[...]
Hier staat nergens dat het net de elektrificatie niet aan kan. Hier staat alleen dat er momenteel problemen zijn omdat de verzwaring van het net nog veel tijd werk en menskracht vereist, het is nog niet af.
Dat is heel selectief quoten en dat weet jij ook. Nogmaals, ik heb gewoon gewerkt bij een netbeheerder bij het inpassingstraject en daar zie je de achterstand groter worden, niet kleiner. De congestie wordt groter en groter en dan moeten daar ook nog vele duizenden laadpalen bij komen? Laadpalen die ook nog eens in capaciteit groter worden omdat men maar sneller en sneller wil laden? Je steekt gewoon je kop in het zand als je denkt dat die rekensom nog positief uit kan komen de komende 30 jaar.
Er staat nergens dat onze transitie van brandstof / gas naar EV + warmtepomp niet mogelijk zou zijn.
Voor alle EV's die Nederland nodig zou hebben, zijn er niet genoeg grondstoffen, subsidies en het net kan het voorlopig niet aan. Ik weet niet in wat voor droomwereld jij leeft, maar sure, déze bron zegt niet dat het niet kan, maar zegt ook nergens dat het wél kan. Genoeg bronnen te vinden verder, daar ga ik je niet bij helpen.
Dit soort nieuwsberichten of persberichten zijn ook relevant om mensen klaar te maken voor het idee dat er maatregelen op termijn zullen komen die piekgebruik om de drukke tijdstippen te beperken.
Ergo: schoenmaker blijft bij zijn leest omdat politiek niet zijn takenpakket is.
Je bent druk bezig om een beeld te schetsen waarbij er wel noodzaak en ruimte moet blijven voor waterstof, maar die is er eigenlijk alleen voor niche toepassingen.
Niks is niche aan een deel van de bevolking die gewoon niet over wil naar EV's omdat het voor hen niet praktisch is. De auto's zijn duurder, vragen een grote investering om rendabel te zijn en zelf je energie op te wekken en zijn door de netcongestie en pieken van energieprijzen ook lastig in te passen. Ook de langeafstandstransport gaat niet op grote schaal over. Enerzijds omdat ze dat niet willen, anderzijds omdat het niet gaat met grondstoffen en gebrek aan subsidies om de prijs te drukken.
Ik woon in een appartementencomplex en wij hebben een systeem aan laten leggen voor laadpalen, deels op straat-niveau en ook in de parkeerkelder.
Gefeliciteerd, dan ben je de uitzondering. Mijn appartementencomplex is niet goedkoop of iets, maar er is gewoon nog te weinig animo. En zodra die er wel is, dan is het eigenlijk al te laat.
Wij hebben expliciet met de verzekering en de brandweer gesproken en er was geen enkel probleem om deze installatie aan te leggen.
Ze mogen het ook niet verbieden, maar ze zijn er niet blij mee. Verder hangt het ook maar van je parkeerkelder af hoe makkelijk het gaat. Net als met andere nieuwe dingen zijn veel woningen en complexen er gewoon niet op gebouwd. Of de bewoners vinden het niet nodig. De woonwijk heeft hier verder ook veel te weinig laadplekken en erbij zetten vind de gemeente ook niet nodig.
Het was absoluut een investering voor de bewoners en de VVE en de palen zijn wat duurder want ze moeten kunnen load-balancen, maar dat is de prijs van de energie transitie.
Kortom, voor de wat minder rijke Nederlander is dat gewoon geen optie. En tuurlijk, dat is kortetermijndenken, maar niet iedereen heeft de luxe om meer te doen.
Tip: als een bewoner een laadpaal wil aanleggen op hun parkeerplek, dan mag en kan de VVE dit NIET tegenhouden.
Tip: dan moet je wel eigenaar zijn ipv huurder, dan heb je al een stuk minder om op te staan. 42,8% huurt en een deel daarvan zal dus nooit een laadpaal krijgen of niet de komende x jaar.
We zien al dat laadpalen 'boetes' gaan rekenen als je ergens lang blijft staan. Allemaal oplosbaar, je schetst problemen die oplosbaar zijn.
Ja die sympthoombestrijding ken ik ook en zegt ook niks over of mensen daadwerkelijk weg gaan met hun auto, of alleen de stekker eruit laten halen. Leer mij Nederlanders kennen. Zeker in de tokkiebuurten waar men toch al niks om de ander geeft.
We hebben geen overproductie overdag op landelijk niveau, wel op individueel zonnepaneel-huis-niveau.
We hebben anders 4 miljard kilowattuur meer geëxporteerd dan geïmporteerd. Of telt dat niet mee? Net als wat er nu nog in ontwikkeling is.
Ik heb zo'n bruin vermoeden dat een thuisaccu een stuk goedkoper en praktischer is dan je eigen privé-bom (pardon) privé hydroliseermachine en waterstof opslagsysteem. En de grap is: een thuisbatterij komt nu al financieel eigenlijk niet echt uit.
Die waterstofopslag is net zo gevaarlijk als de batterijen, maar wel veel goedkoper om te blussen en de techniek voor veiligheid gaat vrij hard. Je kunt al op een waterstoftank schieten en hij ontploft niet. Hoogstens ontsnapt er waterstof. Big whoop.
Dit is onjuist, de meest efficiënte manier om elektrische energie te transporteren is via het hoogspanningsnet. Dit is basis natuurkunde.
Maar dan moet die capaciteit er wel zijn en die is er niet. Het is niet alsof je in een jaar een extra hoogspanningslijn hebt lopen. Daar gaat vele jaren overheen en met de huidige (en geplande) netcongestie/capaciteit zijn we al vele jaren zoet. Laat staan wat daar dan nog bovenop komt. Dát is mijn hele argument. Het gaat niet om óf waterstof óf EV, het gaat erom dat we beiden doen om meer transitie te realiseren.
Dit is typisch zo'n reactie van iemand die niet goed begrijpt dat waterstof productie, transport en verbruik zo inefficient is op een zeer fundamenteel vlak (basis natuurkunde) dat het hooguit voor niche toepassingen waardevol kan zijn.
Brandstof is ook niet efficiënt. Maar het is wel goedkoper dan veel andere oplossingen gebleken. Het beste product wint bijna nooit de markt. Niet met videoopslag, niet met wireless standaarden, niet met operating systems en zo ook niet met energietransitie. Ik snap de wetenschap maar al te goed, daarom stel ik ook nergens dat waterstof volgend jaar al een oplossing kan zijn. Zelfs al gooi je er miljarden euro's en miljoenen personeel tegenaan. Dat is echter een andere instelling dan het botweg negeren van de kosten van EV-transitie op de maatschappij, omgeving, natuur, productiecapaciteiten en betaalbaarheid.
[...]
Dat heb je nooit hard gemaakt en op termijn hebben ze geen keuze. Ondertussen worden EVs goedkoper, krijgen ze meer range en wordt er hard gewerkt om ons net te verzwaren.
Dat heet lezen. Ik heb al zat argumenten gegeven waarom EV's niet voor iedereen geschikt zijn en waarom de vraag nu afneemt.
Dat zit vooral tussen de oren. Het wordt ze ook aangepraat door anti-EV publicaties zoals de Telegraaf. Maar mensen zullen zich soms iets moeten aanpassen. In het ergste geval moet je iets langer bij de lader wachten.
Feit blijft dat een tanksessie nog steeds korter is dan een laadsessie, daar ga je de komende jaren weinig aan veranderen en met de netcongestie ga je niet die hoge laadsnelheden halen. Dat heeft niks met de Telegraaf te maken.
Tja, als je verhaal niet zo goed bij NL past ga je het doel maar verplaatsen naar de rest van de wereld. Maar waterstof is duurder dan EV dus als je EV niet kunt betalen dan gaat waterstof helemaal niet werken.
Typisch kortzichtige reactie. Ja NU is het duurder, maar dat lijkt mij logisch. Net als dat een EV begin deze eeuw ook gewoon duurder was. Nog steeds zijn EV's duurder dan brandstofauto's en alleen met de vele subsidies en kortingen interessant. Je moet het winnen van die auto's anders krijg je de massa nooit over. En dan heb je nog de Chinese overheid die de kosten drukt van hun auto's.
Nul bewijs voor.
Dat EV's zwaarder zijn en auto's steeds zwaarder worden? Wie ontbeert de basisnatuurkunde precies?
Absoluut niet, want tenzij je een nobelprijs-waardige uitvinding doet, blijft waterstof productie veel te duur ten opzichte van EVs.
Nogmaals efficiëntie is niet het probleem. Beide oplossingen kunnen naast elkaar bestaan zoals ook diesel, benzine en lpg jaren naast elkaar hebben bestaan.
Het probleem is niet technisch, het probleem waar we nu tegenaan lopen is politiek. Door politiek zijn we het net pas 'te' laat gaan verzwaren, dus er is veel vertraging. Door de politiek en gebrek aan visie en helderheid remt de EV groei af.
Nederland is niet het enige land waar het "te laat" is begonnen. Verder is dat een geldkwestie, geen politieke kwestie. Ja je kunt alles subsidiëren, maar uiteindelijk komt de rekening ergens terecht.
Tja, ik denk persoonlijk dat je problemen aanwijst die ofwel geen probleem zijn, ofwel evident opgelost kunnen worden, of waar hard aan wordt gewerkt. Is wel veel werk, tijd en geld, maar ze kunnen fundamenteel opgelost worden en de trend is duidelijk.
Zo kun je alles wel kapotargumenteren. Feit blijft dat de transitie niet snel genoeg gaat en dat veel mensen geen EV willen, dus wat is dan je argument tegen waterstof? Nogmaals, én én, niet óf óf.
Je hebt nergens hard gemaakt dat de problemen onoverkomelijk zijn. Je hebt niet eens hard gemaakt dat er mensen in Nederland zijn die absoluut nooit never kunnen overstappen op een EV.
Want je kunt niet googlen? Pak een gemiddelde EV-nieuwsbericht op Tweakers of Autoweek of whatever en kijk hoeveel negativiteit er over EV's zijn. Of google "never gonna buy a Tesla again" is ook een leuke.
Moet je nagaan wat er gaat gebeuren als die mensen wederom voor hun portemonnee kiezen en dus waterstof heel erg hard gaan negeren, want het is veel te duur en te onpraktisch.
Als het uiteindelijk geen alternatief blijkt, dan kun je in ieder geval zeggen dat je het geprobeerd hebt. Nu heb je niks gedaan en nog steeds niks bereikt. Bovendien weet je niet wat voor ontwikkelingen er gaan volgen als je dergelijke zaken gaat verbeteren. Wie weet gaan we niet over op waterstof voor auto's, maar krijgen we wel vliegtuigen, boten en kooktoestellen sneller van het gas af. Wie weet krijgen we nieuwe technieken voor isolatie of koeling. Wel kun je stellen dat bij EVs de ontwikkeling minder hard gaat omdat er al zoveel is uitgezocht. En ook veel deuren zijn gesloten die voorheen nog interessant waren. In het slechtse geval zorgt de extra concurrentie voor betere EV's. Dat is toch ook wat jij wil? Zonder noemenswaardige concurrentie, gaat alles minder hard. Je standpunt is helder, ik deel 'm niet.[/quote]Dat is prima, maar het is jammer dat je je dan weer zo denigerend opstelt. Wellicht zit er minder toekomst in waterstof, maar als we nu niks proberen, gaat er sowieso een deel van de bevolking langzamer de transitie voltooien en voor een ander deel blijft het onhaalbaar. Wat Honda doet is gewoon slim, bovendien hebben ze het budget er gewoon voor om een poging te blijven wagen. Dat neerschieten is gewoon onnodig.