'Apple komt volgend jaar niet met iPhone 18'

Apple gaat volgend jaar geen iPhone 18 uitbrengen, zo claimt Bloomberg-auteur Mark Gurman. In plaats daarvan komt de iPhone 18 in het voorjaar van 2027, tegelijk met een iPhone 18e en een iPhone Air van de tweede generatie.

Apple wil niet langer vrijwel alle iPhones tegelijkertijd uitbrengen, omdat het de eigen teams en retailers met veel werk opzadelt, meldt Bloomberg-auteur Mark Gurman. "Door zoveel productreleases in dezelfde periode te proppen, had Apple minder mogelijkheden om de omzet over het jaar te spreiden. Het zette ook de marketing- en engineeringteams onder druk en overbelastte leveranciers."

Volgend najaar zou het Amerikaanse bedrijf het dus willen houden bij drie dure iPhones: de Pro, Pro Max en de nieuwe vouwbare smartphone. Vervolgens zou het een half jaar later dus de iPhone 18, 18e en Air willen uitbrengen. Dat schema om iPhones uit te brengen zou Apple jaren willen aanhouden.

Het huidige releaseschema bestaat sinds 2016, toen Apple voor het eerst een iPhone SE uitbracht in het voorjaar en andere iPhones in het najaar. De eerste iPhone die in het najaar verscheen was de iPhone 4s in 2011, daarvoor vonden releases plaats in de zomer.

Apple iPhone 16e
Apple iPhone 16e

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

17-11-2025 • 17:57

74

Reacties (74)

Sorteer op:

Weergave:

Ah de “journalist” Mark Gurman en zijn claims…

Hier een lijstje met alle onzin die de man verkoopt, en iedere redactie (ook tweakers) voor waarheid aanneemt en klakkeloos plaatst zonder ook maar enige kritische noot te plaatsen bij zijn betrouwbaarheid… alles voor clicks en engagement 🙄
  • Vorige jaar claimde hij dat Apple dit jaar met een M4 Mac Pro zou komen, vandaag claimde hij dat Apple de stekker uit de Mac Pro heeft getrokken. Maar hij brengt het wel zo vaag dat hij zich altijd weer weg te glibberen.
  • De nieuwe iPad Pro M5 zou 2 front camera’s krijgen, niet gebeurd.
  • De nieuwe MacBook Pro gaat een touch screen krijgen, dat roept hij al jaren, nog nooit gebeurd.
  • Er kwam vorige week nog een nieuwe AppleTV uit, niet gebeurd.
  • De nieuwe Apple Watch zou een iPhone 4 achtig ontwerp krijgen, nooit gebeurd.
  • De Apple Watch zou een nieuw bandjes systeem krijgen, nooit gebeurd.
  • En zo kan ik nog wel even doorgaan de lijst is ondertussen eindeloos…

[Reactie gewijzigd door 19JM81 op 17 november 2025 18:52]

Ah de “journalist” Mark Gurman en zijn claims…

Hier een lijstje met alle onzin die de man verkoopt, en iedere redactie (ook tweakers) voor waarheid aanneemt en klakkeloos plaatst zonder ook maar enige kritische noot te plaatsen bij zijn betrouwbaarheid… alles voor clicks en engagement 🙄
  • Vorige jaar claimde hij dat Apple dit jaar met een M4 Mac Pro zou komen, vandaag claimde hij dat Apple de stekker uit de Mac Pro heeft getrokken. Maar hij brengt het wel zo vaag dat hij zich altijd weer weg te glibberen.
  • De nieuwe iPad Pro M5 zou 2 front camera’s krijgen, niet gebeurd.
  • De nieuwe MacBook Pro gaat een touch screen krijgen, dat roept hij al jaren, nog nooit gebeurd.
  • Er kwam vorige week nog een nieuwe AppleTV uit, niet gebeurd.
  • De nieuwe Apple Watch zou een iPhone 4 achtig ontwerp krijgen, nooit gebeurd.
  • De Apple Watch zou een nieuw bandjes systeem krijgen, nooit gebeurd.
  • En zo kan ik nog wel even doorgaan de lijst is ondertussen eindeloos…
Gurman schiet met hagel, raakt soms weleens wat en dat onthouden we; de bijna ontelbare keren dat hij ernaast zit vergeten we.
En dat komt simpelweg omdat ik hier alleen iets van deze kerel lees en inderdaad nooit een titel komt: Mark Gurman zit er 80% van de tijd naast..
Ik snap helemaal niet waarom die zo serieus genomen wordt
Helemaal mee eens, Gurman zit er te vaak naast. Alle nieuwssites nemen het klakkeloos over. Op MacRumors is dat leuk omdat het een geruchten website is, maar op Tweakers verwacht ik toch iets meer onderzoek.

Hij riep ook dat er geen M5 MacBook zou komen dit jaar, toch kwam hij gewoon. Airtag 2 zou ook al 2 jaar geleden uitkomen.

Ja, soms klopt het wat hij zegt. Maarja als je genoeg roept zit je ook wel is goed, vaak gaat het dan om dingen die nogal voorspelbaar waren.
Als een krant dit soort nieuwsberichten zou blijven brengen gaat het snel ten onder...
Niet alleen Gurman hoor. Die Kuo bakt er soms ook weinig van. Als ik het me goed herinner was het tijdens de tijd dat Apple hun eigen Silicon aankondigde dat werkelijk alles waar Kuo en Gurman over schreven echt de grootste onzin was.
Zou tweakers sieren te reageren op uw reactie. En dan bedoel ik niet om hun artikel te verdedigen, maar de reactie ter leerling aan te pakken. Misschien het artikel er op aan te passen?! (A man dan dream)
Over het stukje omtrent “touchscreen”

Het lijkt mij onwaarschijnlijk dat Apple überhaupt MacBook publiekelijk lanceert. De reden hiervan is eigenlijk best simpel; de iPad pro’s en dan voornamelijk de grote inch versies liggen dan te dicht bij de Macbooks waardoor de aantrekkingskracht voor de iPads terugneemt. Hierdoor zal Apple is flinke verandering in koop gedrag gaan zien onder de Apple gebruikers, want wat is dan nou echt de waarde om de iPad en een Macbook te nemen?
Meneer @19JM81 noemt gewoon de feiten...

https://x.com/markgurman/status/1946989148088508628
"Apple is adding a second, portrait-side front-facing camera to the upcoming M5 iPad Pro, so FaceTimers and selfie fans can use the device equally well in either orientation."

https://www.apple.com/ipad-pro/
"Landscape 12MP Center Stage camera puts you front and center."

Moet je wereldberoemd zijn om overduidelijk foute claims te benoemen?
Wie bent uw? Een tweaker niks meer -- "een tweaker die, anders dan Mark Gurman, gelijk heeft" lijkt me passender.
Vraagje:

Heeft iemand wel eens een iPhone Air in het wild gezien? Volgens mij is het een grote flop.
De naam zit ook niet mee wat mij betreft. Maar zulke details zijn altijd persoonlijk.
Ik vind het persoonlijk de mooiste telefoon. Al zal ik hem niet kopen omdat je teveel moet inleveren. Maar dat heeft niks met het design te maken.
Ja al meerdere. Maar zodra je er een case omheen doet valt ie eigenlijk al niet meer echt op. De meest geziene nieuwe iPhone is toch wel de nieuwe pro.
in de hand gehad in de winkel.

AMAC verkoper gaf aan dat het totaal niet verkocht.
Ik heb nochtans ook nog maar één 17 pro (max) in het wild gespot op m’n eigen na.
Deze man beweerde dat er vorige een nieuwe Apple TV 4K zou uitkomen? Maar we kregen een sok.
De lijst met bullshit van Mark Gurman is eindeloos, maar redacties interesseert het geen reet meer, macrumors, 9to5mac, tweakers, allemaal papegaaien ze hem na…
hahah ga echt stuk elke keer als ik dat sok zie, snap het echt totaal niet.
Als je het wel snapte dan had je wel een dikke bankrekening 8-)
zo slim zijn ze niet hoor, ze maken gewoon misbruik van de apple fans die alles kopen waar hun merk aan vast zit.
en mijn bankrekening is best wel dik haha
Benieuwd wat dit met de verhouding “standaard” iPhone en Pro serie gaat doen. Ik kan me zomaar voorstellen dat er verhoudingsgewijs meer Pro’s verkocht gaan worden hierdoor.
Dat niet alleen maar ben dan ook benieuwd naar de tweedehands markt, want na 6 maanden release zijn de Pro’s al vaak flink gedaald. Dan kan je straks voor bijna hetzelfde geld een nieuw 18 of tweedehands 18 Pro halen.
Op zich wel logisch zo creëren ze logistiek een constantere stroom, geen enorme piek meer in het jaar in september, oktober en afhankelijk van de populariteit ook nog november. Wellicht twee kleinere pieken. Maar ook als de gewone al eerder klaar is, kan je daar logistiek meer tijd voor uittrekken en voor goedkopere vervoersmogelijkheden kiezen.

Maar Apple zou Apple niet zijn als er meer marketing achter zit. Dit jaar zagen we natuurlijk al dat de Apple iPhone 17 Pro in specificaties niet heel veel meer scheelde t.o.v. de Apple iPhone 17, terwijl de prijs nog wel heel veel scheelde. Als je ze los van elkaar op de markt brengt, is die vergelijking minder duidelijk, omdat er ook een half jaar tussen zit en wellicht verkoop je de eerste jaren daardoor wel meer Pro's.

[Reactie gewijzigd door Jumpman op 17 november 2025 18:23]

Voor productie en logistiek heeft het spreiden van het uitbrengen van de verschillende sub-modellen voordeel. Ik denk dat Apple stiekem hoopt dat de verkopen van de duurste modellen wat omhoog gaan als die een half jaar eerder op de markt komen.
Leveranciers ontlasten lijkt mij onzin. Die zijn inmiddels al jaren op ingesteld dat rond september er nieuwe iphones komen en schalen ook zo op. Nu moeten ze dit helemaal weer omgooien.
Is niet alleen assemblage en leveranciers - logistiek is ook wel een dingetje. Ga maar eens kijken wat voor vrachtvliegtuigen er op en neer vliegen rond de release periodes van bepaalde producten. Vaak word er een blik in voormalig SU opengetrokken om alles op en neer te krijgen. Het gaat dan ook echt om grote bedragen die jaarlijks worden afgetikt (denk aan 9 tot 10 cijfers op jaarbasis, zonder komma!!!).

Door reguliere iPhones maanden later te releasen, kan je er nu voor kiezen om alles op een boot te zetten. dat gaat wel een serieuze besparing opleveren
Voormalig Sovjet Unie, dus landen als Oezbekistan e.d.
Een boot zal altijd beter zijn voor de wereld dan vliegen. Maar de verpakkingen zijn klein en alle iPhones die in een land als Nederland verkocht worden in een jaar passen in 1 of 2 vliegtuigen. Terwijl er op Schiphol 2 vliegtuigen per dag landen met goedkope Chinese meuk. Dus echt zoden legt het niet aan de dijk.

Daarbij heeft een pallet iPhones nogal een waarde, die is via een vliegbeweging veel beter te beveiligen dan via een zeecontainer die weken uit het zicht is en in de havens worden overgeladen en opgeslagen.

[Reactie gewijzigd door Dennisdn op 17 november 2025 18:42]

https://www.vesselfinder.com/nl

Alle geregistreerde schepen worden 24x7 gevolgd, tot en met zeiljachten aan toe. (Voor de grap even inzoomen op een paar plekken langs een kust.)
Ik zou zelf verwachten dat het er wel minimaal 2-4 zijn voor NL, al is het maar omdat alles in 1 vliegtuig stoppen een te groot risico oplevert. Maar de wereld is natuurlijk groter als alleen NL. EU en VS zijn beiden een factor 20 onze grootte.
Er passen een miljoen toestellen in een Boeing dus reken maar uit :)
Nu worden al die iPhones toch ook niet allemaal in een maand of paar maanden gemaakt. Het kan niet anders dan dat er nu ook al lang van tevoren allerlei fabrikanten bezig zijn met de verschillende onderdelen. Daarom hoor je ook al een jaar van tevoren, soms zelfs eerder, alweer geruchten over de volgende iPhone.
Nu kunnen de nieuwe modellen ook niet allemaal in een maand geassembleerd worden. Het kan niet anders dan dat er altijd al geruime tijd vooraf grote hoeveelheden klaarliggen.
Als je een beetje het nieuws volgt, zoals gisteren over China en Japan, begrijp je dat er een veel dringendere reden is om te spreiden over het jaar. Als bijvoorbeeld vanwege een conflict rond Taiwan een ‘iPhone aflevering’ in de soep loopt is dat makkelijker op te vangen dan een ‘iPhone seizoen’.
Door reguliere iPhones maanden later te releasen, kan je er nu voor kiezen om alles op een boot te zetten. dat gaat wel een serieuze besparing opleveren
Als Apple dit gaat doen, dan gaan ze die iPhones niet tegelijk met de Pro's produceren om ze dan met een langzame boot te verschepen. Ze gaan dan ook hun eigen productieproces (en dat van hun toeleveranciers) ontlasten door die dingen later (just in time) te produceren. Minder voorraad, productiecapacitiet kan lager zijn.

Het transport is nog de minste reden waarom ze dit zo zouden doen.
Vorig jaar werd dit ook gezegd. Over 10(!) maanden weten we pas of dit daadwerkelijk zo is. Complete slop-non-nieuws dit :z
Is deze voorspelling niet al eerder gedaan?
Daar gaat het hier niet meer om, men is alleen geïnteresseerd in clicks. Journalistieke waarheidsvinding is een stille dood gestorven.
Dit is echt slim. Veel mensen, ik noem ze even meelopers, sorry, die zijn bang om de gewone te kiezen omdat die de mindere versie is. Terwijl de pro vaak zaken bevat zoals lidar of extra lenzen en grotere sensors die niemand verder echt bewust zou gebruiken. Zo is iedereen blij; de meelopers hebben minder stress en Apple is blij dat ze de fabrieken kunnen ontlasten
Het is sowieso raar om elk jaar een nieuw top model uit te brengen die net iets beter is.
Persoonlijk denk ik wel dat het beter is. Natuurlijk zou de verbetering wel beter mogen en misschien wel minder versies. Maar ik zie wel voordeel in elke jaar telefoon uitbrengen. Stel dat ze het elke 3 jaar zouden doen hoeveel mensen zouden dan wel niet tegelijkertijd hun telefoon willen vernieuwen? Een heleboel ga ik van uit. Als het nu al een ramp in voor winkeks (volgens het bericht, al verwacht ik dat dit wel een excuus is) laat staan 1 keer in de 3 jaar. De hoeveelheid telefoons zal dan 3x zo veel zijn als nu dus. 3x zoveel maken, 3x meer tijdelijke opslag, 3x zoveel transporteren, winkels die ook 3x zo veel moeten opslaan totdat ze het mogen versturen / verkopen. Kunnen ze niet genoeg produceren heb je ook nog kans op scalpers (al zijn de telefoons al duur dus misschien ook niet).

Maar ook als gebruiker. Stel dat je na 2 tot 2.5 jaar je telefoon kapot laat vallen. Dan duurt het nog 6 maanden tot een jaar voordat je een betere kan kopen. Ook de tweedehandse markt zal er waarschijnlijk niet veel hebben want het is nog steeds de nieuwste beschikbare telefoon en de oudere telefoons zijn dan 5(.5) jaar oud. Dus je hebt eigenlijk de keuze tussen een andere nieuwe die al 2.5 oud is, hopen op een tweedehands maar geen garantie dat je het krijgt (en wat zouden de prijzen zijn) of een 5 jaar oude telefoon voor een tijdje gebruiken.

Wel zouden mensen bewuster kunnen kiezen om niet elke jaar een nieuwe te kopen. Maar ik denk dat mensen dit toch al minder doen tegenwoordig. Voor veel mensen is de telefoon al goed genoeg voor een aantal jaar. Ja natuurlijk zijn er mensen die gewoon het nieuwste willen / telefoon kunnen vervangen vanwege hun abonnement en dat is natuurlijk ook prima. Zolang mensen maar weten dat het geen noodzaak is.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn