Tip de redactie

Pennenmaker Bic brengt tablet voor educatie uit

Door Olaf van Miltenburg, 6 oktober 2012 16:46106 reacties

De Franse pennenfabrikant Bic brengt zijn eigen tablet op de markt. De Bic Tab bevat een Atom, is mede ontwikkeld door Intel en is onderdeel van een overkoepelend educatieplatform. Bic levert de stevige tablet met een speciale stylus.

Bic staat bekend als fabrikant van pennen, scheermesjes en wegwerpaanstekers, maar maakt nog veel meer schrijfwaren en ook watersportartikelen als surfplanken, kano's en bootjes. In Frankrijk is het bedrijf nu een elektronisch educatieplatform rondom een tablet begonnen. De Bic Tab heeft een 10,1"-scherm met resistieve aanraaktechnologie. De tablet bevat een niet nader aangeduide Atom-soc en is dan ook mede ontwikkeld door Intel, als onderdeel van zijn Classmate PC-programma. Bic levert de tablet met een stylus die speciaal voor kinderhanden geoptimaliseerd zou zijn.

BIC Tab BIC Tab BIC Tab BIC Tab

De Bic Tab draait de Bic Connect-interface, die uit meerdere leermodules bestaat die leraren zelf kunnen aanpassen. Docenten kunnen via software op een reguliere laptop de oefeningen nakijken en nieuwe oefeningen uitrollen naar de tablets van een klas. Vanaf het tweede kwartaal van 2013 moet ook een connectie met digitale schoolborden beschikbaar zijn. Bic levert het educatieplatform inclusief 6, 15 of 30 tablets, een opberg- annex oplaadstation en ondersteuning. De prijs bedraagt 6000 tot 20.000 euro, afhankelijk van het pakket.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (106)


Succesvolle collisionaanval SHA-1 in zicht

Door Jan Kazemier, 6 oktober 2012 14:1082 reacties

Volgens een ruwe schatting van Intel Labs-medewerker Jesse Walker is het in 2018 haalbaar om betaalbaar een collisionaanval uit te voeren op SHA-1 hashes. Dat zou betekenen dat het tijd is om over te stappen op nieuwere hashing-algoritmes.

Beveiligingsonderzoeker Bruce Schneier meldt op zijn blog dat het niet lang meer zal duren voor het haalbaar wordt om met succes een aanval uit te voeren op het SHA-1-hashalgoritme. Hij citeert hierbij een mail van Jesse Walker, Principal Engineer bij de security-afdeling van Intel Labs. Zijn bericht verscheen op een mailinglijst van het National Institute of Standards and Technology.

Volgens een ruwe schatting van Walker kost de apparatuur voor een dergelijke aanval in 2012 nog zo'n 2,77 miljoen dollar. In 2018 zal dit afgenomen zijn tot 173.000 dollar, waardoor het voor criminele organisaties mogelijk zou moeten worden een dergelijke aanval uit te voeren. In 2021 zou het bedrag afnemen tot 43.000 waardoor ook onderzoekers bij universiteiten een dergelijke aanval zouden kunnen uitvoeren.

Bij bovenstaande berekening is de aanname gedaan dat 260 pogingen nodig zijn voor een aanval. Ook neemt Walker aan dat de wet van Moore nog blijft gelden en dat de kosten van servers gelijk zullen blijven. In 2009 publiceerden onderzoekers een aanval waar slechts 252 pogingen nodig zouden zijn. Per poging zijn ongeveer 214 berekeningen nodig. Verdere verbeteringen in hardware en kraakmethodes zullen het vinden van botsingen versnellen.

Hashes worden gebruikt om de authenticiteit van bestanden en datastromen te waarborgen. Ze worden onder andere toegepast in beveiligd webverkeer via het webprotocol https. Het algoritme berekent op basis van de sleutel een tekenreeks, de hash, die uniek zou moeten zijn. Bij een aanval wordt een botsing gezocht: een sleutel die dezelfde hash oplevert als de echte sleutel.

Bruce Schneier concludeert dat het tijd is om over te stappen op nieuwere hashing-algoritmes, zoals SHA-2 en SHA-3. Eerder deze week koos het NIST uit 64 voorstellen een algoritme voor de SHA-3-standaard.

Reacties (82)


Amazon koopt eigen hoofdkantoor voor ruim 1 miljard dollar

Door RoD , 6 oktober 2012 13:5060 reacties

Amazon heeft een bedrag van 1,16 miljard dollar uitgegeven voor kantoorpanden in Seattle. Op de grond staat het hoofdkantoor van het onlinewarenhuis en het gaat mogelijk om de grootste deal ooit in de VS met betrekking tot onroerend goed.

De panden beslaan een oppervlakte van 167.225 vierkante meter en staan in de South Lake Union-buurt van Seattle. De vorige eigenaar was het investeringsbedrijf waarvan Microsoft-medeoprichter Paul Allen de eigenaar is. Amazon huurde de panden al van Allens bedrijf, maar wil nu de volledige eigenaar worden van het hoofdkantoor, waardoor het een bedrag van 1,16 miljard dollar zal betalen aan het investeringsbedrijf. De deal moet in het vierde kwartaal worden afgerond.

Amazon heeft al laten weten dat er plannen zijn voor uitbreiding. Doordat het aantal werknemers bij het bedrijf toeneemt moeten er meer kantoorpanden worden gebouwd, evenals woonfaciliteiten voor nieuwe werknemers. Het onlinewarenhuis had eerder al laten weten kantoorpanden te zullen aankopen, waarbij de totale oppervlakte bijna het dubbele van het hoofdkwartier in Seattle moet worden.

Reacties (60)


Microsoft geeft eigen apps Windows 8 een upgrade

Door Olaf van Miltenburg, 6 oktober 2012 12:3687 reacties, submitter: mrtnptrs

Hoewel Windows 8 de release-to-manufacturing-status heeft, gaat Microsoft voorafgaand aan de daadwerkelijke introductie eind oktober nog de nodige app-updates uitbrengen. Onder andere Mail, Maps, Bing en Music worden aangepast.

Microsoft geeft zaterdag zijn Bing-app voor Windows 8 een upgrade. Onder meer gaat de app betere lokale resultaten en gerelateerde zoekitems bieden. Bing is niet de enige Microsoft-app die standaard in Windows 8 zit en die nog bijgewerkt wordt. In de aanloop naar de introductie van het besturingssysteem, op 26 oktober, krijgen onder andere Skydrive, Mail, Calendar, People, Messaging, Photos, Music, Maps en Games een upgrade.

Zo wordt het bij Mail mogelijk om conversaties te zien en krijgt de app volledige imap-ondersteuning. Microsoft maakt het daarnaast mogelijk om te zoeken in SkyDrive en folders en bestanden via de app te hernoemen. Ook kunnen gebruikers straks foto's croppen en roteren, terwijl er ondersteuning komt voor het bekijken van foto's en video die op een netwerklocatie staan. Daarnaast krijgt Maps, Bird Eye's View en ondersteuning voor indoor-plattegronden voor een groot aantal locaties.

Music krijgt een uitgebreidere Now Playing-weergave en ook komt er suggestiefunctionaliteit met de naam SmartDJ. Via de Games-app wordt het straks ook mogelijk in-game-betalingen te verrichten en Video maakt betalen voor films in lokale valuta mogelijk.

Microsoft heeft verder geen details gegeven over de data waarop apps bijgewerkt worden, maar de updates komen automatisch zichtbaar in de Store-tile. Gebruikers kunnen de updates in rechterbovenhoek aanklikken en vervolgens kiezen welke ze door willen voeren, schrijft Microsoft-medewerker Gabriel Aul op het Windows 8-blog.

Windows 8 Start Store

Reacties (87)


XBMC viert tiende verjaardag

Door Jan Kazemier, 6 oktober 2012 11:23104 reacties, submitter: MClaeys

Opensource mediacenter XBMC viert deze week zijn tiende verjaardag. Begin oktober 2002 kwam de eerste bèta van de populaire mediacenter-software tot stand door het samenvoegen van twee projecten. Sindsdien verschenen vele versies.

Op 5 oktober 2002 kwam de mediaspeler tot stand doordat de bedenker van YAMP, een gebruiker met de bijnaam Frodo, zich bij het Xbox Media Player-team voegde en de twee projecten samenvoegde. De eerste publieke bètaversie van de gecombineerde broncode kwam tien jaar geleden beschikbaar onder de naam Xbox Media Player.

Sinds die release zijn er vele versies van de mediaspeler verschenen. De eerste stabiele versie, v1.0.0, kwam uit in 2004 en kreeg de nieuwe naam Xbox Media Center. In 2006 kwam versie v2.0.0 uit onder de naam XBMC. In 2007 werd Linux-ondersteuning toegevoegd.

De developers stellen dat het project vele evoluties heeft meegemaakt. Zo is het versiebeheer van CVS via SVN naar GitHub verplaatst. Ook ondersteunt het project inmiddels vele platforms, formaten, features en skins.

Onlangs werd een Android-versie aangekondigd. Avontuurlijke tweakers kunnen de nightly-builds hier al van uitproberen. Binnenkort wordt een versie met de toepasselijke naam XBMC Frodo vrijgegeven. Deze versie zal onder andere tv-programma's kunnen opnemen. Ook willen de ontwikkelaars de software op de Android-console Ouya uitbrengen.

XBMC in 2007

Reacties (104)


Apple verlengt gratis opslaguitbreiding oude MobileMe-gebruikers

Door Olaf van Miltenburg, 6 oktober 2012 10:5654 reacties, submitter: internetinfo

Voormalige MobileMe-gebruikers die een betaald account hadden kunnen nog een jaar lang van de uitgebreide gratis opslagcapaciteit van iCloud gebruikmaken. Aanvankelijk zou de extra opslag eind september komen te vervallen.

Apple MobileMe USMeer dan een jaar geleden maakte Apple bekend met zijn MobileMe-dienst te stoppen en in plaats daarvan kwam het gratis iCloud. Om betalende MobileMe-gebruikers te stimuleren over te stappen op iCloud, gaf Apple ze 10GB, 20GB of 50GB opslagruimte, waar normaal gesproken slechts 5GB gratis is voor e-mail, afbeeldingen en back-ups. De opslaghoeveelheid die gebruikers kregen was afhankelijk van de hoeveelheid waar ze voorheen voor betaalden. De upgrade was echter tijdelijk en zou 30 september 2012 komen te vervallen.

"Als dank aan onze voormalige MobileMe-leden, blijven wij een jaar lang deze gratis upgrade voor opslagruimte aanbieden tot 30 september 2013", laat het iCloudteam van Apple zijn gebruikers nu in een e-mail weten. Na die datum valt de opslagcapaciteit terug naar de standaardhoeveelheid van 5GB en ook vervalt de hoeveelheid gratis gigabytes als de iCloud-gebruikers tussentijds voor een betaalde uitbreiding kiezen, staat in de melding van Apple.

Reacties (54)


'Android 4.2 verbetert accuduur en biedt meer aanpasbaarheid' - update

Door RoD , 6 oktober 2012 09:41169 reacties

Er zijn details verschenen van Android 4.2, een nog onaangekondigde versie van het mobiele OS. Google zou met Project Roadrunner de software efficiënter met de accu om laten springen. De informatie bleek echter niet echt: het is een hoax.

Update, 8 oktober: Android And Me heeft de post teruggetrokken en excuses gepubliceerd, omdat het verhaal uit de duim gezogen zou zijn. Tweakers.net streeft ernaar alleen geruchten te publiceren die de redactie zelf heeft kunnen verifiëren of die komen van bronnen die vertrouwd worden. Android And Me was tot dit voorval een vertrouwde bron. Voor de volledigheid laten we dit bericht wel online staan.

Volgens Android And Me, die een anonieme bron citeert, is Project Roadrunner vergelijkbaar met Project Butter dat bij Android 4.1 werd geïntroduceerd; daarbij poogde Google om de interface soepeler te maken. Met Roadrunner moet dus de accuduur voor mobiele apparaten worden verbeterd. Het Customization Center laat gebruikers zaken aan het OS aanpassen, waarbij onder meer voor een andere launcher kan worden gekozen: hiermee kunnen gebruikers dus zelf verregaande aanpassingen doen aan de interface. Het was in veel gevallen al mogelijk om zelf een launcher te downloaden, maar het aanpassingscentrum moet dit proces gemakkelijker maken.

Ook wil Google zijn Play-winkel aanpassen. Het moet onder andere gemakkelijker worden om in de online winkel te betalen. Dit geldt zowel voor apps, als voor microtransacties binnen apps. Verdere vernieuwingen zijn gepersonaliseerde zoekopties en de mogelijkheid om van promoties en acties op de hoogte te worden gehouden; gebruikers krijgen in het laatste geval een notificatie. Google gaat ook de videospeler aanpassen en komt met nieuwe api's die ontwikkelaars kunnen gebruiken voor video.

Tenslotte moet Google Now worden verbeterd in versie 4.2 van het mobiele besturingssysteem. Dit systeem voorziet gebruikers van relevante informatie zonder dat zij daarom hoeven te vragen, maar kan ook met de stem worden bediend: de nieuwe versie moet ervoor zorgen dat gebruikers zaken over het besturingssysteem kunnen vragen. Daardoor lijkt Google Now als een soort handleiding voor Android te moeten gaan fungeren.

Android And Me maakt ook melding van aanpassingen aan het Nexus-programma van Google: fabrikanten zouden nu er zelf voor kunnen kiezen om toestellen in de Nexus-serie uit te brengen, zolang zij aan een aantal eisen voldoen. De belangrijkste eis daarbij is dat er een stock-versie van Android op het toestel moet draaien. Deze informatie komt overeen met eerdere geruchten.

Overigens bleek al dat verscheidene fabrikanten aan Nexus-toestellen werken. Van Samsung kwam enige tijd geleden al informatie naar buiten, terwijl recentelijk details naar buiten kwamen over een Nexus-smartphone van LG. Laatstgenoemde wordt waarschijnlijk eind deze maand aangekondigd en is mogelijk het eerste toestel met Android 4.2.

Android 4.2 is de opvolger van Android 4.1, die eind juni werd aangekondigd. Naast Googles Nexus-apparaten draaien er nog maar weinig toestellen op Android 4.1, al zijn verscheidene fabrikanten inmiddels begonnen met software-updates. Mocht Google snel met Android 4.2 komen, dan betekent dit dat fabrikanten opnieuw hun mobiele apparaten geschikt moeten maken voor de nieuwe versie. Omdat dit proces voor smartphones en tablets met aangepaste Android-versies lang duurt, zorgt dit voor fragmentatie van het OS, iets wat waarschijnlijk heeft bijgedragen aan het openstellen van het Nexus-programma door Google.

Reacties (169)


Oracle gaat in beroep in zaak omtrent gestolen Java-code

Door RoD , 6 oktober 2012 09:2342 reacties

Oracle heeft aangekondigd in hoger beroep te gaan tegen de beslissing van de rechter om claims omtrent het stelen van Java-code door Google af te wijzen. Volgens Oracle heeft Google de gestolen code wel gebruikt voor Android.

De stap van Oracle om hoger beroep in te stellen komt niet als een verrassing, aangezien het bedrijf eerder al claimde dit te zullen doen wanneer het de rechtszaak tegen Google zou verliezen. Oracle lijkt alleen in de copyrightzaak omtrent gestolen Java-code in beroep te gaan; de zaak waarin het Google beschuldigde van patentinbreuk lijkt daardoor te blijven rusten.

Overigens werd Google al wel schuldig bevonden aan het inbreuk maken op het copyright van Oracle, maar er werd later geoordeeld dat het in dit geval om fair use zou gaan, waardoor de internetgigant geen schadevergoeding hoeft te betalen. Google maakt gebruik van Java-code, met name api-packages, voor zijn mobiele besturingssysteem Android, dat een op Java gebaseerde Dalvik Virtual Machine gebruikt om applicaties te draaien.

Eerder werd Google al vrijgesproken van het inbreuk maken op patenten van Oracle met het Android-besturingssysteem. Uiteindelijk werd laatstgenoemde veroordeeld tot het betalen van 1,1 miljoen dollar om de proceskosten van Google te vergoeden.

Reacties (42)