Tip de redactie

TomTom waarschuwt voor tegenvallende omzet

Door Arie Jan Stapel, 9 juli 2006 12:4864 reacties, submitter: Ateq, bron: De Telegraaf

TomTom, producent van navigatiesystemen, heeft bekend gemaakt dat de omzet in het tweede kwartaal van 2006 lager zal uitvallen dan eerder werd verwacht. Terwijl analisten tot dusver nog uitgingen van 309 tot 375 miljoen euro, verwacht TomTom thans nog ongeveer 275 miljoen omzet in het tweede kwartaal te halen. Oorzaak van de tegenvaller is de slechte leverbaarheid van een niet nader genoemd onderdeel voor de nieuwe TomTom Go, waardoor de productiedoelstellingen niet gehaald konden worden. De leveringsproblemen zijn inmiddels voorbij en TomTom neemt aan dat de verwachte jaaromzet van 1,1 tot 1,3 miljard euro gewoon zal worden gehaald. De definitieve cijfers van het tweede kwartaal zullen op 25 juli bekend worden gemaakt. Effectenbank Kempen & Co verwacht niet dat het aandeel TomTom onderuit zal gaan omdat de leveringsproblemen al langer bekend waren en de brutomarge nog altijd minstens 40 procent bedraagt.

TomTom GO 910 doos

Reacties (64)


Computercriminaliteit in België neemt flink toe

Door Caroline Schröder, 9 juli 2006 10:2035 reacties, bron: ZDNet.be

cybercrime, cybercriminaliteit, computercriminaliteit, politie, internetDe Federal Computer Crime Unit (FCCU) in België heeft vorig jaar maar liefst 45 procent meer strafbare internetfeiten ontdekt dan het jaar ervoor. In 2005 werden 17.490 strafbare feiten gepleegd tegen 12.002 in het jaar ervoor. Bij het online meldpunt voor computer- en internetcriminaliteit kwamen 27.325 meldingen binnen. Een groot deel van die klachten betrof oplichting, zoals goederen die wel betaald werden, maar vervolgens nooit bij de kopers arriveerden. Phishing bleek ook een populaire vorm van internetcriminaliteit; het aantal meldingen van deze vorm van internetfraude nam ook toe. Het aantal internetopsporingen liet zelfs een groei van meer dan 200 procent zien met 1.296 vorderingen in 2005 tegen 654 in 2004. De Belgische internetpolitie heeft 29 mensen in dienst.

Reacties (35)


Jongen met iPod op getroffen door bliksem

Door Caroline Schröder, 9 juli 2006 09:48182 reacties, submitter: Ateq, bron: Denverpost

Jason Bunch zal nog lang herinnerd worden aan die keer dat hij naar Metallica luisterde tijdens het grasmaaien. Met zijn iPod op zijn oren wilde hij nog even snel het gazon doen voor de storm zou opsteken. Het volgende moment vond hij zichzelf brakend terug in bed, terwijl het bloed uit zijn oren liep. De zeventienjarige Jason was getroffen door de bliksem. Hoe hij van het gazon in zijn bed was beland, kan hij zich niet herinneren. Bunch belde 911 en werd naar de intensive care gebracht. Zijn oren zijn aan de binnenkant verbrand en met name aan zijn rechteroor is Bunch gedeeltelijk doof. Zijn haar is verschroeid en de wonden op zijn lichaam laten precies zien hoe het snoer van zijn iPod liep: van zijn oren naar zijn rechterheup, waar hij de mp3-speler droeg. Zijn iPod heeft zijn beste tijd gehad: er zit aan de achterkant een gat in het apparaatje en van de oordopjes zijn alleen groene draden over. Inmiddels is de tiener weer thuis. Zijn moeder en hij zijn ervan overtuigd dat de iPod als een soort antenne gefungeerd heeft, ook omdat omringende hogere bomen niet door de bliksem geraakt werden. Weerexperts denken niet dat een iPod als bliksemgeleider dient en zeggen dat daar ook geen wetenschappelijk bewijs voor is. Jason ligt nog wel op bed; hij heeft last van evenwichtsproblemen.

Jason Bunch

Reacties (182)


Vecai: rechtszaak KPN tegen staat onterecht

Door Caroline Schröder, 9 juli 2006 09:0658 reacties, submitter: Verwijderd, bron: Vecai

Vecai , de branche-organisatie van Nederlandse kabelbedrijven, plaatst kanttekeningen bij de rechtszaak die KPN tegen de Nederlandse staat heeft aangespannen. KPN maakte eerder bekend dat het naar de rechter stapt omdat het bedrijf een einde wil maken aan de in zijn ogen bevoorrechte positie van kabelmaatschappijen. Rob van Esch, directeur van Vecai, vraagt zich in het Financieele Dagblad af of KPN echt last heeft van de regelgeving of dat KPN groene krokodillentranen huilt en het bedrijf ten onrechte de overheid de schuld in de schoenen probeert te schuiven voor het maandelijks weglopen van tienduizenden klanten. Van Esch schetst aan de hand van een zevental argumenten de situatie. Hij noemt als eerste de vertraging van KPN Mine, een dienst die in België en Frankrijk al veel verder is.

KPN-logo (nieuw)De regels waaraan KPN moet voldoen, vervolgt Van Esch zijn argumentatie, zijn dezelfde als waaraan de kabelbedrijven zich moeten houden. Al worden die regels wel eens anders toegepast, maar dat zou afhankelijk zijn van de machtspositie van de bedrijven waarop de regelgeving van toepassing is. Dat kabelbedrijven niet gereguleerd zouden worden, noemt hij politieke misleiding, waarmee de KPN politici voor zich probeert te winnen. Van Esch onderkent overigens wel dat de KPN een andere positie inneemt: 'de nettowinst van KPN alleen al is net zo groot als de totale omzet van de kabelsector'. Hij vraagt zich ook af of KPN nog wel weet dat bij de overname van Nozema de regels ten gunste van KPN werden aangepast. En is het nog niet genoeg dat KPN op satelliet en kabel na zo ongeveer alle infrastructuren bezit? Tenslotte wijst Van Esch nog eens fijntjes op de zak met miljarden euro's die een paar jaar geleden klaar stond toen KPN zich in zwaar weer bevond. Dat zou het bedrijf toch niet vergeten zijn?

Reacties (58)