Hoofdcategorieën

Belangrijk jaar voor Microsoft in het verschiet

Door Harm Hilvers, dinsdag 4 januari 2005 13:08
Bron: Seattle Post-Intelligencer, views: 20.541

De Seattle Post-Intelligencer heeft een overzicht samengesteld van een aantal aandachtsgebieden waar Microsoft mee aan het werk zal gaan in 2005. Het afgelopen jaar is er op zoekgebied veel gebeurd en is de concurrentie tussen onder meer Google, Yahoo en Microsoft sterk toegenomen. Zo heeft het Redmondse softwarebedrijf een aantal testversies van zijn eigen webzoekmachine op internet geplaatst en is er gewerkt aan een desktopzoekmachine. Naar verwachting zal het softwarebedrijf in de eerste helft van dit jaar een final versie van zoekmachine op internet plaatsen en zal de tweede helft van het jaar in het teken staan van de zoekmachine voor de desktop. Het softwarebedrijf hoopt via deze twee zoekmachines een prominentere plaats te verkrijgen binnen de zoekmarkt en technologie te ontwikkelen voor gebruik in Windows.

Microsoft logoMicrosoft is in 1975 opgericht en dat betekent dat in 2005 de dertigste verjaardag gevierd zal worden. Het bedrijf hoopt dit onder meer samen met Wall Street te vieren, door een positieve omzet- en winstgroei te presenteren op 30 juni, het einde van het fiscale jaar 2005. Het bedrijf uit Redmond hoopt 5 à 6 procent meer omzet te boeken dit jaar, dat is aanmerkelijk minder dan de 14 procent die in 2004 bijgeschreven kon worden. Op juridisch gebied heeft Microsoft dit jaar onder meer te maken met de antitrustzaak die is aangespannen door de Europese Commissie. Een vergelijkbare zaak is aangespannen door RealNetworks tegen het bedrijf. Microsoft denkt alle zaken echter voor maximaal 1 miljard dollar te kunnen schikken. Verder loopt er nog een zaak, aangespannen door Burst.com, in verband met patentinbreuk.

Evenals vorig jaar zal ook dit jaar in het teken staan van het verbeteren van de veiligheid van Windows-pc's. Zo zal Microsoft dit jaar verder gaan met de ontwikkeling van eigen antispyware- en antivirussoftware. Verder zal het Redmondse softwarebedrijf maatregelen blijven ontwikkelen om het spamprobleem verder in te dammen. Dit jaar zal Microsoft rustig door blijven werken aan Windows Longhorn. Een eerste bètaversie van het nieuwe besturingssysteem is gepland voor 16 februari en de final versie van Longhorn zal - zo is de huidige planning - op 22 mei 2006 uitkomen. Microsofts MSN zal dit jaar een nieuwe versie uitbrengen van MSN Messenger, namelijk MSN Messenger 7. Verder zal de internetdivisie van het softwarebedrijf de weblogservice MSN Spaces verder ontwikkelen en zal MSN Music uitgebreid worden en in meer landen gereleast worden.

MSN logoNu ook de MSN-divisie in de zwarte cijfers is terechtgekomen, heeft Microsoft nog drie businessunits die nog geen winst maken, namelijk Microsoft Business Solutions, Mobile and Embedded Devices, en Home and Entertainment. Volgens John Conners, Microsofts CFO, kunnen de eerste twee afdelingen in het fiscale jaar 2006 winst maken en zal de Home and Entertainment-divisie ditzelfde kunnen bereiken in 2007. Of deze laatste verwachting ook gehaald zal worden, zal onder meer afhangen van het succes van de Xbox 2, die mogelijk tijdens de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas gepresenteerd zal worden. Verder zal Windows XP Media Center Edition verder gepusht worden, zodat Microsoft zijn aandeel in het Digital Home veilig kan stellen. Ook hierover zal tijdens de CES meer bekendgemaakt worden.

Volgende 16:08
Vorige 12:19

Reacties

«  1  2  »

Microsoft denkt alle zaken echter voor maximaal 1 miljard dollar te kunnen schikken
Oftewel het is een gecalculeerd voordeel om toch tegen de regels in te gaan.

Er zijn landen waar ze boetes die gegeven worden bepalen aan de hand van vermogen van de gene die hem ontvangt. Volgens mij was dit alleen maar met snelheids overtredingen zo, maar mischien ook wel goed om op MS toe te passen.

Ook het feit dat ze waarschijnlijk van te voren al weten dat ze boetes gaan krijgen voor bepaalde projecten vindt ik een verhoging van 500% waard.

Als jou bedrijf aangeklaagt wordt.
Dan reserveer je geld voor een eventuele boete, ook al ben je onschuldig.

Als jij geflitst wordt... Dan kijk je toch al van te voren of je de boete kunt betalen (je reserveerd er geld voor, je stelt andere aankopen uit) Voordat je hem betaald/weet hoe hoog de boete is?
Moet jij dan ook een verhoging van 500% hebben?

Dus jij rijdt alleen te hard als je in je portemonnee gekeken hebt?

Die landen waar je de snelheidsboete betaald toegespitst op je inkomen hebben wel minder snelheidsovertredingen... En halen ook wel eens de krant als een CEO een snelheidsovertreding heeft begaan... }>

Nee, hij kijkt in zijn portomonee nadat hij geflitst is. Zodat hij bij het ontvangen van de boete genoeg geld heeft om te "schikken". Want volgens mij is een administratieve sanctie nog altijd een schikking.

Het is lekker slim om te hard te gaan rijden als je geen centen hebt.

Maar wat dat betreft mogen ze in nl die regel ook maar doorvoeren. Het zijn vaak de dure bakken die doorgassen, die kunnen die boetes wel betalen zonder moeilijk te doen. Dan maar geen 5e ski vakantie naar Zwitserland.

En die verbreding van het assortiment van microsoft produkten. De een vind het een zegen en ik vind het zwaar minder. Krijgen we overal die middelmatige, buggy en onveilige rotzooi waarmee we worden opgezadeld omdat ze de concurrentie altijd heel handig om zeep weten te helpen.
Netscape, ICQ, RealPlayer, WinAmp, iTunes, consoles, weblogs, desktop search, antispyware, antivirus etc etc.
Ze gebruiken een bak met geld en een kudde programmeurs en voor je het weet wordt er weer iets nieuws door je strot gedouwd. Het is altijd gebruikersonvriendelijk, buggy, lelijk en beperkend. Maar de mensen gebruiken het omdat 'het zat al in Windows dus is wel lekker makkelijk zo'.

En in die bijna 30 jaar is het aantal rechtzaken ook meegelopen. Vanaf het prille begin heeft microsoft dingen gedaan die niet door de beugel konden om er zelf beter van te worden en daar zijn ze tot op de dag van vandaag nog mee bezig. Maar desalniettemin toch het grootste software bedrijf kunnen worden. Best wel knap toch.

Ik ben vergeten in welk land precies maar in een scandinavisch land is dit dus al het geval en moest een bekende popster die iets van 20 kilometer te hard reed een boete van een paar ton betalen. Misschien is dat een beetje overdreven maar idd. geen slecht idee om boetes op het vermogen aan te passen.

ja echt briljant. start je een bedrijfje, leen je geld, maak je patentinbreuk, maar ja, je hebt schulden, dus betalen hoef je niet veel.

echt ontzettend stomme oplossing naar mijn idee.

Nou ze hadden voor hun windows mediaplayer een boete van een half miljard euro (dollar?) te betalen aan de EU toch ? Me dunkt dat dit al aangepast is aan hun vermogen, wie anders zou zo'n boete kunnen betalen ?

Microsoft zal de komende tijd goed moeten opletten om hun omzet hoog te houden. Met het uitstellen van Longhorn moet de omzet ergens anders vandaan komen (Bijvoorbeeld het Office segment) De uitdaging wordt waarschijnlijk het aanbieden van software en oplossingen die 'bekend', nodig en toch innovatief zijn. Maar het is oppassen geblazen: ik heb bijvoorbeeld MSN messenger 7 geprobeerd, en ik moet zeggen dat ik het teveel tierelantijnen vindt hebben, om nog een vlotte IM te noemen. En wat zoekmachines betreft: om Google van de troon te stoten moet je van goede huizen komen. Desktop Search tool? Apple steekt Microsoft al de loef af.

Ze zijn heus niet gek hoor, winst is de hoogste prioriteit. Even rustig aan doen is er niet bij.

Ze kunnen Longhorn o.a uitstellen omdat ze net veel geld hebben gekregen van regeringen van thailand, rusland en andere omdat ze net Microsoft Windows Xp Starters Edition hebben gelanceerd in 2e en 3e wereld landen. (edit: blijkbaar word mn post toch gelezen www.tweakers.net/nieuws/35607 ;)

Ook zijn ze, zoals al gezegt, bezig met hun eigen antivirus/spyware software. Ik denk dat hun dat ook veel geld gaat opleveren omdat het vast als een puzzelsteen in windows past.

Ook zijn ze, zoals al gezegt, bezig met hun eigen antivirus/spyware software. Ik denk dat hun dat ook veel geld gaat opleveren omdat het vast als een puzzelsteen in windows past.
Dit vind ik juist een beetje eng. Ze gaan er nu dus baat bij hebben als er meer virussen en spyware voor windows uitkomen, omdat hun anti-software dan beter verkocht wordt; en windows verkopen ze toch wel (iig volgens hun redenaties). Ik betwijfel of dit de veiligheid van windows ten goede zal komen.

Zo eng is het nog niet hoor, windows is nog steeds het meest winstgevende pakket en die winst die ze gaan maken met de verkoop van hun virus en spampakketten zijn daar niets bij. Ze zullen heus niet dat gaan opgeven door bepaalde spammers gaan steunen, dat zou alleen maar tegen hun gaan werken.

Ik vind dit verhaaltje wel heel erg positief overkomen,
in de laatste alinea is goed te lezen dat ze het helemaal niet zo makkelijk hebben als het lijkt, als die 3 units geen winst maken dan moeten ze er mee stoppen, dat zou toch wel een strop zijn.

Home entertainment, van MS verwacht ik niet veel van, de xbox2... is afwachten, Azie koopt zeker weten weer de Playstation.

MSN, is een kwestie van tijd, het is meer een Hype en dan alleen in nederland, de VS is nog steeds pro AOL volgens mij.

MSN is veel meer dan alleen MSN Messenger hoor, en bovendien maakt deze divisie juist winst, dus zo slecht doen ze het niet wat betreft MSN

Bwa die manier van werken hanteert MS toch al jaren ? Ze starten iets op, gooien er een massa geld tegenaan, proberen het door de strot van de consument te duwen, en als het dan om een of andere reden niet lukt zoals ze voorzien hadden dan stoppen ze er gewoon mee.

Zo is er bij MS al heel veel geld verspilt aan (bij voorbaat) nutteloze projecten.

Die 3 businessunits staan in de rode cijfers vanwege het geld wat er in is gestoken. De laatste 1 a 2 jaar heeft microsoft erg veel aankopen gedaan mbt tot Business Solutions. Deze investeringen zijn er niet zo maar 123 uit. Het zal nog een paar jaar duren, maar dan zal deze divisie ook zeker winst gaan maken.

Het is heel normaal dat een nieuwe businessunit de eerste paar jaar verlies maakt. Dat is helemaal geen reden om ermee te stoppen. Dit geld ook voor de Xbox, er was al rekening mee gehouden dat de eerste xbox helemaal geen winst zou gaan brengen. Deze release was ook bedoeld om voet aan de grond te krijgen in de Console/home entertainment markt. Ze moeten daar een naam opbouwen en dat kost geld.

Deze release was ook bedoeld om voet aan de grond te krijgen in de Console/home entertainment markt. Ze moeten daar een naam opbouwen en dat kost geld.
En het heeft Sega de kop gekost. Fijn, zo'n reus.

Je hebt het mis SEGA heeft gewoon weinig aan Reclame gedaan, Sony heeft de PS2 console zo'n marketingcampagne gegeven dat de Dreamcast volledig ondergesneeuwd werd,overigens deed de Dreamcast die een jaar ouder was graphics zeker niet slechter dan een PS2.

Home entertainment, van MS verwacht ik niet veel van
Nou, Windows MCE is toch iets dat een nog groter succes wordt denk ik. Ik denk zelf vooral als het meer de embedded richting uit gaat maar ook al blijft het in deze huidige vorm. Het is een van de weinige redenen dat ik nog windows heb.

Home entertainment, van MS verwacht ik niet veel van
Als ik op bv. GoT zie hoeveel mensen een HTPC proberen op te zetten met bv. Linux/MythPC, en dan vervolgens weken aan het klooien zijn om 't aan de praat te krijgen (goede drivers zoeken, en dan ook nog de goede versie van die drivers, etc.) en daarna met Windows MCE in een half uurtje een 'all singing, all dancing' HTPC hebben, doet MS het m.i. op de home entertainment markt nog niet zo slecht...

Niks ten nadele van MythPC, hoor. Prima programma, maar de gemiddelde HTPC consument wil niet eerst allerlei dingen uit gaan zoeken en uittesten, zo'n ding moet gewoon draaien. En met MCE kan dat.

Met een linux omgeving ook, mits pre-installed. Als je wilt tweaken aan je OS blijft linux gewoon de beste keuze.

En daarnaast komt Microsoft nog met nieuwe ontwikkeltools. Visual Studio 2005 zal verschijnen evenals SQL Server 2005. Dit zijn ook geen kleine releases.

kunnen ze niet al die mensen op Longhorn zetten om toch een goed product te kunnen bouwen? lijkt me voor de reputatie van MS wat beter. bovendien kunnen ze met de opgedane ervaring weer andere handige dingen doen :)

Reputatie? Volgensmij is Windows Xp de meest verkochte/gebruikte OS op dit moment. Dan lijkt me dat de reputatie wel ergens goed zit.

En wat heb je aan een goede OS zonder goede office applicaties, antiviruspreventie en andere third party shit. Juist alles bij elkaar maakt een OS goed, niet alleen dè OS zelf.

Opmerkelijk hoe altijd MS bezwaren krijgt over hotmail, passport, messenger, die desktopsearch of hun zoekmachine.

Een google, gmail, googletoolbar, en tal van andere producten staan bol van spyware, sturen gebruikersinfo door, hebben interessante disclaimers of user policies.

Moet zeggen dat MS met de updates tegenwoordig sneller en beter reageert, een incidentje daargelaten. Ben wel benieuwd hoeveel vertraging de high attention domains hebben gekost aan productietijd; Longhorn en de pc-gamestak lijkt daarvan het slachtoffer te worden.

vreemd dat je enerzijds het onjuist vind dat er zoveel paranoia tegen MS werkt,
maar dat je dan google van enorme spyware beschuldigd (idd gmail indexeert ook je mailbox, om advertenties weer te egeven die een relatie tot de tekst van de mail kunnen hebben, en de googletoolbar verstuurd data over bezochte sites naar google die dat toepast voor pagerank-ratings,: daarin is Google heel erg eerlijk en open) ....

is het oproepen van paranoia tegen concurrenten dan een juiste methode, zou het niet zinniger zijn dat consumenten gewoon zelf een betere kennis krijgen van welke gevaren er werkelijk binnen een digitale omgeving bestaan ...?

Google en verschillende open source toepassingen hebben hier inderdaad een zeker voordeel, ze schijnen wat 'betrouwbaarder' te zijn, door hun openheid en transparantie, MS heeft hierin ook een nadeel van een beeld dat sommigen hebben over 'de grote boze monopolist', welke natuurlijk onterecht is: MS is een bedrijf als Google, welke zich beide richten op winst en omzet-vergroting ...

Dat nadeel dat MS nu heeft vanwege zijn enorm sterke marktpositie is echter verder niet echt iets waarover ze zich werkelijk hoeven te beklagen, vele van hun concurrenten zouden dat erg graag overnemen hoor ;)

teveel willen is meestal lastig. ik zou graag willen zien dat ze zich richten op een goed OS. Office vind ik niet echt goed en super duur. De rest van de MS produkten vind ik stukken zwakker dan concurrentie. Met name op Content Management Server en Sharepoint...

Stukken zwakker? Veel van wat MS maakt is topkwaliteit, of je het leuk vindt of niet. Office is het meestgebruikte kantoorpakket ter wereld. De ontwikkelpakketten van MS zijn uiterst degelijk. SQL Server staat hoog aangeschreven. De spellendivisie boert ook goed met games als Age of Empires. Ze hebben de best xBase in huis met Visual Foxpro. En ga zo maar door.

Als ze nu eens verder gingen werken aan het VERBETEREN van allerlei applicaties, in plaats van het groter maken ervan. Ik wil wel een goede Internet Explorer zien, en over 2 jaar geen Longhorn, maar XP die zonder bugs of sucurity issues werkt.

Maar dit bedrijf geeft alleen maar om geld, winst, en marktaandeel. Kwaliteit is zeker niet een van de dingen waar MS aandacht aan besteed.

En ik denk ook dat ze veel vrienden kunnen maken, als ze alle applicaties en onderdelen van het OS losknippen, en stand-alone maken. Hierdoor kan ELK systeem beter aan de eisen van de gebruiker aangepast worden, kan de veiligheid omhoog geschoefd worden, zullen overheden ook meer interesse krijgen, dus meer geld. Ook al zijn alle apps niet meer ingebakken, dan kunnen ze nog steeds goed samenwerken, en andere windows onderdelen gebruiken.


Aangezien security en kwaliteit (de concurentie steekt hiermee de draad met MS) de afgelopen jaren veel in de spotlight gestaan hebben, denk ik dat MS een nieuwe slogan/visie in mag voeren, met kwaliteit voorop. (En ophouden met die rechtzaken, maar dat steet hier ff los van.)

maar XP die zonder bugs of sucurity issues werkt.
dat is een practies onhaalbare utopie voor welke software dan ook, al helemaal voor zoiets groots als een OS (welk OS dan ook)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:08
Vorige 12:19
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: