Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Tip de redactie

Microsoft verdubbelt tijdelijk gratis opslag OneDrive naar 30GB

Door RoD , 20 september 2014 12:28281 reacties

Microsoft maakt het tijdelijk mogelijk om 30GB aan gratis opslag te krijgen bij zijn cloudopslagdienst OneDrive. Daarvoor moeten gebruikers op hun smartphone automatische upload van foto's naar OneDrive aanzetten.

Volgens Microsoft moeten gebruikers die hun opslagcapaciteit verdubbeld willen zien de automatische upload van foto's die genomen zijn met de smartphonecamera voor het eind van de maand aanzetten. Dan wordt gratis de opslagcapaciteit op 30GB gezet. Dat geldt ook voor bestaande gebruikers van OneDrive en gebruikers die de automatische upload al aan hebben staan.

Gebruikers die beschikken over een mobiel apparaat met Windows, Windows Phone, Android of iOS kunnen de gratis opslagcapaciteit claimen. Microsoft maakt geen melding van BlackBerry, maar het blijkt dat ook deze gebruikers de gratis extra opslag kunnen claimen.

OneDrive is niet de enige dienst die extra opslagcapaciteit aanbiedt in ruil voor het automatisch uploaden van foto's. Onder andere Dropbox biedt op deze wijze extra opslagcapaciteit aan. Cloudopslagdiensten hopen zo dat er meer gebruik wordt gemaakt van de opslagcapaciteit.

Reacties (281)


´Google werkt aan backups en 'account transfer' voor Android´

Door RoD , 20 september 2014 11:45122 reacties

Google lijkt te werken aan een grote update voor Android die wordt uitgerold via Google Play Services. Een uitgelekt installatiebestand toont aan dat er onder andere wordt gewerkt aan verbeterde backups en het overzetten van accounts tussen twee apparaten.

Google Play ServicesAndroid Police kreeg een apk-installatiebestand voor Google Play Services in handen. Volgens de site, die vaak als eerste bericht over nieuwe Android-features die via Play Services worden uitgerold, gaat het om versie 6.1 die onlangs naar Android-gebruikers is verstuurd. Met de app kan Google automatisch onderdelen van Android updaten zonder dat gebruikers dit handmatig hoeven doen of moeten wachten op de fabrikant van hun Android-apparaat.

In de nieuwe versie van Play zijn verscheidene nieuwe features te vinden, aldus Android Police. Zo lijkt Google te werken aan de mogelijkheid om bestanden en instellingen als backup op te slaan in Google Drive. Momenteel bevat Android nog geen uitgebreide backupmogelijkheid, waardoor veel gebruikers zijn aangewezen op externe oplossingen, zoals het populaire Titanium Backup.

Het overzetten van accountgegevens, bestanden en instellingen naar een nieuw Android-apparaat moet makkelijker worden in versie 6.1 van Play Services. In de code wordt melding gemaakt van een functie om een verbinding te leggen tussen twee apparaten, bijvoorbeeld via bluetooth, om vervolgens gegevens uit te wisselen. Dit lijkt het voor Android-gebruikers gemakkelijker te moeten maken om over te stappen naar een nieuw apparaat.

In Play Services 6.1 lijkt ook aandacht te zijn voor beveiliging. Zo verwijzen delen van de code naar 'personal unlock', een functie waarmee een Chrome OS-apparaat automatisch kan worden ontgrendeld als het bijbehorende Android-apparaat in de buurt is. Deze unlockfunctie werd eerder al ontdekt, maar lijkt nu ook daadwerkelijk in Android te worden ingebouwd.

Advertenties lijken de mogelijkheid te krijgen om evenementen in de agenda van de gebruiker te zetten. Ook lijkt het mogelijk om afbeeldingen in de Gallery-app te plaatsen. Hiervoor is echter wel toestemming van de gebruiker voor nodig. Verder dook Nearby op in de Play Services-code; dit is een functie die apparaten automatisch voorgeprogrammeerde interacties met elkaar laat aangaan als ze bij elkaar in de buurt zijn. Deze feature lijkt ook voor games beschikbaar te komen.

Tenslotte lijkt Google zijn supportfeatures te willen verbeteren. Zo zijn er verwijzingen ontdekt naar een klantenservice die werkt via Hangouts; Android-gebruikers zouden hiermee hun vragen kunnen stellen aan Google-medewerkers, al is de precieze implementatie nog onduidelijk.

Google Play Services

Reacties (122)


Google verplicht niet langer Google+-account te nemen bij Gmail

Door RoD , 20 september 2014 11:0491 reacties

Google verplicht nieuwe gebruikers van Gmail niet langer om zich bij het aanmaken van het account ook in te schrijven voor Google+. De internetgigant hoopte met de verplichting nieuwe gebruikers voor zijn sociale netwerk te werven.

De aanpassingen in het registratieproces voor Gmail-accounts zijn door Google niet aangekondigd, maar lijken stilletjes te zijn doorgevoerd, zo merkt WordStream op. Bij het aanmaken van een Gmail-account is het niet langer verplicht om ook het sociale netwerk Google+ te activeren, maar is het nu een keuzeoptie tijdens het registratieproces.

Alhoewel Google+ niet langer verplicht is, moeten gebruikers wel een account hebben als zij verscheidene andere diensten van Google willen gebruiken. Zo is het bij het schrijven van reviews op verschillende diensten en het uploaden van video's naar YouTube nog altijd verplicht om het Google-account in te schrijven bij Google+. Het is onduidelijk of het bedrijf het verplicht gebruik van Google+ in de toekomst verder af gaat bouwen.

Twee jaar geleden paste Google het registratieproces voor het aanmaken van een Google-account aan, zodat aanmelding bij Google+ verplicht werd. Dat deed de internetgigant om sneller nieuwe gebruikers te werven voor zijn destijds relatief nieuwe sociale-netwerksite. Google+ heeft echter nooit veel populariteit gekend en eerder dit jaar werd de ontwikkeling van de site, na het vertrek van topman Vic Gundotra, op een laag pitje gezet.

Gmail inschrijving Google+

Reacties (91)


'Grieks bedrijf kan Staatsloterij manipuleren door loten digitaal aan te passen'

Door RoD , 20 september 2014 10:34156 reacties

Het zou voor medewerkers van een Grieks bedrijf mogelijk zijn om de Staatsloterij te manipuleren voor eigen gewin. Het bedrijf Intralot heeft toegang tot het bestand met loten en kan hierin aanpassingen doen zonder dat dit opvalt.

Dat zegt De Volkskrant op basis van oud-medewerkers van Intralot. Het Griekse bedrijf beheert systemen voor de Staatsloterij en heeft daardoor toegang tot het bestand waarin lotnummers zijn opgeslagen. Volgens de krant kunnen medewerkers dit bestand aanpassen zonder verdere tussenkomst van de Staatsloterij. Ook heeft het bedrijf op zijn Griekse hoofdkantoor de mogelijkheid om loten uit te printen.

Doordat er geen controle is, kunnen de Griekse medewerkers loten vervangen en deze op eigen naam zetten. Doordat er geen logbestanden worden bijgehouden en het aantal loten in het bestand gelijk blijft, wordt de manipulatie niet ontdekt. Wel heeft de Staatsloterij gegevens over de regionale verkoop van loten, waardoor een onevenredig hoog aantal prijzen in een bepaalde regio uiteindelijk op zal vallen, aldus De Volkskrant.

Om niet op te vallen zouden de medewerkers van Intralot een beperkt aantal loten moeten manipuleren. Volgens De Volkskrant is het echter niet duidelijk of er daadwerkelijk misbruik is gemaakt van de mogelijkheid om loten aan te passen. Intralot beheert sinds 2010 de systemen van de Staatsloterij.

Eerder kondigde de Kansspelautoriteit al aan de praktijken bij de Staatsloterij te zullen onderzoeken. Het onderzoek richt zich op 'de beveiliging van bestanden en systemen rondom het trekkingsproces'. Er zouden onder andere onregelmatigheden zijn ontdekt bij recente loterijen. Zo werden er bij de Koningsdagverloting meer loten in de trekking opgenomen dan dat er waren verkocht. Daardoor lijkt het aannemelijk dat er binnen Intralot wel degelijk misbruik werd gemaakt van het beveiligingslek.

Reacties (156)


Golden Realms-uitbreiding is beschikbaar voor Age of Wonders 3

Door RoD , 20 september 2014 09:407 reacties, submitter: aquabio

Spelers van Age of Wonders III kunnen het uitbreidingspakket Golden Realms kopen, zo heeft Triumph Studios bekendgemaakt. De uitbreiding brengt onder andere het Halfling-ras en een drietal nieuwe scenario's.

Volgens Triumph Studios kan de uitbreidingsset Golden Realms via Steam worden aangeschaft; bij de introductie wordt 20 procent korting gegeven waardoor de software momenteel een prijs van bijna 10 euro heeft. Golden Realms brengt vele nieuwe features naar Age of Wonders III, maar de belangrijkste is de introductie van het Halfling-ras en de bijbehorende campagne met drie scenario's.

Tegelijkertijd met het uitbreidingspakket is patch 1.4 uitgebracht. Deze gratis softwareupdate moet onder andere meer balans aanbrengen in het spel. Tevens komt er ondersteuning voor de Steam Workshop, waarmee geïnteresseerden mods kunnen bouwen, en Cloud Saves.

Er kwam eerder al een trailer naar buiten van Golden Realms. Age of Wonders III is het eerste spel van het Nederlandse Triumph Studios sinds 2009. De game kwam eerder dit jaar uit; wie het spel met een preorder kocht kregen al toegang tot een extra scenario onder de naam Elven Resurgence.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (7)


'Samsung brengt eerste Tizen-smartphone in november in India uit'

Door RoD , 20 september 2014 08:3931 reacties

Samsung lijkt van plan te zijn om in november zijn eerste Tizen-smartphone op de markt te brengen. De release staat gepland voor de Indiase markt. De Koreaanse fabrikant kampte meerdere malen met vertraging bij de release van de eerste Tizen-toestellen.

Dat meldt The Economic Times op basis van uitspraken van Samsung. Het eerste toestel met het Tizen-besturingssysteem moet na de Hindoestaanse feestdag Diwali, dit jaar op 23 oktober, op de markt komen, aldus een Samsung-topman. In November zou dan de Tizen-smartphone in de winkel moeten liggen, maar meer specifieke informatie ontbreekt. Wel wilde Samsung kwijt dat het toestel naast het bestaande aanbod van Android-smartphones in de winkel komt liggen. Gegevens over een eventuele Europese release en de specificaties van het bewuste toestel zijn er niet.

De eerste versie van Tizen kwam al meer dan twee jaar geleden uit. Samsung heeft meerdere malen aangekondigd met een smartphone te zullen komen die op het mobiele besturingssysteem draait, maar telkens bleek de release te moeten worden uitgesteld. De release van de eerste Tizen-smartphone zou daarom een mijlpaal betekenen voor de fabrikant.

In juni werd nog de Samsung Z aangekondigd, maar de release daarvan werd kort daarna alweer afgeblazen. Het toestel dat Samsung voor de Indiase markt wil uitbrengen is waarschijnlijk een ander model.

Tizen

Reacties (31)