Youtuber Jon Prosser, die op dit moment door Apple wordt aangeklaagd vanwege het stelen van bedrijfsgeheimen, heeft in een video renders laten zien van de vermeende vouwbare iPhone. Volgens Prosser heeft dat toestel geen zichtbare vouw en zou de accu lang mee moeten gaan.
Jon Prosser, youtuber bij Front Page Tech, toont in een video renders van de vouwbare iPhone. Prosser vertelt niet hoe hij aan de renders of de bijbehorende informatie komt, maar de youtuber heeft vaker correcte informatie gegeven over nog niet aangekondigde telefoons.
Het opvallendste aspect van de vouwtelefoon is volgens Prosser dat die een nagenoeg onzichtbare vouw zou hebben. Dat is een mankement van bestaande vouwtelefoons, waarbij de vouw altijd wel erg goed zichtbaar is in verschillende omstandigheden. Of de vouw daadwerkelijk onzichtbaar is, is overigens niet zeker, omdat Prosser alleen de renders toont, maar de youtuber zegt dat Apple daar veel moeite aan heeft besteed.
De vouwtelefoon zou verder een boekmodel volgen, vergelijkbaar met de Samsung Galaxy Fold- of Google Pixel Fold-toestellen. Het voorste scherm zou 5,5" meten, maar opengeklapt heeft het model een display met een grootte van 7,8", aldus Prosser.
De telefoon zou 9mm dik zijn als die is ingeklapt, maar 4,5mm als die is uitgevouwen. Dat is een stuk dunner dan bijvoorbeeld de Pixel 10 Pro Fold, die 5,2mm dik is. Er zitten volgens Prosser twee achtercamera's op de telefoon, naast een frontcamera en een binnencamera aan de voorkant, maar de specificaties daarvan zijn niet bekend. Opvallend aan die camera's is dat daar geen FaceID in zit. In plaats daarvan zou Apple teruggaan naar TouchID als ontgrendelmechanisme. Prosser noemt verder nog dat de telefoon het C2-modem zou bevatten en met name betere accucellen zou gebruiken, waardoor de accuduur langer zou zijn dan gemiddeld.
Volgens Prosser zou het model tussen de 2000 en 2500 dollar gaan kosten. De telefoon zou in de herfst van volgend jaar moeten uitkomen, naast de iPhone 18 Pro en de Pro Max.
Het is enigszins opvallend dat Prosser de beelden nu durft te delen. De youtuber is momenteel verwikkeld in een rechtszaak met Apple. Het bedrijf klaagde Prosser eerder dit jaar aan voor het stelen van bedrijfsgeheimen rondom iOS 26.
/i/2007959500.png?f=imagenormal)
:strip_exif()/i/2006047656.jpeg?f=imagenormal)