BlackBerry gaat zijn QNX-software inzetten voor medische apparatuur en medische systemen in India. De smartphonemaker werkt samen met een bedrijf dat zich specialiseert in medische software. De software wordt inmiddels getest.
De QNX-software wordt in samenwerking met het bedrijf NantHealth op medische apparaten gezet, zo bevestigde een woordvoerder van BlackBerry India tegenover The Economic Times. Eén van de toepassingen is om dokters en verplegers via de apparatuur met elkaar in contact te kunnen houden. Daarnaast moet de QNX-software worden geïntegreerd met patiënteninformatiesystemen.
Het gebruik van BlackBerry's QNX-software in India wordt momenteel getest. NantHealth heeft al een besturingssysteem ontwikkeld dat bedoeld is voor gebruik in de medische wereld en wordt gebruikt in ongeveer 250 ziekenhuizen. Waarschijnlijk hoopt BlackBerry met de samenwerking het gebruik van zijn QNX-software, die het in 2010 overnam van de gelijknamige maker, te verbreden. Het is onduidelijk of BlackBerry ook plannen heeft om elders ter wereld software voor medische toepassingen te gaan leveren. Overigens heeft QNX al enige tijd softwaresystemen in zijn portfolio die bedoeld zijn voor medisch gebruik.
BlackBerry zelf gebruikt QNX voor zijn BlackBerry 10-besturingssysteem, vooralsnog de meest recente versie van het OS. Daarnaast wordt QNX al enige tijd gebruikt voor software in auto's.