Hoofdcategorieën
Device Settings

E3: Nintendo onthult Wii U

Door Bart de Water, dinsdag 7 juni 2011 19:34, views: 85.666

Zoals verwacht heeft Nintendo dinsdag op de E3 zijn nieuwe spelcomputer onthuld, genaamd Wii U. De Wii U krijgt controllers met een 6,2"-touchscreen, dat op diverse manieren ingezet kan worden door games. De Wii U komt in 2012 uit.

Met de aankondiging bevestigt Nintendo diverse geruchten die de laatste maanden de ronde deden over Project Café, de voormalige codenaam van de Wii U. De Wii U krijgt een controller die lijkt op een klein tablet met 6,2"-touchscreen. Om het scherm zitten twee analoge sticks, een d-pad en vier knoppen. De controller is verder voorzien van een microfoon, speaker, accelerometer, gyroscoop en een camera. Op de boven- en achterkant zijn in totaal vier shoulderbuttons te vinden.

Nintendo toonde diverse toepassingen voor het scherm op de controller, zoals tekenen met een stylus, een ingezoomd beeld van het spel weergeven of het tonen van een inventaris tijdens een avonturenspel. Ook is het mogelijk om door te spelen op de controller terwijl er op de tv naar iets anders wordt gekeken. Nintendo benadrukt dat de Wii U-controller geen zelfstandige handheld spelcomputer is; de controller heeft de console nodig om bruikbaar te zijn.

Wii-accessoires en -games zijn compatibel met de nieuwe spelcomputer. Nintendo toonde een golfspel waar de Wii-remote fungeerde als golfclub terwijl de Wii U-controller op de grond lag en een golfbal toonde. Ook liet Nintendo zien dat games gespeeld kunnen worden met de Wii-remote en dat er een voordeel te behalen is door met de Wii U-controller te spelen.

Wii U-controller

Wii U-controller Wii U-controller Wii U-controller

Nintendo lijkt met de presentatie van de Wii U zijn casual imago van zich af te willen schudden. Van third party-ontwikkelaars werden Wii U-versies van Lego City Stories, Darksiders II, Tekken, Dirt, Batman Arkham City, Assassin's Creed, Ghost Recon Online, Aliens: Colonial Marines, Metro: Last Light en Ninja Gaiden 3 bevestigd. Nintendo hintte ook op een nieuwe Smash Brothers-game.

Over de specificaties van de Wii U-console zelf maakte Nintendo weinig details bekend. De spelcomputer is voorzien van een IBM multicore-processor en de nog onbekende gpu van AMD kan middels de aanwezige hdmi-aansluiting full hd-beelden tonen. De geruchten dat de Wii U minstens even krachtig is als de PlayStation 3 en Xbox 360 lijken waar te zijn. De Britse krant The Guardian meldt verder intern flashgeheugen met een onbekende opslagcapaciteit en een sd-kaartlezer. Ook zijn er vier usb 2.0-aansluitingen aanwezig.

Onbekend is op welke wijze de communicatie tussen de Wii U-controller en spelcomputer verloopt. Wii U game-schijfjes zullen vermoedelijk in een propriëtair formaat beschikbaar komen, maar het optische loopwerk kan ook met normale Wii-dvd's overweg. De console zal ergens tussen 1 april en eind 2012 uitkomen voor een nog onbekende prijs.

Wii U-consoleMet de onthulling van de Wii U kiest Nintendo een andere koers dan concurrenten Microsoft en Sony, die hun E3-persconferenties op maandag aangrepen om respectievelijk Kinect en Move in het zonnetje te zetten en nog geen nieuwe spelcomputers hebben aangekondigd. Wel gaat Sony op het gebied van handhelds de concurrentie aan met de Nintendo 3DS door de PS Vita te introduceren.

Het bestaan van de Wii-opvolger bevestigde Nintendo eind april bij de presentatie van zijn jaarcijfers. Daar meldde het Japanse bedrijf ook dat het flink minder Wii's had verkocht; Nintendo verkocht 15,1 miljoen wereldwijd exemplaren, tegen 20,1 miljoen stuks een jaar eerder. Ook Nintendo's operationele winst daalde in het afgelopen financiële jaar naar 171,1 miljard yen, tegen 356,8 miljard yen een jaar eerder. Dat is een daling van 52 procent.

Volgende 20:15 E3: Skyward Sword komt eind 2011 en Nintendo eert Zelda's jubileum
Vorige 19:23 E3: Nieuwe Luigi's Mansion komt naar de 3DS
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »

Ziehier!, de toekomst van Tablets! Jawel, denk is na. Gebruik jouw i5 PC als
een soort van Cloudserver om jouw tablet aan te sturen. Dan is alleen nog het OS
van een tablet van belang. Natuurlijk kan dit niet de 3g modellen beconcurreren,
maar een wifi versie van bijvoorbeeld een iPad zou in een klap hopeloos zijn verouderd.

Toekomst. hier. Hoop dat je patenten goedzitten Nintendo.

Wat heeft dit met het artikel te maken?

Wiiu bestaat uit een console die onder andere een soort tablet device kan aansturen.

Als de Wiiu slaagt kan ik me niet voorstellen dat een van de tabletfabrikanten niet op het idee komt om een goed tablet te bouwen dat werkt op de kracht van een PC, naar het idee van de Wiiu.

Dus eigenlijk een PC met een draagbaar touchscreen.

Met apps als iScreen of iDisplay (iPad) kan je dat al :)

Wat Nintendo hier doet is zelfs nog wat uitgebreider, ze combineren hier de controller met het TV scherm. Zo kan je bv in een golf spel de bal op controller zien liggen terwijl je het veld op je TV ziet. Dan kan je met je WiiMote (volledig ondersteund door de WiiU) de bal wegslaan.

[Reactie gewijzigd door sanderev66 op dinsdag 7 juni 2011 19:45]


Dus eigenlijk een PC met een draagbaar touchscreen.
Kent iemand Microsoft Mira nog?
In computing, Smart Display (originally codenamed Mira) was a Microsoft initiative to use a portable touchscreen LCD monitor as a thin client for PCs, connecting via Wi-Fi.

Uit je link:
Microsoft had intended the smart displays to sell at around US$500,[3] but the devices eventually reached the market at $1000–1500, whereas comparable notebooks were around $600.[5]

Het grootste voordeel afgezien dat het het nu wellicht in HD uitkomt is dat je tablet ook als gamescherm kunt gebruiken.

In de meeste gevallen staat de wii in de woonkamer, dus 1 TV laten we zeggen dat de meeste kleinere kinderen nog geen eigen tv hebben(niet iedereenlaat staanHD).
Kinderen kunnen met een gerust hard nu verderspelen op de bank terwijl paps naar voetbal kijkt.
Het rare alleen is dat wat ik gezien heb de jack-plug boven in zit , maar zou in de weg kunnen zitten als je een wii gun aan koppeld of andere dingen.

Zoals meerdere al hebben aangegeven in ander nintendo nieuwsgeruchten voor een soort opvolger ,had ik stiekem gehoopt op een "headtracking van Jhonny lee"

Het idee is er wel, maar de praktische uitwerking is gewoon niet mogelijk, probeer maar eens eens scherm, accu, SSD/HDD, koeling etc in een plat device te krijgen.

Dat lukt ze toch al? In de vorm van de iPad?

Hij wil geen PC-hardware in een tablet stoppen, hij (nuried) wil een tablet om de pc die thuis staat te kunnen bedienen. Zo heb je een energiezuinig apparaat voor onderweg dat toch hartstikke krachtig is (als je 3G/4G niet wegvalt) en als je het kwijt raakt koop je een nieuw 'scherm', je bestanden staan veilig op je computer thuis. Ik zie er wel wat in, al is 3G gewoon te traag.
4G, waar blijf je!

Theoretisch ondersteund de iPad 2 een soortgelijk systeem. Via de HDMI-kabel is het al mogelijk om op je iPad een ander beeld te geven dan op de TV. Er komen binnenkort spellen op de markt die hier gebruik van gaan maken.
Sinds iOS5 wordt in ieder geval mirrored-streaming van iPad2 naar TV mogelijk, maar misschien ook 'non-mirrored' .. Dan heb je dus een soortgelijk idee, afgezien van de locatie bepaling t.o.v. de TV m.b.v. de sensor-balk.

Zelf zie ik consoles als de Wii/PS3/X-Box nog maar een jaar of 5-10 bestaan. Met de toekomstige chips als de Tegra3 e.d. zijn bijna vergelijkbare prestaties te verkrijgen als een PS3 en dan spreken we over een half jaar tijd. Mobile multimedia devices (lees: tablets als je ze zo wil noemen) worden de toekomst, ook voor gaming...

Zo bedoel ik het niet

Dit gaat om een verbinding van PC naar tablet. Je tablet word een scherm waarop je vanaf afstand je PC bestuurd. Dit zijnde windows en je PC zelf, of andriod welke de prestaties van je snelle PC gebruikt om mooie plaatjes op je tablet te creeeren.

De controller krijgt beeld toegestuurd van de Wiiu.
Het tablet krijgt beeld toegestuurd van je computer.

Hetzelfde dus wat een PS3 met een PSP kan doen. Via WiFi bepaalde PS3 games spelen op je PSP, waarbij je handheld eigenlijk alleen een soort doorgeefluik van je controls en scherm is.
intussen zon beetje al 4jaar oud nieuws dus.

Lijkt er niet op.
Wat Sony doet is 2 spellen (gemaakt voor verschillende consoles (PS3 & PSP))
aan elkaar verbinden door een savegame.
Dus wat je opslaat op je PS3 kan je weer openen op je psp en visa versa.
Wat de Wii U (wat een bagger naam trouwens) hier laat zien is een game spelen vanaf je Wii U op je tv en controller tegelijk... dus hetzelfde spel.

"Remote Play works by encoding a live video stream of the output image on a PlayStation 3, then delivering it over a wireless network connection to a PlayStation Portable. Actions performed on the PSP such as the pressing of buttons are uploaded back to the PlayStation 3 over the same connection. This is similar in concept to remote desktop in Windows and Linux. The audio may also be sent to and played by the PSP, or instead delivered through the normal Playstation 3 audio connections, thus allowing the PSP to be used as a remote control for a Playstation 3 acting as a media player."

Onzin. Pixeljunk Monsters kan je via Remote Play spelen op je PSP.

Als je Remote Play selecteert op je PSP, start je via Internet je PS3 op, en kan je door het PS3 scherm browsen (op je PSP scherm!). Kies het spel, en spelen maar. Als je afsluit, zet je automatisch ook je PS3 weer uit.
Het enige dat je nodig hebt is een redelijke Internet verbinding.
Ofwel, wat Nintendo doet, doet Sony al veel langer. Echter, Nintendo gaat wel een paar stapjes verder. (behalve met de daadwerkelijke actieradius, volgens mij moet je wel in dezelfde kamer blijven, bij de PSP-PS3 hoeft dat niet)

VNC via de iPad / Android Tablet dus. Dat bestaat toch al?

Dat je dat ding als een tablet kunt gebruiken

Dat kan al tijden met VNC.

Ja dat is ook echt net zo makkelijk :Z

RDP en VNC ...
Ja dat is makkelijk, ja

En als remote (extern via 3G of 'vreemde' hotspot á wifi gebruik je logmein of teamviewer

Dagelijkse kost, en geen problemen op ipad, galaxy tab of telefoon

ALS je weet hoe het werkt, hoe je het moet installeren, hoe je het moet aanroepen.

Nah, die tablets draaien gewoon OnLive.

Windows thin clients bestaan al, misschien met windows (server) 8 op arm dat het ook mogelijk word op tablets.

Gelukkig ziet iedereen een andere toekomst, ik zie mijn i7 namelijk niet als cloudserver, deze hoort in-the-air, niet thuis. Maar zo zie ik het.

En waarom kan je PC thuis niet als cloudserver dienen? Hij zit vast wel verbonden met het internet. IP6 geeft je zonder geklooi een publiek ip address en de upload bandbreedte zit tegenwoordig vaak ook wel goed. Wat is het nut van een computer in een datacenter als je hem alleen maar voor prive gebruikt?

En als je je computer als server inzet, wat maakt hem dan gelijk een cloudserver? Wat een onzin, dat gehypte cloud overal maar voorplakken. Net zo bizar als dat mensen diensten als hotmail/gmail die al lang bestonden voor de cloud computing hype opeens cloudmail gaan noemen... Volgens mij heet dat nog steeds gewoon een webservice.

My thoughts exactly. Dat men in datacentra nu flexibeler kan omgaan met hardware-capaciteit heeft voor de consument geen zichtbare gevolgen. Toch krijgt een e-mai 'uit de cloud' opeens een mytische betekenis. Plus dat het 'veel onveiliger' zou zijn, denkt menigeen.

dit is iets wat ik al langer zoek dan een tablet, draadloos scherm met multi-touch...

Ziehier!, de toekomst van Tablets! Jawel, denk is na. Gebruik jouw i5 PC als
een soort van Cloudserver om jouw tablet aan te sturen. Dan is alleen nog het OS
van een tablet van belang. Natuurlijk kan dit niet de 3g modellen beconcurreren,
maar een wifi versie van bijvoorbeeld een iPad zou in een klap hopeloos zijn verouderd.

Toekomst. hier. Hoop dat je patenten goedzitten Nintendo
Nintendo maakt spelcomputers, geen multimedia centers als PS3 of 360.

Wat je hier noemt is er al een tijdje van Apple (video en audio streamen vanaf je Mac/PC, Airplay op je TV, Homesharing voor intern WiFi. iCloud met muziek/video/foto's erin etc. en applicaties gemaakt voor een tablet. Android zal ongetwijfeld iets vergelijkbaars hebben.

Daarnaast heeft het tablet van Nintendo een pen, wat het eigenlijk direct minder bruikbaar maakt voor dat doel.

[Reactie gewijzigd door dokzero5 op dinsdag 7 juni 2011 23:28]


En nog ouder, Microsoft's SideShow technologie deed al eerder. Is niet aangeslagen doordat destijds touchscreens nog te duur waren. Dit soort concepten bestaan al lang, de truc is niet het uitvinden maar het implementeren.

Denk nog verder terug, de Unix X terminals uit de jaren 80.
Dikke server/cluster/mainframe deed al het werk, terminal deed de weergave.
Welliswaar geen touchscreen, maar het gedistribueerde model is vergelijkbaar.

Daarnaast heeft het tablet van Nintendo een pen, wat het eigenlijk direct minder bruikbaar maakt voor dat doel.
Welk doel?
De Nintendo tablet is zowel met pennen als met vingers te bedienen overigens. Dus extreem inzetbaar, wat dat betreft.

Zoals al eerder vermeld is deze "toekomst" al eerder verschenen onder microsoft vlag en hopeloos geflopt. Het feit dat je tablet afhankelijk wordt van je vaste pc thuis is hiervan het grote probleem. Je wil gebruik maken van een portable maar neemt meteen z'n belangrijkste troef weg: mobiliteit

Wth? Dit gaat over een spelcomputer met gameboy-achtige controllers.
Geen clouds en geen tablets.

Overigens lijkt het me wel dapper om het thin client principe te gaan patenteren...

Mooi dat je ook de oude Wii controllers kan gebruiken, want die controller ziet er HEEL duur uit.

Die graphics demo zag er ook heel mooi uit, en alle games die ze lieten zien konden via graphics weer met de PC wedijveren.
Helaas was het beeld een beetje slecht.

Ik denk dat je hier ook maar één of twee controllers van nodig gaat hebben. De controllers zélf kunnen ook door meerdere mensen gebruikt worden.

Dus ik zeg: 100% sure buy!

[Reactie gewijzigd door sanderev66 op dinsdag 7 juni 2011 19:39]


Ik vond de graphics in die ''tech-demo'' juist zwaar tegenvallen. Vooral dat gedeelte met het bloemetje wat in het water valt; het water is daar zo flexibel als drijfzand en dan heb je nog die koikarper wat uit het water omhoog komt; er zat niet eens een overgangs-effect tussen de vis en het water. Alleen een logge rimpeling van het water.

Het kann atuurlijk ook aan de afwerking hebben gelegen en dat de console het heus wel aan kan.

Ik ben iig nog niet overtuigd als het om de graphics gaat. :)

Alles wat jij beschrijft is meer physics dan graphics en het is hoogstwaarschijnlijk een probleem met de afwerking. Het water zal wel niet zo geweldig ingesteld zijn.

Het viel me eigenlijk niet eens op, en in een echte game zal je het waarschijnlijk ook niet merken.

Ik moet zeggen dat de kwaliteit van het filmpje van de tech demo ook te wensen overliet, echter kan ik de graphics en physics die de Wii U in de tech demo liet zien echt niet als next-gen betitelen.

Dat het een vooruitgang op de Wii is mag duidelijk zijn.

Heel duur? Mwah, het is een goedkope 6" tablet zonder echte hardware. Met nog wat Nintendo subsidie om het betaalbaar te houden. Denk aan 50-60 euro maximaal. Dat ben je ook kwijt aan een Sixaxis, Move, Wii Remote + Nunchuck en een 360 controller is ook niet goedkoop.

Dat denk ik niet... dat scherm kan niet een of ander flutscherm zijn met een kijkhoek van likmevestje, dat accepteren mensen niet en is ook niet de kwaliteit die men verwacht van nintendo... Ik denk dat je MINSTENS 100 euro per controller kwijt gaat zijn en dan nog zou nintendo die dingen praktisch weggeven.

Het lijkt mij dat je voor een controller nou ook geen super kijkhoek nodig hebt.. Een gameboy en een DS heb je toch ook gewoon recht voor je?
Dat er misschien een vriend mee wilt kijken hoe goed je dat ene level wel niet uit kan spelen ok, maar dan nog heb je geen geweldige kijkhoek nodig.

Overigens zijn er zat goedkope mobiele telefoons met een redelijk goed scherm, met 6,2" is dit scherm niet veel groter en het lijkt mij dat de controllers dus niet zo duur hoeven te zijn.

Het is maar wat je goedkoop noemt natuurlijk... Als ik in de t.net pricewatch zoek op telefoons met een scherm van 3,7" of groter, dan is de goedkoopste 160 euro (en dat is 1 winkel met een newchocolate, die zal wel tegen ramsj prijzen van de markt gegooid worden), daarna 200 euro... Verhoog ik de scherm eis naar 4" dan begint het bij 265 euro.
Maar goed, je hebt wel een 7" tablet voor 99 euro, dus wat dat betreft heb je op zich wel een punt, maar goed, dat is dus wel al rond die 100 euro wat ik zei en je zit met een bagger display... en je kan zeggen wat je wil maar ik denk niet dat nintendo geassocieerd wil worden met zo'n scherm. Sure, de handhelds hebben ook geen geweldige schermpjes, maar het is niet zo dat als je het scherm een klein beetje draait dat de kleuren gelijk inverteren en dat is bij die el cheapo tablets wel zo. De reden verder dat je wel een redelijke kijkhoek wil is dat je het ding comfortabel in je handen wil houden, niet gedraaid zodat het scherm loodrecht op jouw line of sight staat.

edit: die CPU/GPU en RAM zou ik niet overschatten... Bij die cheapo tablets zit daar een goedkope soc in met ram ingebouwd, dat maakt nauwelijks verschil. Daarnaast heeft deze controller wel een chip nodig die de draadloze overdracht van het beeld aan kan, zonder lag, en dat is ook niet niks. Bovendien heeft de controller meen ik wel ook een camera en gyroscoop en zo, dus zoveel verschil zit er ook niet tussen de I/O eisen van dit ding en een goedkope tablet. Misschien is het zelfs wel duurder, want de motion sensing in goedkope tablets stelt volgens mij ook weinig voor terwijl deze voor nintendo wel nauwkeurig moet zijn. Nintendo heeft gelukkig natuurlijk wel schaalvoordeel, dat wel.

[Reactie gewijzigd door finraziel op woensdag 8 juni 2011 10:19]


Scheelt misschien dat je in die tablet nog een stapel hardware nodig hebt om het ding te laten werken - en dat kost ook geld. Er moet een CPU/GPU of een APU in, er moet werkgeheugen in, opslag, I/O... Sommigen daarvan heb je voor een controller ook nodig, maar bij lange na niet zo uitgebreid als in een tablet - het zware werk wordt hier immers door de console gedaan.

Zoals ik het begrepen heb kan je maar 1 tablet controller per wii u gebruiken. Dat betekent dat je ook geen controllers hoeft te kopen (er van uit gaande dat je er 1 bij de console krijgt).
Voor multiplayer gebruik je gewoon de oude en bekende wii-motes.

Mag toch hopen dat je die tablet er gewoon bij krijg. Anders heb je niks aan je Wii U

Perfecte strategie van nintendo , moest je all je huidige wii troep niet kunnen gebruiken zou ik persoonlijk niet naar een nieuwe wii upgraden , nu kan je de wii rustig vervangen alles werkt nog en je krijgt er de optie bij om nieuwe wii U games te spelen met die de nieuwe contoller. Nu nog een nieuwe rockband met betere grafics en de mogelijkhijd alle songs over te zetten en ik ben alvast verkocht.

Het eerste waar ik aan dacht was een tablet-versie van de Gameboy.

Je bedoelt de GBA of GBM? :)

Sega had dat ook lang geleden: de Game Gear

[Reactie gewijzigd door _Thanatos_ op dinsdag 7 juni 2011 21:34]


'k heb ook nog een atari lynx thuis liggen.

Aan de Gamecube kon je toch ook je GameBoy Advanced aansluiten? Dit lijkt me meer een mix tussen beide producten?

Klopt. Zelda - Four Swords Adventures was daar een prachtig voorbeeld van en dit pakt daar overduidelijk op terug. Alleen dan zonder die vervelende kabeltjes.

Alleen op de Wii-U "controller" speel je het spel nog steeds op de console. Je moet dus niet ermee weglopen, denk ik. Bij de GC-GBA zal er veel meer intelligentie in de GBA zitten, naar verhouding.

Ze zijn nogal vaag over belangrijke details zoals de specs van de nieuwe console itself (want die is er duidelijk, kan niet anders) en de compatibiliteit met de bestaande Wii console en controllers (trailers toonden dit duidelijk), maar het is toch vrij slim aangepakt eigenlijk:
De zwaardere console zorgt voor betere graphics en de nieuwe controller heeft knoppen wat tesamen terug hardcore games toelaat. Het behouden van compatibiliteit met de oude controllers laat hen de casual games markt behouden. Het touchscreen op de nieuwe controller is een extra gimmick die beperkte (naar mijn mening toch) mogelijkheden voor controle biedt in sommige games.

Na het zien van de graphics demo, lijkt mij dat het apparaat de specs heeft die we eerst dachten.
Een nieuwe PowerPC triple-core CPU van IBM, en een HD48xx(m?) van AMD. Hopelijk ook meer RAM, maar gezien hoezeer ze het hadden over de webbrowser schat ik ook daar iets van 2GB.

Ik weet niet of het touchscreen een gimmick is, het lijkt me minder gimmicky dan de 3D van de 3DS in ieder geval.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op dinsdag 7 juni 2011 19:42]


Hoezo een triple-core?

Dat werd gewoon verwacht. Daarnaast is het niet aan te raden om op meerdere threads grafisch werk te doen (in semi-zeldzame gevallen kan de kernel daarvan instabiel worden, met het falen van de hardware tot potentieel gevolg) dus zijn meer dan 3 cores op het moment niet nodig voor games. PowerPC is ook beter te customizen dan X86, dus kan je dit niet vergelijken met X86 processors. De balans in dit systeem lijkt me prima, niet zoals de PS3, met een processor waar geen ontwikkelaar het maximale uit haalt.

Sorry hoor, maar je lult een beetje uit je nek. Hoezo problemen met meerdere threads voor grafisch werk, enig idee met hoeveel threads de huidige generatie GPU's tegenlijk werken?
Hoe weet jij dat een kernel onstabiel kan worden wanneer je meer dan 3 cores gebruikt? Enne, welke kernel heb je het eigenlijk over? Weet jij op welke kernel het OS van de Wii-U draait?
Je verhaal over het 'customizen' is verder ook lulkoek. Het klopt wel dat de CPU architecturen moeilijk met mekaar te vergelijken zijn.
Enne het hebben van een complexe architectuur voor een console heeft voor Sony geen windeieren gelegd met de PS2...
Overigens zijn alle 3 de huidige generatie consoles rendom PowerPC CPU gebouwd, zowel de xbox360 en de Wii hebben een PowerPC van IBM. De PPE van de Cell is ook op de PowerPC architectuur gebouwd.

[Reactie gewijzigd door Abom op woensdag 8 juni 2011 08:33]


Marketing heeft Sony geen windeieren gelegd met de PS2. Dat ontwikkelaars zo goed om konden gaan met het apparaat was een noodzakelijk kwaad om daar nog mooie graphics uit te toveren. Dit heeft wel jaren gekost, want tot aan MGS2 en FF10 was er grafisch gezien niks indrukwekkends te zien (spellen werden op een resolutie lager dan 640x480 gerendered, zonder AA, en/of met zeer brakke textures).

Destijds had Sony het gigantische voordeel dat de merknaam Playstation geen gelijke kende, Xbox was er nog niet en SEGA was ook al lang niet meer wat het geweest was. In de tijd van multiplatform games ben je gewoonweg in een nadelige positie wanneer je een complex systeem hebt om voor te programmeren, zie immers hoe zo goed als alle multiplatform spellen beter draaien op de 360. Net zoals destijds alles het brakste draaide op de PS2.

Maar is dit relevant.
elke crossplatform game project zien in PC Xbox360 en PS3 elk grote markt die ook exclusives kunnen dragem.
Dit houd in dat je voor een degelijke PS3 port voor multimiljoenen gamers markt een Senior Cell programeur in moet huren. Als je het onderste uit de kan wilt halen.
Ekele dev's gaan zo ver dat PS3 main target wordt. Omdat de andere makkelijk afgelied van PS3 kan worden dan anders om.

Voor beetje degelijke crossplatform geen probleem.
En al helemaal geen probleem als de game voor GPU afhankelijk is en op de xbox360 en de PC de CPU niet alte zwaar gestressed wordt.

Dit is net zoals DX11 een meer developer gerichte API die het voorsl toegankelijker maakt tov zijn voorgangers. Niet relevant voor gamers eerder een dev keuze.
Maar je ziet dat als de markt groot is dat er wel degelijk voor een lastigere api wordt gekozen.

Elk project gaat voor elke platform de requierment na. En eke geroutineerde crossplatform studio weet er wel raad mee. En is dus per project al ingecalculeerd.

2GB lijkt me een beetje veel. De PS3 doet het nu met 256MB en de 360 met 512MB. Denk niet dat Nintendo plots zo'n grote stap gaat maken. 1GB zou wel mooi zijn.


Ik kijk nog even de kat uit de boom.. Nintendo heeft vaak een goed begin jaar waarna het al snel begint af te zwakken. Ik zou eerst eens willen zien of 3rd party developers zich ook echt gaan binden aan de Wii U (Afschuwlijke naam trouwens) of dat ze het meer als snelle geld koe gaan gebruiken voor half afgemaakte ports (alhoewel dat als stukken beter is dan wat ze nu voor de Wii doen). En wie weet worden de console ports voor de PC misschien ook wat mooier. Zijn nu al jaren op het zelfde niveau lijkt het.


Battlefield voor een een Nintendo console klinkt wel vet, maar moet eerst nog maar zien. Betwijfel ook of de controller goed in de hand zal liggen. Gamecube controller lag ontzettend goed in de hand naar mijn mening, zo ook de controller van de 360. PS3 controller vind ik overigens verschikkelijk en dat komt haast enkel en alleen door die triggers. Op de een of andere manier glijdt de controller daardoor steeds uit m'n hand als ik een tijdje bezig ben. Als ik dat naar dit geval kijk vraag ik me ook af hoe je daar goed grip op krijgt als je hem niet stevig vast houdt (een gamecube en 360 controller liggen gewoon in je hand zonder dat je het echt hoeft vast te houden. Dat is bij de Wii mote iets minder).

We zullen zien. Opzich had Nintendo ook wel een foto van de console zelf vrij mogen geven.. Ook wel weer jammer dat ze weer voor de kleur wit hebben gekozen. Oh well..

De gamecube controller is nog een van mijn favorieten. Vraag me dan ook af hoe dat gaat werken met die nieuwe controller: het oogt erg groot en misschien krijg je verloop van tijd wat last van je armen omdat deze misschien wat minder goed in je handen ligt.

Natuurlijk heb ik ook de neiging om af en toe eens wilde bewegingen te maken met de controller, en aangezien 1 wiimote al niet meer goed werkt door het zwiepen, vraag ik me af of je hier ook niet erg zuinig moet zijn met wat er in de controller zit. En natuurlijk de prijs, want 2x zo een controller met schermpjes etc lijkt me duurder dan een gewone xbox360/ps3 controller.

Ik heb nu een gevoel van: Mwah, zou ik het wel willen hebben? Maar aan de andere kant is er meteen de gadget factor die tegen mij zegt: 'Hebbe hebbe hebbe!'

Maar we zullen zien. Neem aan dat de microsoft en sony met hun aankondiging volgend jaar komen om dan de Wii U te overtreffen in 2013.

Wat ik denk, en wat ook wel logisch zal zijn gezien de blijvende compatibiliteit, is dat je ook de gamecubecontroller kan gaan gebruiken in thirthparty games. Het touchscreen zal je extra informatie kunnen geven, maar stel dat er een versie van Battlefield voor de Wii U komt, dan zal die niet structureel anders zijn door de goede specs van het apparaat en het bezit van de standaard benodigde knoppen op de nieuwe fancy controller. Denk het touchscreen weg en je hebt hier weer een oud, beproefd en degelijk gamebesturingsapparaat. Het is keuze, voor jou als consument, en alleen maar toe te juichen! Vind het apparaat fantastisch, dit spreekt casual en hardcore aan. Het enige wat er slecht aan is is de naam ^^

edit : typo

[Reactie gewijzigd door HgnX op dinsdag 7 juni 2011 21:46]


Nou de Nintendo zou dan eerst de Xbox 360 en PS3 overtreffen, dat zie ik nutoch niet echt snel gebeuren, Geen 3D. eerste keer HD.

K zie het gewoon niet gebeuren.

Wat is er zo moeilijk aan HD? gewoon een betere GPU en meer pixels tonen. GPUs zijn ondertussen een stuk sneller dan bij de introductie van de XBox 360 en PS3. Ik ga er eigenlijk vanuit dat 3D en full HD voor deze console geen enkel probleem is. Zelfde voor de CPU, ook daar is genoeg vooruitgang gemaakt zodat Nintendo voor weinig een CPU kan inkopen die de varianten in de XBox360 en PS3 verslaat.

Ik vraag me meer af of de touchscreen nu echt iets toevoegt maar goed, dat is een keuze voor Nintendo. Ik had eigenlijk liever (ook) nauwkeuriger Wii-remote controllers gezien. Maar het lijkt me dat Nintendo hier wel een leuke optie mee op de markt zet en in ieder geval weer duidelijk een ander product heeft dan de concurrentie.

Ik had eigenlijk liever (ook) nauwkeuriger Wii-remote controllers gezien.
Die zijn er allang - eerst via de Wii Motion+ add-on, en tegenwoordig zit die gewoon in de bestaande controller geïntegreerd.

3D is tegenwoordig ook niets anders dan een softwarematige aanpassing van het OS, kijk maar naar Sony of MS in beperkte mate.

Nintendo volgt in dat opzicht vaker de markt die gewoon (in verhouding) nog niet veel 3D tv's heeft. Zou dit over een jaar wel zo zijn is dit denkelijk snel aan te passen.

480p op de Wii heb ik eigenlijk nooit problemen mee gehad op de 46" hier, hangt ook wel van de games af natuurlijk.

het maken van een console heeft geen beperkingen tot de tech/hardware die al bestaat
wii kan makkelijk een super console maken maar dat willen ze niet omdat dan de prijs de lucht in schiet
ondertussen zijn er al weer nieuwe serie gpu chips uitgekomen waar nintendo gewoon gebruik van kan maken
en deze serie gpu chips ondersteunen met gemak 3D en HD
wie weet meschien krijg je zelfs eyefinity support
maar omdat de eerste wii console een stuk minder krachtig was hoeft echt niet te betekenen dat de volgende net zo zwak zal zijn....

[Reactie gewijzigd door firest0rm op woensdag 8 juni 2011 09:11]


Playstation 3 heeft ook 512 MB. ;)

@jack de slayer
Ik vrees dat je mogelijk wel gelijk zuld krijgen.
De spects die ik vroeger ooit eens verwachte was 1 GB.
Tja en dat is helaas 512MB uma voor de XB2
en 256MB + 256mB voor de PS3.

Tenzij 1GB kwa chips en chip prijs gelijk staan aan 256MB va toen.
Dan hoop ik dat de keuze nu is tussen 2 of 4GB.
En 256 of 512MB dedicated Vidmem.

Maar ja this de WIi opvolger, dus 1GB is iig meer dan huidige High-end consoles.

mag tog hopen dat ze er een nieuwe HD6900 gpu in stoppen
of minstens een HD5800 serie gpu

zou een beetje zonde zijn om DX11 links te laten liggen
+ het fijt dat de HD4800 heet hoofden zijn en energie slurpers zijn
iets wat een console users niet erg fijn vind

Huh?
Mijn 4850 doet maar 38 graden idle en 65 load. Dat valt heel erg mee. Ook energieverbruik valt best mee met een TDP van ik meen 110W.

met de huidige stand van techniek denk ik dat die chip inmiddels wel <50W zit..

Denk je echt dat ze even gewoon een 48XX kaart er in stoppen..

Lijkt me eerder dat hij op maat gemaakt gaat worden, in dat geval kunnen we wat doen aan de hitte productie en dergelijk

BTW een HD 5 of 6 serie kaart gaat het niet worden denk ik

Maar de touchscreen i.c.m. de gyroscopen brengen wel zeer boeiende mogelijkheden met zich mee. Bijvoorbeeld de controller gebruiken om om je zelf heen te kijken, op je tv kijkt je recht voor je. Als je de controller naar rechts gericht houdt en er naar kijkt dan zie je wat rechts van je is (alsof de controller een raam naar je gamewereld is).

Deze functie wordt al veelvuldig op telefoons en tablets gebruikt. Leuk voor even maar uiteindelijk is het niet aangenaam om zo te gamen. Misschien op bepaalde momenten tijdens een game. Een speurmoment in Zelda bijvoorbeeld.

Erg interessant, op een of andere manier vind ik de Nintendo Wii er altijd een beetje goedkoop uitzien. Hoewel het wel klasse games levert, ben echter wel benieuwd of dit product zal aanslaan, want er zijn al zo veel keuzes.

Erg interessant, op een of andere manier vind ik de Nintendo Wii er altijd een beetje goedkoop uitzien.
Dat had ik dus ook! Net als het eigenlijk net niet kan, zoveel mogelijkheden in 1 controller. Maar het zal wel werken als Nintendo dit produceert, kwalitatief is het geweldig spul! (kijk maar naar de NES en zijn controllers)

Ik heb ook een Wii, maar die staat meer stroom te vreten op standby dan dat ie speelt... Misschien als over een paar maanden mijn studie af is, dat ie weer af wordt gestofd.... ;)

Hoewel de Wii er misschien goedkoop uitziet, is het product zeker degelijk. Overigens kan een goedkoop uiterlijk klanten overhalen vanwege de eenvoud en prijs.

jezus, dat moet wel een goede accu in zitten denk ik want anders is het snel over met de pret

Het apparaat is ongeveer de grootte van een tablet, en dan iets dikker (er zit een grote plaat achterop, die wel eens de accu zou kunnen zijn). Daarnaast hoeft de controller geen berekeningen zelf te doen, want dat doet de console. De accu zal dus waarschijnlijk een stuk langer meegaan dan die van een standaard laptop, want die moet zijn berekeningen wel zelf doen.

Het scherm en de draadloze communicatie nemen vaak een zeer significant deel van het stroomverbruik voor hun rekening, het is dus wel zaak de controllers regelmatig op te laden. Maar ik neem aan dat hier zat third-party accessoires voor komen en dat ze wel een uurtje of 10 mee gaan.

Als je goed kijkt, zit er een frontcamera op, is het scherm niet al te groot in formaat en resolutie en de accu het formaat/capaciteit van de DS (het klepje toont opvallende gelijkenissen in formaat en vorm). Er is slechts een zeer lage mate van eigen processing nodig, namelijk het versturen van de data via een intensieve snelle verbinding, het eventueel opnemen van beeld (camera) en positie (gyroscoop) en het onderhouden van het touchscreen (beelden, aanraking en licht) Logisch zou verder zijn dat er ergens nog een luidsprekertje inzit voor game effecten, misschien een microfoontje, een trilfunctie en dat de belichting van het scherm misschien zichzelf aanpast aan de lichtheid van de kamer, en dat is het wel. Stel dat de accu hetzelfde is als die van de DS, wat logisch zou kunnen zijn gezien het formaat en de productiekosten dan zal deze zeker 10 uur mee kunnen gaan, tegenover 6 uur voor een self-thinking device als de 3DS met 2 (iets kleinere) schermen. Moet makkelijk kunnen. Echter, we kunnen redeneren en filosoferen, niets is zeker zonder een paar harde tests. Denk dat we dat wel aan tweakers.net over kunnen laten als de tijd gekomen is ;)

Edit: typo

[Reactie gewijzigd door HgnX op dinsdag 7 juni 2011 21:56]


Als ze nog slimmer zijn, gooien ze meteen alle 3DS hardware in die controller met alleen wat andere besturingssoftware ben je praktisch klaar!

Daarbij, al die communicatie- en controlefuncties vallen in het niet bij een stroomvretend 6,2" backlit LCD scherm dat continu aan staat (tijdens gamen). Ik denk dat je al blij mag zijn om 2-3 uur continu te gamen met de tablet zonder op te laden.

[Reactie gewijzigd door Fireshade op woensdag 8 juni 2011 10:21]


Hoewel het er allemaal gelikt uitziet vraag ik me af in hoeverre een controller van dit formaat het toestaat om lange tijd te gamen zonder last te krijgen. Erg comfortabel lijkt het me niet, conventionele controllers zijn toch aanzienlijk handzamer -- niet onbelangrijk voor een controller dunkt me.

Een tweede zorg is dat het vermoedelijk nodig is om steeds afwisselend naar het display van de controller te kijken en naar de TV verderop, i.e. je moet steeds scherp stellen op dichtbij en veraf. Mogelijkerwijs is dat ook vermoeiend op den duur, maar wellicht dat iemand daar meer over weet te vertellen.

Je zal niet om de seconde moeten swappen van screen, het is niet anders als ff opzij kijken naar buiten ofzo tijdens het computeren.

Je zal niet om de seconde moeten swappen van screen, het is niet anders als ff opzij kijken naar buiten ofzo tijdens het computeren.
TV - buiten - TV = wisselen tussen middellange afstand en oneindig zeg maar. Dat laatste is sowieso de meest ontspannen stand die je ooglenzen kunnen hebben. Vandaar ook misschien dat "even naar buiten kijken" zo'n populaire bezigheid is. ;)
Daarnaast kun je er ook voor kiezen om níet naar buiten te kijken als je dat wisselen irritant vindt.

TV - controller - TV = wisselen tussen middellange afstand en superdichtbij. Dat laatste is de meest inspannende stand voor je ooglenzen. Vandaar dat veel oudere mensen door slijtage / stijf worden van de spiertjes rond de lens een leesbril nodig hebben. Bovendien wordt in het geval van de "Wii-pad" het steeds wisselen dus verplicht/noodzakelijk. Lijkt mij inderdaad niet fijn als je een paar uur zit te gamen, dus ik sluit me bij .dani. aan.

Van Wikipedia:
door innervatie van de accommodatiespiertjes (Zonulae van Zinn) rond de lens wordt de lens boller, waardoor het oog dichterbij scherpstelt.
Die spiertjes dus. ;)

[Reactie gewijzigd door RagingR2 op woensdag 8 juni 2011 09:22]


Mss dat Nintendo gratis een bril met varifocale glazen mee levert? ;)
Veraf nul dichtbij +3 ?

Uit mijn ervaring van het spelen van Gamecube spellen met Gameboy Advance als controller/tweede scherm, kan ik vertellen dat je hoogstwaarschijnlijk geen last krijgt van het scherpstellen van je ogen, maar wel last van je nek als je continue omhoog en omlaag moet kijken.

Plus het feit dat je de controller soms op een bepaalde manier moet vasthouden voor het spel die de G-sensor gebruikt, verwacht ik dat aardig wat mensen last van kramp in de handen krijgen.

[Reactie gewijzigd door ElektroNeko op dinsdag 7 juni 2011 20:26]


Het scherpstellen lijkt me niet meer vermoeiend dan bij alledaagse dingen zoals bijvoorbeeld autorijden.

Als jij het heen en weer gaan tussen veraf en dichtbij kijken vermoeiend vindt, dan hoop ik dat je nooit achter het stuur van een auto zult kruipen, want dan zul je geheid van vermoeidheid een ongeluk veroorzaken :+

Oftewel, het probleem wat je aankaart, en waarvoor je zo te zien ook nog eens complimenten krijgt via moderatie, is gewoon complete lariekoek. Mensen gaan constant van veraf naar dichtbij en weer terug en nog eens in het dagelijks leven, en jij suggereert nu dat je daar uitgeput van raakt??? Misschien ff een dosis reality check innemen voordat je weer eens iets gaat zitten bedenken zonder na te denken over het gewone leven 8)7

Ik stel nergens dat ik dat vermoeiend vind, enkel dat ik me kan voorstellen dat zoiets vermoeiend zou kunnen zijn. Ik meen het duidelijk genoeg te hebben gemaakt dat dat slechts een hersenspinsel van me was en ik vroeg me ook af of iemand er meer over wist te vertellen. Het is heel goed mogelijk dat dit 0,0 problemen oplevert zoals jij zegt.

Ik snap daarom ook niet helemaal waarom je als reactie daarop meteen op de man speelt (en schromelijk overdrijft want vermoeiend != 'uitgeput'), maar ik zal me daar verder maar niet over opwinden :) Ik vind de moderatie ook wat overdreven positief want zoveel interessants zeg ik inderdaad niet. Vermoedelijk een gevolg van het nieuwe moderatiesysteem waardoor men min of meer wordt aangemoedigd om zo snel mogelijk de eerste +2 te geven als ik het me goed herinner (don't quote me on this one :+).

Mijn eerste punt is overigens ook het belangrijkste, een dergelijk grote controller lijkt me totaal niet fijn gamen en een console dient voornamelijk dat doel, ergo...

Het is juist goed als je ogen af en toe accomoderen op andere afstanden.
Hetzelfde zoals je bij lang schermwerk af en toe je ogen op andere afstanden hoort scherp te stellen. In het alledaagse leven doe je dat namelijk continu. Het is juist minder natuurlijk voor je ogen om voor lange tijd op één afstand te accomoderen.

Het is juist goed als je ogen af en toe accomoderen op andere afstanden.
Hetzelfde zoals je bij lang schermwerk af en toe je ogen op andere afstanden hoort scherp te stellen. In het alledaagse leven doe je dat namelijk continu. Het is juist minder natuurlijk voor je ogen om voor lange tijd op één afstand te accomoderen.
Volgens mij heb je de klok horen luiden, maar weet je niet waar de klepel hangt.
Dichtbij kijken, en dan vooral *super* dichtbij kijken, dus boek, beeldscherm, Wii-controller, etc., is de meest vermoeiende stand voor je ooglenzen, omdat dan die spiertjes (de accommodatiespiertjes, oftewel de "Zonulae van Zinn", zie mijn eerdere reactie) maximaal aangespannen zijn.

De reden dat het dus goed is om af en toe even naar iets anders te kijken, is omdat die spiertjes dan even kunnen ontspannen, waardoor je geen hoofdpijn krijgt, of pijn aan je ogen (ja, dat kan!). Dat is echt niet omdat het wisselen van focus op zich nou een positief effect heeft ofzo. Het is vast niet slecht, anders dan dat je ogen er moe van kunnen worden als je het veel en vaak in korte tijd moet doen, maar het heeft in elk geval ook geen enkele meerwaarde. Het is niet alsof je die spiertjes speciaal moet trainen ofzo, want zoals je zelf al zegt je gebruikt ze in het dagelijks leven vaak genoeg. Wat overigens niet wil zeggen dat je geen vermoeide ogen of hoofdpijn kunt krijgen als je in korte tijd heel vaak heen en weer moet schakelen tussen superdichtbij en veraf; dat blijft altijd vermoeiend hoeveel je ook traint. Jij beweert dat wisselen goed voor je ogen zou zijn, maar heb je daar ook een bron voor? Want volgens mij heeft dat geen enkele basis.

[Reactie gewijzigd door RagingR2 op woensdag 8 juni 2011 14:31]


Dichtbij kijken, en dan vooral *super* dichtbij kijken, dus boek, beeldscherm, Wii-controller, etc., is de meest vermoeiende stand voor je ooglenzen, omdat
Ik weet wel degelijk waar de klepel hangt.
Je doet alsof elke belasting voor je ogen not-done is. Je doelt op overbelasting, maar dat is weer het andere extreem.

Volgens mij begrijp je ook wel dat een continue ongespannen toestand voor spieren ook niet goed is. Spieren blijven op peil door beweging (met natuurlijk voldoende mate van rust - logisch). En dat is niet trainen, dat is gewoon goed voor alle spieren. Het is ook bekend dat spieren die niet gebruikt worden -bijvoorbeeld bij dwarslaesiepatienten- gewoon achteruit gaan, puur omdat het lichaam voor efficiency deze minder onderhoudt.
Dat is echt niet omdat het wisselen van focus op zich nou een positief effect heeft ofzo.
Ik weet ook wel dat het wisselen van focus zelf het gevolg is van de ontspannen danwel gespannen toestand van de spieren (ja, ik heb ook biologie gehad). Het komt uiteindelijk op hetzelfde neer. Je doet hierbij alsof het gamen met zo'n tablet uitzonderlijk veel focus-/spierspanningswisselingen met zich meebrengt. Moet je eens voor de grap eens bijhouden hoe vaak je van focus (en dus van spierspanning) verandert bij het autorijden in de stad.

[Reactie gewijzigd door Fireshade op woensdag 8 juni 2011 17:18]


Spieren blijven op peil door beweging (met natuurlijk voldoende mate van rust - logisch). En dat is niet trainen, dat is gewoon goed voor alle spieren.
Okee, dan noem je het geen trainen, maar feit blijft dat jij suggereert dat het *goed* zou zijn voor je ogen om veel van focus te wisselen. Het heeft echt geen meerwaarde om dat méér te doen dan wat je in het normale leven al doet. Helemáál niet gebruiken waardoor je ogen lui worden is weer het andere uiterste natuurlijk, maar dat komt bij een normaal mens toch al nooit voor, dat geef je zelf al aan.
Je doet hierbij alsof het gamen met zo'n tablet uitzonderlijk veel focus-/spierspanningswisselingen met zich meebrengt. Moet je eens voor de grap eens bijhouden hoe vaak je van focus (en dus van spierspanning) verandert bij het autorijden in de stad.
Ja je hebt gelijk dat je bij autorijden of buiten rondlopen ook constant wisselt van focus, bijv. tussen de auto voor je en de horizon. Maar waar je aan voorbij gaat is dat dat niet steeds naar extreem dichtbij is. Tenzij je *constant* op je dashboard of op je horloge aan het kijken bent ofzo. Doe dat maar eens 3 uur achter elkaar constant, dan merk je wel dat dat *zeker* wel vermoeiend voor je ogen is. Alleen dat doe je in de praktijk nooit 3 uur achter elkaar constant, dus merk je dat nooit. Als je met zo'n Wii flink aan het gamen bent een paar uur lang, kan dat dus wel voorkomen.

En dus heeft .dani. wel degelijk een punt dat dat vermoeiend of zelfs vervelend voor je ogen kan zijn. Misschien niet voor iedereen, maar het lijkt mij niet fijn. Een stuk minder fijn in elk geval dan gewoon naar een TV scherm kijken.

[Reactie gewijzigd door RagingR2 op woensdag 8 juni 2011 22:16]


De hele dag achter de PC zitten gefocust op 1 scherm is goed voor je ogen. Nee afwisseling en scherp laten stellen van je ogen is juist ook goed hoor..

Ik ben blij dat ik een raam heb om lekker naar buiten te kijken. Anders houden me ogen het niet lang vol... maar misschien heb jij wel hele vreemde ogen die juist altijd gefocust willen zijn op 1 punt de hele tijd??

Lijkt op het eerste gezicht nogal een prijzige controller..

Gezien een 6.2" touchscreen, microfoon, speaker, G-sensor :)

Ziet er leuk uit, maar het moet wel haalbaar blijven om zeg.. 4 van die dingen aan te schaffen voor een gemiddeld gezin.

Compatibiliteit met de huidige Wii-accessoires is natuurlijk wel een dikke plus.
Ik gok zomaar dat veel mensen met een Wii hier blij mee gaan zijn, gezien het enorme bereik aan verschillende accessoires/opzetstukken en noem maar op.

Ik denk dat de prijs van de controller best meevalt, hij hoeft namelijk zelf geen beelden te renderen, die komen rechtstreeks van de WiiU (wieju) af.

Ik denk dat je gewoon de oude wii-controllers kunt gebruiken voor 4 spelers, en dan 1tje gewoon om de spelinstellingen te wijzigen ofzo, of als scorebord langs de tv.

Nintendo heeft me wel verrast hoor. Die line up met spellen had ik nooit verwacht, BF3? Ninja gaiden 3? Tekken? Ik ga deze zeker aanschaffen, maar niet nu pas over anderhalf-2jaar. Voor nu ben ik zoet met mijn ps3 en de 2011-12 line up.

En tja over de controller, ziet er innovatief uit maar wat als die kapot raakt? Dat wordt een duur gevalletje. De PS3 controller kost los al 60 euro...

[Reactie gewijzigd door iPodKiller op dinsdag 7 juni 2011 19:41]


Ik ga deze zeker aanschaffen, maar niet nu pas over anderhalf-2jaar.
Hij komt ook pas in 2012 uit, waarschijnlijk rond kerst 2012 :)

Oke, dan weet ik dat ook weer.

Als je (3)DS / PSP kapot gaat is het ook een duur gevalletje. Als je iPad / iPhone / andere smartphone / tablet kapot gaat sis het een nog duurder gevalletje. Dus ja, zorg ervoor dat het niet stuk gaat.

Als je 60 euro neerlegt voor een PS3 controller ben je ook verkeerd bezig.

Het is maar ter verduidelijking. Niet dat ik dat echt doe ;) .

ps3 controller is er wel goedkoper hoor, alleen niet bij de lokale winkel. Daarnaast worden controllers vaak met grote winst verkocht, enkel het scherm en de accu zal wat kosten maar de rest zal bij elkaar een paar euro kosten.

Nou, aangezien deze nieuwe controller waarschijnlijk gelijk werkt aan de WiiMote+ kun je dat al als een startpunt nemen voor de kosten/verkoopprijs. Plak er een minimaal fatsoenlijk touchscreen op, een accu met meer capaciteit dan die van de WiiMote en je rent snel naar de 60 euro of meer.

Maarja je moet je wel bedenken dat je van deze controllers maar eentje nodig hebt waarschijnlijk. Multiplayer zal veelal met wii controllers zijn.

Oke, dus je gaat hem kopen voor games die op pretty much elk platform gemaakt worden. Dat is logisch.

Nee, net zoals de vorige nintendo gimmic: grappig maar qua games bied het me niets dat ik niet al ergens anders krijg. Als ik niet al een console had zou ik er misschien eens naar willen kijken maar voor de rest...

In een huis met meerdere bewoners en daarmee gebruikers van de TV in de woonkamer kan de mogelijkheid om te gamen op het scherm van de controller anders best een groot voordeel zijn. Daarmee heeft het systeem best een aardig voordeel ten opzichte van de concurrentie.
Waar ik alleen bang voor ben is dat de wii-u (wat een naam weer, klinkt alsof je iets heel vies vindt als je dit uitspreekt...) bij release iets krachtiger gaat zijn dan de PS3 en 360, om dan 1 of hooguit 2 jaar later weer gigantisch uit het water geblazen te worden door de opvolgers van die systemen. En dan heb je dus weer hetzelfde, games voor de "hardware" consoles kunnen niet 1 op 1 overgezet worden naar de wii-u want die heeft er dan weer niet de power voor.

Ik denk eerlijk gezegd dat dat wel meevalt. Als je alleen al kijkt naar het verschil tussen de huidige high-end PC hardware die vele malen sneller is dan de Ps3 of 360, en PC hardware was al sneller dan de PS3 en 360 toen die uitkwamen, en nog klaagt er bijna niemand over de grafische kwaliteit op de PS3 en 360.

Er is natuurlijk wel een verschil maar het is niet meer zoals het verschil was tussen de Wii en de 360/PS3.
Eerlijk gezegd denk ik dan ook dat de PS4 en Xbox 720 of whatever juist ook meer het gaan zoeken bij motion control en/of andere 'innovaties' dan dat ze voor rauwe rekenkracht gaan.

weet je hoet mooi dit er uit ziet, echt geniaal van Nitendo, ik denk wel zeker dat de geruchten kloppen dat hij net zo krachtig is als de ps3 en xbox360 want we zijn dan al een jaar verder en het is een soort van tablet, en de ps3 en xbox360 zijn al een paar jaren oud. hoop dat hij niet te duur wordt. lijkt een beetje op de verbeterde versie van een Sony ericson experia play.

De Sony Ericcson Experia Play is een telefoon, hoe kun je nou een telefoon vergelijken met een console die thuis staat?

Misschien heeft hij het over de PS Vita:P

nou, de Sony ericcson Esperia Play is in der daad een telefoon ja, maar met van die consoleknoppen erbij', en eigenlijk zou je de Wii U (dat controler ding) eigenlijk als een Tablet (wel aangestuurt door de console) met consoleknoppen kunnen beschouwen, heel lucht en nuchter gezien eigenlijk. hoewel je er niet mee kan bellen in der daad. zo ongeveer bedoelde ik het. een iets, met gameknoppen eraan.
«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:15 E3: Skyward Sword komt eind 2011 en Nintendo eert Zelda's jubileum
Vorige 19:23 E3: Nieuwe Luigi's Mansion komt naar de 3DS
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011