De Europese Commissie is het niet eens met de wijze waarop de ACM telecomprovider KPN verplicht om concurrenten toegang te geven tot het kopernetwerk en zijn glasvezelinfrastructuur. Zo heeft de EC bedenkingen over hoe KPN's machtspositie is vastgesteld.
Via haar website laat de Europese Commissie weten een onderzoek te zijn gestart naar een marktanalyse van de Autoriteit Consument & Markt. Deze analyse is door de toezichthouder gebruikt om de telecommarkt in Nederland te reguleren. Zo verplichtte ACM telecomprovider KPN zijn koper- en glasvezelnetwerken open te stellen voor concurrenten zodat er op met name de Nederlandse breedbandmarkt meer concurrentie zou ontstaan. Onder andere Tele2 en Vodafone zijn op KPN's infrastructuur actief.
De Europese Commissie zegt vraagtekens te zetten bij de juistheid van deze marktanalyse. Daarbij wijst de EC onder andere op de fusie van Ziggo en UPC die nu ook een vrijwel landelijk dekkend kabelnetwerk aanbieden en waarop ook breedbandinternet wordt aangeboden. Daarmee zou de marktdominantie van KPN zijn afgenomen.
De ACM laat in een reactie weten verrast te zijn over het Europese onderzoek. "We hebben de Commissie het afgelopen jaar steeds intensief op de hoogte gehouden en niet eerder signalen gekregen dat zij zulke problemen zagen. Overigens hebben wij begrepen dat de Commissie niet uit is op meer regulering van de markt", aldus een bestuurslid van ACM. De toezichthouder zegt in overleg met de Europese Commissie te zullen bekijken of er aanpassingen nodig zijn. Wel blijft de huidige regulering in stand en moet KPN concurrenten toelaten, tenzij de Europese Commissie uiteindelijk toch besluit een veto uit te spreken.