Microsofts Edge-browser en Bing-zoekmachine worden waarschijnlijk vrijgesteld van de Europese Digital Markets Act. Dat melden ingewijden aan Bloomberg. De Europese Commissie concludeerde volgens dat persbureau dat de twee diensten niet dominant genoeg zijn.
Ambtenaren van de Europese Commissie neigen naar een vrijstelling voor de twee diensten van Microsoft, melden anonieme bronnen aan Bloomberg. Ook het advertentieplatform van Microsoft zou waarschijnlijk niet onder de DMA gaan vallen. De diensten zijn volgens de ambtenaren niet dominant genoeg om onder de Digital Markets Act te vallen, die bedoeld is om kleine diensten beter te laten concurreren met de dominante diensten van zes grote 'poortwachters', waaronder ook Microsoft valt. De Europese Commissie reageerde niet op vragen van het persbureau.
De EU overwoog volgens Bloomberg eerder al om Apple iMessage vrij te stellen van de DMA om soortgelijke redenen, hoewel ook dat nog niet officieel is bevestigd door de EU. Ook de vrijstelling voor Bing en Edge is nog niet bevestigd door de Europese Commissie. De Microsoft-diensten die eerder wel door de EU werden aangemerkt onder de DMA blijven wel onder de concurrentiewetgeving vallen.
De Europese Commissie wees in september de eerste zes poortwachters onder de DMA aan, die gezamenlijk 22 diensten hebben die onder de wet gaan vallen. De EU zei toen al onderzoek te doen naar aanvullende diensten die mogelijk onder de DMA moeten vallen. Dat ging on Microsoft Bing en Edge en Microsoft Advertising, naast Apple iMessage. De EU zou ook een onderzoek doen naar iPadOS, hoewel dat nog loopt.
Verschillende poortwachters tekenden daarnaast bezwaar aan tegen hun benaming onder de DMA. Dat gaat om Apple, Meta en TikTok-moederbedrijf ByteDance. Die bedrijven vinden niet dat hun respectievelijke diensten onder de wetgeving moeten vallen. De DMA gaat begin maart definitief gelden. Aangemerkte diensten moeten vanaf dan aan de wetgeving voldoen.