Met de introductie van de nieuwe Go-modellen uit de x20-serie komt TomTom met een behoorlijk aantal vernieuwingen voor zijn navigatiesysteem. JouwNav.nl testte het topmodel, de TomTom Go 720T.
Wat direct opvalt aan de nieuwe Go-modellen is de flinke afslankkuur die de apparaten hebben ondergaan. De Go 720T, welke een winkelprijs heeft van ongeveer 550 euro, blijkt slechts 24 millimeter dik te zijn, terwijl deze toch een aanraakgevoelig 4,3"-scherm heeft. Een andere vernieuwing is dat het navigatiesysteem niet langer de aansluitingen in de houder heeft weggewerkt, maar dat deze naar de onderzijde van het navigatie-instrument zijn verplaatst. Het apparaat biedt een koptelefoonuitgang, een aansluiting voor de meegeleverde tmc-module, een mini-usb-ingang voor de verbinding met pc en het opladen, en een slot voor sd-kaarten. Intern heeft de TomTom 2GB flashgeheugen, waarvan 1,5GB gebruikt wordt voor het kaartmateriaal van West Europa. Om de weg te kunnen vinden kiest TomTom voor de betrouwbare en snelle gps-chipset SiRFstar III, terwijl de cpu draait op 400MHz. Samen met 64MB werkgeheugen meent de reviewer vast te kunnen stellen dat de Go 720T vlotjes te bedienen is en lange routeberekeningen snel uitvoert.
Het topmodel draait net als alle nieuwe Go-modellen op NavCore 7, het nieuwste besturingssysteem van TomTom. De software bevat een flink aantal vernieuwingen, waarvan de MapShare-functie de meest nuttige lijkt te zijn. Hierbij kunnen gebruikers zelf aanpassingen maken op het digitale kaartmateriaal, en deze met behulp van TomTom Map Share met anderen delen. Zo kunnen eventuele fouten in de digitale kaarten van TeleAtlas - een bedrijf waar TomTom onlangs nog een bod op deed - eenvoudig gecorrigeerd worden. Een andere nieuwigheid is de ingebouwde fm-transmitter, waardoor muziek en navigatie-instructies via de autoradio zijn te beluisteren. Helaas blijkt het uitgestuurde geluidsniveau bijzonder laag, waardoor het volume bijna geheel opengedraaid moet worden. Een nuttiger feature lijkt de spraakherkenning te zijn. Door de plaatsnaam en het adres hardop uit te spreken, presenteert de Go 720T direct de bijbehorende bestemmingen. In de praktijk blijkt deze mogelijkheid volgens de reviewer verrassend goed te werken. Ook de handsfree-optie voor het bellen met een bluetooth-telefoon voldoet, al ontbreekt een aansluiting voor een externe microfoon.
Toch weten de reviewers ook de vinger op een zere plek te leggen. De tmc-optie voor het binnenhalen van actuele verkeersinformatie blijkt nog steeds slecht te werken. De Go 720T blijkt erg veel tijd nodig te hebben om een tmc-signaal te vinden. Indien de verbinding uiteindelijk wel is gelegd, blijkt de informatie over files en flitsers gelukkig wel probleemloos te werken. Totdat TomTom de verbindingsproblemen heeft weten op te lossen, vraagt de reviewer zich af of de 50 euro meerkosten voor de tmc-module geen weggegooid geld is. De reviewers raden daarom potentiële kopers aan om voorlopig de goedkopere Go 720 te kiezen.