Tip de redactie

Onderzoekers slagen in 'eenvoudige' teleport

Door Mark Timmer, 17 juni 2002 15:45202 reacties, bron: Australian IT

Bij Australian IT lezen we dat het 'Star Trek'-scenario van teleporteren een kleine stap dichterbij gebracht is, vanzelfsprekend een hele kleine stap. Een Australisch onderzoeksteam heeft namelijk een laserstraal met hierin een boodschap geteleporteerd. Uiteraard is dit nog niets vergeleken bij het verplaatsen van mensen, maar het principe van teleporteren - het ontbinden van objecten op de ene plaats en deze ergens anders tot exact hetzelfde object repliceren - zal zich de komende tijd ongetwijfeld verder ontwikkelen. Ook teams uit Europa en Amerika houden zich met deze kwestie bezig, maar de Australiërs waren de eersten die daadwerkelijk betrouwbaar een laserstraal wisten te transporteren volgens het teleport-principe.

MolecuulTot nu toe blijft het bij het hercreëren van een groot aantal fotonen, dat eenvoudig gezegd lichtdeeltjes zijn. De hierbij gebruikte techniek wordt 'quantum entanglement' (quantumverwikkeling) genoemd. Volgens de leider van het project kan deze technologie uitgroeien tot iets wat een grote bijdrage kan leveren aan de ontwikkeling van computers en communicatiemethodes. Dit hoeft geen eeuwen meer te duren; gesproken wordt over een periode van slechts tien jaar. Te denken is bijvoorbeeld aan honderd procent veilige gecodeerde berichten. Ook een enorme vooruitgang in de snelheid van bepaalde processen is geen ongrijpbare fantasie meer.

Reacties (202)


IBM levert eigen office suite bij pc's in Taiwan

Door Gabi Gaasenbeek, 17 juni 2002 14:0039 reacties, bron: The Inquirer

IBM levert de zelfontwikkelde suite Super Office bij in Taiwan geleverde pc's. De suite bevat onder andere programma's voor het bewerken van tekst, het bouwen van webpagina's met HTML en een tool voor het bewerken van grafische bestanden. Gebruikers van Super Office hoeven niet te vrezen voor problemen met de uitwisseling van documenten van andere Office pakketten, de suite kan meer dan dertig verschillende bestandsformaten aan. De software draait zowel onder Windows als onder Linux, zo verklaart Hung Han-chin, vice-president van IBM-Taiwan. Het idee van IBM achter multi-platform software is de kostenbesparing die het kan opleveren:

IBM logo The software was developed by IBM in the belief, said Hung, that open platform software can "bring the highest cost efficiency to both individual and enterprise users." It's also significantly cheaper than the market leader, Microsoft Office.

Reacties (39)


Project Ace versnelt ontwikkeling Java-applicaties

Door Wouter Tinus, 17 juni 2002 12:4746 reacties, bron: Sun

Verwijderd rapporteerde dat Sun werkt aan een project genaamd Ace. Hoewel object-oriënted methodes en intensief hergebruik van code ervoor zorgen dat applicaties sneller ontwikkeld kunnen worden, moet het allemaal nog veel sneller kunnen vinden de mensen van Sun. Ace is een nieuwe technologie die zich boven de code bevindt. Om het te gebruiken is geen kennis nodig van achterliggende technieken als Java, Corba, .NET, databases et cetera. Met Ace wordt een begrijpelijk diagram gemaakt van de functionaliteit, in een UML-achtige vorm. Tijdens het maken van het diagram wordt zo min mogelijk nagedacht over de implementatie. Als het diagram af is kan een gewenst platform gekozen worden en wordt de code automatisch gegenereerd. Dit kan het ontwikkelen van software volgens Sun tot tien keer zo snel maken, vooral omdat het in een laat stadium aanbrengen van drastische veranderingen of uitbreidingen in een groot programma - de nachtmerrie van menig programmeur - met Ace een kwestie is van het diagram aanpassen en regenereren.

Als demonstratie van J2EE technologie heeft een Sun programmeur ooit een dierenwinkel gebouwd. Dit kostte hem zes maanden van zijn leven en het project bevatte meer dan 14.000 regels met de hand ingeklopte code. Toen Microsoft wilde bewijzen dat met .NET sneller ontwikkeld kan worden hebben ze een project met dezelfde funcionaliteit gemaakt bestaande uit 3.484 regels handgeschreven code. Nu met Ace kon een Sun programmeur exact dezelfde dierenwinkel bouwen met slechts 243 regels handgeschreven code, en dat binnen een week tijd. Het is ook mogelijk om uit bestaande applicaties een Ace diagram te extraheren:

JAVA The code that Ace generates is automatically performance-optimized for a given architecture and technology choice. By dramatically improving application performance, Ace can also increase application scalability.

Equally important, Ace can improve the performance and scalability of existing applications as well as new applications. Thus, programmers can reverse-engineer existing applications into Ace, making it easy to adopt different architectures.

Reacties (46)


Asus P4B266 3/4 memory divider workaround

Door Robin van Rootseler, 17 juni 2002 12:2013 reacties, bron: Hard Forums

Asus logoIn een topic op de [H]ard Forums is een workaround verschenen voor het Asus P4B266 3/4 memory divider probleem. Tot en met 132MHz is het geen probleem om de ratio tussen cpu en geheugen op 3:4 te zetten, maar vanaf 133MHz is dit niet meer mogelijk, waardoor het geheugen gelijk loopt met de FSB. Je zult op de eerste plaats het moederbord in de jumpermode moeten zetten en handmatig de FSB instellen en 'overvolting' van het geheugen en de processor inschakelen. In dit topic bij AnandTech is een lijstje te vinden met jumpersettings.

Met dank aan V-Tex voor de tip.

Reacties (13)


GigaByte GA-8IHXP i850E moederbord @ Akiba

Door Robin van Rootseler, 17 juni 2002 12:1147 reacties, bron: Akiba

Het plaatjesparadijs van Akiba verschaft ons vandaag een aantal beelden van het Gigabyte GA-8IHXP moederbord. Deze plank is voorzien van de Intel 850E chipset met ICH4 southbridge. Aan boord vinden we een ATA133 RAID controller (Promise), een viertal PC1066 Rimm gleuven welke een maximum van 2GB kennen, een Creative soundchipje en onboard LAN. De prijs van de plank ligt net iets boven de 200 euro:

GigaByte GA-8IHXP

Reacties (47)


Sony introduceert USB 2.0 CD-RW drives

Door Robin van Rootseler, 17 juni 2002 12:0234 reacties, bron: Sony

Sony heeft onlangs twee USB 2.0 CD-RW drives aangekondigd middels een press-release. Het gaat hier om een high-speed 40x/12x/48x externe drive en een ultra-slim CD-RW/DVD-Rom combo met een maximale schrijfsnelheid van 24x en een Memory Stick Media slot. De CRX1950U 40x is uitgerust met Power-Burn en is reeds beschikbaar voor een retail prijs van 179 dollar. De CRXP-M90U portable zal vanaf juli beschikbaar zijn voor de prijs van 299 dollar. Hieronder een gedeelte uit het artikel:

"By introducing these two new USB 2.0 drives, Sony continues to offer its customers a broad range of options for CD-RW recording," said Robert DeMoulin, marketing manager of the branded storage product management group for Sony Electronics' Information Technology product department. "For users who demand exceptional performance and the convenience of plug-and-play connectivity, Sony's new USB 2.0 drives are the perfect solution for CD recording."
Sony CRXP-M90U

Wij danken Verwijderd voor de submit.

Reacties (34)

Lees meer


Highpoint kondigt Serial ATA RAID controllers aan

Door Jeroen P Hira, 17 juni 2002 11:5258 reacties, bron: Highpoint

Bij Highpoint komen we het bericht tegen dat zij nu ook SerialATA-controllers in de aanbieding hebben, de RocketRAID 1520 en 1540. De RocketRAID 1520 biedt multilevel RAID aan, inclusief RAID 0, 1, JBOD en verder ook nog softwarematige managementfuncties. De performance van dit kaartje is 1,5Gb/s en wordt ondersteund door alle populaire besturingssystemen, zoals de Windows en de Linux familie. Over de RocketRAID 1540 is maar weinig bekend, gissingen van onder andere X-bit labs, wijzen erop dat er sprake is van hetzelfde kaartje maar dan met aansluitingen voor vier harde schijven. Er bestaat ook de mogelijkheid om op beide kaarten een IDE-schijfje aan te sluiten, maar dan heb je de RocketHead100 converter nodig.

Highpoint RocketRAID 1520

Reacties (58)

Lees meer


FujiFilm Japan introduceert FinePix F401 Zoom

Door Jack Leenders, 17 juni 2002 08:4628 reacties, bron: LetsGoDigital

FujiFilm heeft een nieuwe camera aan haar reeks van digitale camera's toegevoegd: De FinePix F401 Zoom. LetsGoDigital schrijft dat de camera allereerst in Japan wordt uitgebracht en dat het nog niet bekend is óf en zo ja, wanneer deze camera in Nederland verschijnen zal. De ultracompacte derde generatie camera heeft een 3x optische zoomlens en een 2,1 Megapixel Super CCD met een output resolutie van 3,9 Megapixels. De camera weegt 200 gram inclusief batterij en met een 128MB SmartMedia geheugenkaart kan tot 45 minuten gefilmd worden. Een dockingstation waarmee beelden naar de PC kunnen worden overgeheveld en de camera kan worden opgeladen, is optioneel. Uitgebreidere specificaties kun je hier nalezen.

FujiFilm FinePix F401 Zoom

Met dank aan Verwijderd voor de tip.

Reacties (28)