Twee bedrijven die samen goksites aanboden die zich op Nederland richtten, moeten samen een boete van 180.000 euro betalen. Het aanbieden van kansspelen die zich op Nederland richten is verboden, al komt daar verandering in.
Het gaat om goksites die zich in het buitenland bevonden, maar wel de Nederlandse taal aanboden aan bezoekers. De sites voerden nog aan dat ze waren bedoeld voor Nederlanders in het buitenland, maar in die gedachtengang gaat de Kansspelautoriteit niet mee, ook omdat de sites Nederlanders niet blokkeerden. De twee bedrijven, Total E Soft en XKL, moeten samen een boete van 180.000 euro betalen.
De twee bedrijven boden veertien goksites aan; Total E Soft ontwikkelde de software, terwijl XKL de sites beheerde. Beide bedrijven werkten volgens de Kansspelautoriteit nauw samen. Inmiddels weren de bewuste sites Nederlanders, maar toch moeten ze samen de boete betalen. De boete is aan de bedrijven en de directeuren van Total E Soft opgelegd. "Het is aan hen om te bepalen hoe ze dat onderling willen verrekenen", aldus een woordvoerder van de Kansspelautoriteit.
Het kabinet wil het mogelijk maken voor goksites om zich ook op Nederlanders te richten. Daartoe zal een vergunningsstelsel worden opgetuigd. Sites zonder vergunning die zich op Nederlanders richten, zullen ook in de toekomst worden beboet, waarschuwt de Kansspelautoriteit.