De Canadese internetprovider Bell Sympatico heeft toegegeven tijdens piekuren p2p-verkeer te beperken. Vrijwel alle p2p-protocollen, zoals BitTorrent, Gnutella, en FastTrack, worden hierdoor getroffen.
In september begonnen sommige gebruikers van Bell Sympatico op te merken dat hun downloads via BitTorent nogal traag verliepen. Waar ze eerst snelheden van meer dan 100Kbps haalden, leek dit op momenten ineens teruggeschroefd naar 30Kbps. Het eigenaardige was dat de snelheid van de verbinding, getest met andere toepassingen, wel vele honderden Kbps bedroeg, maar dat deze bij het gebruik van BitTorrent drastisch terugviel.
Na klachten hierover op het forum van Bell Sympatico, gaf een woordvoerder van de provider toe dat het p2p-verkeer van grootgebruikers op drukke tijden werd afgeknepen. Volgens hem gebeurde dat om iedere gebruiker een eerlijk deel van de bandbreedte te geven. De maatregel kreeg meteen scherpe kritiek van gebruikers, die het een zeer slechte zaak vonden dat ze betaalden voor een breedbandverbinding, die vervolgens aanzienlijk werd gelimiteerd. Nadat het Amerikaanse Comcast al eerder was betrapt op het saboteren van downloads via BitTorrent, is het debat over de zogenaamde 'netwerkneutraliteit' weer stevig opgelaaid.