TomTom heeft op de de IAA-autoshow in Frankfurt zijn eerste embedded navigatiesysteem getoond. Het apparaat is als frontje bevestigd aan de autoradio, maar het is ook afneembaar en los te gebruiken.
De fabrikant van navigatiesystemen heeft een overeenkomst gesloten met Toyota. Het Yaris-model van de autofabrikant zal optioneel voorzien zijn van het inbouw-navigatieapparaat, waarbij de TomTom met een kliksysteem aan de geïntegreerde autoradio gekoppeld kan worden. Het embedded apparaat zal volgens de fabrikant 'volledige audio-integratie' met de ingebouwde speakers bieden. Zo zijn instructies en telefoongesprekken via de luidsprekers te horen.
De nieuwe oplossing van TomTom, waar nog geen naam voor bekend is gemaakt, zal voorzien zijn van bluetooth en een wma-/mp3-speler. Het frontje kan ook via de usb-poort aan de pc aangesloten worden, zodat de gebruiker het apparaat van updates kan voorzien.
