgen de klappen omdat zich er niet mee moeten bemoeien (vul zelf de namen maar in van de afgelopen jaren).

Dat ik op de lagere school zat keken we op tegen iemand die ouder was als jij. Tegenwoordig word je als volwassene uitgescholden en tegen de schenen getrapt door een 4 jarig kind en als klapper op de vuur pijl pa en ma staan er om te lachen en vinden het prachtig dat hun kind dat doet. Als je dat kind dan in zijn nek vel pakt en aan pa een ma overhandigd krijg jij een dreun van pa. Dat ik zou oud was kon ik van pa nog een pakrammel na krijgen als ik zo iets zou doen. Dit noemt men tegenwoordig tolerantie alles moet kunnen alles moet mogen. Onze maatschappij is dood en dood ziek. Normen en wareden worden ons gedicteerd door agressieve en verziekende Programma’s. Als je maar lang genoeg kijkt naar soaps en gewelddadige of grove programma’s en of speelt, dan gaat men het vanzelf als normaal beschouwen. Zeker als je hier op zeer jonge leeftijd mee word geconfronteerd, maar ook op latere leeftijd. Op den duur ga je vreemdgaan, liegen en bedriegen vanzelf de normaalste zaak van de wereld vinden en worden dat de nieuwe normen en waarden die we hebben we zien het immers dagelijks en het begint van zelf je voorbeeld te worden. Kinderen kun je allen goed opvoeden als je zelf het goede voorbeeld geeft /voor leeft en de maatschappij ook. Tegenwoordig vanwege het door paars zeer gestimuleerde 24 uur’s economie barst het van de kinderen die 2 werkende ouders hebben en daar door opgevoed worden door TV, PC en Internet. Wie zijn die twee mensen die op zondag op de bank voor onze TV hangen en wij het vlees moeten snijden en te vermoeit om ons aandacht te geven omdat ze gisteravond tot 2 uur in de kroeg hebben gehangen???

Zie dit nou niet als een of ander doompreek maar denk er eens over na “De maatschappij” dat zijn wij!!! Dus ook jij en ik.

Als reactie op Battle Bunny en voorgaande posters:

Ten eerste: anekdotisch bewijs is geen bewijs. "M'n oma is 94 geworden terwijl ze rookte, roken schaadt de gezondheid dus niet."... Het is trouwens ook een cirkel redenering want jij bent dus niet beinvloed door games, dus kun je je ook niet voorstellen dat games je beinvloeden. Die gedachtegang die jij geeft is dus geredeneerd vanuit jezelf en dus niet geldig.

Ten tweede, ik vind dat erg veel mensen hier doen alsof ze afgestudeerde psychologen zijn die elke indicatie dat spellen wellicht een mindere positieve kant hebben afdoen als gelul.

Ik ben geen afgestudeerde psycholoog maar ik heb wel veel onderzoek naar de psychologische kanten van tv en games gedaan (voor m'n opleiding en werk). Ik kom toch echt elke keer tot de conclusie dat mensen die met veel geweld in aanraking komen op een negatieve manier beinvloed worden. Lang niet iedereen uiteraard, maar wel aantoonbaar in die zin dat het duidelijk zichtbaar is in de statistieken. Vooral bij televisie is dat onomstotelijk bewezen. Hoewel televisie een ander medium is en waarschijnlijk mensen op een andere manier beinvloed is het toch in zekere mate te vergelijken omdat ze beide geweld tonen, de tv echt geweld, de games virtueel geweld (en zelfs is dit twijfelachtig omdat tv eigenlijk ook virtueel geweld toont, dwz dat het beeld dat een tv voortbrengt niets anders is dan een geprojecteerd beeld).

En trouwens, de 'echte' goede onderzoeken lopen nog. Realistische games zijn er nog niet zo lang en het is dus ook nog niet mogelijk geweest om zeer uitgebreide, jarenlange onderzoeken te houden om echt het effect te meten (van jonge leeftijd naar volwassenheid). Bij tv is dit al wel talloze malen gedaan.

Ben het wel gedeeltelijk eens met de bovenstaande posters, als ouder zijnde moet je je kinderen gewoon niet teveel met (geweldadige) games laten spelen. In je jeugd leer je het meest en het snelst en leg je de basis voor je leven. Het lijkt me dan verstandig om die tijd te benutten met zaken waarmee je iets leert (en dus niet dag in dag uit gamen).

"Voorzichtigheid is de moeder der wijsheid" is een goed gezegde in dit geval.

@ Schagelreug
Ik ben geen psycholoog, maar doe wel onderzoek in de statistiek aan een faculteit sociale wetenschappen. In die positie zie ik nogal eens sociaal onderzoek voorbij komen. En het valt mij telkens weer op dat ik nog nooit een statistisch verantwoorde analyse voorbij zag komen die hard maakte dat 1. mensen gewelddadiger worden van het zien van gewelddadige spellen en tv, en 2. mensen makkelijker een ander doden na blootstelling aan diezelfde invloeden.

Ik zie in de praktijk zelfs het tegendeel: als je opvatting klopt, dan zouden er regelmatig gewelddadige incidenten gelinkt moeten kunnen worden aan spellen e/o tv. Echter, incidenten van het soort van 'Columbine High' komen zo zelden voor dat ze, afgezet tegen het aantal beinvloede mensen, niet van belang zijn.

Tav. je beweringen dat je wel zulk onderzoek hebt gezien zeg ik dus: geef maar een link. En anders geloof ik je gewoon niet.

Een chirurg / dokter zal ook vrij nuchter reageren op foto's van bloederige ongevallen.

Een medische studie heeft op dat vlak evenveel invloed als een potje Postal 2.

Wel een leuke invalshoek, maar ze maken hier volgens mij wel degelijk onderscheid tussen 'gory' beelden zoals jij beschrijf en beelden die 'violent' zijn.

Een man die een vrouw met een knuppel te lijf gaat is wat anders dan een vrouw die op de grond ligt onder het blood.

Nou moet ik toch even opmerken dat budo sporten bij de meeste mensen de controlle over hun gedrag vergroot en het agressie elemant weghaalt.

Die opmerking over dat karate raakt dan ook kant nog wal.

Ik denk dat juist meer mensen hun kinderen aan een budo sport moetne laten deelnemen. Dan leren die kinderen eidelijk eens discipline controlle en luistervaardigheden aan.

daar ben ik het nu VOLLEDIG mee eens. iedere keer als we op karate 1 of andere slag of schop leren waarmee je iemand (als die geluk heeft) het ziekenhuis mee inschopt word er de hele tidj op gehamerd dat dat last-resort is als je echt niet anders kan, maar dat je als eerste hem gewoon in zijn ballen moet schoppen en weg rennen

en trouwens, dit ivnd ik nergens op slaan. hoeveel mensen spelen geweldadige spellen? (regelmatig dus) en hoeveel van deze mensen worden psychopatische serie moordenaars?
ik vraag me ook serieus af of die onderzoekers al eens op een lan zijn geweest. wat een bloedbad is daar weer altijd met al die doorgedraaide en agressieve pubers
ik ben dan wel geen onderzoeker ofzo maar ik zie hier dus echt totaal geen verband tussen. dit is gewoon de schuld van "een slechtere maatschappij" of "agressie in de maatschappij" op nieuwe media afschuiven die vrijwel alleen word gebruikt door een doelgroep die zich in zo'n geval toch niet goed kan verdedigen.
er zijn veel meer psychopatische serie moordenaars die naar school geweest dan van die moordenaars die spellen spelen dus school ook maar afschaffen? en zoals gezegt, het nieuws? films? series? boeken?
als ze dus serieus geweldadige spellen gaan verbieden (waar over paar weken vrijwel zeker een discussie over komt, das altijd na zo'n soort onderzoek) dan moet je alle andere dingen waar geweld in voorkomt ook verbieden. kortom: wat die anti-game-geweld-campanges willen is dat we ons hele leven alleen nog maar films zien en boeken lezen over donzige konijntjes en schattige puppies die lief met elkaar spelen

trouwens, best toevallig dat dit soort onderzoeken vrijwel altijd uit amerika komen, het land waar je vol-automatische geweren met patronen voor 3 spaar zegeltjes kunt krijgen. gelegenheid maakt namelijk nog altijd de dief :)

[reactie op j0ri]Je kan wel zo makkelijk zeggen alleen boeken over knuffelige konijnen. Maar heb je enig idee wat de konijnen alle maal doen, vermenigvuldigen als konijnen.
Die springen overal boven op als het kan. Dus dat is weer een erg slecht voorbeeld voor de verkrachters en minder jarige konijnen die zwanger worden is ook geen goed voorbeeld voor de pedofielen.

En weet je bovendien hoe agresief sommige mensen kunnen worden als ze de hele dag naar schattige konijnen kijken, dan krijg je als snel parodien als bij de tering Tubbies van (wijlen) Bart de Graaf en die schopte de konijnen ook meters door de lucht!

Dus lijkt mij ook geen goed idee.
Ik denk gewoon compuer en TV en radio afachaffen en weer gezellig "mens erger je niet" spelen of ganze borden.
Maaar mensen die niet tegen hun verlies kunnen worden daar weer erg agresief van dus ook maar afschaffen.
Dan gaan mensen uit verveling weer herrie schoppen, misschien moet je maar gewoon de hele mensheid afschaffen. Dat is denk ik de enige manier om het probleem op te lossen :+

ik ben dan wel geen onderzoeker ofzo maar ik zie hier dus echt totaal geen verband tussen. dit is gewoon de schuld van "een slechtere maatschappij" of "agressie in de maatschappij" op nieuwe media afschuiven die vrijwel alleen word gebruikt door een doelgroep die zich in zo'n geval toch niet goed kan verdedigen.
Vind je nu zelf ook niet dat je met bovenstaande zin je nu wel erg de boel aan het bagatelliseren bent? Een doelgroep die zich in zo'n geval toch niet kan verdedigen?!? Ten eerste wil ik het geen doelgroep noemen, met veel verbeeldingskracht misschien pacifisten. Of met het mode woord geschreven: mensen met normen en waarden. De slechtere maatschappij / agressie zie ik namelijk als gebrek aan normen en waarden.

Dat er een verband is tussen geweld (nieuws/games/omgeving) geloof ik. Net zoals er een verband is tussen opvoeding/levenservaring en b.v. gevoeligheid t.o.v. bepaalde (externe) indrukken.

En dan hebben we op het einde alleen nog maar:
"The making of kerkenpad" op TV!

Er is echter één variabel die nooit meegenomen lijkt te worden.

Gewenning lijkt inderdaad zijn optreden te doen bij gamers, maar pas op! Gewenning aan wat? Is het gewenning aan echt geweld, of is het niets meer dan meer onderscheid maken tussen realiteit (recht voor je) en fictie (plaatjes, maar ook foto's en videobeelden)? Niet alleen spelletjes, maar ook massa's films en muziekclip-producties weten de realiteit op een scherm met een flinke korrel zout te doen nemen. Nu krijgen gamers een dergelijke dosis dubbel en dwars door het vele gamen, dus zij vertonen logischerwijs samen met de filmfreaks de grootste afwijking van de massa op het onderscheid kunnen maken.

Uit eigen ervaring ben ikzelf ook ongevoelig voor een hoop beelden en foto's en weet ik veel wat, die geweld portretteren, maar reken maar dat ik meerdere malen geschrokken ben van werkelijk geweld vlak voor mijn neus, ook al was ik totaal niet betrokken.

Wat zegt dat over mij? Nog beter: als menigeen gamer zich hierin kan vinden, wat zegt dit over de conclusie die volgens dit nieuwsbericht als volgt luidt:
Hoewel hieruit niet direct blijkt dat gewelddadige games agressie veroorzaken is het wel een aanwijzing dat dergelijke games effecten hebben op de hersenen die kunnen resulteren in agressief gedrag, aldus de onderzoekers.
@-GF-Annihilator:

Hoewel opvoeding wel degelijk invloed heeft, vind ik dat dergelijke kreten roepen erg eenzijdig is. Genetische invloeden negeren kan niet meer met de huidige wetenschappelijke kennis, hoe graag de samenleving (om totaal verkeerde redenen) dat ook probeert vol te houden.

Precies, eigenlijk weten ze nog niets:
1. De tegenstander is virtueel - en 'meer geweld' lijkt mij moeilijk te meten - je bent immers al aan het doden.
2. Beelden van onschuldige situaties leveren weer een normaal beeld.

Al met al is de conclusie veel te overdreven, en is de jouwe een prima alternatief. De schrijver (of onderzoeker?) heeft zich mogelijk laten leiden door de populaire gedachte dat gewelddadige spellen en tv tot agressie leidt.

Kun je dan eens links geven naar onderzoeken die die genetische invloeden eenduidig bewijzen? Het is de maatschappij normaal om niet naar zichzelf te kijken maar andere 'oorzaken' de schuld te geven.

Het lijkt een beetje op afstompen; normaliseren; gewenning.
ik denk niet dat dat het is

uit het artical :
"Daarnaast bleek de groep met de laagste reactie op de gewelddadige beelden het meeste geweld te gebruiker bij het afstraffen van een virtuele tegenstander."

ze hadden dus een virtueel iemand om af te straffen.

kinderen die net een spelletje hebben gespeeld weten dat wat ze doen niet echt is. na het spelen van zo'n spel waren ze sneller over te halen tot het slaan van een pop (omdat ze nogsteeds aan het spelen zijn).
maar als het op echte mensen slaan aan kwam zat er geen groot verschil.

mensen die veel gamen zijn gewoon meer gewend om "nep" geweld te gebruiken en daar ook meer toe geneigt omdat het voor hen plezier betekend.
dat heeft verder weinig invloed op hoe ze met echt geweld om gaan.

Dat is hetzelfde dat ik liefst zeer bloederige en horror films kijk. Het heeft met adrenaliene te maken. Ik weet zeker dat ik veel minder emotie toon bij dergelijke films of games dan mensen die slecht slapen van een thriller (mijn vrouw bijvoorbeeld). Als je echter naar agressie kijkt in het dagelijks leven, dan ben ik poeslief en loop gevaar juist uit de weg tegenover een andere reactie van mijn vrouw.. :+

En zo ken ik meer mensen hoor die juist het tegenovergesteld beeld laten zien. Ik denk dat dat kan komen omdat je JUIST door minder overheersende emotie je een situatie juist makkelijker kunt relativeren tegenover mensen die juist heel sterk emotioneel reageren en zichzelf niet meer in de hand kunnen houden.

Als autorijder zie ik dagelijks genoeg voorbeelden hiervan.

Geweld gebruiken voor iemand die juist controle heet over z'n emoties is daarmee een bewuste KEUZE. De beslissing om het wel of niet te doen heeft helemaal geen kont te maken met het feit of je wel of niet spellen speelt of agressieve films kijkt, maar juist hoe je met tegenslag en negatieve dingen omgaat in je leven.

Protectionisme is historisch gezien altijd de slechtste strategie geweest om te volgen. Het andere extreem ook uiteraard. In opvoeding moet nou net de nuance tussen die twee extremen begeleid worden.

Een persoon zonder enige tegenslag of negatieve impulsen van buitenaf wordt een vreselijk watje of een wandelende tijdbom. Het tegenovergestelde is ook niet goed (vandaar zo'n goede doel als warchild).

Er zijn ook genoeg studies die aantonen dat het niet zo is... om de zoveel tijd komt iemand weer eens met zoiets... "Ja, het beinvloedt je wel!" ... "Nee, er zijn geen aanwijzingen geconstateerd die aantonen dat geweldadige games aggresief gedrag creeren!"

Ik word er moe van! :Z

Dat is onderdeel van de wetenschap. Discussie, de ene studie bewijst iets, en de volgende bewijst het tegendeel.

Zonder dergelijke praktijken zaten we nu nog in het stenen tijdperk.
Dus wijs niet zomaar een studie af omdat hij al gedaan lijkt te zijn.
Elke studie bevat waardevolle informatie, vaak zorgt deze voor nieuwe inzichten, waardoor een nieuwe studie gestart kan worden om verder te komen.

Mits onafhankelijk onderzocht...

Het nadeel is dat sommige studies alleen maar gedaan lijken te worden voor de studie en niet voor het resultaat!
Als er al zoveel studies zijn gedaan over hetzelfde onderwerp zou er langzamerhand wel een conclusie moeten kunnen worden getrokken. Het feit dat dit niet zo is doet mij vermoeden dat er gewoon twee kampen zijn:
Kamp 1 bestudeerd met voorbedachte rade dat het negatief zal uitvallen,
Kamp 2 bestudeerd met voorbedachte rade dat het positief zal uitvallen!

Dit alles beinvloed door degenen aan wie het rapport moet worden gepresenteerd!

Is dit mijn eindopdracht en weet ik dat mijn prof/opdrachtgever hier negatief tegenover staat? Dan is mijn uitslag toch negatief!

Ik ben benieuwd of er ook echt onafhankelijkke studies hierover zijn gedaan!

Ik snap niet helemaal wat je bedoelt. Het dilemma bij dit soort studies is echter het volgende:

Er ligt een lastige vraag, bv. maakt het zien van (en deelnemen aan) virtueel geweld (games, tv) iemand gewelddadiger?

Er zijn dingen die je kan meten - via vragenlijsten en hersenactiviteiten; het laatste is objectiever dan vragenlijsten, maar vaak is er moeilijker een conclusie uit te trekken.

En dan zijn er de theorieen! De link van meting naar vraagbeantwoording is namelijk erg moeilijk. Mensen worden gestuurd door heel veel variabelen, en die kan je nooit allemaal meenemen. Wat is dan het minimale aantal variabelen dat je in je onderzoek moet opnemen? Vergeet je er een, dan kan alles volledig verkeerd uitpakken. Neem je er een te veel, dan kunnen al je resultaten te zwak worden om iets zinvols te vinden. Iha. zijn simpeler meetbare zaken moeilijker tot de oorspronkelijke vraag te herleiden dan complexe vragen.

In dit geval is er een heldere vraag, een heldere meetmethode, maar een zwakke verklaring waarom de meting een specifiek antwoord moet opleveren; er zijn immers zinvolle alternatieve verklaringen.

Het nut van veel onderzoek op hetzelfde terrein is dat er dan langzaam consensus ontstaat over een mogelijk zinvol model. Tot iemand anders met iets baanbrekend nieuws komt, tenminste :-)

Ik voel me altijd stoer als ik een James Bond spel heb gespeeld :+ En dan voel ik me sterk en kan ik iedereen aan,

Maar...

Als ik hello kitty heb gespeeld wil ik altijd iedereen knuffelen, :o :o

Conclusie: Maakt niet uit wat je speelt, van films word je ook agresief! :? :?

PS: Sesamstraat en het letterpark is zeer gevaarlijk! Je word er zeer agresief van!

Het beïnvloed zeker wel!

Ik gebruik games om me klaar te maken voor judo-wedstrijden. Een uurtje gamen levert een net iets sneller reactievermogen (en in judo gaat het vaak om miliseconden) en ik een tikje agressiever en fanatieker.

Niet alleen geen games hebben dit effect, ook sommige muzieksoorten hebben dit effect, maar voor mij in een niet iets mindere mate

Goed, dus het beinvloed je voor je judo wedstrijd. Maar jij hebt waarschijnlijk wel de info van je ouders mee gekregen dat je niet random mensen op straat hoort neer te meppen, right? Dat lijkt mij meer het probleem. Hoe aggresief je ook bent, als je vanaf kinds af aan al word geleerd dat "violence is bad" (hehe ;)), dan accepteer je dat!

In mijn ogen is het gewoon meer de opvoeding die te kort schiet dan de zelfbeheersing van de mens.

dit heeft weinig met agressiviteit door games te maken. het enige dat martijnvanegdom doet is zorgen dat hij voor de wedstrijd al een goed portie adrenaline door zijn aderen heeft gieren waardoor hij beter gefocussed en geconcentreerd is. als bijkomend voordeel van de adrenaline is hij op zo'n moment een stukje fanatieker, maar ik betwijfel of hij dan ook agresiever is aangezien het wel een sport/spel is waar je van de mat geplukt word als je je niet aan de regels houd

O weet je wat ik hier nou echt van vind dat we hier vewoon met zijn alle geen aandacht meer aan moeten besteden...Ik word zo ziek van zulke berichten en dan ook nog zo inconclusive als het maar zijn kan en bovendien 39 gamers zijn geen mate voor de realiteit!

39 gamers kan een prima steekproef zijn. Het is maar net hoe er op andere factoren gecontroleerd wordt.
Waarom zouden we er geen aandacht meer aan moeten besteden?
Een best groot deel van de manlijke jeugd brengt een aanzienlijk groot deel van zijn tijd door met het spelen van oa geweldadige games. Het is best interssant te kijken wat het effect is van geweld in games. Net zoals het best interessant kan zijn te kijken wat het effect is van 4 uur per dag horror/geweld films kijken..
Het zou best kunnen zijn dat games een soort bliksemafleidende functie hebben wat betreft agressief gedrag. Het kan echter ook best dat deze games mensen die al een neiging tot agressie hebben juist agressiever maakt.

Zeker als je zelf gamed zou dit soort onderzoek moeten boeien.. :)

idd, als ik in die steekproef zou zitten zou eruit komen dat men er juist rustiger van wordt. Een potje HL2/CSS onlaadt me gewoon, je hoeft echt geen schrik te hebben wanneer je langs me loopt op straat en ik net wat heb ge CSSed. Net als muziek, heerlijk na een gestresseerde dag wat hard rock luisteren, die crazy frog daarentegen...

Bij hersenmetingen zijn dit soort steekproefgroottes heel normaal. Het enige nadeel is een gebrek aan onderscheidend vermogen (power) van de statistische analyse; om een significant verschil te vinden moet het te onderzoeken effect behoorlijk sterk aanwezig zijn. Maar als je iets vindt is dat dus duidelijk geen probleem :-)

welles nietes welles nietes,

er komen wel steeds meer van die onderzoeken, en er word maar weinig bereikt. nogmaals gewelddadig word je niet van een spel spelen, geweld zit in je hoofd, en agressie is niet meer of minder dan niet tegen je verlies kunnen. mss zal daar aan gewerkt moeten worden.
die tijd dat ze aan die onderzoeken wijden zullen die mensen moeten besteden aan contact met hun zoon of dochter die weg zit te verkleumen achter de pc!


edit,
is al vaker gezegt dus toen ik aan het typen was, frustreert me wel die snelle posters!!

Het zal wel altijd een welles-nietes spelletje blijven.
Ikzelf ben ook gamer en alhoewel het me niet direct beinvloedt, denk ik wel dat ergens diep vanbinnen er een invloed is.

De mens zijn psyche is veel meer dan wat we ook maar denken te weten. Zolang je er mee kan omgaan vind ik games OK. Ik heb me bijvoorbeeld rot gelachen met Postal 2 hoewel dit spel als extreem gewelddadig bestempeld werd.

Ik zit echter al op tram 2 (20+j dus :P ) en kan die dingen waarschijnlijk beter in hun context plaatsen dan zoonlief van 5j.

Het blijft echter een controversieel standpunt

Zelf merk ik wel dat ik vaak dingen in RL 'voorstel' die ik ingame heb gezien :P Vaak doe ik alsof ik een pistool in handen heb of dergelijks, maar dat kan ook door mijn obsessie voor vuurwapens komen in het algemeen ^^

Dat je er aggressief van kan worden lijkt mij wel, hetzelfde voor actiefilms, je verlegt je grenzen van geweld waardoor aggressie voor jou persoonlijk minder zwaar komt te wegen dan bij anderen.

Het is 'kill or be killed!' Zo was het in de oertijd en zo is het nu nog steeds. Vroeger werd je met een knuppel op je kop geslagen en tegenwoordig gaat men over lijken in een groot bedrijf (misbruik, ontslagen, hielenlikken bij de baas etc etc).

Geweld zit in alle dieren. Dat is de natuur. De natuur kan je niet veranderen alleen accepteren zoals het is. Geweldadige games zijn juist goed voor volwassenen, want dan kunnen ze hun 'oer-agressie' tenminste virtueel kwijt ipv mensen op straat te gaan lastig vallen...

Iedereen is in staat om te moorden btw. We hebben alleen een maatschappij opgebouwd waarbij dat niet meer nodig is om te overleven. Daarom leren we van-kinds-af-aan onze geweldadige impulsen te bedwingen...

Instinct dat is. Vroeger was de mens nog prooi, toen we net van de apen afstamden, daarna gingen we zelf jagen en dat zit er nog steeds in, met games kun je dat een beetje naar boven laten komen.

Sommige mensen kunnen dat niet aan en draven door. (Back to your roots ;) )

voor jou omdat we van apen afstammen :D

Ik als Christen zijnde is het, omdat wij als mensen een (algemeen, collectieve) zonde hebben begaan door van de boom van goed en kwaad hebben gegeten en daardoor zondigen :( (o.a. mensen neerknallen, liegen etc) en dus ook aggresief worden. (zij het door games, zij het door het journaal) |:(

PS: dit is niet om een flamewar te starten!!!)

@Greyh0und

Ach ja.. ieder zo zen sprookjes hé ;)

Die hele discussie is toch niet nodig? Je hoeft echt niet terug naar de oertijd voor de jagende mens.
Het is eerder sinds een paar honderd jaar dat jagen uit de mode is geraakt als voedselvoorziening (voor perspectief, de vader van jou overgrootopa ongeveer)
Als je nagaat dat tussen het jaar 0 en nu slechts zo'n 100 generaties zitten is in hele korte tijd meer veranderd dan ooit in de geschiedenis, qua manier van leven.
Daarom is het best interessant te kijken hoe emoties die tot voor kort normaal waren nu hun uitweg vinden.

Vaak doe ik alsof ik een pistool in handen heb of dergelijks,
dat is gewoon "speel geweld" natuurlijk
zou je als je een echt pistool had hem ook echt hebben getrokken? natuurlijk niet.

Als de eo weer eens op tv is wordt ik ook agressief.

Ben benieuwd wanneer ze een onderzoek doen naar het effect van de computer op het gedrag van de mens. Sommige mensen worden daar compleet aggressief van :)

Computers 18+ :)

Ook niet zo vreemd als ik m'n zoveelste 404 error krijg bij het proberen te bezoeken van een pornosite :+

Dat heet het uiten van frustraties door het niet in staat te zijn te kunnen (willen?) begrijpen hoe het werkt, met een getraumatiseerde PC als eindresultaat :7

Dan moet je trouwens veel meer gaan verbieden. Die tricktrack-kubussen, DAAR wordt je pas frustie van als je ze weer eens niet kunt oplossen! Die kan ik dan wel vermorzelen, pletten, verbranden, in stukken snij.....

....ehm.... onderzoekje, iemand? (8>

;)

Gelukkig is het 20:00 uur journaal niet vol van geweld, moord en babylijkjes....kranten/tv journaals, en nu.nl bieden dagelijks geweld in allerlei vormen aan.

(Geweldadige) games kies je voor, het wordt je verder niet opgedwongen om verplicht te spelen.

Begon allemaal al tig jaar geleden met Galaxy, aliens om zeep helpen op de arcadekast.

Wat dacht je van pacman, die telkens maar weer werd opgegeten door de spookjes... tenzij je een kersje opat dan kon jij hun opeten MUWHAHAHAHAHA!!!

Ontopic: wat een onzin, het zoveelste onderzoek in het rijtje dat zegt dat het effect heeft, staat weer mooi tegenover het rijtje waarin wordt geconcludeerd dat het geen effect heeft... Dit soort onderzoeken is nou echt een geval van vechten tegen de bierkaai ;) (je moet niet vechten tegen bier, maar opdrinken, gaat veel makkelijker en is leuk!)...

Juist ja, maar een aantal volwassenen is nog niet zo bekend met games, en vinden het raar om zelf iemand die uit polygonen bestaat neer te schieten, maar op het journaal, "jah, dat gebeurd toch elke dag?"
Dat noemt men dan "realiteit" en vind men minder erg om te laten zien zonder enig censuur of wat, terwijl de kindjes nog niet op bed liggen.

Ik werk als vormgever bij het nos journaal (en speel ook redelijk fanatiek UT) en ja je stompt idd af van al dat gedoe, maar ik kan nou niet zeggen ik er geweldadiger van word. Ik merk wel dat mijn gevoel voor humor wel enigszins verandert, het is allemaal een stuk groffer dan vroeger en dat is waarschijnlijk een manier om het van je af te zetten. Beeld zegt niks, dat is gewoon een kwestie van gewenning, ik zie ze nergens aantonen dat gamers over het algemeen meer mensen mishandelen/vermoorden.

Ik denk dat het eerder is zoals in het artikel staat:
maar dit zou ook veroorzaakt kunnen worden doordat dergelijke mensen sneller dergelijke games spelen
En indien games toch gewelddadig maken, denk dat de invloed zodanig klein is, dat bijvoorbeeld de oorlog in Iraq ofzo, meer invloed zullen hebben dan games.

om maar niet te zeggen hoe de invloed van oorlog effect heeft op de spellen.. (bepaalde rts-en pakken toch wel redelijk actuele informatie in hun games...)
«  1  2  3  4  5  6  7  8  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:29
Vorige 19:18
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: