Nikon heeft gisteren drie nieuwe Coolpix digitale camera's en een macro belichtingsadapter geïntroduceerd. Het nieuwe topmodel van Nikon is de Coolpix 5700, een camera die wat betreft uiterlijk gelijkenissen vertoont met de Fujifilm FinePix S602Z, Canon Pro90 IS en Olympus C-2500L. De camera is grotendeels gebaseerd op de Coolpix 5000 en heeft als belangrijkste verschillen een grote achtvoudige optische zoomlens met eenbereik van 35 tot 280mm (35mm equivalent) en een diafragma van F2.8 tot F4.2. Verder heeft de Coolpix 5700 als eerste Nikon camera een elektronische zoeker. De resolutie van de CCD is gelijk aan de Coolpix 5000, namelijk 5 megapixels. In macromode kan de camera scherp schieten vanaf 3 centimeter. De sluitertijd kan variëren van 1/4000 tot 8 seconden.

De tweede nieuwe camera is de 4 megapixel Coolpix 4500, die voortborduurt op het beproefde split body concept van de Coolpix 995 en zijn voorgangers. De draaibare lens heeft talloze creatieve en praktische mogelijkheden. Evenals zijn voorlopers heeft de Coolpix 4500 een zeer effectieve macromode waarin de camera kan scherpstellen vanaf 2 centimeter. De Coolpix 4500 beschikt over een viervoudige zoomlens met een 35mm-equivalent zoombereik van 38 tot 155mm.

Voor de onderkant van de markt heeft Nikon de Coolpix 2000 geïntroduceerd. Deze 2 megapixel camera is ontworpen met het oog op beginnende gebruikers. De lens van de Coolpix 2000 heeft een redelijk zoombereik van 38 tot 114mm (35mm equivalent).

Tenslotte heeft Nikon de Cool-light SL-1 accessoire aangekondigd. De Cool-light bestaat uit een ring met witte LEDs waarmee macro opnames belicht kunnen worden. Op één setje batterijen kan de Cool-light zes uur onafgebroken gebruikt worden. De acessoire kan gebruikt worden op de Nikon Coolpix 4500, 995, 990, 950 en met behulp van een step down ring op de Coolpix 885, 880 en 775.

Met dank aan Anoniem: 13805 voor de tip.