Na de mogelijkheid om een cd-kopieerbeveiliging te omzeilen door met een viltstift een streep te zetten, schijnt de MediaMax C3-beveiliging te vertrouwen op de autoplay-functie van Windows. Dit heeft namelijk een postdoctoraal student van Princeton ontdekt, meldt Reuters. Dit is niet de enige manier om de beveiliging te omzeilen, zo kunnen Linux-gebruikers en gebruikers van oudere Apple-besturingssystemen geen gebruik maken van de beveiligingssoftware en zorgt het uitschakelen van de geïnstalleerde driver ook er voor dat er de audio-cd vrij gekopieerd kan worden.
Dit gegeven kan zeer opmerkelijk genoemd worden, aangezien deze beveiliging door de muziekindustrie als baanbrekend werd genoemd bij de introductie door BMG eind september. Een woordvoerder van de muziekmaatschappij gaf aan dat het bedrijf op de hoogte was dat de beveiliging op een zeer simpele manier - namelijk met behulp van een ingedrukte shift-toets - te omzeilen is. Dit zou zo ingesteld zijn, om de cd op een eenvoudige manier af te laten spelen bij eventuele problemen met de kopieerbeveiliging. De Princeton-student gaf als commentaar in zijn onderzoek dat op software gebaseerde beveiligingen geen nut hebben:
"CD copy-prevention schemes that (depend) solely on software, as SunnComm's does, will be trivial to disable, and alternative strategies that modify the CD data format will invariably cause public outcry over incompatibility with legitimate playback devices," Halderman said.